Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Patinka, nie wiesz, czy juz wszystkie ciezarowki sie od nas wyniosly??? :( Ja tu czasem zagladam, a tu ani pytan, ani odpowiedzi... :) Moze w Anglii juz nie ma Polek w ciazy i mamus... (podpucha, hehehhe :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem :( smutno ze tak cicho ale miejmy nadzieje ze wrzesien coraz chlodniej z wakacji juz wiekszosc wrocilo wiec moze topik znow ozyje jak dawniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nastala calkowita cisza :( dobrze ze stronka ruszyla chociaz dalej :D Moje krolewny sa najedzone napojone i wykapane i wykremowane ze pachnie na caly dom :) teraz tylko czeka c ze zechca szanowne Panie isc spac z Olivka moze byc ciezko bo wstala wyspana po 18 tej :O ale mam nadzieje ze do 22 zasnie :) zycze milego wieczorku i jutro juz Poniedziualek ale ten weekend szybko przelecial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to i ja sie dolaczam proponuje kawusie na dobry początek dnia noi może wreszcie się forum rozbuja. to smutne forum które kiedyś tętniło życiem teraz małymi krokami umiera :-( ja lecę za miesiąc do polandi i tez się obawiam wózka. po złożeniu jest w jednej całości ale boje się ze go zniszczą bo chce go oddać przed samolotem. hmmm zobaczymy jak to będzie... dziewczyny czy wy tez musicie porządnie dziecko spacyfikować zęby usnęło?? ja odkąd odkryłam ze tak można Maja mniej się wybudza i dłużej śpi, bo wcześniej to ciągle się bila własnymi raczkami i wybudzała. a teraz ja poowijam i sama usypia w łóżeczko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda m ja juz po kawusi :) a teraz trzymam czystosc w jamie ustnej :Do 10-tej czeka mnie wizyta u dentysty okolo 5-6 wkluc znieczulenia i usuwanie kamienia brr :O zabki mam wszystkie juz zdrowe tylko ten zolty nalot :( nie pale herbatke rzadko ale czesto pijam ziolka i kawe czy to Inke czy zwykla i od tego chyba no nic trzeba isc usunac ale bez znieczulenia nie dam sie dotknac :) Laura w szkole Wczoraj zakupilam Olivce nowe siedzonko do auta i dzis zasnela po 5 minutach jazdy :D wygodnie jej bylo. Ide budzic malzona niech zajmie sie olivka a ja ide na turtury :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Paniencje i dzieciatka Onyx mozesz do mnie jeszcze raz napisac na email albo wyslac pustego bo zgubilam Twoj nr a chcialabym utrzymac kontakt,poza tym potrzebuje na gwalt rozmawiac z Lollibelli czy mozesz mi to w jakikolwiek sposob ulatwic,bardzo chcialabym z nia rozmawiac a nie mam ani emaila zrezta nie wiem moze wykasowalam jak do mnie pisalam wszystko mi sie pogubilo .gdybys miala z nia jakikolwiek kontakt prosze wspomnij o mojej prosbie to dla mnie bardzo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuski mam pytanko
Czesc Mamuski!!!! Bardzo Was prosze o rade, mam coreczke ktora m aprawie juz 3 miesiace:-)) Skarb nad skarby, ale od kilku dni wariuje mi na wieczor. Karmie ja tylko piersia i tak chciałabym zeby zostało jeszcze troche. Ale po wieczornym karmieniu nie moze sie odsessac od piersi tylko je i je, zasypia budzi sie jak ja poloze i znowu chce do piersi ktore na wieczor juz sa puste:-(( Tak mi sie przynajmniej wydaje. No iplacze mi moje malenstwo w niebogłosy. juz sama nie wiem co robic??????? Moze dawac sztuczne na wieczor?? Albo jak pomoc zwiekszyc w piersiach?? a moze herbatka dopajac?? Prosze dziewczyny podpowiedzcie mi. I jeszcze jedno pytanko, jakie tu w Anglii kupowac mleko dla niemowlaka?? Jak juz sie zdecyduje to chce wiedziec co szukac:-) I jakie herbatki moge jej podawac? Czy moze tylko wode?? A teraz jeszcze jedno pytanko, jak wyrobic paszport?? Czy musze sie umawiac na wizyte czy wystarczy wybrac papiery i zawiesc potem?? Duza buzka i z gory dzieki za pomoc, naprawde na Was licze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mamy z ostatniego postu :-) Ja nie jestem zbyt doswiadczona w karmieniu piersia-trwalo krotko :o , ale skonczylo sie bo mialam podobny problem jak Ty. Jedyne co radzila mi polozna to podawanie malemu smoczka po odlozeniu od piersi bo wisial na piersi po kilka godzin (np. 7 godzin) i kazde