Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

witam, to ja blondinka wieczorowa pora :) Kuba wyglada juz znacznie lepiej, na szczescie! pewnie zaraz sie przebudzi i bede musiala leciec. frugo to nie wirus niestety tylko typowa reakcja alergiczna (nadal zastanawiam sie na co). mleko sojowe borowecka odpada bo tez nie najlepiej na nie reaguje, zostaje tylko cyc. no coz, damy rade. karmie go mlekiem 3-4 razy dziennie wiec nie jest tak zle :). jesli chodzi o kawe to smialo mozna wypijac 2 FILIZANKI kawy dziennie. nie trzeba rowniez przerywac jesli pilo sie do tej pory (przed ciaza), bo mozna sie tylko nabawic sie bolu glowy bez potrzeby (nizsze cisnienie). w czasie karmienia pilam normalna rano a decaff po poludniu (chyba ze padalam na pape wtedy \"the real thing X 2\" :D ). Selena zapraszam kiedy lepiej sie poczujesz, Blakbernowa nawiedza mnie co jakis czas wiec mysle ze zgarnie Cie po drodze jak tylko sie z nia dogadasz ;) . mozemy tez wybrac sie do \"costy\" u Was w Galerii. cycki kurzęcze wyczaruje w niedziele, dzieki za przepis a z czym to pasuje podac? przepis na chleb napisze, ale nie wiem czy jutro zdaze :D dobra, zmykam do wyrka bo jutro musze wstac o jakiejs przyzwoitej porze co by Moniki2 w pizamie nie przywitac ;):D:D l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama***Eli- cyce kurze:):)dobre....ja je podaje z ziemniaczkami i buraczkami:)mniammmmm a moze tak jeszcze dodam jak juz wsypiesz sobie te zupki cebulowe do smietany (kup ta duza duble) to dopraw jeszcze troche wegeta,maga i pieprzem...moi chlopcy uwielbiaja jak im gotuje teraz sa najbardziej zachwyceni bo od 3 miesiecy siedze w domu:)i pichce cuda:) co do spotkania jasne jak tylko wydobrzeje:)to juz sie gdzies umowimy:) spac mi sie nie chce smigam po necie i wozki ogladam:)jezuuu ceny kosmiczne chociaz moje kochanie stwierdzilo ze na dzidzi nie bedzie oszczedzal:)ale i tak wolalabym sie przymierzyc do wozka jestem dosc wysoka i nie chcialabym nabawic sie garba musze poszukac w okolicach Hatfield jakiegos sklepu..spijcie spokojnie;) ja jak zwykle popoludniu bede spala:)zegar calkowicie mam przestawiony papatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) moje najstarsze dzisiaj na wycieczke pojechalo:)ale od poniedzialku tydzien wolnego ma,znowu w domu z trojca moja:(oby pogoda dopisala. adas juz dzisiaj lepiej spal troszke poplakiwal w nocy,ale ja i tak czuwalam i oczywiscie panda dzisiaj. nie wiem co mialam napisac wkurzylam sie na te durne reklamy...jakies randki w uk,a co mnie to?chorobcia zamknac nie moge tego:( a jesli chodzi o kawe to 1dziennie nie zaszkodzi,a najgorzej jest pic w 1wszym trymestrze bo grozi poronieniem,ja pilam 1, z plaskiej lyzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co tu tak cichutko ?? Gdzie wy się wszystkie podziewacie ? Moje dziecie poszło raz dwa spać.. Spała tej nocy dość długo i dobrze, a po 2h już taaaka zmęczona :P Ale cycoli coraz mniej. Niby dobrze, ale trochę jednak czuje się ten żal, bo to takie miłe kiedyś było :) I wczoraj np. Odzwiedzaliśmy teściową w szpitalu i musiałam potem Maje na parkingu nakarmić w samochodzie... a jak już przestane karmić, to koniec. No ale, i tak kiedyś by to nastapiło Niulek dziękuje za rady mimo iż jeszcze nie miałaś takiej sytuacji, hehe :) Widzę, że pilnie dużo notujesz, ale uwierz mi, część zapomnisz i i tak trzeba się będzie o coś tam pytać. Zobacz ile razy pewne tematy są przerabiane i pytane od nowa. Nie jesteś w stanie wszystkiego zapamiętać, lub zanotować. Ja tylko kopiowałam ciekawsze posty, np o słoiczkach i teraz je czytałam. Albo liste leków też mam skopiowaną i wydrukowaną i wczoraj kupiłam CALPROFEN na to jej ząbkowanie. Ok, lece pod prysznic skoro tu nikogo ni ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_b ja zamiast cyca bralam picie do kubeczka niekapka,albo do butli i owijalam pielucha tetrowa bo do tych tommie tippie i