Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

hmm... wlasnie doczytalam linka od Ciebie onyx i jednak mozna bylo temu zapobiec. lipa. no coz, przepadlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki powiedzcie jakie jest Wasze zdanie na temat budzenia noworodka do kąpieli. Chciałam wprowadzić kąpiel o stałej porze żeby zaistniała jakaś rutyna (podobno bardzo ważna dla poczucia bezpieczeństwa maluszka). Jednak kiedy widzę jak śpi a dodatkowo wiem, że w dzień mało przespał i może być zmęczony to jestem w wielkiej rozterce: budzić czy nie budzić??? Co myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie budzic! wykapac wczesniej albo rano. nigdzie nie jest napisane ze noworodki trzeba kapac wieczorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka jak tam Twoj Kubus? podpowiedz co mu gotujesz bo juz mi sie pomysly koncza :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska, przede wszystkim dzidzius nie musi byc kapany codziennie.nie warto go budzic, bedzie niewyspany i rozdrazniony, przestraszony i marudny.jasne ze rutyna jest wazna ale u takiego malenstwa ciezko jeszcze mowic o jakiejkolwiek rutynie :) robcie rutynowo inne rzeczy.zabawy, spacery, masaze.malenstwo potrzebuje duzo snu na poczatku. ja kapalam synka co 2,3 dni na poczatku, nie brudzi sie przeciez a po co wysuszac skore :) mozna przetrzec wilgotna szmatka szyjke bo wiadomo, to ciagle ulewanie :) za jakis czas malutki bedzie mial dluzsze okresy czuwania i wtedy latwiej zaplanowac kapiel. ja mialam rodzinke caly dzien na grillu :) lesio robil furore :D no i posprzatalam caly dom dzis rano.fiu fiuuuu....padam na ryjek odrobine i ide zaraz nyny. pozdro dizewczeta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska 2maja ja swojego szkraba nie budze ... ale jakos tak wypada ze praktycznie co drugi dzien ok godz 19 jest zwarty i gotowy to jest kapiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam! Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryska2maja-dolacze sie do dziewczyn-takiego maluszka to jeszcze za wczesnie rutyny uczyc jesli chodzi o kapiel. Moj nie lubil jej bardzo na poczatku wiec rzadko go kapalismy przez pierwszy miesiac a codziennie rano wacikami mial mycie top&tail na przewijaku, ja do niego mowilam, wmasowywalam mu kremik i oswajal sie z myciem mniej stresujaco. A teraz co drugi dzien ma kapiel i bardzo to z czasem polubil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellllouuu! wszystkim mamusiom i mamusiom in spe zyczymy pieknego dnia! onyx z maksiem, ktory "pomaga" mi pisac :D co do kapieli to zgadzam sie z przedmowczyniami - na poczatku tylko przecieralismy dziecko na przewijaku, do 4 miesiaca mial 2 kapiele tygodniowo, z tym, ze pare razy dziennie mial myta pupke z przyleglosciami, bo nie uzywalismy chusteczek. teraz kapie sie codziennie, bo dla niego jest to swietna zabawa, a dla nas pora relaksu. bylam wczoraj w sklepie u siostry i tak z glupia frant zwazylam maksa na sklepowej wadze. myslalam, ze ma juz co najmniej z 15 kg, a tu tylko 9400 :) to co, kawusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek z poranną kawą i deszczem za oknem ...coś mi się wydaje, że nasz spacer z mama Eli i edyjus może nie dojść do skutku w taką pogode :( Do duuszy Ktoś jeszcze wstał o tej pięknej porze, po 6 rano ?? Maje o 6:30 posadziłam w jej łóżeczku, bo w moim za bardzo by śmierdziała, haha. Czekała pare minut aż tatuś ją zmieni i dopiero \"przyszła\" do mnie Hmm.. ten deszcz wszystko zepsuł :( normalnie szaro i bbc breakfast - heavy rain !