odlozenie go do spania konczylo sie krzykiem. Ja wtedy smoczkow nie mialam, dali mu troche formuly, potem znow walczyl i tak jakos sie zaczelo, pozniej tylko odciaganie i formula. Ale ja akurat mialam malo mleka, pracowicie odciagalam przez miesiac i schodzilo co najwyzej 10 ml, czasem 5 :O Na pewno odezwa sie nasze forumowiczki-weteranki zaprawione w bojach karmienia piersia :-) One wiecej wiedza. A co do paszportu- to w Manchesterze wysylasz maila i umawiasz sie na spotkanie. Mnie dali chyba termin miesieczny. Musza byc obecni oboje rodzice z dokumentami i dziecko z katem urodzenia. Paszport wysla do domu jesli poprosisz i doplacisz za koszty wysylki. Oczekiwanie: 6 tygodni. Sprawdz gdzie jest Twoj rejon-Londyn czy Manchester

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do do piersi to ja masowalam, pomaga cieply prysznic, cieple oklady przed karmieniem-pewnie w ogole nie chcialoby leciec gdyby nie to. Podejrzewam, ze mialam sporo stresu i to moglo zatrzymac pokarm Herbata z mlekiem podobno pomaga jesli dziecku nie szkodzi nabial, sa herbatki dla karmiacych. Ja kupowalam taka, z tej firmy kupuje tez mleko dla malego: http://www.ulula.co.uk/shop/baby-food-item.php?ProductID=709&CatID=110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym na razie nie dopajala tylko sprobowala wcisnac smoczek zaraz po karmieniu, chwile go pomietoli, zasnie i wypluje - przynajmniej jest taka nadzieja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! do "mamuski mam pytanko" - zgadzam sie z aga uk, jesli dziecko przybiera na wadze to pewnie ma potrzebe ssania, moze wystarczy smoczek. Mojemu synkowi zaczzelam podawac wlasnie w wieku ok.3 miesiecy, z powodu strasznie bolacych piersi - maly wisial na cycu i nie chcial puscic :) Jesli dziecko sie nie najada, to niestety trzeba dokarmiac, i tu trzeba isc do gp albo hv zeby okreslic strategie dzialania. Co do dopajania to ja osobiscie odradzam - jesli dziecko jest karmione wylacznie piersia to nie trzeba dopajac w ogole. Jesli jest czyms dokarmiane to oczywiscie mozna i trzeba dopajac, polecalabym wode z odrobina glukozy. Przestrzegam przed herbatkami, z szczegolnie naparami z ziol, to silnie dzialajace leki i nie sa obojetne dla organizmu, szczegolnie tak wrazliwego jak dzieciecy. A ja mam dzis dola :( i glowa mnie strasznie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek sie melduje juz po chrzcinach i nalocie rodzicow :) pojechali teraz do brata na tydzien i wracaja do mnie na kolejny a potem wyjazd do PL. Hmmm czy Wy tez tak mialyscie??? ze rodzice ciagle nazekali ze wszystko jest tu do d?? Moze nie tyle mama co ojciec!!! Myslalam ze sie wykoncze :( wszystko zle...niedobre i nie tak jak powinno :( a mi jest tu dobrze...przyzwyczailam sie oswoilam z niektorymi ciezkimi czasami do zaakceptowania rzeczami. BO chyba lepiej sie oswoic niz cale zycie walczyc z wiatrakami...Wiadome jest rowniez ze jak M jest Ang to moje zycie bedzie jednym wielkim kompromisem :) so mamuska mam pytanie...u mnie scenariusz wygladal tak samo od godz 7 jednakze po podaniu smoka dramat sie skonczyl...dziecko potrzebuje komfortu...i czasami piers a zwlaszcza na wieczor po kapieli takiego komfortu maluszkom dostarczaja :) gdy dziecko wypluje piers i zaplacze podac mu smoczek i dalej pozostawic przytulone do siebie...powinno wtedy zasnac jesli nie...to chociaz sie uspokoic :) Jesli chodzi o dokarmianie to ja jestem zasady by walczyc!!! i nie dokarmiac...tak jestesmy skonstruowane by karmic nawet do roku, oczywiscie wprowadzajac pokarmy stale ok 6 miesiaca...trzeba jednak wziac poprawke na kobiety z problemami i dzieci ktorym naprawde nie wystarcza mleko matki :( Skoro dzidzia przybiera na wadze to karm tak jak do tej pory i nie dokarmiaj ani nie dopajaj :) i wprowadz smoczek jako uspokajacz a powinno wszystko sie unormowac :):):) POwodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :*:* nawet nie wiecie jak sie za wami ztesknilam.... narazie sie tylko z wami witam i zabieram sie za czytanie bo ponadmiesiac mnie u was nie bylo ... jak narazie jeszcze jesztesmy w pl... nasz Michaś rosnie w sile za tydzien konczy 4 miesiace :-) a tydzien yemu na badaniach wazył 8.540 i byl 69 długi ... 