Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

powitac powitac u mnie już lepiej, gardło już nie boli został tylko uporczywy katar ale przeżyje, męża tez rozłożyło ale na szczęście Maja się trzyma zuch dziewczyna selena trzymaj się jakoś, niedługo się rozpakujesz zobaczysz :-) a my będziemy ze łzami w oczach czytać opis twojego porodu i wspominać jak to było u nas i ze czas tak szybko płynie :-) mnie pomogło plewienie ogródka, strasznie mi chwasty przeszkadzały i dwa dni spędziłam plewiąc a na trzeci urodziłam :-) cherry dzięki ze popytasz o tym ulewaniu bo już nie mam siły, a bardzo chciałabym jej pomoc, noi prania tez mam już dość :-( jeszcze mam cicha nadzieje ze jak zacznę jej wprowadzać stale posiłki to będzie lepiej lilowa NHS jeszcze nie raz cie zaskoczy :-) :-) pytałaś o poród w wodzie u mnie to było tak zajechałam do szpitala i już zostałam bo miałam ponad 4cm rozwarcia i regularne skurcze po czym położna zaproponowała wannę a ja stwierdziłam ze nie chce ale ona nadal mnie przekonywała wiec się zgodziłam. i to była dobra decyzja - świetna sprawa, dużo lepiej się czułam i skurcze tak nie bolały przynajmniej na początku po jakiś 3 godzi w wodzie spytała czy chce rodzic w wannie a ja ..... oczywiście ze tak, nigdzie się nie roszę. noi miałam urodzić w wodzie ale tętno dziecka zaczęło wzrastać i niestety musiałam wyjść z wanny i rodziłam na łózko. natomiast moja koleżanka od samego początku chciała rodzic w wannie ale nie zdarzyli jej wody nalać bo urodziła :-) reasumując polecam wannę :-) no to trzeba by coś wciągnąć na śniadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Na poczatek tabeleczka : Szczęśliwe Brzuchatki Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Selena1515...........31.08.2009.....40....Hatfield...cór cia Alicja.... edyta b .................07.09.2009......38....barnsley.synek.. oliver Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009.....28.......Bedford ..........Adaś Ewag...................09.12.2009......25.......London.. . ..........Brian bedzie figleaves ..............17.03.2010 .....7.....Gloucester .............? Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..córka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......córeńka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....córecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...córeczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek edyjus......03.03.2009....3320....Welwyn Garden City....Maksymilian anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...córcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....córeczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel smart231........12.04.2009......3750...Londyn......... ....Ada magda_g........26.04.2009......3220....H/C......córka Maja, Magdalena bes................1.05.2009......4250......Swindon..... ......synek Bartuś EmilciaWakefield...14.05.2009....3800....Wakefield...... ..synek Michał maryska 2maja.....15.05.2009....3560....Birmingham.......Filip annnnnnna......16.06.2009......3360.....Nottingham... synek... Michał Aleksadra188....28.06.2009...3800.....Hereford...synek.. .Alex Cebi.................26.05.2009...........Bedford.... ....Jas mysza703...........11.07.2009....3420....Ormskirk....... Piotruś Henryk czarolinda.........14.07.2009.......4000...liverpool.... ....Weronika gosiaczeko5.......17.07.2009..........Luton....Mateusz /Martyna ? Niulek25............19.07.2009... 