Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

hejka! wreszcie spacyfikowalam chlopakow i spia :D do "mamuski mam pytanie" - w londynie z tego co wiem to nie umawia sie juz na spotkanie - po prostu jedziesz i jak sie zalapiesz to zalatwiasz, jak nie, to wracasz kiedy indziej. z moich rozmow z mamami wynika, ze jednak najlepiej zjawic sie zaraz po otwarciu konsulatu. Rodzina (tata, mama, dziecko) musi byc w komplecie, chyba, ze do aktu urodzenia nikt nie jest wpisany jako ojciec. Placilam cos okolo 17 funtow, wiec trzeba miec gotowke bo terminali niet. Wypelniasz wniosek, pokazujesz dokumenty rodzicow, trzeba miec zdjecia dziecka i oryginal aktu urodzenia, jak rowniez jego tlumaczenie przez tlumacza przysieglego, ktore konsulat zabiera i nie oddaje. acha, i jeszcze akt slubu do wgladu. http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=96 jeszcze jedna informacja: 3 października 2009 odbędzie się dyżur konsularny dla osób zamieszkujących w hrabstwach Devon i Kornwalia. Przyjmowane będą tylko i wyłącznie wnioski paszportowe na I paszport dla dzieci urodzonych w Wielkiej Brytanii. Spotkanie odbędzie się w: St. Sidwell Centre, Sidwell Street, Exeter EX4 6NN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuski mam pytanko
magad g, to jest podejrzenie ze i moja moze miec delikatne kolki:-(( To nie dobrze:-( Onyx1, dziekuje baaaardzo za informacje i linka, rzeczywiscie wszystko jest tam napisane co i jak:-) To jeszcze tylko jedno małe pytanko odnosnie tego, jak robic zdjecie malutkiej do paszportu?? Moge ja sama zrobic czy idzie sie do fotografa?? sorki ze Was tak bombarduje pytaniami, ale kto jak nie Wy mi pomozecie:-)) Dzikeuje jeszcze raz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz sama zrobic, ja tak robilam i wyszlo ok, tylko wywolywalam przez internetowy zaklad fotograficzny. nie czepiali sie w konsulacie o nic, a maly wygladal jak na liscie gonczym, hehh :) jak chcesz to moge poszukac linka do tej firmy, ale tego pelno w necie. tylko tam byly fajne podpowiedzi, zeby wyszly dobre zdjecia i oni sami kadrowali, m. in. radzili, zeby okryc czyms bialym albo bardzo jasnym krzeselko do karmienia i wsadzic tam malucha. ja wytargalam bialy materacyk z lozeczka i robilam maksowi zdjecia na lezaco - mial 4 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx🌼 to mnie zaskoczylas! To tlumaczenie przez tlumacza przysieglego jest potrzebne nawet przy staraniu sie o pierwszy paszport na 12 miesiecy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx-tlumaczenie nie jest potrzebne przy pierwszym paszporcie... Ja dopiero w PL bede tlumaczyc zeby do USC go wpisac :-) My mamy juz paszport,ale dalam oryginal tutejszego aktu urodzenia,na pewno nie tlumaczylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zdjec to ja robilam u fotografa,ale jest kompletnie niepodobny do siebie i w rezultacie prob ustawienia go to w koncu ja robilam zdjecia a fotograf trzymal Franka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!wrocilam!!!a tak bylo pieknie:-)!!!!! Wogole nie chcialo mi sie wracac morze(bo mieszkam kolo Mielna,Uniescia,Łaz)plaza,jeziora ,grill wieczorowa pora,zapach wakacji ach.... W sumie bylismy miesiac i zdązylam zrobic kurs(2 tygodnie) Jeden tydzien mialam tylko do bani bo wyrwalam zeba i mialam dlutowanie a potem tak bolal przez tydzien ze na ketonalu jechalam:-( Selena urodzilas czy nie? Mam nadzieje ze u was ok! Niulek fajnie ze ochrzcilas juz maluszka:-)a rodzicami sie nie przejmuj zawsze musza cos powiedziec:-) Onyx sliczniutki ten twoj synus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 - piekna kraina na tych Twoich zdjeciach. Zaczarowany las.