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ wszystkiego najlepszego Mamuski:)🌼 u nas weekend boski byl sobota dzien dziecka,a w niedziele melton show:)bylo suuuper. nie mam czasu bo balon przestaje dzialac:)milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za rady odnośnie kąpieli! Buziaki dla Was!! i 🌼 🌼 z okazji Dnia Mamuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok kluseczka spi:) ja tez nie budze na kapiel. lolli jestes niesamowita i masz racje z zycia trzeba korzystac:) i nie palcie dziewczyny bo cera...i to co najwazniejsze-zdrowie!!! ja tez popijalam nieraz karmi,redsa malinowego,lampeczke winka jak karmilam.mam chec na slodziutkie winko ale antybiotyk biore:( kawalek plomby mi wylecialo i mam pol ryja spuchnietego...kupilam butle tommie ale uparciuch nie chce pic,a chcialam jej troche cyca zastapic sztucznym mlekiem bo faszeruje sie przeciwbolowymi. patinka to nawet fajne mieszkanko:) ja tez z tad bym chciala sie wyniesc...mogby landlord nam wypow.dac,ale bym sie uchlala ze szczescia:D kamila_b swietanski filmik usmialam sie w koncu... kamila26 swietne miejsce,planujemy cos zwiedzic na wakacje,ja bardzo chcem Szkocje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszego mamuśki!!! 🌼 oj splatala nam pogoda figla. kawa jednak nadal aktualna. ide kawe wstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! I zycze udanego Dnia matki wszystkim mamusiom!!! Trzeba zadzwonic do mamy!!!!u mnie pogoda sloneczna ale z wiatrem,ale wolę to niz ma znow lac jak kazdego dnia. U mnie w sobote szykuje sie impreza bo moja Nikola ma urodziny:-) spodziewamy sie okolo 20 osob ale gdzie ja ich wszystkich pomieszcze:-(Na dodatek urodziny zazyczyla sobie w stylu Hawajskim no i musialam kupic pare gadzetow na ta okazje co mnie sporo kosztowalo:-(no ale co sie nie robi dla dziecka:-).Niewiem tylko co polozyc na stol to ze slodycze,ciastka,ciasto to wiem ale moze cos jeszcze macie jakies pomysly?tylko aby nie za drogo bo ta impreza wyszla mnie naprawde sporo. A jesli chodzi o kapiel to ja tez nie budze!!:-) Anecia ja nie pijaca:-D nie lubie alkocholu a chcialabym lubiec:-D bo czasem mozna poszalec z przyjaciolmi i zabawa jest bardziej udana.Jak pije cos raz na rok to lampke wina oczywiscie slodkiego i trunki tylko slodkie.A jak mam piwo to nigdy nie dopijam go do konca i jeszcze musi byc z sokiem.Szampan stoi juz u mnie 4 miesiace bo dostalam od znajomych mojego M jak urodzilam i czeka na mnie az bede mogla lampke wypic.Wodki nienawidze!!!a co najsmieszniejsze to przed ciaza pracowalam jako barmanka:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 jatez nie lubie alkoholu tylko slodkie winko,wlasnie redsa malinowego ale tez tylko puszke wodki nieznosze,w tamtym roku z polski wodke przywiezlismy maz ze znajomym wypil po drinku,a reszta do niedawna stala w lodowce i wylalam,wino mam od grudnia i nawet nie pamietam gdzie dokladnie stoi,a dostalismy je w polskim sklepie bo byla promocja ze jak zrobi sie zakupy powyzej ilus tam to winko gratis,oboje jestesmy niepijacy,jak pijemy to raz na pol roku moooze,i tez nie tak zeby sie spic ostatnio jak sie zdeczko spilismy to Amelka za 9mies sie pojawila takze teraz to abstynencja raczej:)jak bede pic to 0 sexu heh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia czyli moral z tego taki wychlejesz i masz dzieciaki:-D:-D:-D Moi znajomi to jak czasem ktos przyjdzie z piwkiem to mowia z toba to my nie pijemy bo ty jedno piwo to 4 godziny pijesz:-D:-D Moj M tez nie pije, raczej tylko jak sa jakies imieniny czy swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie to tylko Amelia tak po winku heh,a daniel po zareczynach heh ale nie opijanych,tylko adas ,,planowany,,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez dwojka niby nie planowana ale widocznie tak mialo byc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak najlepiej nie planowac,ja jedno planowalam i poronilam,adaska tez i tez malo bakowalo,a by go nie bylo,a z danielkiem i Amelka najlzej przeszlam ciaze,te najwazniejsze 12tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i teraz jestes szczesliwa mamusia trojeczki:-)tak wlasnie mialo byc, wszystko jest tam na gorze zapisane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo, jest tu kto...? kto... kto... to... to... o... tylko echo gralo ;) kamila26, ja znam tylko salatke hawajska - gotuje sie ryz, do wystudzonego dodaje sie pokrojona w kostke szynke (znam tez wersje z kurzymi cycami, ale robie ta pierwsza) i ananas z puszki rowniez pokrojony. okraszamy majonezem pomieszanym z niesladowa iloscia curry w proszku. niestety, proporcje amm zapisane w zeszycie, ktory jest spakowany w ktoryms z kartonikow. licznych kartonikow, jesli moge dodac. cos ostatnio nie ma drugiej zmiany :( oleniga zapracowana, assanna gdzies sie ukrywa z ksiezna, nie mowiac o calej reszcie... dobrej nocy wszystkim! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też nie poznaje tego forum !?!?!? co jest grane heh kobity wracać, bo normalnie nie tego :) zobaczcie ile nas w tabelce a dzisiaj puchy same ja dzisiaj zaskoczyłam samą siebie Ed bawił się z Mają o 18:30, a ja się na chwile położyłam. Nagle patrze o 19:20 i mówie, czemu tak póżno przychodzi przecież mieliśmy Maje kąpać.. a on już ją wycierał po kąpieli. Tak zasnęłam, że kompletnie nic nie słyszałam.. a kapał ją za ścianą Niestety wstawanie o 6 rano ostatnio ma swoje złe strony... wieczorem jestem nieprzytomna Także idę zaraz już dobrze się położyć, bo oczka mi się kleją miłej nocki i do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, faktycznie, przez cały dzień wszystkie takie zapracowane, że nie mają czasu skrobnąć :) Dobre pół dnia bez cisza! Ja walczę z małym przy cycku. Kiedy tylko próbuje go dostawić on zamiast chwytać pierś, zaciągnąć cyca normalnie memla tylko brodawkę i drze się strasznie. Wygląda to tak, jakby się nie starał dobrze złapać. Dziwne to, bo np po 3 godzinach snu powinien być głodny i próbować ładnie złapać żeby się najeść a on wręcz przeciwnie. Potrafi tak memlać i drzeć si nawet 45 minut! Zawsze wtedy ja ryczę z rozpaczy i bezsilności :( I to się dzieje nawet wtedy kiedy pokarm sam leci z piersi więc to nie chodzi o to, że wkurza się z braku mleka. W piątek pójdę do centrum pomocy w breastfeedingu może oni pomogą. Miałyście może jakieś doświadczenia z pracownikami breastfeeding support? Potrafią pomóc? Bo jeżeli będą mi pokazywać tylko właściwe pozycje dostawiania to raczej kiepska to będzie pomoc. Ach....tak mi smutno, że mój mały tak sobie nie radzi z jedzeniem :( I to teraz, kiedy sutki mi się całkowicie wygoiły i mleczko ładnie płynie.... W stopce przedstawiam Wam mojego Filipka. Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki :) ja to już chyba nocna zmiana :) zaglądałam w dzień ale na żadną z innych zmian się nie załapałam :( padnięta jestem dziś strasznie bo moje dziecię jadło w nocy chyba z 15 razy,a w dzień niespokojna i płaczliwa strasznie,a jak już się zdecydowała na cyca to normalnie maraton :O teraz śpi,ale jak długo jeszcze to nie wiem bo już ją słyszę w niani martwię się tym jej zachowaniem tym bardziej,że w tym tygodniu mamy jeszcze szczepienie i nawet nie chcę myśleć co się będzie po nim działo:( ona zawsze źle znosiła szczepienia,a teraz 3 zastrzyki Maryska widziałam zdjęcia Twojego Filipka :) śliczny chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx dziekuje ci bardzo zrobie wlasnie taka salatke:-)strzelilas w 10!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo czystki etniczne :) onyx odpisalam na mejla i przy okazji... ...mamo eli zaczelo mnie dreczyc nieprzyjemne uczucie i musze spytac: czy ja Ci odp na mejla o \'brzusznych rodzynkach\' ze tak powiem ;) bo wiem ze pisalam i pisalam i mi nie wyslalo i potem tez chyba pisalam ale...zreszta tak dawno to bylo :) kurcze chyba na okres mi sie zbiera bo cos mnie podbrzusze pobolewa.tez mi odpowiedni czas... w czwartek mezydlo przyjezdza... no ale to do przewidzenia bylo...ehhh ide spac bo sie zdenerwowalam i jeszcze mi onyx smaka na saltke zrobila a ja mam jakies 36 godzin zeby schudnac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli jesteś a ja myślałam,że Ty Nadię gonisz :P u mnie ciężko,a u Ciebie? ok spadam spać bo już na oczy nie widzę dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×