Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

jak 2razy dziennie kamila26 to ok,ale pisalas o budyniu,a to tez na mleku,uwazaj po prostu ja jadlam mieso,sosy tylko gotowane.zupy to w sumie wszystkie oprocz kalafiorowej,brokulowej,kapusniak,fasolowa,grochowa te co wzdecia powoduja to nie mozna:) twoja dzidzia oczywiscie nie musi miec po takim czyms kolki mozesz probowac cos zjesc i sprawdzac czy jej nic nie jest.A czuje sie dobrze wyniki mnie marwia bo raz dobre raz zle w ostatnim tygodniu,pierwszy tydz ok a teraz sie pier...a to tez zle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia ale ograniczasz cukier?wiem ze nie jest to latwe ale to juz niedlugo,musisz wytrzymac dla twojej Tomarysi:-D:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe tak ograniczam,a nawet po tych wynikach wogole nie slodze,ani nie jem:( wczoraj i dzisiaj wyniki dobrze wyszly,ale wczesniej...jakos to bedzie jeszcze pare tygodni,herbatke z lisci malin od jutra bede pic tak zeby okolo 2tyg szybciej urodzic:) najpierw raz dziennie bede pic,a pozniej od 36 z 10razy hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny Bylam u GP i dala mi mini pigulke o nazwie norethisterone. Co do sloiczkow to sa niezle, oszczednosc czasu moze ale napewno nie oszczednosc kasey ;) Zreszta pol niedzieli przyrzadzalam jedzonko na parowarze, kilka warzyw i kilka owocow, pomrozilam i wyszly z tego niezle zapasy, tak wiec teraz tylko odmrazanie i juz. jedynie co to sie troche z miesem stresuje, jakie dajecie? w sensie skad? z jakiego sklepu, czy z targu? Kuba juz od kilku dni spi w swoim pokoiku w lozeczku, ale ciagle budzi sie co 3 - 4 godziny, ma juz prawie 6 miesiecy to czy to nie za czesto? jak go odzwyczaic, zeby np. raz sie budzil. Olenka, Mama Eli ma racje, takie maluszki maja odruch samoobronny na rozne problemy, mysle ze sa duzo silniejsze niz sie powszechnie uwaza. Natura wyposazyla je sowicie jak np, ze mimo ze ciagle im sie ulewa, nawet na lezaco i nigdy sie nie zakrztusza. A im starsze to te wszystkie pomocne odruchy zanikaja. Czy ktoras z mamus chodzi na basen z maluszkiem> Ciekawa jestem Waszych doswiadczen, bo ja zaczelam w zeszlym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka75 jestem naprawde pod wrazeniem ze twoj synek spi sam w pokoju ja bym oczywiscie panikowala,latala i sprawdzala czy oddycha. Ja jestem za bardzo nadopiekuncza i wiem ze to jest zle kazdy mi to mowi,ale nic z tym nie zrobie taka juz jestem .Przez to nie spie w nocy choc moja malutka ma monitor oddechu to i tak kolyska stoi przy naszym lozku a ja co chwile zagladam czy jej sie nie ulalo czy oddycha i staram sie nie zasypiac tlumaczac sobie ze w dzien sie wyspie jak moj M juz bedzie na nogach.Moja Nikola do jeszcze niedawna miala swoje lozko w naszej sypialni bo ja niemoglam zasnac jak spala w swoim pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) my po spacerku i mój bidulek Mikołajek spi w wózku... mamo***Eli Ty to jesteś...hmm...jakby Cię określić-bardzo trudno jednym słowem, poprostu jestes niesamowita, tyyyyle wiesz ze nie przestaję Cię podziwiać... :) Mikołaj ma właśnie czerwonawe policzki od kilku dni i jakies takie krostki na nich, myślałam ze to z przegrzania a tutaj dowiaduję się że to od ząbków... niesamowite rzeczy, nigdy nie przypuszczałabym nawet ze to problemy z ząbkami mogą byc przyczyną czerwonych policzków... dziękuję mamo***Eli i Anecia :) ... jak dobrze móc na Was liczyć... najważniejsze zeby znależć przyczynę tych wrzasków a potem już łatwiej... najgorsza jest bezradność... mam masc na dziąsełka bobodent (z Polski), smarujemy mu ze 2-3 razy dziennie jak krzyczy i calpol tez mam ale dawalismy tylko raz... jak czesto można bezpiecznie go stosowac??... Mikołaj nawet smoka nie chce