3650...Birmingham....syn..Jack(Kubus) aga_nton.........23.07.2009....4000....Northampton.....s yn.....Patrick GaGa_..............25.07.2009.....3640....Birmingham.... syn....Szymon JennaS............03.08.2009......3380....Derby........s yn....Szymon Silme................9.08.2009........4260......Bristol. . ............Adaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry, czyli ulula zdobyla kolejnego zadowolonego klienta :D No ale ceny sa jakie sa... :o i nie ma zadnego innego dystrybutora tychze specjalow. A na Hippie jest napisane ze mozna podawac na noc niezaleznie od innego mleka. Zreszta wieksze niemowle juz toleruje nowosci znacznie lepiej :) To rozumiem, ze tez dostajesz odrecznie pisane listy z kazdym zamowieniem ;) Co to firmy Hipp to sa dobre produkty. ZAstanawia mnie natomiast Cow&Gate. Kaszki maja ok,przeciery owocowe tez,ale sloiczki obiadowe... :o Juz drugi raz zaobserwowalam, ze Franek ma po nich rozwolnienie i smierdzaca kupe a wczoraj chlusnal mi 2 razy dlugo po obiedzie :o Juz nie bede ryzykowac. W poniedzialek robie zbiorcze zamowienie z Ululi bo mleko mi sie powoli konczy to wezme tez kilka zgrzewek sloiczkow-mam jednak do nich zaufanie. Poza tym zamowilam pojemniczki na ebay i mam szczere checi ugotowac i zamrozic domowe obiadki. Zobaczymy jak mi pojdzie.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkurzyla mnie dzis moja mama. Wrrr. Dzwonie do niej rano pogadac a ona mnie pyta kiedy ja mam wreszcie wizyte u ginekologa. Mowie wiec jej, ze tyle razy mowilam, ze tutaj nie ma opieki ginekologicznej, tylko cala ciaza zajmuje sie polozna- sprawdza tetno maluszka, cisnienie krwi, mierzy brzucho. No to ona w panike!! ze jak to, ze przeciez to niemozliwe, ze na pewno gdybym poprosila o skierowanie, to bym je dostala??!! Ze pewnie mam malo wod, bo tak malo przybieram na wadze ( nie ma jak matczyne wparcie, co??!!) Zaczela mi opowiadac wiec o dzieciach znajomych, ktorzy przed porodem zdecydowali sie na powrot do Polski, bo tak bylo bezpieczniej. No myslalam, ze mnie szlak trafi! Wrrr. Nie wiem co jej do glowy strzelilo?! Ach... calkiem dzien mi popsula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilowa-ja tez mialam podobnie-bardzo duza presje ze strony mojej mamy :o Cherry-jeszcze mi sie przypomnialo-jak juz zaczelam kupowac ta formule nastepna z Holle to cenowo jest dosyc podobnie do tych dostepnych na rynku. Ta pierwsza jest najdrozsza, druga tez jest zageszczona, bodajze skrobia kukurydziana i przez to bardziej sycaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny no niestety ale ja rowniez jeszcze czekam az moj malec zdecyduje sie opuscic schronienie:) jezeli do poniedzialku nic sie nie ruszy to przyjdzie polozna na masaz ,a tak chcialam tego uniknac bo slyszalam ze bardzo bolesne i na dodatek nie zawsze skutkuje.,no a jak to tez nic nie pomoze to na 19 na wywolywanie.ciagle sie ludze ze moje dziecko oszczedzi mi tego :).milego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta🌼 Selena 🌼 oj ucza Was te Maluszki cierpliwosci... ale spokojnie...i na nie przyjdzie pora... jeszcze tylko troszke :) Zeby przestac myslec o tym co mi dzis moja mama naopowiadala, zajelam sie tematem laktatorow :) Wyczytalam, ze jesli zdecyduje sie na laktator jednej firmy, to potem wszystkie akcesoria musza byc tej samej firmy- tylko w ten sposob do siebie beda pasowac. Macie swoich faworytow? Mozecie cos polecic? Latator bede potrzebowac przde wszystkim do odciagania pokarmu w czasie wyjsc do collegu-2-3 razy w tygodniu. Nie sadze wiec, ze musialabym miec elektryczny... no chyba, ze sie myle. Doradzicie cos? Jesli