do kubeczkow nie bylo tego schowka ze styropianem.a tak to jakies chrupki kukurydziane,albo ciasteczka te ryzowe dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja sie melduje!!! Juz po kawce wypitej bez wyrzutow sumienia!!! dzieki Wam :):):) Ja naprawde traktuje ten jeden kubek dziennie jak luksus :) bo palenie rzucilam w 3 tygodniu ciazy!!! - moja ulubiona odprezajaca czynnosc haha tak mi z Wami dobrze...bo siedze tak sama w pracy i Was czytam :) Kamila_Black ja notuje...bo mamy tu nie ma, mloda jestem bez doswiadczenia, na dzidzie dluuugo czekalismy i chcialabym jak najlepiej :) Wiem, ze zawsze zapytac mozna :) ale wiesz :P jak net siadzie to co wtedy hihihi W niedziele tescie maja 30 rocznice slubu i tak mysle i mysle co by tu im sprawic?? a moze na kolacje zabrac :) W poniedzialek jedziemy do Walii nad morze :) ojjj jak dobrze szum morza mi zrobi...zwlaszcza ze pochodze kolo Gdanska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek25-to rozumiem, ze gdzies w moje rejony jedziecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki:):) lucilla29-dzieki za linka:):)znalazlam ta karuzele w katalogu argosa i tesco w sumie nie sa az tak drogie a za to sliczne!!!!!!!!!!hehe ja juz w glowie urzadzam pokoik dla dzidzi:)tym bardziej ze znam juz plec to moge zaszalec:)a no i moje kochanie stwierdzilo ze kupimy to co mi sie podoba:) anecia1702-moj synek w tamtym tygodniu mial wycieczke do zoo ale podjarany przyjechal:):)caly dzien opowiadal o malpach,wezach i misiach:):)tez ma od poniedzialku wolne wiec juz sie tak nie pobycze ale dlugi weekend tez przed nami i mamy plany pojechac sobie gdzies w sumie to staramy sie co tydzien gdzies jezdzic a wlasnie znacie jakies ciekawe miejsca?? my w poniedzialek jedziemy tu: http://images.google.pl/images?sourceid=navclient&rlz=1T4ADBF_enGB322GB322&q=lulworth&um=1&ie=UTF-8&ei=VJMWSv3_DaPUjAeh6931DA&sa=X&oi=image_result_group&resnum=4&ct=title jak zobaczylam ten krajobraz to sie zakochalam:):) chcemy bardzo pojechac do cornwalli ale od nas to jest bardzo daleko i na jeden dzien sie nie oplaca:( A tak troszke z innej beczki: zdarzalo Wam sie ze leciala Wam krew z nosa?mi dzisiaj juz dwa razy:(ale pewnie dlatego ze jestem oslabiona od tego siedzenia w domu nie dotleniona:( a moze tez powinnam napic sie kawy? pozdrawiam cieplutko:):)papatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK tak, zostawiam to śliczne imię tylko dla Was :) Mój chłopczyk będzie miał tak na drugie imię. Niulek 25 ja piłam kawę w ciąży ale dopiero w drugiej połowie bo wcześniej po pierwsze nie miałam na nią wielkiej ochoty, po drugie kawa kojarzyła mi się z papieroskiem których rzucenie też odbyło się na początku ciąży :). Ciągle mnie kusi żeby kupić smoczek dla mojego małego chłopczyka ale mam też wielkie wątpliwości. Mały ma dopiero tydzień i ciągle uczymy się korzystać z piersi. Mam obawy czy takie podawanie smoczka nie zakłóci procesu ssania piersi, który jeszcze nie jest przecież idealny. Boję się tego bardzo bo już \"trochę\" przeszłam/przechodzę z tymi moimi cyckami i nie chcę sytuacji pogarszać. Czy to prawda, że taki smoczek może niekorzystnie wpływać na karmienie piersią? (specjaliści twierdzą, że dzidzia może zacząć źle chwytać pierś albo odmawiać w ogóle ssania). Czy spotkałyście się z takimi konsekwencjami podawania smoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, sliczna pogoda dzisiaj :) Mam nadzieje, ze tak bedzie przez caly weekend. Anecia - moze Twoje prognozy sie sprawdza i sliczne lato bedzie w tym roku:) Mam do oddania recepte na Duphasten o ile doczytalam sie poprawnie, na dwa opakowania jezeli ktos potrzebuje. I jeszcze pytanie, czy ktos robil lub planuje laserowe usuwanie rozstepow? Planuje cos z tym zrobic, dzika rozpacz mnie bierze jak patrze na swoj brzuch:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Cherry a u mnie pada😭i jest pochmurno i nic sie nie