ciumkać tylko go przekłada na bok buzi i gryzie... ma takie kłujące podniebienie w tym miejscu gdzie wyjdą \"kiedyś\" kły... a tak w ogóle to jak wyglądają te rozpulchnione dziąsełka???... trudno mi powiedzieć czy są rozpulchnione, bo nigdy takich nie widziałam.... Anecia ta woda pomogła Mikolajowi wczoraj zrobic kupkę, tak myslę ze to byla woda, wieczorem dalam mu jesc i prawie skonczyl butelke a tu nagle ups... wielka kupa :o no i musiał isc do mycia po 10min od jedznia bo caly się obrobil...:D... dzisiaj juz wypil 50ml wody z glukozą, bede mu dawala czasem zamiast rumianku i koperku hippa... a z mlekiem ostatnie podrygi, wczoraj odciąnelam tylko 40ml :( 😭 nie wyobrazacie sobie jakie mnie uczucie wewnątrz dopadło i tak bardzo zrobiło mi się przykro... Kamila_b dasz radę... ja też sie postaram ... jakoś trzeba przetrwac trudne dni naszych maluszków :) trzymaj się :) Lollibelli a Lennox co tam?... też ząbki?... ja na mojego to próbuję już dosłownie wszystkiego, telewizor, zabawki, smichu chichu w moim wykonaniu albo męża, muzyka no i to najgorze - noszenie, klocek wazy 7,25kg i po calym dniu wiszą mi rece do samej ziemi... :(... masz jakieś jeszcze sposoby na marudę i wrzeszczucha?... Kamila26 urocza dziewczynka :) ... taka malusia :) Olenka25 współczuje Ci przezyc... wszystko bedzie dobrze... napisz co u Was?... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_g ja poszlam dwa miesiące szybciej na macierzynski bo nie dalam rady, ale wiem ze kobiety chodza do pracy nawet do ostatniego dnia... doradzalabym Ci pracowac tak dlugo jak tylko dasz rade, pozniej bedziesz mogla dłuzej zostac z maluszkiem w domu...:) a po anty-D nic nie czulam, zadnych zmian, jakbym nie miała zadnego zastrzyku :) Kamila26 uwazaj na zielony groszk i kukurydze, ja nie mogłam tego jesc... poza tym wszystko z umiarem... wczoraj uslyszalam taki tekst w telewizji: "WSZYSTKO MOZNA CO NIE MOZNA BYLE Z WOLNA I Z OSTROŻNA" :D :D :D jakiś lekarz to powiedział i ak mi sie spodobało że aż zapamiętałam :) aha, ja chciałam sama robic jedzonko Mikolajowi ale skoro radzicie sloiczki to sie zastanowię... mamo**Eli kilka wskazówek co do przyrządzania jedzonka dla maluszka proszę... to oczywiście na przyszłość...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja już po zakupach,nalatałam się i nic chciałam Wam napisać że teraz w asdzie są różne promocje dla dzieci między innymi ubranek np.3bawełniane pajacyki za 4 funty,krzeselka do karmienia z gracco po 25,zestawy z aventu z pojemniczkami i kubkami niekapkami po 15 i dużo kaszek,soczków,deserków i objadków co dalej-polecam Wam firmę produkującą ubranka dla dzieci VERTBAUDET mają ciekawe ubranka i fajne promocję,bo ubranka w sumie nie są za tanie ale np. teraz jest promocja że jak kupisz za minimum 20 funtów to masz 15 funtów rabatu i zabawkę taki zamek sorter za darmo to jest ich strona www.vertbaudet.co.uk po za tym to ja wcale nie czuję żeby to było już, wczoraj to mialam skurcze a dziś w nocy to tylko skurczyki :) sama już nie wiem z jednej strony to mi się wydaje że mam już dużo objawów a z drugiej to nic się nie dzieje Agnieszka wczoraj to raczej nie był dobry humor tylko jakiś atak depresji bo te telefony to mnie wykańczają,a jak wyłączyłam to dziś wiadomości na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka zmiana tabelki przed wyjazdem :) kamila26 Niunia jest boska :) Anecia ty to nie przesadzaj z ta herbatka lobuzie!!!! Oleniga teraz to juz chyba wiadomo co malemu dolega, wiec teraz tylko znieczulac bol :) Anieszka75 jakie owoce mrozisz??? Chyba przez tydzien sie juz nie zobaczymy :) chyba ze uda mi sie przysiasc do kompa jak rodzina nie rozerwie:) Lista dzieki Wam zrobiona wiec wiec co kupic :) Zdam relacje jak wroce :) Buziaki dla Was :) Frugo ja oczekuje niespodzianki jak wroce hhihihi ;) brzuchatki: olenka2001.........26.01.2009......39....