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, mam wrazenie, ze z tym tlumaczeniem macie racje. Pokrecilo mi sie... :( Kamila26 - witaj!!! Mieeeelno, Unieeeescie, Serbinoooowo, Chloooopyyyyyy... uuuu... ja tez tam chce, tam jeden z najladniejszych kawlakow polskiego wybrzeza byl. Nie wiem jak teraz, ale pamietam przesliczny piasek i szeroka plaze. Az zal serce sciska. Ale w przyszlym roku to koniecznie tam musimy pojechac. Szkoda tylko, ze Baltyk zimny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek, dostalas masc ode mnie? Jak tam krostki u Kubusia? Czy ktos chcialby kupony znizkowe na jedzonko i mleczko Cow&Gate? Ja mam jakiegos dola ostatnio :( i dosyc mieszkania w Londynie. Chetnie przeprowadzilabym sie gdzies na przedmiescia. Londyn to zaje fajne miasto, tylko jak sie ma rodzine to doopa. Marza mi sie swojskie, zasciankowe klimaty, z lokalna piekarnia i takie tam. Eh.. Ciekawe co tam u mamy Eli. Agnieszko, jak samopoczucie? Jak masz ochote to wpadaj do nas, moj M zawalony robota, wiec siedzimy same ranki i wieczory. Piffko i winko schlodzone w lodowce, moze przepedzimy pare dolow? Wogole to moja budzi sie w nocy ostatnio 2-3 razy na jedzenie, wczesniej przesypiala do 5-6, wiec chodze wykonczona. Mi, Anecia, jak tam u Was? Twoja Anecia skonczy 6 mies w piatek :) Buziaki dla Amelki. Pedze, niedzwiedz sie obudzil i musi dostac butelke inaczej bedzie zly;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu pisze sama ze soba :) Kamila witaj wypoczeta po wakacjach:) My jedziemy za tydzien na tydzien w obce strony. A Selena moze rodzi? Trzymamy kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda-g, wracaj do zdrowia! 🌼 cherry, ja mam te same odczucia co do londka, po prostu to za duze miasto dla tak malych dzieci, hihi :) wszedzie daleko i ten halas. no i jedzenie z supermarketow... :( jak bylismy teraz w belgii na pare dni to najbardziej mi odpowiadalo wlasnie to, ze w malych miasteczkach (no, i tych troche wiekszych we francji) jedzenie bylo o niebo lepsze niz tu. a jakie ciastka... i woda super... ;) jeszcze zeby tam praca byla, to bym sie nie wahala ani chwili. koniec marudzenia, czas sie wziac do roboty. tzn. kawka i papierzyska, bo obiad ugotowalam wczoraj... milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Czy moglby mi ktos poradzic co dac miesiecznemu dziecku na jezyczek zeby zlikwidowac ten bialy nalot po mleku,bo caly czas wystawia jezyk i go to meczy.Dodam ze pisze z Londynu i bylam juz w aptekach i pow zeby nic z tym nie robic tylko woda:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie Onyx, male miasteczka sa super dla dzieciakow, piekarnia za rogiem, miejscowe ciastka, rzeznik macha do mnie przez szybe (docenia, ze nie daje zarabiac tesco), ale pracy nie ma :o Dlatego ja siedze tutaj a moj w Londku :o Nie wiem jak dlugo bo ja nie chce stad wyjezdzac, az mnie trzesie na mysl o Londynie chociaz sama jestem z jednego z najwiekszych miast,ale nawet nie ma co porownywac z Londynem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powitac a ja właśnie w takiej mieścince mieszkam, mamy swoja rzeźnie i pyszny chlebuś z piekarni, noi wszyscy się znają :-) dziewczyny mam po malu dość. mojemu dziecku ciągle się ulewa, niestety ma refluks. dostałam gawiscon od gp ale on przynosi więcej złego niz dobrego bo Maja nie mogla się w ogolę załatwić i odstawiłam ciągle czekam na