Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

lolli... trzeba bylo nacisnac "ctrl z" razem i by wrocilo :) wiem okropna jestem....... wzielam kapiel.. 30 min !! i ide zaraz spac, bo bardzo, bardzo mnie kregoslup boli. Juz nawet nie moge wygodnie siedziec Maja zasnela po cycolku, potem plakala 10 min i ... znow zasnela po 21. Coraz lepiej Dobranocka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo - też tak miałam z dziąsłami - to przez ciążę, jak urodzisz powinno minąć i mi także pomógł corsodyl. Agnieszka75 - jak Cezary zaczął jeść pokarmy stałe to kupki były 2-3 razy dziennie i tak jest do dziś. Może Kubusiowi któreś warzywko nie leży...kompocik (jabłkowo) śliwkowy powinien pomóc i trochę odpoczynku dla żołądka (może samo mleko przez jeden dzień??) POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie bodajze nazywa ciazowe zapalenie dziasel i ja mialam maly hardkor :) kamila dzieki, dobrze wiedziec na przyszlosc! a to co mi wczoraj zezarlo to w skrocie: Oleniga ja oprocz tego wszystkiego co Ty robisz, wsadzam malego do bouncera (ogromna frajda dla malucha no i mam go z glowy na chwile-prawda Monika?), odmontowalam kolka z chodzika i lennox sobie siedzi jak w krzeselku i bawi sie zabawkami, klade go na podlodze na kocu zeby troszke popelzal + zabawki, jego lozeczko +zabawki.no i mam Nadie, nieocenione pogotowie piosenkowo-laskotkowe :D .Mowisz ze Mikolaj juz 7.5 wazy?Lennox 10 wiec wiem cos o rekach do kolan.sa dni ze wogole nic mu nie pasuje, oczywiscie oprocz noszenia.ale bnie zauwazylam zeby mial czerwone poliki.poprostu strasznie sie slini i gryzie wszystko co popadnie. co do nocnego karmienia to zjada butle o 19 jak go klade spac a potem budzi sie na jedzonko ok 22, 1, 3, 6-masakra, nic dziwnego ze taki wielki.myslalam ze moze sie nie najada i przy kazdym karmieniu nocnym staralam sie zeby zjadl jak najwiecej ale zauwazylam ze nie ma zadnej roznicy wiec daje mu tylko troszke-inaczej pewnie by juz wazyl 20 kg :O dziwne to, bo jak karmilam piersia to budzil sie tylko raz, jadl przez niecala minute i dalej spanko, a teraz...dajcie spokoj. Hv mowi ze powinien jesc 3 butle na dobe , a on zjada ok 7!!! no i co mu niby mam dawac w miedzyczasie? jasne, dostaje obiadki(zdecydowanie preferuje ziemniaki z naszego obiadu:) ), deserki, kaszki(fuj), kleik ryzowy (niebardzo), chrupki kukurydziane i biszkopty, czasem daje mu kawalek jabluszka to pociamkania i gryzienia.ale on nie zjda tego tyle zeby sie najesc i i tak po jakims czasie domaga sie mleka. poza ty ma taki glupi nawyk ze \'najada sie do snu\', w sensie jezeli zje pelna butle i zasnie, to jesli cos go obudzi 10 min pozniej to nie usnie dopoki nie dostanie jeszcze troche mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli, wybacz, ale sie usmialam ;) ty to jestes ogien! mi tez wczoraj zezarlo posta, ale moje problemy trwaja, wiec sie wyzale jeszcze raz - oprocz znikania internetu, rak do kolan, budzenia w nocy itd mamy problemy z pradem, znikal i znikal, az wreszcie zepsul bojler w lazience. i juz nie znika poki co. no wiec myjemy sie w miseczce. a wieczorem polozylam sie zadowolona, ze max raczyl sklonic swa glowe na poduszke ok. 21.00, odgruzowalam mieszkanie i zasnalam. obudzil mnie lomot do drzwi - 22.00, maz w pracy. nie wiedzialam co sie dzieje, myslalam ze moze zle zaparkowalismy auto i policja sie dobija, ale autko mamy w polsce, hehe. pytam kto tam, a to... (rozwiazanie podam o 12.00). ale to nie jest trudna zagadka :) witam nowe forumowiczki i stare tez (to znaczy nie stare tylko te bywsze). licze na wasze podpowiedzi... maks nadal ma szorstkie policzki i myslalam, ze moze to byc objaw alergii. odstawilam na pewien czas mleko krowie+produkty. to bylo 3 tyg temu, a policzki nadal suche. jak myslicie !) czy jakby to byla skaza bialkowa to powinno juz to zejsc czy tez mam kontynuowac ograniczanie krowiopochodnych? 