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......39/40....Winsford.. .có reczka anecia1702........19.03.2009......33.....Melton......... ..?.............? mi83.................24.03.2009.......32....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......28....Swindon.... ... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......26.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......26....H/C........... ?syn............ Aleksandra188......23.06.2009......19....Hereford.sy nek Thomasek.... czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Niulek25..............18.07.2009.....16...Birmingham. ..? ..Lilianna/Jack Aga_nton..............04.08.2009......13.....Northampton ...?.....?...... GaGa_.................08.08.2009......10.....Birmingham. . .............. Kinga82................25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Szczęśliwe Mamusie : Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia 1403monis1988....16.08.2007.....3700....west norwood....syn....James(Bobo,Kubuś) Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka.... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w końcu doczytałam Póki co mam lepszy humor.. dziękuje za wsparcie dziewczyny Anecia, będę miała na uwadze twoją ofertę :D Maja jest ogólnie kochana, ale to skorpion, więc ma swoje humorki.. zupełnie jak tatuś kurka wodna Pierś już mniej mnie boli, ale od razu wzięłam na to paracetamol co pare godzin a potem dwa razy dodatkowo pompowałam w nocy, plus dałam dziecku. Myślę, że to moga się też tworzyć zatory.. nie wiem jaka będzie dokładnie różnica przy zatorze a zapaleniu ale pierś z jednej strony była bardzo nabrzmiała i bolesna, nawet po karmieniu.. ale dziś przechodzi Kamila a jak tobie idzie karmienie piersią? Ja do dziś tak czasem w nocy mam, że jak Maji nie słyszę to musze podejśc i sprawdzić, czy wszystko jest ok Ale musisz trochę wrzucić na luz. Za jakiś czas jak tak mało będziesz spać, będzie czuć sie fatalnie. Orgaznim wysiądzie ze zmęczenia, naprawdę. Olimpia też będzie spokojniejsza a to że Nikola z wami spała no to mnie zaszokowałas ?? Przecież ona ma chyba 9 czy 10 lat prawda?? gdzie tu pożycie partnerskie ?? :P A tak w ogóle to tez byłam na spacerku, bo u mnie dziś śliczne słoneczko. Chcialam wejść do paru sklepów w galerii ale każda próba kończyła się głośnym protestem ze strony mojej córki więc dałam spokój... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilla-black Majeczka dba o kieszen mamy, pewnie tata jej przykazał ;) Jestem za słoiczkami. Tak jak lollibelly pisze, mam pewność ze jedzonko jest ze składników najlepszej jakości, sterylne, i powiedziałabym, ze wychodzą jednak taniej niż gotowanie samemu. Ale mam pewne obawy. Dziecko zasmakuje takich potraw i może byc ciężko je przekonać później do mamusinej kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b karmienie piersia idzie mi dosyc dobrze moja niunia wazy juz 3920 a urodzila sie z waga 3780.zauwazylam jednak ze od wczoraj mam miekkie piersi i mala chce czesciej jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko, jak sa miękkie to pokarm się stabilizuje pozwalaj jej jeść ile chce, bo rośnie i ona chce być bardzo blisko ciebie w pierwszym miesiącu Maji musiałam dawać obie piersi na raz czasem jak je z jednej piersi to dawaj tą samą przez jakiś czas sama wyczujesz jak jest dobrze a tu masz pare artykułów o karmieniu http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79400,5276561,Za_malo_pokarmu_.html?as=2&ias=2&startsz=x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny, chcialabym dodac troche komentarzy, o ile moj glodomor mi pozwoli, ale