poprawę a tu nic :-( doradźcie co robić bo zwariuje a nie chce paść ja chemia jak dobrze pamiętam to anecia miała podobny problem. anecia jak czytasz jeszcze to forum to napisz proszę jak sobie z tym radziłaś i czy jest już lepiej. gracjas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny no ja nadal w dwupaku:(:( bylam wczoraj u poloznej i dzidzia ma sie dobrze ale z tego co widac nie spieszy sie na swiat.nastepna wizyte umowiona mam na 16.09 ale do tej pory mysle ze urodze,polozna powiedziala mi ze do szpitala mam jechac wiadomo jak bede miala skurcze lub jak nie wyczuwalne beda ruchy dziecka i to tyle:(kazala czekac..mala dzisiaj jest bardzo wyczuwalna kreci sie i pcha w dol czuje pobolewanie w pachwinach i nic poza tym:(..kurcze w pl jak rodzilam synka tez po terminie to dopuszczalne bylo do 7 dni i pozniej wywolanie a tutaj az 11 w szoku jestem..ale tak to jest jak kazdy lekarz mowil mi inna date porodu juz sama sie w tym pogubilam:(aaa bedzie dobrze lece robic herbatke z malin i wcinac ananasa..ale szczerze..nie widzie nic w czym te specyfiki mogly by mi pomoc. trzymajcie sie kochane milego dzioneczka no i oczywiscie dam znac jak juz cos sie zacznie:):) buzka wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulka, zobacz, czy dziecko nie ma zaczerwienienia przy odbycie, bo cos mi sie widzi, ze to moga byc plesniawki. jesli tak to traktuje sie je preparatami antygrzybicznymi, ktore znam tylkoz nazwy, wiec nie bede ci mieszac w glowie. a nie bola cie sutki (jesli karmisz piersia)? bo to sie przenosi. wiem, ze oleniga tez miala taki problem, ale cos jej juz dawno tu nie widzialam :( aga uk, magda-g - no wlasnie, wsi mi sie zachcialo na stare lata :) o ulewaniu tez nie wiem, niestety. wiem tylko, ze jest pare preparatow przepisywanych przez szamana. selena, trzymamy kciuki caly czas. dobrze ze czujesz mala, ze sie rusza. buziaki dla ciebie!!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdag, no nie mow, nawet nie wiesz, jak Ci zadroszcze!! Buuu, tez chce! Chcialabym Ci pomoc z tym ulewaniem, a nie mam pojecia:( Moze w Pl maja jakies metody inne? W sobote popytam szwagierkie, maja tam wsrod zajomych staly wysyp dzieciaczkow, moze ktos cos uradzi. Selena, trzymaj sie kobieto, my tu myslimy i trzymamy kciuki. Jak czujesz, ze cos ruszylo, to Ty tez sie ruszaj, serio, ja juz piasalam 2 dni lazilam non stop i pomagalo, Anecia tez chodzila, ktos pisal o schodach, ja sie meczylam za bardzo ale po chacie i po ogrodzie to godzinami w kolko. Jak mialam juz bolesne skurcze to krzyczalam na cla ulice ( dwie sasiadki maja male dzieci, wiec sie nie dziwily:)) Jak przestaly slyszec wrzaski to wiedzialy, ze pojechalam rodzic:)) Dzisiaj juz troche lepiej, przynajmniej listonosz nareszcie przyszedl, pierwszy raz w tym tyg. No i znalazlam ogloszenie, ze bedzie w sobote w okolocznym parku market warzywno/owocowo/farmerski, hurrra!! Ale i tak nie zmienie zdania, Londyn to nie miasto dla rodzin, tutaj jest fajnie jak sie jest singlem, albo chce sie zrobic kariere, czyli chapac od switu do zmroku. Marzy mi sie Guilford albo Bexley, tylko tamtejsze ceny nieruchomosci powalaja:( Juz nie przynudzam, lece na poczte. Voucherow nikt nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Wlasnie wrocilam z badan krwi. Zaskoczyli mnie,ze nie trzeba byc na czczo. No ale co kraj to obyczaj :) W przyszlym tygodniu mam spotkanie z polozna. Powiedzcie mi: co sadzicie o porodach w wodzie? Czym wiecej o tym czytam, tym bardziej jestem,, za''. Podobno u nas w szpitalu