2) czy to moze nie byc alergia? bylam w baby clinic i jestem rozczarowana - po dluzszym czekaniu na wazenie i - jak myslalam - mierzenie okazalo sie, ze z mierzenia nici, a wazenie to wykazuje tyle, co ja se wyliczam na podstawie wynikow mojej wagi lazienkowej, najpierw wazac sie z maksem, a potem sama :( a do health visitors kolejka jak za papierem toaletowym za komuny :) ok, to o 22.00 to byl elektryk. pogonilam draba i ide z awantura do agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek niesamowite dwa posty o poranku, haha Lolli, wspołczuje tak częstego jedzenia... chyba faktycznie trochę za dużo Lennoxik je, ale nie bardzo mam pomysł jak robić inaczej onyx twój też tak często prawda ?? dobrze, że pogoniłaś elektryka do nas wyobraź sobie, że raz przyszedł koleś po dlug, tzn do byłego lokatora i ... sam sobie wszedł. Ja akurat byłam na spacerze i nie zamknęłam drzwi gdy Ed spał. Gościu wchodzi i coś gada więc Ed sie obudził.. dziwne, że go nie sprał na kwaśne jabłko, bo ja bym mu tak oper dała, że glowa boli !! No ale co do dzieci to ja się musze pochwalić, że Maja już od dłuższego czasu chodzi spać o 21 (czasem później).. je o 3 a potem o 6 lub 7.. zasypia dalej i wstajemy o 9. Czyli je mi w nocy w sumie tylko 2 razy Otatnio była bardziej marudna w dzień więc daje jej dodatkowo butle, np o 17 i ucięła drzemke 45 min !!! Zwykle tą butle dostaje przed snem.. ale bez niej tez potrafi do 3 spać, więc jest ok. Oj muszę jej dać cycolka, bo mi eksploduje, bo o 3:30 w nocy jadła 7 minut ( i na dodatek musiałam ją na to obudzić, a ciekawe ile jeszcze by spała) heh Ok, idem kawusiem zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry, sloneczny ranek kuba dzis w nocy spal od 20 do 3.40, a ja myslalam ze mi cycek wystrzeli, nie sadze zeby to bylo juz tak na stale. ale zobaczymy. co do sliwek to nie widzialam tutaj taki deserkow, sprobuje z sliwkami chociaz ie wiem czy nie za wczesnie , ale wczoraj zjadl duzo roznosci a kupy nie widac, ajk sliwki ni epomoga to zrobie przerwe w dokarmianiu. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka75, a probowalas cwiczen? nie chodzi mi o jakies sciezki zdrowia, ale zeby kube polozyc na pleckach i uginac mu nozki, zeby troche napieral podudziami na brzuszek. jak bedzie stawial opor to zrezygnuj, ale ja tak robie i do tego recytuje jakies wierszyki albo spiewam (ulubione wierszyki to: "dzik jest dzikiiii, dzik jest zlyyyyy" i "rrrrrrrrudy ojciec, rrrrrrudy dziadek, rrrrrrrudy ogon to moj spadek" itd. piosenki to tylko w ostatecznosci, wstydze sie sasiadow :D te cwiczenia nie zadzaialaja od razu, ale wspomagaja perystaltyke jelit i sa bezpieczniejsze od masazu. na maksa dobrze tez dziala wymoczenie w misce z ciepla woda :) od paru osob dostalam juz ostrzezenie dotyczace stosowania czopkow i/lub termometru i mysle, ze cos w tym jest. ide grzac wode na mycie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! no doczytalam,ale nie wiem czy pamietam wszystko:( oleniga gdyby mama Eli nie napisala o