🌻 to tak w skrocie o synku... ja biore sie za siebie i cm wreszcie powoli spadaja :-) reszte dopiesze pozniej ....a narazie kawusia i czytanie ... by nadrobic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wpadam po kilku dniach no i jest co czytac!!! :) Problem jednak w tym, ze ja bym chciala tak codziennie :) :) A ciezarowki tu jeszcze sa !! Jestem ja, wiec nie zostawiajcie mnie!! Wczoraj zaczelismy aerobick wodny!! Super sprawa :) Cwiczenia typowe dla ciezarowek. Wypluskalismy sie, wyszalelismy, zrelaksowalismy... wieczorem czulam sie jak nowonarodzona. :) Dowiedzialam sie, ze w tym samymym osrodku prowadza lekcje plywania dla bobasow po 16 tygodniu zycia. Nasz Adas juz chyba wie, ze mama mu nie odpusci :) Meczylam Was ostatnio o te loty do Polski, wozki itp bo przymierzalismy sie do kupna wozia dla syncia. No i jest kupiony! A my jestesmy bardzo zadowoleni :) www.bugaboo.com Model cameleon. Zalezalo nam na czyms lekkim - no i jest 9 kg. Chcielismy koniecznie miec cos gdzie mozna wpiac fotelik samochodowy maxi cosi car seat z isofixem i tez jest, no i przede wszystkim ta zwrotnosc i lekkosc prowadzenia. Sklada sie go przyjemnie i szybciutko. Jak go zobaczylam, poprobowalam to juz nie potrafilam przestawic sie na zaden inny. :) Myslalam, ze to dluzej potrwa ale Malz wzial sprawy w swoje rece i czerwony wozio stoi juz u nas w domciu :) Na razie uciekam ale jeszcze tu wroce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke zameldować sie i jade na lotnisko po synka nadal w dwupaku:(:(i jak narazie nic nie zapowiada sie na porod czuje sie swietnie nic nie boli,nie kuje a mala kopie sobie dowoli najwidoczniej jest jej tam dobrze:) niulek hehe z rodzicami to tak jest:):)ja mam to przed soba moim przyjezdzaja w listopadzie no o ile moj tata da sie odluszyc i wsadzic do samolotu:) a propo smoczka...jaki masz??bo ja sie non stop zastanawiam jakie kupic:( pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio, to zostalo nas jeszcze troszki... :D 🖐️ Asanna, wyslalam i maila. I Lolli tez. :) Lilowa, spoko, nie zostawimy cie... :D 🌼 Patinka, a ja uwielbiam chodzic do dentysty. Slowo honoru! Selena, trzymaj sie dzielnie i dawaj znak zycia! ❤️ Nie wiecie, co u Niulka, Olenigi, ze tez juz nie bede wywolywac wiecej nickow do tablicy...? Dodalam troche fotek na fotosik. Nie sa rewelacyjne ale niech tam! Spicie juz...? To kolorowych snow! 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek, przepraszam, ale wtopa, myslalam o ewie g. A tobie chcialam napisac, zebys sie nie przejmowala marudzeniem. Wiem, ze to doluje, ale po prostu olej. Ja tak robie, bo wiem, ze nigdzie nie jest idealnie i gdybym w Polsce miala jakiekolwiek mozliwosci godnie zyc to bym sie nie wloczyla po zagranicach. A tak to wyruszylam, trudno, przepadlo, i juz sie tam nie czuje dobrze. Tu tez nie. To normalna cena wyjazdow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje zakupu lilowa :-) A jednak zadurzylas sie w nim na poczatku ;) A gdzie kupilas, na ebay czy nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powitac powitac ja dziś z ogromnym bólem gardła, nie spalam cala noc, do tego big katar, zaraz zmykam do lekarza co by nie mieć anginy i dziecka nie zarazić. ostatnia anginę chyba w podstawówce miałam. dziewczyny czy to normalne ze po 4 miesiącach po porodzie zaczęły mnie bardzo nogi bolec? do tego strasznie mi włosy wypadają zasilając wykładzinę w całym domu a niestety nie mam kota żeby zgonić na niego :-( Co z tym robić, myślicie ze szaman coś zaradzi? a może jakieś witaminki polecicie? Onyx gdzie się kupuje glukozę? Niulek nie przejmuj się rodzicami, miałam tak samo i przeżyłam :-) Emilcia witaj po przerwie od wczoraj wieczora wszystko smakuje mi tak samo ale to nic i tak idę po kawę meldować się dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy po macierzynskim jak sie wrocilo do pracy mozna wziac na dziecko urlop bezplatny? bo wczesniej gdzies czytalam ze mozna sobie przedluzyc macierzynski o 3 miesiace urlopu bezplatnego prosze o odpowiedzi bo bardzo