jest taka mozliwosc, a mnie nic tak nie relaksuje jak woda wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za kciuki:)i wsparcie Cherry,laze ile moge moj remont do konca nie jest skonczony tak wiec daje sobie popalic myje okna,wieszam firany odkurzam..itp..i nic:( hehe najwidoczniej mojej malej jest tam dobrze:) czy wy mialyscie ustalany plan porodu z polozna??bo kiedys wyczytalam ze cos takiego jest..omawianie znieczulenia,w jaki sposob i pozycji chcialabym rodzic..mnie o cos takiego nikt nie pytal:( lilowa-tez bym chciala rodzic w wodzie i mowilam o tym poloznej ale ona mi powiedziala ze jak juz bede na porodowce mam o tym powiedziec ale nigdzie w karcie nie jest to zapisane wiec jak bedzie??nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Selene, to ty sie kobieto oszczedzaj :) Widocznie dzidzi tam dobrze! Plan porodu, hm, owszem rozmawialam z polozna, tzn. zrobilam, przynioslam, przeczytala, powiedziala 'ok' i zapytala czy mam pytania:) Moja polozna byla wybitna. A tak wogole, jak robicie plan, to trzeba powiedziec jak rodzisz, ze go masz, no i poprosic, aby ktos go laskawie przeczytal. Moze zalezy od szpitala. Moja polozna strasznie sie zdziwila, ze mam plan porodu i pytala czemu jej nie powiedzialam, ze mam, a ja zglupialam, plan przypiety szywkami jak wol do pierwszej strony yellow book:) A porod w wodzie popieram, dwie znajome chwala ale uwaga, pobyt w wodzie moze opoznic akcje porodowa, dlatego kaza co jakis czas wychodzic. Nie rodzilam w wodzie, wiec sie nie wypowiem, u mnie byl epidural a to sie wyklucza z wanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale literowki robie, sorry Selena. Moja krolewna pozwala mi na 4h max spania w nocy wiec dzisiaj juz ledwie czlapie. Czy ktos dawal mleko Hippa good night sleep? Dlugo juz tak nie pociagne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry-ja raz dalam to mleko-dostalam probke :) Smakowalo mu ,ale ja od jakiegos czasu po prostu dosypuje troszke kleiku do normalnego mleka i ma lekko gesciejsze nocne karmienie. W mleku Hippa jest kaszka ryzowa i chyba gryczana. U nas w Tesco w ogole go nie maja wiec skonczylo sie tylko na probce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie tez sie dowiadywalam o porod w wodzie i on faktycznie troche opoznia porod jest zalecane w miedzy czasie spacerowac sobie i znowu sruu do wanny a jezeli chodzi o epidural kurcze strasznie sie tego boje samo wklucie mnie przeraza..rozmawialam z moja kolezanka ktora rodzila 3 lata temu i do dnia dzisiejszego w okolicach gdzie miala zastrzyk nie ma czucia a na zmiane pogody strasznie boli ja to miejsce..chcialabym wiadomo zeby porod mniej mnie bolal ale nie wiem jakie znieczulenie wybrac:( plan porodu..chyba sobie odpuszcze bo to wiadomo co po drodze mnie spotka? kazdy porod inny ale taki jaki mialam rodzac synka brrrryyy nie chce drugi raz... i tak mija mi kolejny dzien ciszy:(moze jutro cos zacznie sie dziac.achh mam taka nadzieje buzka dziewczynki..milego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz tak sobie patrze na tabelke...jak tam edyta b ??bo mialysmy bardzo zblizony termin do siebie moze ona juz urodzila?wiecie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, doczytalam w koncu, a bylo tego sporo... choc z drugiej strony wiem, ze moglo by byc o wiele wiecej, ale cos ucichlo... z wielkim opoznieniem, ale uaktualniam tabelke dajac mozliwosc dwupaczkowym kobitkom zagoscic na pierwszych miejscach:):) (ja goscilam tam stanowczo za dlugo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Selena1515...........31.08.2009.....40....Hatfield...cór cia Alicja.... edyta b .................07.09.2009......38....barnsley.synek.. oliver Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009.....26.......Bedford ..........Adam Ewag...................09.12.2009......25.......London.. . ..........Brian bedzie figleaves ..............17.03.2010 .....7.....Gloucester .............? Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..córka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......córeńka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....córecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...córeczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek edyjus......03.03.2009....3320....Welwyn Garden City....Maksymilian anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...córcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....córeczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel smart231........12.04.2009......3750...Londyn......... ....Ada magda_g........26.04.2009......3220....H/C......córka Maja, Magdalena bes................1.05.2009......4250......Swindon..... ......synek Bartuś EmilciaWakefield...14.05.2009....3800....Wakefield...... ..synek Michał maryska 2maja.....15.05.2009....3560....Birmingham.......Filip annnnnnna......16.06.2009......3360.....Nottingham... synek... Michał Aleksadra188....28.06.2009...3800.....Hereford...synek.. .Alex Cebi.................26.05.2009...........Bedford.... ....Jas mysza703...........11.07.2009....3420....Ormskirk....... Piotruś Henryk czarolinda.........14.07.2009.......4000...liverpool.... ....Weronika gosiaczeko5.......17.07.2009..........Luton....Mateusz /Martyna ? Niulek25............19.07.2009... 3650...Birmingham....syn..Jack(Kubus) aga_nton.........23.07.2009....4000....Northampton.....s yn.....Patrick GaGa_..............25.07.2009.....3640....Birmingham.... syn....Szymon JennaS............03.08.2009......3380....Derby........syn....Szymon Silme................9.08.2009........4260......Bristol.. ............Adaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, chcialabym zaryzykowac z tym Hippem dlatego, ze jest organic i jest tansze. Kupowalam mleko Holle i jest ok, mala je lubi, nie pamietam kto podal te strone, chyba nawet TY:) teraz zamowilam kilka kaszek, maja tam fajny wybor, no roznosci, takie inne jedzonko, np. mus z korznia pietruszki, ciekawe jak to smakuje. A co najwazniejsze wszystko organic, tylko ceny troche wysokie :( Selena, wypowiem sie na temat epiduralu. Tez sie bala wklucia ale 3 dniowe bole porodowe byly ponad moje sily. Mialam znieczulona jedna polowe, wiec poprawiali mi wklucie, a skonczylo sie na spinal, bo nie dalo sie poprawic, a miala byc cesarka. Jak widzisz lekko nie bylo;) Dolegliwosci, tzn. bole kregoslupa mialam przez pierwsze 2 mies, ale nie bolala mnie okolica wklucia, wiec nie wiadomo od czego to bylo, teraz, pol roku po porodzie jest dobrze. Wiem, ze u kazdego moze byc inaczej, zobaczysz, jezeli bedzie ciezko, to poprosisz o epidural. W szpitalu, w ktorym ja rodzilam, musialam na poczatku zaznaczyc, ze chce epidural, wtedy daja na inny oddzial, a czasami nie ma tam miejsc, wiec zanim przeniosa, mozna juz urodzic. Moja bliska znajoma rodzila w wannie i jest super zadowolona, z tym, ze jej porod trwal tylko 5h!! Wiem, ze jest ciezko ale to juz niedlugo, oj zazdroszcze Ci troszke malutkiej, cieplutkiej Kruszynki, ktora niedlugo przytulisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×