chce. Na dodatek Olimpia ma zatwardzenie chyba przez ten gaviscon co mam robic?czy jest na to sposob?wiem ze herbatka z kopru pomaga i masaz brzuszka czy cos jeszcze pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26, na pewno czopek. Ktos pisal o ugotowanej suszonej sliwce i startym jabluszku ale nie wiem, w jakim wieku mozna je podawac. Chcialam jeszcze zapytac tych mamus, ktore maja ponad roczne pociechy; mianowicie chcemy z mezem cos kupic chrzesniakowi, ktory obecnie ma poltora roku i nie mam bladego pojecia co:( Ostatnio kupilismy dmuchany basen do ogrodka, wczesniej samochodzik/rowerek, please help! Zakres pomyslow nam sie wyczerpuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucilla29-po opisie Twojej karuzeli szukalam i znalazlam ale troche inny wzor http://www.lulumarket.pl/go/_info/?user_id=783&lang=pl w katalogach wysylkowych tez sa dostepne:) Cherry.76 no to faktycznie masz problem:(:(moze uda mi sie pomoc od wczoraj sznupie w zabawkach:):)jak cos mi wpadnie o oko to podesle Ci linka:) Kamila26 pamietam mialam podobny problem z moim synkem....wiem troszke lat minelo....ale pomogalo na to gotowane jablko podawalam mu papke...czasami do tej pory mu daje jak ma problem sie wykupkac lub wzdecia.. jejku gadam jakbym niewiadomo jakie doswiadczenie miala:)ale cos pozostalo z tamtych lat no i czas na przypomnienie:) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki!! Selena a ile mial wtedy twoj synek bo moja ma 4 miesiace i niewiem czy mozna podac jablko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila pierwsze pokarmy Mai, to był puree z ryżu i potem jabłko... miała straszne zatwardzenie w pewnym momencie, wiec nie dawaj jej polecam ci zjeść jogurt ze śliwką i z figą, jest taki z biopot nie wiem na 100 %, ale Maje jak to zjadłam bardzo przeczyściło, ale to mógł być też przypadek :) najlepiej czopek glicerynowy ( jednak myśle, nie wcześniej niż na 3 dzień) lub posmaruj termometr kremem i wsadz do pupy, zeby łatwiej kupka poszła. Ale to też jeżeli widzisz, że usiłuje wyciśnąć a nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Uk - powiem Ci szczerze ze nie wiem gdzie jedziemy :) wiem ze do Walii i ze nad morze hehehe reszte pewnie dowiem sie w samochodzie :) jestem na ebay i az mnie nosi :/ chyba przeszlo mi od lolii :) a wlasnie?? gdzie jest lolii??!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. tyle się u was dzieje ze już pozapominałam co miałam napisać :( Witaj selena1515 - ja również zapraszam na kawkę, Ciebie mamo Eli rółwnież 🌼 - mieszkamy prawie drzwi w drzwi :) frugo mam nadieje ze ksiazka ci sie podoba - ja ja po prostu pochlonełam zdjecia sa prześliczne - ale to dzieki Twoim księżniczkom 🌼 Mój kochany Maksio przespał dziś całą nockę - jak ja bym chciała by tak juz pozostało, mam tylko nadzieje że nie bedzie sie budził ciągle o 5 rano :( wiem że coś jeszcze miałam napisać........... tylko co?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adej
Doładowania telefonu za oglądanie reklam ! Dostałem to od znajomego, który już w tym zarabia długi czas i okazało się ze to działa, bo już sam zgarnąłem kilka doładowań na telefon a działa to we wszystkich sieciach komórkowych! Najlepsze jest to, że nic nie ryzykujesz, nic nie płacisz a wręcz przeciwnie! Oni dają Ci dają doładowanie za 5zł za zdobycie 100 otinek. Wystarczy tylko założyć konto na https://www.otineo.com/app/register i aby założyć konto jako "Numer telefonu osoby polecającej" podaj "48 785934364". Później (kiedykolwiek) żeby aktywować konto zadzwoń z numeru telefonu na który zostało założone konto na nr "22 2053944" gdzie usłyszysz "twoje konto zostało aktywowane" Rozmowa trwa 6 sekund i mnie to wyniosło 6 groszy bo stawka rozmowy jest wg operatora. No i teraz siadasz przed komputerem i tylko klikasz w reklamy... Osobiście polecam bo można sobie doładowywać konto za oglądanie reklam ! Portal jest bardzo