Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

dysplazja stawu biodrowego to po angielsku (Dyslokejszyn hips...tak sie wymawia,bo z pisownią nie jestem pewna) dziewczyny tyko nie bądzcie zdziwione,bo dla mnie to było troche dziwne ale w Polsce mówi sie o tej nieprawidłowości stawu biodroweo DYSPLAZJA a w Angli tak jak napisałam dyslokejszyn,co by wskazywało na dyslokacje,kurcze nie wiem czy ja to dobrze wypisuje jak zle to mnie poprawcie ale wiem na pewno Magda zapytaj o badanie dyslokejszyn hips oj....ale wam chyba namieszałam z tym wybaczie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenka może i zniesiono w czerwcu ale zaprzestano robienia usg bioderek na pewno dużo wcześniej. Zuzię urodziłam w 2006 i nikt tutaj mi nic nie wspomnial o czymś takim. Ola też ma jedną fałdke mniej, n badaniu kontrolnym parę tyg po urodzeniu pokazalam lekarzowi -powiedzial ze to nic takiego. teraz pokaże to znowu - innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to ola ma po jednej faldce na udzie ale w rożnych miejscach. dzisiaj ide do lek, pewnie znowu umowi mnie na za tydz jak jej wspomne coś o Oli (ide z sobą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😠 Kuba chory 😠. kaszle brzydko, za 9 minut musze zaczac bombardowac przychodnie telefonami. jak ja tego niecierpie! :O Maja2008 milo Cie widziec po tak dlugim czasie! 🌼 napisz jak tam Twoja latorosl (oprocz tego ze zaczyna chodzic) ;) Arvena kupilam :). nie wchodzily mi zadne kody niestety wiec okroilam zamowienie :). niestety na body z krotkim rekawkiem juz sie nie zalapalam, szkoda bo ladniusie byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli czemu nie powiedzialas!!!!!!!!!ehhh szkoda trudno :( agnieszka super kociaki a wiewiork przecudowna, a cos ie z kociakami stalo???? i z wiewiorka?? bo teraz masz inne kotki tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skandal! dzwonie o 8.30 (o tej porze wylaczaja sekretarke) do przychodni a babka mi mowi ze sa fully booked 😠.wiec ja pytam co mam w takim razie zrobic z 5 miesiecznym chorym dzieckiem (tonem dalekim od milego) no i znalazlo sie miejsce w emergency appointments. do dermatologa oczywiscie nie ma mozliwosci sie dostac. sprobuje z lekarzem ktory mnie przyjmie dzis lub bede znow dzwonic we wtorek od 8.30. alez mi sie podnioslo cisnienie :O . ide cos zrobi bo mnie nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Mamo Eli ja tez dzis w nerwach choc z innego powodu. Zamowilam na polskim allegro sukieneczke do chrztu ,zaplacilam przelewem 100zl za sukieneczke i 25zl za kuriera aby sukieneczka szybko doszla bo za tydzien chrzciny.Baba podziekowanie wyslala za zaplate no i powiedziala ze sukieneczke juz wysyla i bedzie u moich rodzicow na drugi dzien.Owszem sukieneczka byla na drugi dzien ale kurier zazyczyl sobie 72zl za przesylke.Mama nie odebrala bo niewiedziala co to jest a wiedziala ze sukieneczka ma przyjsc ale jest oplacona,wiec odmowila przyjeciaq przesylki i powiedziala zeby przyszedl na drugi dzien to ona juz bedzie po rozmowie z corka i bedzie wiedziec czy ma zaplacic. Cholera pisze do baby aby wyjasnic sytuacje a ona nie odpisuje!!!😭 Boje sie ze cos bedzie nie tak i sukienka nie dojdzie do nastepnego piatku😭 bo rodzice przylatuja juz w sobote. Sorry ze zasmiecam ale musialam sie wyzalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia a gdzie ty jestes?bo ostatnio cie nie widze na forum. Mamo Eli zycze aby Kubus szybko wyzdrowial,moje dzieciaczki tez cos bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Moje dziecie dalo mi dzis pospac i az dziwnie sie czuje, jakas nie do zycia - paradoks. Mamo Eli ja tez ma zawsze nerwa jak mam sie dodzwonic di surgery, czesto ich tez nawiedzam bo co chwile cos, jak nie z soba to z dzieckiem, pomysla ze jakas hipochondryczka z Polski. Jakies czas temu dzwonilam własnie w pon rano zeby umwic dziecko do lekarki, ktora sie specjalizuje w dermatologii i po długm czekaniu odebrała