Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

magdae trzydniowka jest jedna, z branych przeze mnie pod uwage, mozliwosci. maly ma goraczke ponad 39 stopni bez paracetamolu. spi pod przescieradlem i w body na krotki rekaw. zobaczymy co bedzie jutro. najgorsze ze jak on to i Ela :(. Kamila??? bo serio Ci zaraz zadzwonie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to znowu ja nocna pora:):)tak zauwazylam ze przewaznie pisza tutaj kobitki z maluszkami malo jest ciezarnych ale znalazlam cos fajnego jak macie jakies kolezanki w ciazy to poleccie to:) internetowa szkola rodzenia:):)swietna sprawa:):) http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ jak narazie to sobie slucham i ogladam od jutra wezme sie za cwiczenia:):)mam nadzieje ze nie skonczy sie u mnie tylko na ogladaniu:) pozdrawiam mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myrning :) jednak czas odwiedzic szamana, bo temperatura rosnie zamiast spadac. Kuba lezy rozebrany do pieluchy, rozpalony jak piec i... oglada milkshake :D. musze czekac na otwarcie appointment line. pewnie koczowala bym pod surgery gdyby nie to Elinek jeszcze dusi komara :). no to zostaje tylko kawencja w miedzyczasie. kto sie dolacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek mamuśki i brzuchatko :-)) Ja już od 5 na nogach 😭 no może się zdrzemnęłam jeszcze 30 min - to wszystko. Mam rannego ptaszka - a ja to bardzo lubilam sobie pospać, a teraz to bladym świtem już muszę być zwarta i gotowa do zabawy :( ...ach kiedy w końcu Maksio będzie spał dłużej??????? magdae - bardzo współczuję - ja jestem niesamowita ebeyara ale tylko paypala używam i raczej nie kupuję nic drogiego - chociaż miałam kupić aparat fotograficzny - teraz się zastanawiam czy nie lepiej tradycyjnie w sklepie. No to się porobiło - Mama Eli ma chorego Kubusia ( mam nadzieję że już z nim lepiej) Kamila zaospioną Majeczkę - to z kim ja na kawencje będe się umawiać??? Co do ospy - Mój Maksio to raczej mało prawdopodobne by ją złapał - ma dopiero 3 m-ce??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja juz po kawusi,bo pobudka(Adas)byla o 6.15:) Magdae no ladnie was zrobili z tym telewizorem. selena przepiekne miejsce,rzeczywiscie dech zapiera kamila_b jak to ospa to pokarm jeszcze troche cycem,moze lzej bedzie przechodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Panie:) i dołączam się do kaweczki Mamo eli skoro tempk rośnie i niema żadnych innych objawów to ja stawiam na trzydniówkę,moja Ola miała 6 miesięcy jak ją przechodziła i też ciągle było 41-42 stopnie,a jak w tamtym roku miała ospę to najpierw odkryłam 2 krostki rano,a dopiero na wieczór gdy już ją zdążyło porządnie wysypać dostała temperatury. Koniecznie daj znać co powiedział szaman. Co do ebaya to też miałam/mam przejścia :O w tamtym roku kupiłam gps i też ani kasy ani nawigacji do dziś,a we wtorek kupiłam monitor i gość akceptuje wszystkie formy płatności,ale odbiór osobisty tylko więc pisze do niego żeby podał adres bo chcę przyjechać w weekend i że zapłacę mu przy odbiorze i nic :O wsysło go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu busy od rana Hey Wam Mamo Eli Kuba tak szybko by nie miał objawów.. pokazują się od 10 do 21 dni od zarażenia, co by wychodziło, że Maja zaraziła się w cholernej przychodni podczas ważenia, 2 tygodnie temu, gdy