łatwy w obsłudze, wszystko po polsku i w ogóle... Gdybyś miał jakieś wątpliwości czy pytanie to pisz na gg: 5781671 oraz e-mail: otineo.com@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha już wiem :) Selena jeśli chcesz się do wózeczków poprzymieżać to możesz to zrobić w John Luisie w WGC - oczywiście nie będzie tam tanio -ale mają tam sporo wózeczków( i nie tylko) do wyboru. Piękne jest to miejsce w które się wybieracie. Ja jestem zakochana w Cambrii - a dokładniej Lake district - jest tam przepięknie. Wycieczka wzdłuż brzegu jeziora Ullswather przez góry aż do jeziora Windermere wywarła na mnie wrażenie. http://images.google.pl/images?hl=pl&rlz=1T4ADBF_enGB322GB322&um=1&sa=1&q=lake+district+lake+ullswather&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&aq=f&oq= Ja też mam karuzelkę z Fishera - świetna sprawa - ja mam Rainforest - moje dziecko zasypia przy niej w mig a w dzień to patrzy jak zaczarowany i tak się ekscytuje że mogłabym go tak obserwować ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26, jesli chodzi o zatwardzenie, z tego co ja sie orientuje, to jak sie karmi tylko piersia i do tygodnia dziecko ma prawo nie robic kupki, moj tak wlasnie mial. Jak sie zaczyna dawac stale pokarmy to powinien przynajmniej raz dziennie, jak sie karmii formula to tez. Z tego co sie dowiadywalam, bo moj kuba tez mial problem , jablko gotowane nie jest przeczyszczajace, ale surowe tak.Jogurtu nie radze podawac w tak mlodym wieku, no i jestem przeciwna wkladania termometru. jak zaczelas podawac stale pokarmy to po prostu tak bywa, ze brzuszek musi sie przestawic i unormowac, bo to dla niego spore przezycie, czas pomaga, byle nie za dlugo. czopek pomaga jednorazowo, ale moze rozregulowac.w sumie wiecej rzeczy niestety zatwardza. a w wieku 4 miesiecy to juz w ogole niewiele zostaje, moze troszke startego jablka, bo ryz tez zatwardza. Juz sie kiedys pytalam, ale powtorze, jakie ryby i skad dajecie maluszkom? ja dopiero niedawno zaczelam, ale te tescowe czy inne marketowe nie przemawiaja do mnie, a chce dawac ze dwa trzy razy na tydzien. a co na ogol dajecie maluchom na kolacje, takim do roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) dawno mnie nie bylo :( nie mam kiedy pisac, nietety, wrocilam do pracy i mam troche do zrobienia... staram sie Was czytac ale nie zawsze mi to wychodzi... Mikolaj rosnie, wazy juz ponad 9kg... ma dwa zeby i ostatnio goraczkowal 3 dni, bez powodu a jak spadla goraczka to nastepnego dnia pojawila sie wysypka prawie na calym ciele ... bylam pezekonana ze to rozyczka ale lekarz stwierdzil e to \"fever rush\" - no i mial racje bo wysypka prawie zniknela po 3 dniach, no prawie zniknela, jeszcze gdzieniegdzie blado-rozowe plamki sa... poza tym ciezko spi w nocy, wiele razy sie budzi i strasznie sie wierci w nocy ... czesto placze przez sen i siada albo wstaje na spiaco ... oj mowie Wam umeczona jestem ... musze popracowac nad nim, teraz dlugi weekend ... Maryska2maja co do smoczka to sa rozne opinie, jedni maja takie zdanie o ktorym pisalas a inni twierdza ze smoczek pomaga dziecku zaspokoic odruch ssania ... takze ja zastosowalam sie do tego zdania, ktore napisalam :) Na zatwardzenie rowniez polecam czopek glicerynowy albo surowe starte jablko (nie gotowane, gotowane zatwardza), mozna tez sprobowac kilka kropli soku ze startej, swiezej marchewki ... osobiscie polecam ten czopek - najskuteczniejszy :) czesc mamo***Eli ... ojjjj... dawno nie slyszalam co u Ciebie, musze doczytac ... o wszystkich musze doczytac... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha już wiem :) Selena jeśli chcesz się do wózeczków poprzymieżać to możesz to zrobić w John Luisie w WGC - oczywiście nie będzie tam tanio -ale mają tam sporo wózeczków( i nie tylko) do wyboru. Piękne jest to miejsce w które się wybieracie. Ja jestem zakochana w Cambrii - a dokładniej Lake district - jest tam przepięknie. Wycieczka wzdłuż brzegu jeziora Ullswather przez góry aż do jeziora Windermere wywarła na mnie wrażenie. http://images.google.pl/images?hl=pl&rlz=1T4ADBF_enGB322GB322&um=1&sa=1&q=lake+district+lake+ullswather&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&aq=f&oq= Ja też mam karuzelkę z Fishera - świetna sprawa - ja mam Rainforest - moje dziecko zasypia przy niej w mig a w dzień to patrzy jak zaczarowany i tak się ekscytuje że mogłabym go tak obserwować ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! selena, a ty moze tez ze slaska? bo nas tu duzo... :) postaram sie bardziej udzielac na forum, ale nie mam zbyt wiele czasu. ale dzis spedzilam dzien pozytecznie - \"popalilam plastik\", mianowicie kupilam ksiazke i 2 pary butow :D maz placil :D i bylam na \"przegladzie podwozia\". zostalam ostrzezona, ze mam cykle owulacyjne i moge zajsc w ciaze mimo karmienia piersia. maryska2maja - ja nie podawalam zadnego smoczka az do 3 miesiaca. efekt - dziecko dlugo sie przyzwyczajalo, a z butelki nie chce pic do tej pory. z niekapka zreszta tez nie i herbatki lecimy z lyzeczki :( nie slysze wlasnych mysli, bo maksio siedzi w wodzie i jest taki szczesliwy, ze jego piski slychac w promieniu kilku kilometrow. zaraz bedzie ryk, szloch i lament, bo trzeba go w koncu wyciagnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75 ja mojej Olimpii nie podaje jeszcze stalych pokarmow,tylko zaczelam mieszac mleko raz sztuczne raz z piersi bo ona ma refluks i od tygodnia do mleka wsypuje jej Gaviscon. Niedawno wrocilam od lekarza i lekarz kazala odstawic sztuczne mleko i karmic tylko piersia.Ja tez wole karmic tylko z piersi ale jak przepisali mi tydzien temuGaviscon to musialam mieszac raz sztuczne raz z piersi bo jak z piersi probowalam odciagnac pokarm to nigdy na raz nie odciagnelam 120ml a tyle potrzeba do tego Gavisconu.Lekarz powiedziala zeby zadnego jablka ani nic nie dawac tylko z piersi karmic. Kamila Black nie mam czopku glicerynowego a czy tu mozna je kupic?chyba sprobuje termometrem nastepnym razem. Ona dzisiaj sie tak silowala az byla cala czerwona i strasznie plakala niewiedzialam co mam robic.Cisnelam jej pupke probowalam jej jakos pomoc no i zrobila bardzo twardą.Ale musialo ja to bolec:-( bo takiego placzu jeszcze u niej nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila 26-zapytalam sie mojej kolezanki krora ma 8 miesieczna coreczke..powiedziala ze lyzeczeka ugotowanego jabluszka nie zaszkodzi(tak dla pewnosci wolalam sie jeszcze dopytac)ona tez doradzila tak jak juz tutaj bylo napisane wlozyc do pupy termometr z kremem ale poza tym polozyc dzidzie na pleckach podkurczyc nozki i masowac brzuszek..ja podawalam tez herbatke z hipa ulatwiajaca trawienie. Cherry.76 a moze cos takiego??http://www.lulumarket.pl/go/_info/?user_id=389&lang=pl lub konik na biegunach??:)jak cos mi wpadnie w oko dam znac:)a ile masz jeszcze czasu?? edyjus-Dzieki za zaproszenie;):)moze sie wszystkie w jeden dzien umowimy i spotkamy:):)fajowo :) piekne to miejsce ktore podalas!!!!!!!!!uuaa uwielbiam takie miejsca jak pokarze mojemu odrazu sie zapyta kiedy jedziemy:):)jak znasz jeszcze jakies ciekawe miejsca podeslij linka:) do WGC wybieram sie jutro odrazu wejde do tego sklepu ale to fakt ceny wozkow tutaj sa kosmiczne zastanawiam sie zeby z pl zamowic ale wiadomo przymierzyc bym sie wolala a niestety do pl nie wybieram sie juz do porodu zakaz lekarki:(:(bylam w kwietniu i lot strasznie przeszlam..trudno:( onyx1-:):):)hehehe nooo ze slaska jestem:):):)niedaleko katowic:) a tak po za tym to mam dzisiaj handre:(:(:(poplakuje sobie czasem:(za bardzo sie martwie tym mieszkaniem non stop landlord robi nam problemy:(krew z nosa mi dzisiaj leci nie wiem dlaczego:(nie mam apetytu wcislelam w siebie troche kalafiora:(zgaga po sokach wrrrrr ojj ale marudze heheh jak baba w ciazy:) buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×