Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

maryska o ile mi wiadomo to rzeczywiście tatuś musi poinformować o tym 15 tygodni przed terminem porodu, ale faktyczna data zalezy od dnia kiedy dziecko się urodzi i dopóki dziecka nie ma tatuś może chodzić normalnie do pracy a odnośnie tego urlopu: czy wiecie ile on jest płatny? bo chyba nie tyle ile normalny urlop? coś mim się obiło o uszy, że on jest bardzo niskopłatny i już bardziej opłaca się wziąć normalny urlop.. my właśnie na dniach muismy się zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszły tatuś musi poinformować na 15 tygodni przed datą planowanego porodu swojego pracodawcę że spodziewa się narodzin dzidziusia i chce wykorzystać paternity pay kadrowa mojego męża poinformowała go jednak że pierwszym dniem jego urlopu będzie dzień narodzin dziecka lub jeśli będzie to po godzinach pracy to dzień następny i z tego co pamiętam to paternity pay wynosi niecałe 120 funtów tygodniowo i od tej kwoty odprowadzany jest jeszcze podatek acha i każdemu tatusiowi przysługuje 1 lub 2 tygodnie urlopu i to tatuś decyduje jak długo chce pozostać w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bes, znalazłam to odnosnie paternity: "Co tydzień na konto bankowe wpłynie 112.75 funtów lub 90% tygodniowych zarobków jeśli kwota ta jest mniejsza niż £112.75. Od tej kwoty zostanie odciągnięty podatek i składka na ubezpieczenie. SPP płacone jest przez maksymalnie 2 tygodnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i zapomniałam wam napisać że ta kwota może być trochę inna jeśli tatuś ma jakiś zapis na ten temat w swoim kontrakcie u mojego męża w firmie jest tak że jeśli wykorzysta tylko tydzień to dostanie normalną wypłatę - tak jak by pracował,ale jeśli weźmie dwa tygodnie to będzie mial płacone tak jak to przewiduje ustawa czyli te nie całe 120 fuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż ma się właśnie dziś dowiedzieć jak to wygląda w Jego zakładzie.. szczerze mówiąc marne te pieniążki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowka*
Dziewczyny wszystko da sie przeżyć. Ja nawet nie pomyślalam o tym by mąż zostal ze mna w domu po urodzeniu, sama nie wiem dlaczego. Zostal jedynie dzień po naszym przyjściu ze szpitala. dopiero tutaj, jak dziewczyny pisały, ze tatusiowie brali urlopy itp, mnie olśniło. Łatwo nie vbylo, ale też nie było tragicznie. Zdarzlo sie , ze zxasypialam na chwilę przy karmieniu,a potem budzilam sie przerażona myślą co dzieje sie z Zuzią, którą zostawialam w drugim pokoju przed bajką. pierwsze dni były najgorsze. Co prawda po dwoch tyg przyjechalaq siostra, ale jak sie potem niestety okazalo, nie do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na pewno jest o niebo lepiej jeśli jest obok osoba, która możne pomoc, w czymkolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Rzadko sie odzywam, bo czasu totalnie brak. Paternity - to wszystko się zgadza, co piszecie.Chciałam tylko dodać,że mój mąż miał umowę z szefem,że jak się zacznie to on może po prostu iść do domu.A normalnie to można też ustalić konkretny dzień, np mąż znajomej wziął paternity 2 tyg po porodzie, bo na pierwsze dwa tyg przyjechała do nich jej mama do pomocy.Paternity trzeba wykorzystać chyba do pół roku (proszę o sprawdzenie tej info) po porodzie. A co do czasu zaraz po porodzie, to my byliśmy sami (ja i mąż) i wszystkiego się sami uczyliśmy.Ale dziecko wtedy bardzo dużo śpi i radze dziewczyny wykorzystajcie ten czas,żeby na prawdę odpocząć, bo potem nie ma kiedy i tylko obowiązków przybywa. Lolli - kniżki doszły chyba jeszcze przed świętami,dziękuję.Próbuję poczytywać....ale dzień jest za krótki, haha. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jezeli placze bardzo za kazdym razem jak zaczyna ssac to mozliwe ze dzidzia ci sie zwyczajnie uchynela,jesli to nie to juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z Galerii spacerkiem, ale szczypie w policzki, ale Maja sobie pospała godzinke na świeżym powietrzu Super mi się dzisiaj udało, bo zadzwoniła babka z kliniki i Maja ma jutro baby masaż całego ciałka, bo ktoś się wypisał. A najlepsze, że mam tam jakieś 10 min spacerkiem wiec z nią pójde, ciekawe czy będzie jakaś odmiana w tym jej marudzeniu. To pomaga też gdy dziecko ma np problemy z kupkami :D Nastawiają kręgi i masują tez główke Patuniaa może ty byś swoją na taki masaż zabrała ? Mam ogólny numer i oni podają ci gdzie masz najbliżej. Jeden taki masaż kosztuje £25. Jeśli jest ktoś zainteresowany to podam później numer telefonu Co do paternity, to mojemu Edowi się udało zachować 2 tyg wolnego, pełno płatnego urlopu. Akurat pracował we czwartek ostatnią noc przed 2,5 tyg wolnego i musiałam do niego po godzinie dzwonić, żeby wracal szybko do domu :P :P Ale to jest duża pomoc, ale najbliższa osoba najlepiej. jak moja mama przyjechała po 2 tygodniach to nienajlepiej to wyglądało :/ ? A tydzien po niej siostra i już było lepiej I znów piszę kronike, sorki dziewczyny a tak w ogóle to co się dzieje z onyx, Agnieszka75.. Krakersik ? Zaglądacie tu jeszcze kobiety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, tak sobie rozmyślałam odnośnie porodu i nasunęło mi się pytanie: skąd będzie wiadomo czy dziecko ma odpowiednie wymiary do porodu naturalnego skoro ostatnie usg wykonane zostało w 20 tyg? Przecież dzidzia może być bardzo duża, ze wskazaniem do cesarki a oni przecież nie robią usg (nawet wtedy kiedy nie są pewni ułożenia dzidzi w brzuchu). Co będzie gdy dziecko okaże się olbrzymkiem a \"oni\" beztrosko będą kazali mi rodzić? (może moje obawy są absurdalne ale co myślicie?