tych polokach to bym zapomniala,moj adas takie mial za to daniel nie:) co do jedzonka to moje wiecej jadly tego co ja gotowalam,sloiczki kupowalam adasiowi bo on i je jadl i to co my,a lubial wszystkie!do teraz jak w sklepie jestesmy to chce.dziewczyny co do kolacyjki maluchow zeby spaly to moj adas jak nie nauczyl sie porzadnej kolacji podjadac to nie spal i mleko trzeba ograniczac,zamiast mleka cos innego pewnie bedzie plakac przez kilka dni,ale inaczej sie nie da!i nie te chrupki,ciasteczka zaczesto to jako przekaska po obiedzie,a tak to owoce,kisiel nieslodzony,jakas kaszka a po 7miesiacu parowki mu zaczelam dawac te herta mi83 tez je daje swojemu.noi chleb z pasztetem,albo z samym maselkiem,twarozkiem.jak zaczniecie podawac stale i juz sie przyzwyczai to probowac innych tez.heh pisze to juz od godziny chyba bo mama na skypia dzwonila,zapomnialam co jeszcze mialam napisac. nam tez zabrali prad wczoraj,ale raz na jakies 30minut:),elektryk sie nie dobijal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi osteoterapeutka przed każdym karmieniem poleciła masować brzuszek, co pobudza układ trawienny i robienie kupek od lewej strony na kształt podkowy masować Dwoma palcami lekko przyciskać tak jakbyś masowała tylko ten kawałeczek, chwile przytrzymać i puścić i kawałek dalej to samo Nie okrężne regularne ruchy calego brzuszka tylko właśnie tak nie wiem czy zrozumiale opisałam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc polikach,a nie polokach;) i jeszcze sprobujcie tych serkow cos jak danonki!!!nie pamietam od ktorego miesiaca one sa,ale ja zaczelam dawac jak mial jakies pol roku. i troche z tym jedzeniem namieszalam adas lubial sloiczki,ale jadl tak przed spaniem okolo 11 to co ja mu ugotowalam,a pozniej po spaniu sloiczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki hura przespałam cala noc i od 8.30 jestem na nogach wiec jest szansa ze coś dziś zrobię. wczoraj próbowałam kupić części do tłumika, jakieś śruby uszczelki i pan w sklepie miał niezły ubaw ze mnie. no ale coś tam kupiłam w sobotę okaże się czy pasuje. kamila_b czy tobie ciągle dokucza ten kręgosłup? matko musi cie to wykańczać. a co z tymi masażami? pomogły coś? czy nie bardzo? frugo ja tez miałam problem z dziąsłami od samego początku ciąży. nic z tym nie robiłam i po paru dniach samo przeszło. ale 70% kobiet w ciąży ma zapalenie dziąseł, wiec po porodzie powinno ustąpić. wybaczcie dziewczyny, ale nie umiem wam doradzić w sprawach ząbkowania, zmian na skórze czy wdrażania stałych posiłków. jak narazie tylko was czytam i zeruje na waszym doświadczeniu a to co ważniejsze to zapisuje. wiem tylko tyle ze woda mineralna faktycznie zawiera dużo więcej minerałów niż normalna z kranu a to dla młodego brzuszka może być niedobre. a gotowanie na parze bardzo polecam - dużo zdrowsze od normalnego gotowania. co to produktów organic to niestety w to nie wierze. są droższe ale przeciętny człowiek nie jest w stanie sprawdzić w jakich warunkach to rosło i czy faktycznie jest zdrowsze. dla mnie to tylko czysty marketing i maszynka do robienia większej kasy. najlepiej to jak człowiek sam sobie zasieje i wtedy wie co je. dziś mam trzecia wizytę u fizjo i raczej nie pójdę. w sumie to szkoda paliwa. znowu pokarze mi dwa ćwiczenia i da ulotkę. szkoda jechać, dam sobie spokój. u mnie dziś pada, wiec bez kawki się nie obejdzie. miłego dnia wam zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! ja nadal 2 w 