był tłok jakiego nigdy jeszcze nie widziałam. Normalnie czekałam 15 czy 20 min, a zwykle max 5. Było duzo dzieci, myślę, że tam Nie wiem na 100 % czy to ospa, ale skoro ma coraz więcej czerwonych dużych krostek na rączkach i nózkach toco innego. A jej starsza siostra miała to nie dawno - w wieku 6 lat !! Maja nie ma gorączki i jak narazie sa tylko krosty więc nie wiem, czy leciec do lekarza jeszcze. Anecia ja karmie teraz już jakoś raz dziennie, ale jeszcze karmię. Myśle jednak, że nie wiele jej to pomoże Magdae bardzo szybko się budzi twój maluch !!! A jak mu idzie jedzenie stałych pokarmów, kiedy je ostatni posiłek i jak dużo. Bo to znacznie zalezy od jego głodu w nocy ? Maja nawet na piersi kilka razy dziennie pierwszy raz jadla dopiero ok 1-2 w nocy, a chodzi spać o 20, a teraz je o 4-5, albo i nieco później. Tej nocy dostała pierś o 4:30, a wczoraj butle dopiero o 5:30 i spała do 7. W nocy jak się obudzi to wtykam tylko smoczek i śpi dalej Jesy to duża poprawa, chociaż jeszcze muszę parę razy wstać i wsadzić smoczek. Do tego jej karmienia jak mnie obudziłam, to słyszałam cholerną muzyke u góry, dudnienie jak na imprezie Wiec poszłam, walnęłam młotkiem w drzwi i kazałam wyłączyć ale puls miałam ze 120 !! Zawsze mnie to stresuje, ale korki nie pomogły, a Eda nie było.. wyłączyła na szczęście. Selena mój Ed tez na nocki, tylko na nocki pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj Daniel tez w wieku 6 lat mial ospe,a ja jak mialam 15lat zamiast na egzaminy do szkoly to lezalam z ospa w domu,pozniej oskrzela i cale wakacje do du...i tak mam zawod,ktorego nienawidze:)takze niech lepiej teraz przejdzie.tylko uwazaj bo Daniel mial w przelyku nawet.bral specjalny lek na ospe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my w sumie kupilismy pol chaty na ebayu :D. ostatnio telewizor, wczesniej \"laptoka\", nie wspomne drobiazgow (mam ponad sto gwiazdek, maz tez cos kolo tego). jak to w zyciu jednak bywa nie wszystko szlo gladko. mam za soba dyspute za spodnie miss sixty, ktore nigdy nie dotarly i wlasnie przymierzam sie do neutralnego fedbacka za kiepska komunikacje. jesli place to tylko paypalem. wtedy transakcja jest ubezpieczona do pewnej kwoty. wlasnie umowilam wizyte... na 15-ta :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo czytalas mejla? kamila_b ty to sie masz z ta sasiadka,wspolczuje ci strasznie.my na szczescie mamy cichutko,no moze u nas jest gosno jak Daniel szczegolnie w domu:)wczoraj pozbawil sie wlasnie obchodzenia urodzin do konca zycia.znajac mnie to pewnie wymiekne,ale moze malz mnie powstrzyma,a dzisiaj juz ze 100razy mialam chec go zatluc,ale poszlam na gore i sobie mowilam,ze baaardzo go kocham i przecxiez go nie zatluke:D zycze szybkiego powrotu do zdrowia Majeczce i Kubusiowi🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo :) u mnie wczesna ale bardzo przyjemna pobudka :P i juz jakos nie moglam zasnac...:D teraz moi mezczyzni poszli na spacer do centrum do pol sklepu po skladniki na ciasto, gazetki itp wlasnie slysze ze nadia wstala.to jej sniadanie a ja do lozka i jakis film moze pocisne :) ach, jak cudownie...zapomnialam jak to jest-nie musiec sie niczym zajmowac!naaajjjsssss :D to nam sie forumowa dzieciarnia rozchorowala :O wspolczuje 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszcie mi proszę