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pytanko odnośnie pampersów - młode mamuśki ile mniej więcej zużyłyście paczek pampersów 1 newborn bo ja mam dużo kuponów zniżkowych na te właśnie pieluszki i nie wiem jak duży zrobić zapas żeby się nie zmarnowały a do mojej pierwszej dzidzi niestety porównywać nie mogę bo ona zamiast przybierać to traciła przez 3 pierwsze miesiące a po za tym to było tak dawno że już nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bedzie wiadomo dokladnie, czasem nawet nie moga stwierdzic w jakiej opozycji jest dziecko. oni tutaj wychodza z zalozenia, ze natura przygotowala kobiete by urodzila naturalnie i probuja nie wchodzic w droge naturze. Ale wierz mi maryska, tak samo tutaj jak i w polsce zdarzaja sie porody ciezkie i nie bez komplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ty sie tym nie przejmuj, dawaj kupony jakl leci, niekoniecznie do pieluszek newborn.nie pamietam ile ale pewnie ok3-4duzych pak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzisiaj u lekarza bo sprawdzal czy macica mi juz wrocila na swoje miejsce no i przyokazji zapisalam mala na 8 week examination i zapytalam sie o to prezenie to doradzil mi ze jak zje polowe mleka to mam ja wziasc do odbicia i pozniej znowu karmic ale ja tak robie i nic dzisiaj jest spokojniej niz wczoraj Kamilka podaj ten nr ;) a jak u mnie byla HV to mowila ze taki masaz w baby clinic kosztuje 50p wiec tez z tego skorzystam :) a to 1 szczepienie co roba to na co jest..? od dzisiaj zaczelam diete musze zgubic 20 kg :O zaczynam jezdzic na basen i biegac co wieczor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A robiłyście laski sobie usg prywatnie? Ja myślę o tym, najlepiej pod koniec ciąży. W ogóle marzy mi się usg 4 D ale 170 funów kosztuje.... Robiłyście może? (warto?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam Was ale nie mam czasu pisac :) ja zuzylam chyba 4 paczki \"jedynek\". jesli chodzi o paternity to moj menż wzial go tydzien po tym jak urodzilam Kube. jego firma zaplacila mu 3 lub 4 dni 100% a reszte pokrylo panstwo. paternity platne przez panstwo jest w wysokosci MA lub SSMP (jedna chwala) czyli w roku 2008-2009 bylo to nieco ponad 117 funtow. no i juz mloda mnie ciagnie do zabawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie mogę kupić taki podkład ochronny na łóżko nasze i dzidzi? dla dziecka to pewnie w jakimś sklepie typu mamas&papas ale na nasze łożko też chyba jest potrzebny jak wody odejdą w nocy, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes w zasadzie wszędzie bed mats lub change mats z pampersa to nawet w asdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes ostatnio widzialam w primarku za 5 albo 6 funtow, sa tez w supermarketach i w kazdym sklepie z dzieciecymiale tam były sporo droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o! to super, dzięki :) myślałam że będę musiała szukać tego w jakiś specjalistycznych sklepach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babencje! teskniue za wami :D ciesze sie ze tu wrze jak zwykle :) maks rosnie i jest madrutki i piekniusi i w ogole ale za cholere nie przesypia mi wiecej niz 2 godziny, no, w porywach 3, wlacznie z noca... :( uuuu, spac sie chce!!! wlasnie mnie wyrzucaja z kawiarenki... :( papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx to ty tez idz na ten baby masaż ta brytyjka która mi go polecia poszła ze swoim dzieckiem, które budziło się co 1,5 godz i w pierwsza noc po masażu jej synek spał 5 godzin! Cała sieć osteo jest pod numerem 08456800615 i tam mówicie, że chodzi o baby masaż i wtedy oni wyszukują gdzie jest najbliższa wam klinika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ! Mi83 dziekuje!!!WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DUZO RADOSCI DLA ADASIA TWOJEGO!!!Moze jutro zajze pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora0708
Hej niulek,pierwszy scan mialam 18 grudnia i wszystko bylo ok nastepny mam 24 lutego a za dwa dni mam wizyte z polozna wiec moze powinnam jej o tym powiedziec oprocz tego od jakigos czasu czuje lekkie klucie z lewej strony w okolicach jajnika i nie bardzo wiem co to moze byc,nie jest to jakis tam straszny bol ale jakos mnie martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dora0708

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki! Mój Adas skonczył dzis roczek!Alez ten czas zleciał:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/481a6e80637170af.html ..co do paternity- u mojego slubnego w pracy jest tak, ze jak pracujesz min.2 lata to 1. tydz. masz pełnoplatny, a drugi to te 117 panstwowych.. w kazdej firmie inaczej.. anecia- dzięki za zyczenia, no i wracaj szybko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×