1 :D a zęby tak mi dokuczają że na 16;30 idę do dentysty niech on coś wymyśli bo ja pół nocy z bólu nie spałam,w ciąży z Olą też pamiętam miałam jakieś problemy,ale raczej kończyło się to na krwawieniu podczas szczotkowania. Do mam nocnych głodomorków - moja Ola dość szybko zaczeła przesypiać nocki,ale był to czysty przypadek :) właśnie wyjełam jej książeczkę zdrowia żeby sprawdzić dokładnie i wychodzi że było to jak miała 3 miesiące i 1 tydzień a teraz zdradzę Wam ten nasz tajemny sekret - otóż Ola miała problemy m.in. gastrologiczne i nie przybierała na wadze(właśnie wyczytałam że mając 10 miesięcy ważyła 9 kilo- tak więc mamuśki ładne macie klocuszki:D) a na domiar złego właśnie w wieku 3 miesięcy złapała paskudną biegunkę i wtedy nasza pediatra kazała podawać jej kleik ryżowy na wodzie.Ola oczywiście nie radziła sobie z jedzeniem tego z łyżeczki i wtedy ja dodałam tego kleiku do mleka modyfikowanego i to był strzał w 10.Dziecko które w wieku 3 miesięcy jadło co 2- 3 godziny max.40 ml z kleikiem zjadała po 60ml Pediatra kazała zostawić kleik w diecie a ja na noc dodawałam go zawsze trochę więcej - było gęstsze i bardziej sycące,potem wprowadzaliśmy kaszkę kukurydzianą a na sam koniec do mleka na kolację dodawałam kaszki owocowe. Może i Wy mamusie spróbujcie zagęścić wieczorne posiłki. A deserki śliwkowe są na pewno bo wcinałam je sama jak miałam pewne problemy :D kupowałam w asdzie z heinza w takich plastikowych kubeczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo szkoda mi ciebie z tymi zebami,jeszcze w koncowce ciazy! a co do zageszczania to kiedys sie tak robilo,kaszkami,kleikami mleko sie zageszczalo!teraz to wlasnie wszystko coraz pozniej karza!moj daniel sam kleik pil jak mial biegunke wlasnie kiedy byl malutki mial ze 2mies,ja karmilam piersia i iles tam posilkow cycem musialam zastapic kleikiem,pisalAm kiedys,ze gotowalam sama ryz i pzrez sitko przeciskalam,a pozniej wlasnie kupowalam kleik.zreszta polskie mleka np.bebiko mozna kupic zageszczone jest na nich GR zdaje sie tzn,ze jest zageszczane czyms juz dokladnie nie pamietam od ktorego miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co myslicie o rozcienczaniu nocnych posilkow? ja wiem ze on nie jest glodny, je z przyzwyczajenia. a gdyby tak dac mu w nocy tylko raz \'normalne\' mleko a do reszty dac zamiast 7 np 4 lyzeczki?tak tylko zeby mialo smak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx zepsulas cala zabawe! mialas nie mowic kto przylazl o 10.moglas zrobic konkurs w ktorym nagroda bylby roczny abonament na subwaya :D u nas szykuja sie powazne zmiany: moj maz za 2 tyg wyjezdza do pracy do Holandii a my do niego dolaczymy w czarwcu. ale forum nie opuszcze-cos mi sie wydaje ze co poniektore z nas beda tu jeszcze o swoich wnukach dyskutowac heheh troszku mi bedzie smutno samej, bedzie nas co prawda odwiedzal co 2 tyg ale...to nie to samo.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loli widzę ze u ciebie szykuje się poważna zmiana. my co prawda tylko przeprowadzka ale zostajemy w tej samej miejscowości. a ty to widzę ze kraj zmieniasz. hmmm duza zmiana - powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no lolli nie mów.. kurcze, to na pewno będziecie tęsknić a mój kręgosłup po prostu wysiada totalnie strasznie boli :( Ledwo się ruszam już drugi dzień jest aż tak źle :( Magda kręgarz może i by więcej pomógł gdybym chodzila do nieco raz na tydzien, lub częściej, ale