juz ostatnio staram sie nie reagowac takod razu na jego wrzaski. NIULEK mroze na razie gruszki, jablka i banany, organiczne. blenderem mieszam i dodaje troche wody. OLENIGA ze sloiczkami to jest roznie, ja na poczatku tez myslalam ze bede je podawac i czasem to robie ale nikt mi nie powie , to do BOROWKI, ze sloiczki to tansza opcja. Ja kupilam jednego brokula, kg kilka ziemniakow , marchewek i pietruszek to okolo 5 funtow (gora!!) organiczne, wiec drozsze porobilam papki pomrozilam i wyszla z tego fura jedzenia na ladne tygodnie, a sloiczek ok 60 80 p i musisz go zuzyc w ciagu doby, a jak dzidzi sie nie spodoba to do smieci a tak mrozisz w malych ilosciach i rozmrazasz ile chcesz. na poczatek dziecko malo je to fakt ale potem tych sloiczkow trzeba wiecej i wiecej. maluszkowi latwo zrobic jedzonko i warto na parze.od czasu do czasu sloiczek to jednak fajna opcja. FRUGO ja tez raz kupilam z vertbaudet i nawet fajne rzeczy, ale niestety zamowilam trzy ciuszki i dwoch z tych nie bylo na skladzie a kasy nie zwracaja tylko moge zamowic cos z nastepnego katalogu, ja dostalam zyrafke zabawke jako free gift. jednak sie drze ten moj syn, wiec reszte pozniej, bo jeszcze musze odp KAMILI26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila jersli pisząc o zarejestrowaniu dziecka w polskim konsulacie chodzilo ci o umiejscowienie brytyjskiego aktu urodzenia to masz na to czas do pierwszych urodzin Olimpii. Agnieszka sloiczki trzeba zużyc w ciągu 2 albo 3 dob, zależy od producenta. U mnie okazalo sie to tańszą opcją. Zuzi na poczatku robilam sama, mrozilam i tak dalej. jadla ale do czasu. potem tylko sloiki jej smakowaly i to co zamrozone, albo to co robilam na bieżąco szlo do kosza.ceny są różne, od 40 pensow w górę. Olka zasmakowala w tych najdroższych, gdzie za dwa opakowania place Ł2,5. W tym przypadku napeno taniej nie jest. Ale znowu to co zrobie sama też jej nie smakuje i cala praca na marne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Agnieszka juz odpowiedziala na pytanie o robienie obiadkow :D. dodam tylko, ze takim dzieciom sie nie dosala i nie dosladza. do gotowania na parze wcale nie trzeba kupowac steemera, wystarczy taka cwana wkladka do garnka ;) jak znajde to wysle linka, jest do kupienia wszedzie, nawet w asda i kosztuje grosze :) . jadlospis zalezy od wieku dziecka. jesli zaczyna sie karmic po 4 miesiacu warto jest zaczac od baby rice a pozniej od pojedynczych zmiksowanych warzyw, na koniec wprowadzila bym owoce.jesli zaczyna sie od 6 nie trzeba juz miksowac pokarmow (oprocz miesa) wystarczy je rozgniatac widelcem. miesko Agnieszka kupuje w supermarkecie z braku innego zrodla w sumie i tak je gotujesz lub pieczesz ;) . dla wszystkiego mozesz je wczesniej zamrozic jesli sie boisz. i jeszcze taki drobny tip: na poczatek wystarczy mrozic jedzonko w pojemniku na lod zawinietym w folie spozywcza. rozmraza sie na poczatek jedna lub dwie kostki bo brzuszek malca jest maly a i tak trzeba mu podac jeszcze mleko. i nie denerwujcie sie jesli malec nie zje wszystkiego, na poczatku chodzi w zasadzie o to, by dziecku przyblizyc z grubsza idee jedzenia pokarmow stalych. raaany pisalam tego posta ponad pol godziny z Kuba na kolanach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 ja musialam przy Kubie przerzucic sie na mleko sojowe i zrezygnowac z jogurtow niestety. poza tym jadlam wszystko oprocz kapuchy i smazonego. teraz juz jem wszystko bez wyjatku, ale nadal nie przesadzam z mlekiem krowim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze przyznac a raczej sie pochwalic ze moj malec wcina jedzonka jak nalezy i to moje i to ze sloiczka, tylko czasem musze do ziemniaczkow dodac banana. ja mroze w torebkach do mrozenia, ale kupilam na ebayu fajne ice cube