chodzi o porody w wodzie, to przekonuje mnie do niego glownie to ze rzadziej sie peka, lagodzi bol i podobno dla Maluszka stanowi mniejszy szok.... pozyjemy - zobaczymy. Nie zawsze sa przeciez mozliwosci takiego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do edyta b - masaz szyjki macicy nie boli . Mialam robiony bo moja dzidzi byla po terminie 9 dni i zeczywiscie nie zawsze skutkuje . to tak na pocieszenie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena1515, nie wiem czy to jeszcze doczytasz, bo moze juz cos sie zaczelo, ale chcialabym tylko napisac, ze... generalnie bylam przeciwniczka epiduralu i powiedzialam sobie, ze bede twarda i obejde sie bez niego. Jednak po 9h meczarni skurczowej poddalam sie. Powiedzili, ze nie wiadomo czy sie uda, bo nie wspominalam wczesniej o tym znieczuleniu, ale juz po 20 min przybyl "znieczulacz" a po godz nic juz nie czulam. Z perspektywy czasu nie zalowalam tej decyzji, bo urodzilam po ponad 6h od momentu znieczulenia... Nie moge powiedziec, ze polecam, bo na sama mysl o tej mega igle wedrujacej w kregoslup mam gesia skorke (pomimo, ze praktycznie nie boli). Chcialam tylko powiedziec, że w moim przypadku nie bylo i nie ma zadnych skutkow ubocznych, tak wiec i w Twoim przypadku moze byc ok a ryzyko jest zawsze.. Ok, juz koncze, bo sie rozpisalam,ze hej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena1515, nie wiem czy to jeszcze doczytasz, bo moze juz cos sie zaczelo, ale chcialabym tylko napisac, ze... generalnie bylam przeciwniczka epiduralu i powiedzialam sobie, ze bede twarda i obejde sie bez niego. Jednak po 9h meczarni skurczowej poddalam sie. Powiedzili, ze nie wiadomo czy sie uda, bo nie wspominalam wczesniej o tym znieczuleniu, ale juz po 20 min przybyl "znieczulacz" a po godz nic juz nie czulam. Z perspektywy czasu nie zalowalam tej decyzji, bo urodzilam po ponad 6h od momentu znieczulenia... Nie moge powiedziec, ze polecam, bo na sama mysl o tej mega igle wedrujacej w kregoslup mam gesia skorke (pomimo, ze praktycznie nie boli). Chcialam tylko powiedziec, że w moim przypadku nie bylo i nie ma zadnych skutkow ubocznych, tak wiec i w Twoim przypadku moze byc ok a ryzyko jest zawsze.. Ok, juz koncze, bo sie rozpisalam,ze hej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcialam tego wyslac 2x:/ a wrecz pojawila sie informacja, ze za duzo czasu uplynelo i wroc do poprzedniej strony i pisz od nowa.. a tak odnosnie mojego ostatniego postu zapomnialam napisac, ze ciagle smiac mi sie chce jak sobie wspomne akcje epidural, pzyjecie odpowiedniej pozycji (przypominam o ciaglych skurczach) a tu pada haslo: stay still, hihihihihi te, ktore braly epidural pamietacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny no i kolejny dzien ciszy:(:(ale wczoraj narobilismy balaganu przy skrecaniu mebli to dzisiaj wezme sie ostro za sprzatanie i latanie gora-dol:):)no i znajomi namawiaja mnie na kregle:):)wezme torby do auta plus karte ciazowa pogram moze urodze jeszcze dzisiaj:):)zartuje oczywiscie ale nie ukrywam propozycja mnie kusi bo uwielbiam kregle:) DZIEKI KOCHANE!!!! za informacje dotyczace znieczulenia..zobaczymy jak to pojdzie pewnie po kilku godzinach porodu zaczne wolac po niego..synka Urodzilam po 10h bez znieczulenia ale to bylo 9 lat temu A teraz..na samo wspomnienie wpadam w panike..aa jakos tam bedzie:):) lilowa ja kupilam wszystko z Tommee Tippee lacznie z wyparzaczem i podgrzewaczem do butelek czy dobre??nie wiem okarze sie w peraniu:) fairy28..ja mam troche inne wspomnienia z masazu:(:(robiony mialam az 4 razy:(:(ale kazda kobieta odczuwa inaczej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamine
orientuje się może ktoś czy maożna używać calamine lotion do części intymnych? mam zapalenie pęcherza i ból części intymnych. więc proszę o informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do selen - zgadza sie kazda z nas jest inna , mnie nie bolalo ale za to porod bardzo staram sie nie myslec i nie wspominac o tym , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calamine - ten calamine lotion to jest do stosowania na np.krostki po ospie, uczulenia, itd Zawiera tlenek cynku i zelaza i lekko osusza dane miejsce. Wiesz, to taki troche nasz apteczny puder w plynie. Lepiej tam nie smaruj :) Jesli to zapalenie pecherza to kup jakies preparaty z zurawina w aptece albo sklepie-sa skuteczne a jesli to jakas grzybica czy infekcja rowniez zewnetrzna to najlepiej clotrimazolum w aptece albo jakas masc w sztyfcie na grzybice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, to dzieki za stronke. Jakos mnie mleka z polki supermarketu nie porywaja, wydaje mi sie, ze produkty niszowe sa troche lepsze jakosciowo, chociaz cenowo przegrywaja. Moze zrobie jak mowisz, noc hippa. Kupowalas od holle sloiczki? I jakie masz odczucia? Ja mojej daje obiadki hippa, sama robie deserki ale wide, ze sie jej zawsze zwroci troszke, po cow and gate to samo. Nie wiem, czy jeszcze musi sie organizm dostosowac, czy to po prostu dziadostwo? To chyba Magdag pisala, ze po stalych moze sie nie bedzie ulewalo, u mnie odwrotnie, rzedko bardzo zwracala, a teraz jak w banku co drugi dzien pranie wykladziny i czyszczenie fotelika:( Ja tez mialam butelki, sterylizator i odciagarke z tommee tippee. Skonczylo sie na czestym odciaganiu i dokupilam elektryczna, co za ulga. Po odciagnieciu przelewalam do normalnej butelki, bo pompka byla z firmy medela i juz nie dokupowalam extra butelek. Ale fakt, butelki i sterylizator tej samej firmy jest wskazany. Liliowa, ja tez mialam wojna z rodzina swoja i meza o porod w Pl. Bedzie dobrze, zawsze pytaj , jak masz watpliowsci, a wrazie problemow i wapliwosci dzwon, nalegaj na dodatkowe batania, mozna tez troche koloryzowac jak Ci zalezy na czyms bardzo. Trzymamy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklep rekodziela marokanskiego
Zachecamy do zapoznania sie z marokanskim rekodzielem ... Arabski wystrój wnetrz i ogrodów, marokanskie naczynia tagine, ceramika, oryginalne lampy, lampiony, bizuteria ... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena, jak byla zadodolona z tommee tippee. Butelki sa anty kolkowe, uzylam kiedys butelki Nuk i malej ciagle sie odbijalo i ulewalo, wiec odstawilam je. Wiec TT polecam:) I trzymamy kciuki za Ciebie. To juz musi byc soon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczeta :) ja nadal na urlopie- sloneczko przypieka, zaraz sie pojdziemy opalac moj smyk sie wczoraj odwrocil- i kopie mnie pod zebrami ogolnie wczoraj baaardzo ruchliwy byl- caly dzien sie wiercil fajne uczucie :) i sobie pomyslalam ze bedzie mi brakowac tych kopniaczkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyka kobitki a u nas w domu szpital, wszyscy chorzy :-) a za oknem słoneczko świeci a my w domu siedzimy :-) cherry współczuje czyszczenia wykładzin, wiem co czujesz :-) noi pranie to u mnie prawie codziennie. mam nadzieje ze jak zacznę wprowadzać stale posiłki to będzie lepiej dziewczyny jaka markę polecacie butelek szklanych dla dzieci? niulek jak tam po chrzcinach? ewag ja tez chce