niestety nie za te pieniądze Na 6 lutego też mam fizjoterapie w szpitalu ale z tego co mówicie gówno tam robią a nie pomagają więc troche jestem podłamana, bo nie mam pomysłu jak sobie pomoć, a jedyne co mogę brać to paracetamol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie anecia można kupić polskie mleka już zagęszczane,ale moja Ola miała mleko lecznicze i sama jej zagęszczałam i u nas był to duży plus Po za tym ja nie jestem zwolenniczką sztywnego chowu uważam że każde dziecko ma swoje potrzeby i niektóre naprawdę wcześniej potrzebują pokarmów stałych.Ja miałam tego pecha że urodziłam 3 miesiące później od swojej ciotki i ciągle dzieci były porównywane.Ja ze względu na kleik wprowadzałam wszystko trochę wcześniej i mojej małej to pomogło zaczeła przybierać i gonić rówieśników,a ciotka wszystko książkowo co do dnia i co teraz ma w domu alergika, a i zawsze słyszałam że truję dziecko wodą z kranu bo ona gotowała w osobnym garnku tylko do tego przeznaczonym wodę mineralną przez 10 minut na wszystkie posiłki małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOLLIBELLY ja nie wiem czy takie rozcieńczone mleko będzie bezpieczne dla małego brzuszka wiesz biegunki itp. ale piszesz że je o 19 to może zagęść mu trochę tę nocną butlę a jak nadal się obudzi o 22 to daj mu się napić wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilli to lepiej juz wody mu daj,wiem,ze to tez pomaga! frugo nie wiem jak z ta woda,ale jak zobaczylam ile jest w kranowce po wlaniu jej do garnka to wolalam mineralke dawac,oczywiscie nie zawsze bo nieraz nie chcialo mi sie przegotowac:D a mi wlasnie powiedzieli,ze daniel moze miec alergie przez to,ze za wczesnie zaczelam dawac posilki stale:( juz nie wiem sama co i jak niech najlepiej karzdy robi swoje adas tez wczesnie jadl zupki gotowalam mu od polowy kwietnia,pozona tak doradzila zeby juz wszedl w ten 4ty miesiac bo glodomorek byl;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi frugo z ta woda mnie przegonila pisze z kolezanka na gg i troche mi zajmuje pisanie tu i tu;) frugo tez tak uwazam,ze jak dziecko glodne i mleczko samo mu nie starcza to wprowadzic pokarm staly i juz!nie wiem jak to jest z ta pozniejsza alergia czy zeczywiscie dzieci ja moga miec od tego,ze je dostaja zbyt wczesnie no ale nie wyobrazam sobie moich 6mies na samym mleku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probowalam dawac wode ale on sie od razu orientuje ze to bez smaku i nie chce.a rozcienczone nie powinno powodowac biegunki, poprostu nie ma takiej wartosci odzywczej.hmm no nie wiem.jak zapytam hv to napewno powie ze bron boze. wiecie co ja za bardzo tym hv nie ufam.uslyszalam juz z ich ust kilka bredni i jakos tak stracily w moich oczach. no tak, zmiana kraju to nie lada co ale powiem Wam ze ta cala Anglia mnie juz wkurza bardzo, a Northampton to juz wogole.nie moge zniesc tego miasta! i tak planowalismy zmiane kraju ale na Kanade i to dopiero za jakies 3 lata.ale zdecydowalismy ze ta Holandia teraz to bedzie dobry ruch.no i bedziemy mieszkac nad morzem! http://www.destination360.com/europe/netherlands/images/s/the-hague-hotels.jpg http://www.eikongraphia.com/wordpress/wp-content/OMA%20-%20Julianaplein,%20The%20Hague%203.jpg http://www.brockportabroad.com/photo/netherlands/THE%20HAGUE.JPG NORTHAMPTON UGRYZ SIE W TYLEK :D :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JENYYYY czemu te linki zawsze sie wklejaja ze spacja??? aha, daje