bo ja chyba jakaś nienormalna jestem :O jak jest na polku tak jak dzisiaj( u nas łonko i bez wiatru) to jak wy ubieracie swoje maluchy czy używacie krótkich spodenek już ............. ach chyba naprawdę jestem szurnięta,ale ja się boję żeby jej nie przeziębić i wiem oczywiście że lepiej nie przegrzewać tylko,że ja się boję a no i oczywiście co z czapeczką z góry dzięki za rady bo sama to chyba bym sfiksowała do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Anecia :) dzieczyny nie wiecie jakto jest z podawaniem na przemian paracetamolu i ibuprofenu? AgaUK, specjalistko nasza? :D problem polegana tym ze paracetamol mozna podac do 4 razy w ciagu doby a ja powinnam podac 6 razy, zeby utrzymac temperature ponizej 38 stopni :O. czy wiec zamiast tych dwoch dawek moge podac ibuprofen??? wiem ze w przypadku doroslych mozna podawac te dwa leki na przemian ale jak to jest z niemowletami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ja nie nakladam czapeczki jesli nie ma duzego wiatru, nakladam juz krotkie lub 3/4 spodenki i nie zakladam bucikow w cieple, sloneczne dni (raptem jeden jak do tej pory, zeszla niedziela :) ). jesli chodzi o bose stopki to w porzadku, ale nie zapomnij posmarowac kremem do opalania, przynajmniej czterdziestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ja też zazwyczaj boję się o Majkę i przeziębienie szczególnie uszy !!! :P ale.... teraz nawet jak jest wiatr, to jest cieplej, nie ma tyle wilgoci, więc myślę, że warto trochę bez czapeczki dziecko potrzymać, bo uszka nigdy się nie przyzwyczają do wiatru ostatnio jak było tak ciepło, w niedziele chyba, to nawet zdjęłam skarpetki (wiem, że niektórzy zawsze tak trzymają dzieci) więc ja polecam zwkłe body z długim rękawem, a jak naprawdę słońce grzeje to z krótkim i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli chciałam do ciebie zadzwonić, ale bateria mi siada wiec zaraz by padła!! później spróbuje a tak na marginesie.. zostawiłam chyba u ciebie Majki gumowego gryzaczka, taki jasny różowy... i chyba tylko to, nie wiem czy dwóch nie miałam.. nie ma to jak dobra pamięć :D lolli, ty świntuszku jak możesz "głodnym" o TAKICH rzeczach pisać :) :D :P :D jesteś niepoprawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano zostawilas, lezy i czeka na synowa :D. jestem dzis w domu ze zrozumialych wzgledow wiec dzwon na domowy bo komorka mi padla chyba na amen :(. ide sie ogarnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo zależy jak Hanię ubieralaś do tej pory. jesli jest przyzwyczajona do ciepla to dalej tak powinnas bo przeziębienie murowane. Najłatwiej jest jeśli od początku zaczniesz ubierać dziecko podobnie jak siebie. przyzwyczai sie do tego i tobie jest łatwiej wyczuć czy dziecku jest nie za zimno czy za ciepło. J a dzieciaki ubieram podobnie jak siebie, z tym ze olke troszkę cieplej, jedna warstwa wieceja albo coś grubszego, i Zuzi też coś dorzucam jesli siedzi w wózku. najbardziej nie lubie gdy wieje wiatr i jest cieplo, jak to ostatnio bywa.no wtedy to nie wiem jak olke ubrac. i pewnie ja przegrzewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny:D a powiedzcie mi jeszcze proszę jakich wy kremów używacie,ja mam johnsona ale jakiś taki dziwny i nie wiem co kupić :O myślałam o nivea dla dzieci(wylukałam go ostatnio w asdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmmmm jak ją ubierałam myślę,że nie za ciepło,zawsze jedną warstwę więcej niż ja i Ola,no ale zawsze też miała czapeczkę cienką bo cienką ale zawsze (ostatnio było gorąco więc jej zdjęłam ) a do spania wcześniej zakładałam bawełnianego pajaca,a teraz cienkie body z długim rękawem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za iotuche, u mnie karmienie piersi nie złagodziło ospy, była paskudna, wiem że z paypelem róznie bo jak nie maja jak sciągnąc pieniądze to też nie oddawaja, troche czytałąm o tym jak pypal sie umywa czasem, kamila black-on je kaszke rano obaidek ze słoiczka i deserek, a karmie go butlą z kleikiem koło 21 -150-180ml i koło 21.30 zasypia i przed 12.. troche znowu 60-90ml no i o 5-6 rano z 90ml a potem do 8 dociąga na piersi , ja nie wiem gdzie on to ładuje, a smoczka nie chce wiec go smoczkiem nie zadusze i wody w novcy nie chce placze jak mu chce dac, i tak w kóło sprawdz węzły chłonne kamila,u mnie sie tak powoli zaczynalo ze myslama ze latwo przejdzie ale wysyp porzadny po dwoch dnich przyszydl mamaeli , jak ten starszy mial trzydniowke w polsce to w szpitalu nas zostawili az 5dni masakra, oni poizniej badaja krew , bo tam obniza sie cos mocno we krwi i potem trzeba sprawdzic czy sie podnosi, ja czapki nie uzywam bo maly sciąga,a jak wieje to budka od wózka pozdrawiama was , i bezpiecznych zakupów na ebay!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda Maja sporo je w dzień... 8 rano kaszka, 9-9:30 150ml butli przed snem, czasem po tej drzemce deserek. Następnie przed kolejna drzemką ok 12:30-13 znów 150 ml butli... i dość długo śpi Po tej drzemce pija herbatki i deserek jabłkowy, jeśli rano nie było. Nadal, chociaż coraz mniej ma jeszcze drzemke ok 16-17 wtedy tez dostaje ze 120 butli. A obiad ma ok 18. Potem po kąpieli o 19 dostaje butle 150ml, czasem poprzedzoną piersią, ale jak już mówiłam, coraz rzadziej. No i śpi długo... kiedyś smoczków nie chciała, zaczęła w 5 miesiącu do snu i jest ok. Myśle, że ta drzemka z rana jej się opóźni jak dziś do 10 i potem będzie miała jeszcze jedna. Także widze, że czas czuwania się wydłuża :) Ok lecę się myć, bo śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam do lekarza co z paracetamolem i ze brakuje mi 2 dawek w ciagu doby. mam dawac co 4 godziny i nie martwic sie tym co napisane na butelce. nadal mam przyjsc z dzieckiem celem okazania. maja sprawdzic czy uszy i gardlo w porzadku. wlasnie mi usnal na rekach bez ostrzezenia bidulek... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubierania to ja juz na krotko ubieram,ze skarpetkami i biore pieluszke do przykrycia albo taki cieniutki kocyk i bez czapki zazwyczaj,buda zaslaniam.jak wyciagam na slonko lub wiatr to czape zakladam tzn.kapelusik cieniutki. mamoEli po konsultacji z szamanem moglam Adasiowi dawac ibuprofen,nie pamietam jak i ile,a mial wtedy jakies 8-9mies.w polsce danielowi tez moglam dawac,ale kazal zrezygnowac z paracetamolu,i tez byl wiekszy.a teraz jak zab bolal to raz paracetamol raz ibuprofen bralam po 2 tabl.i nic jej nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ja mam nivea dla dzieci i tesco jakis jeszcze,bo raz bylismy to tych nivea nie bylo i wzielam zwykly tescowy dla dzieci.i jest ok.a pozniej maz dokupil nivea.tez jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to