recepcjonistka i powiedziała ze ta lekarka jest zabkowana do konca tygodnia, a jak chce za tydz to musze dzwonic za tydz bo ona tez ma dyzury w szpitalu i co tydzien inne godziny przyjec, ja mało sie nie popłakałam (Hania miała zainfekowana juz te plamy egzemowe, płakała i je drapała) i pytam jej co ja mam zrobic z dzieckiem, wiec ona powiedziała ze lekarz dyzurny oddzwoni i cos poradzi, oddzwonil, powiedziałam mu to samo co jej i on mnie umowił na wizyte do tej własnie dermatolog za godzine :) takze jak sie im pomarudzi to gdzies znajda miejsce. Mam pytanie do mam ktore jechały lub jada na urlop do Polski, czy jesli w PL pojdziemy w razie czego do lekarza, to czy Karta EHIC (European Health Insurance Card) wystarczy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz dzieki za odpowiedzi i zainteresowanie na temat bioderek, tak jak mowilam sproboje to zalatvwic z hv ona jest batdzo ludzka, dziwne z tymi biderkami dlatego tak wazne jest usg bo czami nierowne faldki znacza ze jest zle a inne ze ijest ok , co do pieluchowanie kiedys lekarz mowil ze pampersy sa szerokie i nie trzeba , kilka dni trmu pomyslalam ze mu wloze pieluche tetrowa jedna mam z tesco a tu sie okazuje ze pielucha za krotka i jak zapieluszkowac, ta karta zdrowia jest w razie koniecznosci skorzystania z uslug medycznych i podobno warto wiedziec ze np co w jednym kraju karta refundije to wcale nie musi tego refundowac w calosci w innym kraju , co kraj to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:-)poradzcie mi prosze w dwoch sprawach. moje dziecko ma caly czas uczulenie na czole i uszach,na poczatrku nie wiedzialam na co a teraz stwierdzilam ze na szampon,zmienilam juz na trzeci inny,bambino i tez ma uczulenie tam gdzie tylko piana dotykala skory,wiec juz nie uzywam 3 dzien.a wlosy to mu sie tak przetluszczaja ze masakra,bez szamponu to sie nie obejdzie,zwlaszcza ze on ma dluuugie na 8 cm,niedlugo kucyki mu bede robic chyba.poradzcie cos czym moglabym mu myc te wloski? a druga sprawa to dotyczy mojego@ bo trwa juz 11 dni !zawsze bylo 5 dni,to moj trzeco okres po porodzie i zaczelam brac pigulki mercilon,zawsze je bralam i nigdy nie mialam problemow,mysle ze zadzwonie do mojego gienie do pl,albo mozepoczekac jeszcze 2-3 dni,zwlaszcza ze nic mnie nie boli,moze mi sie cos poprzestawialo w organizmie po ciazy?czy ktoras tez miala takie problemy z @ ?szkoda mi odstawiac pigulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo zdrowia dla wsazych maluszkow!!!!!!!!!!!!!! moj maly nie chorowal jescze wcale, ale ten starszy ciagle cos tam lapie bo ma alergie na trawy i zboza i czesto mu cos siedzi w nosie tak jak teraz i pewnie musze znowu kupic te alergiczne tabletki bo rozwinie sie w chorobe wczesniej jeszcze czesto krtan lapal, jeszcze raz zdrowia dla maluszkow!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co,ja nigdy nie zwrocilam uwagi na te faldki,hmm dzisiaj jak go bede przebierac to sprawdze czy sa ok,mi masazystka w pl sprawdzala bioderka adasia bo mu masaz robila ciala i powiedziala ze w pozadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) wlasnie wrocilam z przychodni i... upieklam dwie pieczenie na jednym ogniu :) przyjela mnie na emergency appointment.... pani dermatolog do ktorej nie moglam sie dobic :):):) alez mi sie micha cieszy, zeby nie uszy to smialabym sie na okolo glowy :D podobna historia jak Twoja Jola, prawda? mnie tez panie w recepcji znaja i jak dzwonie to juz nie pytaja o adres, hipochondria to chyba wg nich moje drugie imie :O okazalo sie ze kaszelek jest od zabkowania bo maly nie nadaza przelykac sliny. egzema jednak to druga sprawa. dostalam 3 nowe specyfiki z czego jedna masc ze sterydami (hydrocortizon) i mam wizyte kontrolna za dwa tygodnie :) teraz jestem happy :) gosiulka a jak reszta cialka Adasia? nie ma zadnej wysypki ani przesuszonej skory na przegubach stop i dloni? a ta wysypka na glowie jest na calosci glowy czy bardziej na czole i/lub policzkach? w aptece widzialam szampon oilatum. podejzewam ze jest bardzo lagodny bo nadaje sie dla takich malych suchotnikow jak moj Kuba czy Hania Joli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka po urodzeniu dziecka nie zawsze pasuje pigulka ktorej sie kiedys uzywalo. ja bym jednak skontaktowala sie z lekarzem (mowilam ze hipochondryczka :) ). 