mi na tym zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx🌼 dzieki, jestem teraz spokojniejsza :) Aga UK🌼 kupilismy na Ebay ale jest w stanie idealnym, ciagle na gwarancji i to przez kolejny rok... para, ktora sprzedala nam ten wozio, dokladnie rok po pierwszym dziecku spodziewa sie drugiego :) Potrzebuja wiec szybko podwojnego srodka transportu. Swoja droga bardzo mili ludzie, pokazali nam jak sie go sklada, rozklada- dorzucili adaptory do maxi cosi cabrio fix. :) Teraz poluje na torbe i footmuff do tego wozecza. Poczatkowo nie bylam przekonana do czerwonego koloru , ale jak zobaczylam to calkiem mnie oczarowal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selena 🌼 my tu ciagle trzymamy za Ciebie kciuki!! Informuj na biezaco, co bedziemy w pelnej gotowosci, z zacisnietymi do granic wytrzymalosci kciukasami, dopoki nie pojawi sie malenstwo. :) Niulek🌼 jak tam Twoj Kubus? Schodza te krosteczki? Jesli chodzi o opinie rodziny i znajomych na temat Anglii, to spotkalam sie z podobnymi. Wkurzajace to troche ale niech mysla co chca.Mnie denerwuje wieczne przyrownywanie do Polski : ,, a to tam kielbasa lepsza, a to pogoda, ale ta Anglia to jednak brudna jest, a jedzenie duzo drozsze niz w Polsce'' Ja to jednym uchem wpuszczam drugim wypuszczam. Widze plusy i minusy mieszkania w obu tych panstwach.Za niektorymi sprawami tesknie a inne mnie odstraszaja od Polski i nie chodzi tu tylko o nizsze wynagrodzenia. Mieszkam jednak tutaj, nie porownuje wiec wszystkiego na kazdym kroku. Magda🌼 kuruj sie! Polecam syrop zrobiony z 1-2 zabkow czosnku ( rozgniatasz ) do tego dwie lyzki naturalnego miodu i wycisniety sok z calej cytryny. Wszystko to zalewasz ciepla ( ale nie goraca) woda i odstawiasz na kilka godzin pod przykryciem. Najlepiej pic po 2 stolowe lyzki 3 razy dziennie. Mnie to zawsze stawia na nogi- szczegolnie przy problemach z gardlem i gdy kaszel doskwiera. Patinko🌼 jesli masz chwile, to wyslij wiecej fotek innych dzidziusiowych rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuski mam pytanko
Dziewczyny, jestescie kochane, dziekuje za odpowiedzi!!! Ja rowniez jestem z tych co chca karmic piersia jak najdłuzej ze wzgledu ze to przeciez najlepsze co moge dac dziecku. No nic postaram sie pomeczyc jeszcze troche, mam nadzieje ze ilosc pokarmu mi wzrosnie.Dwa dni tmu było ok a wczoraj malutka znowu miała jazdy, od 9 co godzine na cycu, usypiała, budziła sie i w ryk. I smoczek niestety nie pomaga:-( Prosze powiedzcie mi tylko jeszcze jak z paszportem w Londynie? Musze sie umawiac na spotkanie czy Moj moze podejsc po papiery i mu dadza bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noi wróciłam od szamana........zgadnijcie..........tak brawo......... dostałam paracetamol. lubię ta moja panią doktor bo jest jedna z konkretniejszych no ale czego ja się spodziewałam. na szczęście obejrzała gardło, uszy i powiedziała ze nie trzeba antybiotyku. nic to wezmę ten paracetamol i lilowej przepis na kuracje ewa j. nie mam 100% informacji ale wydaje mi się ze możesz wziąć 3 miesiące bezpłatnego urlop który przedłuża twoj macierzynski. do mamuśki mam pytanie a może twoja mała ma kolki? pręży się i plączę po jedzeniu? co do paszportu to ja wyrabiałam w Manchesterze i musiałam mieć umówioną wizytę i dopiero na miejscu wypełniałam wszystkie papiery+wymagane dokumenty które znajdziesz na ich stronce. noi musicie być oboje z dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuski mam pytanko
Magda G, nie sadze ze to koli, ale czasem pod koniec karmienia mała mi sie wierci, odskakuje od piersi i wraca i tak kilka razy. Ale potem jej sie odbije i jest spokojna, nie placze przy tym. I to tez zdzarz sie raczej pod wieczor niz za dnia,myslisz ze to moze byc objaw kolki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Maja nie miała zbyt wielu kolek, ale właśnie tak się objawiały. jadła nagle przestawała i zaczynała się prężyć i płakać. albo usypiała po jedzeniu a za chwilkę był płacz i prężenie. może 5 razy tak miała ale wiem ze to były kolki i podawałam jej espumisan i działało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×