mu zageszczone mliko na kolacje-nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Lollibelly :) ... ja myslalam o bouncerze ale Mikolaj skonczyl 16tyg. dopiero i nie wiem cz juz moge tego uzywac, jest silny - chcejuz siedziec a nawet wstawac, narazie podnosi sie do siadania z nasza pomoca i tak siedzi chwile trzymany za raczki, sam tez przewraca sie na brzuszek... od kiedy zaczelas uzywac tego \"wieszadła\" ;)...??... Mikolaj rzadko w nocy je... zasypia po kapieli około 21 i spi do około 7-8 rano, chociaz dzisiaj w nocy obudzil sie o 1 :o ... zadowolony, rozbrykany no i o 1.45 zjadl 200ml... Magda_g ja ide w pon. na 3-cie physio... i tez pewnie dostane tylko nowe cwiczenia... moze sprobuj trzeci raz... do trzech razy sztuka :) Anecia spoko :) ... i tak zawsze mi doradzasz :) mamo***Eli - dziekuje :) Agnieszka - wielkie dzieki za instrukcje do posiłkow, pakowanie porcji w pojemnik na kostki lodu bardzo mi sie spodobal, wykorzystam to :) ... ja dzisiaj zaczne dawac Mikolajowi pure baby rice, łyzeczke po butelce mleka tak jak radzi hipp :) ... tzn. sprobuje ... jak on widzi ze my cos jemy to jakby mogl to wzrokiem pozarlby wszystko... to chyba znaczy ze jest gotowy na solid... co myslicie??... tylko narazie bede mu dawac ten ryżyk, no i dajem mleczko dla extra glodnych dzieciaczkow ... :) Kamila_b podoba mi sie ze masz wszystko tak poukladane z Maja :) ... u mnie taki masaz przed jedzeniem nie przejdzie, Mikolaj zloscilby sie tylko... ciesze sie ze Maja daje Ci się trochę wyspac i współczuje mamom którym dzieciaczki nie dają spać :o ... buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga spokojnie mozesz juz Mikolaja 'wieszac' .bouncer jest od 3 miesiaca lub od chwili gdy dziecko juz pewnie, samodzielnie i na dlugo potrafi glowke trzymac sztywno.naprawde swietna sprawa-polecam! no i na ebayu kupisz za grosze :)ja kupilam swoj na carboocie za 2 poundy chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo dziękuje - przekonało mnie Twoje wyjasnienie o jedzonku dla dzidzi... bede dawała Mikolajowi te kleiki i jakies kaszki (mam z Polski mleczno-ryzową)... Anecia tez mi doraszałaś ... dzięki dziewczyny :) Lolli zyczę Ci szczescia i udanego życia w nowym kraju... ale Holandia to jest chyba ostatni kraj który polecałabym ludziom... mały kwiczy wiec ide sie z nim pobawić... ach... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga mysle ze juz spokojnie solidy mozesz podawac. ja zaczelam od 4 miesiaca, baby rice, warzywa i owoce. zauwazylyscie ze w uk troszke sa troche inne normy zywienia? w pl mowia ze miesko mozna wprowadzic po 6 miesiacu a tu sprzedaja cottage pie (wolowina!) od 4 miecha!!! juz nie wspomne kalafior z serem tez od 4 i masa innych rzeczy ktore w pl by napewno nie przeszly.ale z drugiej strony jak dziecko nie ma zadnych problemow z brzuszkeim i alergiami to mozna poprobowac roznych rzezcy.moja kolezanka dawala swojej corce biszkopty z krowim mlekiem od 3 miesiaca i nigdy nic jej nie bylo :D a ja moja nadie kiedys zostawilam z moja babcia jak miala 7 miesiecy, wracam a moje dziecko zadowolone na kolanach u babci zajada ziemniaki i schaboszczaka :) a na pierwsze swieta tez dalam jej sprobowac wszystkiego co bylo na stole, lacznie z odrobina kapusty (miala 8 miesiecy, zreszta pomyslalan sobie ze pewnie nie takimi rzeczami juz babcia moja kochana ja karmila wiec nic jej nie bedzie, i nie bylo :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×