11 dni @ raczej nie powinno miec miejsca. a to bardziej@ czy plamienie? bo jesli plamienie mozesz miec nawet dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo*eli,on to ma na czole,skroniach,uszach,ogolnie tam na lini wlosow,a po umyciu szamponem robi sie ogniscie czerwony ,nawet skora glowy jest w plamkach chociaz nie tak duzo bo ma ciemieniuche,rano juz jest w pozadku,tylko sucha w tych miejscach dopoki nie umyje go z nowu.To raczej nie od wody bo by mial na calym ciele,a cialko ma ladne,zdrowe,zadnego uczulenia,na poczatku myslalam ze moze krem do buzi uczula,ale zmienialam te kremy i nic,wiec stwierdzam ze szampon,kurcze moze bym mu myla glowe mydelkiem ktore uzywam do mycia go calego bo nie uczula ale czy to dobry pomysl mydlo do wlosow?chyba nie...nie wiem. a ten moj @ to dziwny,5 dni normalnie ,potem ustawal,a teraz takie wieksze plamienia,moze same ustapia,dziwne.moze zeczywiscie po ciazy takie zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna hipohondryczka meldule się na forum;)!ja też juz po wizycie. przyjęla mnie bardzo mila mloda lekarka... i na tym się kończy. szczepionki nprzeciwko rota u mnie nie robią - wyslala mnie do walk-in-center po nią. dziwne. przeciwko zółtaczce - wyslala mnie na appointment do pielegniarki, wtyedy ona mi na wszystko odpowie. trzecia sprawa :bioderka - umowila mnie na inne spotkanie. Czwarta - badanie wzroku.Powiedzialam jej o kuzynki małym, który ma rok w rok badanie oczu na NHS. jej odpowiedz:wszędzie są różni ludzie i różnie mogą decydować -jeśli chcę to moge zrobic badanie oczu u optyka - prywatnie. na moje schorzenie jedynie zaradzila ale też nie do końca. dala mi lek, ktory juz byl wyprobowany bez większego skutku. Ale cóż, jeszcze raz nie zaszkodzi spróbować...Dobrze ze pamietam jak ta kobiecina sie nazywa, nie zamierzam trafić do nie j powtórnie Zdrówka również Wam życzę;) A ja jeszcze nie mam @ :D :D:D. 8 m-cy już minęło. po zuzi dostalam 8 m-cy po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka sprobuj szamponu oilatu i obserwuj Adasia czy nie ma wysypki na innych czesciach ciala. u mego Kuby egzema zaczela sie dokladnie tak jak opisalas w swoim pierwszym poscie. przed myciem glowki smarujmu \"na grubo\" czolo i inne suche miejsca kremem. jak chcesz moge Ci podeslac troche takiego niby wosku (bardziej pasty) zeby ochronic te miejsca. nazywa sie ten \"wosk\" epaderm. mialabys go na jutro dziewczyny zostalo mi tych specyfikow od groma. jeden z kremow (w pompce) mam uzyty tylko na dwa smarowania. jesli ktos jest chetny to moge podeslac. krem nazywa sie cetraben i niestety nie pasowal memu \"suszkowi\" a ma rewelacyjna konsystencje i jest bardzo wydajny. dajcie znac na maila brukselka2@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobitki piątek 13-go,pochmurno zaraz będzie lało, zero słońca i nic mi się nie chce. dobrze ze już prawie weekend :-) dziewczyny czy to normalne ze po skończeniu 30 tyg zaczął mnie pobolewać brzuch a bardziej podbrzusze? ostatnio chodzę bardzo obolała, staram się nie panikować i powtarzam sobie ze to normalne w ciąży. co wy na to? czy moje objawy są normalne? do tego ciągle jestem zmęczona i nie mam ochoty na nic, na sex tez nie ;-) o problemach z bioderkami przeczytałam i zanotowałam wasze cenne informacje. mamo Eli ty to masz przebicie, teraz żadna recepcjonistka z przychodni ci już nie podskoczy gosiulka24 a może spróbuj z mydłem szarym. kiedyś mi się obiło o uszy ze jest dobre na problemy skórne, ale mogę się mylić. a ja dziś cały dom wysprzątałam a teraz padam - idę się