na urlop :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry jestem bardziej przekonana do szklanych. mam już dwie z Pl ale przydałaby się jeszcze jedna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry!!! Chrzciny byly super!!! uzbiero sie 60 osob!! :) no i musze konczyc bo maly placze :( napisze pozniej :) selena polecam epidural po 3 dniach boli 50 razy powiedzialam ze go chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. iiiii kolejny dzien ciszy:(:(:(ja juz robie serio ekstremalne wyczyny zeby cos ruszylo np.wczoraj pojechalismy cala paczka na kregle i pogralam troche z nadzieja ze jakas akcja sie zacznie a skonczylo sie na dzisiejszych zakwasach i to wszystko..mala radosnie podskakuje w brzuszku tak jakby chciala mi powiedziec"i tak sobie nie wyjde:):)"dzisiaj w planach spacer i to dlugiiii ale widze ze za oknem pogoda jakos nie sprzyja chmurzy sie:(..tak bardzo chcialabym uniknac w czasie wywolania porodu masarzu!!:(jezeli do 16tego nie urodze pewnie zaczna od tego..tak wiec lece na sniadanko,slaba kawusie.plaszczyk przeciwdeszczowy i na sparecek..ooo np.na grzyby bym sie przeszla:):)hehe dobra dobra zaczynam bzdury wypisywac:):)dobrze ze humor mnie nie opuszcza:)inaczej bym zwariowala milego dzioneczka kochana pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda g - ja mam szklane z canpolu i bardzo sobie chwale. Kupowalam na ebay i byly tansze od tych tutejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny,ja nadal czekam na mojego maluszka, Selena 1515 ja nawet grzyby zaliczylam w czwartek i tez nic :( jutro ma przyjsc midwife na masaz kurcze troche sie boje ale moze po tym cos sie ruszy bo juz ogarnia mnie czarna rozpacz,mam wrazenie ze juz zawsze bede ciezarowka;)Z YCZE MILEJ NIEDZIELI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie :) Selena🌼 Edyta🌼 ten masaz wcale nie musi byc taki zly. Rozne sa opinie. Wiekszosc jednak twierdzi, ze to jest calkowicie do przejscia. :) Trzymam za Was mocno kciuki! A moze seksik pomoze? Niulek🌼 super, ze chrzciny sie udaly. Ojej, ilu macie tu znajomych i rodziny. Super!! A gdzie robiliscie imprezke? U nas jakos sie kula. Czuje, ze brzucho rosnie. :) W tym tygodniu ide do poloznej, powinna miec wyniki krwi no i musze pogadac z nia o Health in Pregnancy Grant- ciagle jeszcze nie mam podania bo ostanio byla jakas inna polozna i nie miala przy sobie. :( Orientujecie sie moze do kiedy mam na to czas? No nic, popracuje teraz troszke.... ale na pewno bede tu zagldac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki no u mnie wiedomo dwupaczek nadal ojj Lilowa ja juz wszystko robie zeby mnie cos ruszylo,kregle zaliczylam od ananasow juz mi jest nie dobrze,herbatki malinowe swierze maliny soki z malin bleeee juz nie moge na to patrzec:(a seksik:):):)nie pomaga ale jest przyjemny:):):)16 ide do poloznej moze ona cos wymysli bo to moim zdaniem juz przesada!!!!mala rusza sie szaleje w brzuszku ale zeby sie urodzic-o tym nie pomysli:). a co do Health in Pregnancy Grant-mi jak polozna dala dokument juz czesciowo przez nia wypelniony ja szybko reszte uzupelnilam w domciu i wrzycilam do skrzynki..pisze na stronach ze od daty wystawienia masz 31 dni ale zalezalo mi na kasie i zrobilam to wczesniej na kaske czekalam 2 tyg.a na Sure Start Maternity Grant jakies dwa miesiace tutaj jest stronka z roznymi benefitami moze przyda ci sie http://www.benefity.org.uk/ pozdrawiam cieplutko trzymajcie sie siedze dzisiaj w domciu tak wiec bede tu zagladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×