trays takie tacki specjalnie do mrozenia dla dzieci bo wieksze. Kuba jeszcze nie ma zabkow ale rzeczywiscie zaczne juz rozgniatane zamiast papki, dziaselka ma twarde jak orzechy ;) KAMILA26 jesli chodzi o nadwrazliwosc.... na poczatku co chwile sprawdzalam tak jak Ty czy malec oddycha, spal w koszyczku u nas w sypialni do 5.5 miesiaca, ale juz od kilku tyg zaczal sie latwiej wybudzac, sypialniane ogglosy, rozmowy, czy nawet skrzypienie podlogi, im starsze dzieci maja chyba lzejszy sen no i te zabki. Tak wiec jak go przenieslismy okazalo sie ze spi duzo lepiej, no i ja nieco (ale tylko nieco, bo jak przespal raz 6 godzin to dwa razy wstawalam sprawdzic co i jak. Mysle, ze jak dziecko sie pozna oswoi z nim i jego zachowaniem to nie grozi niebezpieczenstwo. A w swoim pokoju ma swoja przestrzen, wiecej powietrz i spokoj. niesety budzi si eciagle co 3 - 4 godziny na cyca a chcialabym go odzwyczaic, tzn, zeby raz jadl. Jakies tipsy? jeszcze a propos baby rice moj nie chcial jesc chyba ze z owocami i tak tez daje. bez mleka, bo w koncu ma mojego pod dostatkiem w wersji cycnej. a dajecie kaszki, np bobovita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co Agnieszka moja Ela w sumie tez nie przepadala za zwyklym ryzem. balam sie jednak dac jej te z owocami bo owocki dzieciom baaardzo smakuja i obiadek moze pojsc w odstawke na rzecz deseru. nie dzieje sie tak zawsze oczywiscie, ale dosc czesto z tego co slyszalam od kolezanek. dawalam jej za to kaszki z owocami w ramach kolacji lub sniadanka jak juz polubila miesko ;) jesli chodzi o ograniczanie karmien w nocy to mozesz sprobowac, Kuba jest juz na tyle duzy zeby powoli rezygnowac z karmienia nocnego. zacznij od srodkowego karmienia a ostatnie przesun nieco do tylu. wiem ze to latwo powiedziec, bo czeka Cie kilka nocnych buntow i powrot do klubu pandy, ale to sie w koncu uda. wiem ze Monika2 calkiem fajnie oduczyla Czarka nocnej butli. wyspowiadaj sie Monika jak to zrobilas :D ja juz na dzis zamykam kramik i zegnam panie szanowne do jutra :D niulek milego pobytu w Polandzie i przyjemnej podrozy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reinka
Witam dziewczyny. Widzę, że Topic jest już zaawansowany i więcej tutaj mam jak brzuchatek ale może przyjmiecie jeszcze jedną nową osóbkę, choć już nie tak nową, bo w październiku pytałam Was o prawo do macierzyńskiego bez stałego zatrudnienia. Chcieliśmy z mężem mieć dzidzię ale bałam się zajść w ciążę właśnie z powodu niepewnej pracy. Otóż poradziłyście mi zgłosić się do CAB, gdzie wszystkiego się dowiedzieliśmy i dzisiaj trzeci dzień nie mam już @ a na teście pojawiły się dwie kreseczki:) Kiedy mogę pójść do lejarza, żeby potwierdzić na 100% ciążę? Już nie możemy się doczekać żeby powiedzieć rodzicom ale chcemy mieć pewność, że test sie nie myli. Pozdrawiam Was Cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Reinka i gratulacje. Tutaj pierwsze badania robia w 12 tyg a GP powie Ci ze najlepsza metoda na sprawdzenie to...test ciazowy. Dbaj o siebie bo pierwsz 12 tyg sa najkruchsze ale i najwazniejsze. Wypoczywaj zdrowo jest i duzo sie usmiechaj. Fajna stronka http://www.osesek.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=166:produkty-spoiywcze-w-diecie-dziecka-ktukoso-6-miesipc-iycia&catid=59:co-kiedy-w-diecie-dziecka&Itemid=158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reinka