położyć, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojec - (rozumiem ze ten dla dziecka) - playpen, pen, hen-coop, baby’s pen, playing coop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej mamo*eli nie strasz mnie,czyzby to sie egzema zaczynala?to chyba nie jest zbyt latwe do wyleczenia?z ta jego cera to mam ciagle problemy,wiec pomyslalam ze to poprostu alergik jak jego tata.mamo *eli moze nie klopocxz sie z ta wysylka jesli tylko ten wosk jest bez recepty to moze napisz gdzie moge go kupic,moj M bedzie misal bootsa i apteke po drodze z pracy to by kupil. :-)no chyba ze na recepte to ja bym prosila podeslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loll, play pen:) dzisiaj moja kolej na cottage pie, trzymajcie kciuki :p magda_g podbrzusze może pobolewać w różnych etapach ciąży. jak leciutko to bym sie nie przejmowała. zawsze możesz powiedzieć położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola25 co do EHIC to ma ona zastosowanie dorazne kiedy cos sie dzieje i musisz skorzystac z pomocy lekarskiej, nie kwalifikuje sie do uzycia w przypadku planowanego leczenia. Wiem, ze jest cos takiego jak formularz E109, o ktory mozna napisac do NHS i wtedy jadac do Polski jest to pokryciem planowego leczenia w ramach NFZ, ale musialabys sie cos wiecej na ten temat dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiulka24 jak już Mama Eli wspomniała moja Hania też jest "suchotnikiem" i tak samo jej się zaczynało z egzemą, najpierw miała ciemieniuchę, suche uszka i za uszami, suche policzki i całą głowę suchą, a potem po jakiś 2 tyg całe ciało już miała w egzemie, do tej pory z tym walczę. Myślę też że może za mało ją oliwkowałam, bo dodawałam oliwkę tylko do wody w wanience, potem już jej nie smarowałam po kąpieli i chyba to był błąd bo teraz ma bardzo suchą skórę, a moje 3 siostry zawsze oliwkowły po kapieli dzieci i żadne nie miało egzemy. Także staraj się nawilżać skórę dziecka za wczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobitki Mamo Eli mówłiam, żeby hydrocortisonu spróbować, bo to na problemy skórne i na swędzenie świetnie działa, więc powinno szybko pomóc !! :) Mam nadzieje, że przyniesie Kubie ulge Moja rybka śpi w łóżeczku a ja mam chwile dla siebie Zaraz walne się na kanapę, tylko szybko, bo ona tak zwykle tylko 30 min i już się budzi Usiłuje kupić body z długim rękawem i nie wiedziałam,że to taka trudna sprawa Są w Asdzie, ale takie gów*** , że właśnie jedno wywaliłam, bo tak się rozciągnęło w szerz. W mothercare są, całe białe, więc chyba tam wezme. Chciałam ze wzorem, to jest tylko early baby a nie 3-6 miechów. Współczuje wam kobitki tych skórnych problemów dzieciaczków. Maja raz tak miała i nie mogłam patrzeć jak się tak męczy biedne dziecko. Ale hydrocortison pomógł następnego dnia od użycia więc powodzenia. Lolli, twoje kociaki są piękne. Moja pierwsza kotka Ziuta... była szara, prążkowana jak tygrysek i jej maluchy zawsze były takie jak ona.. z jednym wyjątkiem. Ale na jej 6..czy 7 porodów zawsze były małe szare prążki. Druga kotka tez szara w prążki i to samo było. Teraz tata spóźnił się z podaniem jej zastrzyku więc pewnie też rodzina się powiększy Ty masz takie fajne wiewiórki :) oh kotka też bym chciała !!! Heh... ja cottage pie mam zaplanowany na jutro :) Dziś filet z rybki, w końcu znalazłam ładny nie w panierce do zrobienia na wodzie, naprawdę smaczny wychodzi To smacznego popołudnia wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras tez ma problem z malym monsterem ze 2 minutki nawet sam sie nie zajmie,boze...obiadu nie mam jak zrobic nawet:-( tylko na kompie mam czas pisac bo dziecko wtedy zadowolone bo na kolanach soiedzi,i tez nie usiedzi dlugo jesli co 2 minuty nie zmienoie mu pozycji lub go nie popodrzucam chwile,...niezle sobie miesnie rak wyrobie a kregoslup to mi chyba peknie... I moj adas wogole mldeka nie chce pic,tylko kleiki wcina,ryzowy i kukurydziany na zmiane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×