faktycznie kamila twoja mała troche zje, tylko niby trzeba uważać żeby dziecku nie dawać wiecej niż 600ml na dzień jak skończy pół roku, mój amły jak nie pije z piersi w dzien to mleka tylko po 60ml w dzien, zresztą wazy z 8600-8700 a konczy osmy miesiąc wiec chyba bedzie z niego chudzina, tak jak ten pierwszy, pozdrawiam jeszcze raz cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam nivea, dla dzieci 50+, skutek tego taki ze ubiegle lato minelo nie pozostawiajac sladu opalenizny na buźkach. nie zapominajcie tez ze taki filtr nie pozwala skorze na wytworzenie wit D. czytalam, ze wiele firm sporo zawyza faktor ochrony wiec badzcie ostrożne.z tego co pamitam nivea uczciwie do tego podchodzi. oj pochrowaly sie biedactwa - trzymam kciuki oby szybko z tego wyszły. moja olka upodobala sobie wszelkie zakamarki, najfajniejsze sa takie z ktorych nie da rady sama wyjść jak juz sie wepcha. no co za pomysły!wlasnie wylazła z za kanapy wymorusana. juz myslalam ze jakiegoś flamastra tam znalazła, pomyłka to "tylko" zuzki farby. no i oczywiscie bez czapki juz od dawna- ściaga. ale ostatnio przyuważyłam, że kapeluszy nie ściaga, czym większe rondo tym bardziej zadowolona. jeszcze troche to bede ją w kapeluszch plażowych wozić w wózku, modnisia jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten goracy ranek. Uff, widze, ze troszke chorobowo, zycze wszystkim powrotu do zdrowia. Mamo Eli pytalam kiedys o karmienie, juz tez troche brakuje mi pomyslow i tak naprawde powinnam wprowadzic juz normalne obiadki , tzn. prawie dorosle, ale ciagle robie mu dziwne mixy, np. warzywa z kasza jaglana i ryba. albo z kasza gryczana, je tez soczewice, co drugi dzien daje cale zoltko, ale tutaj podobno od razu sie wprowadza cale jajko. Moj Kuba je dosc sporo, trzy razy dziennie solids, pluz jablko albo suszone morele czy rodzynki. Rano jogurt z weetabix i owocami, czasem kaszke bobovity,daje mu duzo roznychh warzyw. Czy Wasze maluchy jedza juz lyzeczka? Od kiedy zaczelyscie je uczyc, ja ciagle zwlekam bo to sporo zachodu, ale juz pewnie czas najwyzszy, za to umie sam pic z kubeczka. :) Chleba mu raczej nie daje, chyba ze skorke do pogryzienia. sera zoltego tez ni edaje bo strasznie slony. Frugo, ja jez mam ten problem i wychodzi tak, ze jak ja ide z malym to jest cieplej ubrany , jak maz to chlodniej, bo uwaza, ze go przegrzewam. Ale do tej pory nie chorowal, wiec chyba todziala. Ubieram go podobnie do mnie, z tym, ze wiadomo, ze dziecko sie nie rusza, wiec moze mu byc chlodniej, a z drugiej strony jakie te nasze maluchy maja warstwe tluszczyku co je chroni. W taki upal, to spodenki lekkie, skarpetki raczej zakladam chyba ze kompletnie nie wieje, a co do glowki to prawie zawsze cos ma, bo jak slonce to daje lekka chusteczke z daszkiem. wiem, ze tutejsze dzieciaki juz od urodzenia nie wiedza co to czapka, ale ja tam temu nie wierze. Oni maja inne geny. Powaznie. Mam pytanie o sprawe kobieca, mianowicie od kilku miesiecy biore cezarrete i nie mialam okresu (podobno jak sie to bierze okres sie nie pojawia), ale od ponad dwoch tyg mam plamienie, cos na ksztalt okresu, aczkolwiek niewiele i takie bardziej brazowawe, sorki za szczegoly, ale jestem ciekawa czy to normalne, dzieki za odp. buziaki. i jeszcze wysylam link ze zdjeciami ostatnimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×