Dzięki Agnieszka:) A masz na myśli taki zwykły apteczny test, czy zrobiony z krwi? Jestem zupełnie zielona w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Oleniga - pomysł z miesiączką, bo wtedy mleko matki zmienia smak i dzieci marudzą,nie wiedziałam,że już prawie nie karmisz swoim. A jeśli chodzi o ząbkowanie-czuję się jak mama weteran - 8 na kącie (Cezary ma 8.5 m-ca). Agnieszka75 - ja zaczynałam od słoiczków, bo nie bardzo wiedziałam jak i co z czym i nie bardzo chciało mi się extra gotować.Teraz już gotuję na parze (paruję).Czarek sam je spore kawałki, więc poza gniecionymi robię mu tzw. finger foods.A mięso - różnie, ważne żeby długo i porządnie wygotować, a to akurat robię w wodzie. Zapasy dobra rzecz - tylko czasu brak na ich przygotowanie.Ja mroziłam też deserki (zmiksowane owoce- różne kompozycje). Czarek zaczął już wsuwać bułki razowe i płatki zbożowe, więc nasze menu na śniadanie znacznie się wzbogaciło. A basen już zaliczyliśmy kilka razy.Cezary uwielbia wodę, szczególnie natryski i jacuzzi.Jest u nas w okolicy basen z rodzinnymi przebieralniami, więc mogę iść z mężem i na zmianę zajmujemy się Czarkiem.A w samej damskiej byłam zdana tylko na siebie. Cezary od 4 miesiąca śpi w swoim pokoju - dziewczyny,nie czekajcie zbyt długo z tą przeprowadzką, bo potem jest coraz trudniej, jeśli oczywiście taką w ogóle planujecie. widzę,że handel żywym towarem kwitnie:D, jak Cezary marudził, to go chciałam tylko wypożyczać... a karmienie nocne - Czarek jadł mało, ale często, więc zaczęłam mu trochę na wieczór więcej dawać.Było kilka \"wrzeszczących nocy\".Potem okazało się,że jest jednak głodny, więc wprowadziłam dodatkowy posiłek zanim ide spać, na śpiocha.I tak :je o 19:30-20, potem ten extra ok.22-23 i następny rano o 6:30-7.Jak się wybudza na jedzenie to potem zasypia od razu.Oczywiście wcześnie nie zasypiał i budził się częściej, ale nie dawałam mu jeść.Tylko przytulałam i próbowałam uspać.Słyszałam,że zamiast mleka można dawać wodę, ale nie praktykowałam tego. Frugo - nie martw się i bądź cierpliwa - dzidzia wyjdzie jak będzie gotowa. Witam nowe forumowiczki - forum jest niebanalne i dlatego jestem z tutaj juz tak długo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika dzieki za odpowiedz, kuba je dosc regularnie. 20, 24, 4, 8. Chcialabym opuscic to o 24. A Cezary super cala noc przesypia. Mam jeszcze jedno pytanie, kupne, wiem, ze maluchy moga robic rzadko kupy, ale kuba to juz przesadza, raz na tydzien albo i rzadziej. Myslalam ze jak wprowadze nowe pokarmy to dostanie predzej sraczki (sorki), ostatnio strasznie sie naprezal, czerwony jak burak i w koncu wydusil ale sporo go to kosztowalo. Wyrzucilam juz marchewke. Daje jablko i nic. Chociaz gdzies czytalam ze i jablko moze zatwardza. to juz dosc dlugo trwa. cos radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no teraz to przegiecie-napisalam najdluzszego posta w mojej kafeteryjnej karierze (and I mean it!) i na wszelki wypadek chcialam skopiowac przed wyslaniem (better safe than sorry) no i idiotka kliknelam na paste a nie copy!!! 😡 koniec juz wiecej nie napisze (napisze, napisze ale musze sobie jakos ulzyc :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka 75 kurde trochę dziwnie to rozwiązali,ja jak ostatnio zamawiałam i nie było kocyka to po prostu mniej mi z konta zabrali. Spróbuj dać Śliwki suszone - możesz kupić już gotowy deserek albo sama zagotować i zmiksować z odrobiną tego ala kompociku a i właśnie ta woda może być wypita przez maluszka jako kompocik Monika2 ja staram się być cierpliwa :D najbardziej wykańczają mnie telefony i smsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy któraś też tak miała ? mam problem z uzębieniem :D od 3 dni mnie boli,ale nie zęby tylko przestrzenie między zębami (nie wiem jak Wam to wytłumaczyć) mam wrażenie że przeszkadza mi tam dziąsło które w kilku miejscach jest bardzo rozpulchnione.Próbowałam już szałwi,płynów do ust i nici przy tych ostatnich krew mnie zalewa w dosłownym tego słowa znaczeniu i tylko ból większy.Macie może jakieś sprawdzone rady jak sobie ulżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×