Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Dziewczyny dziękuję za odpowiedz. Jestem spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Olenka ja też miałam spięcie z mężem, kłociliśmy się wczoraj całe popołudnie a teraz się nie odzywamy, ojj jak ja tego nie lubię, ale jakoś nie umiem nic na to poradzić.. :( a właśnie przed chwilą wróciłam od midwife, wiem już że mój maluch leży głowką w dół, oby mu tylko nie przyszło do głowy się przekręcać ;) pytałam też o ten nowy zasiłek, nie mają jeszcze formularzy, ale może przy następnej wizycie już będą :) zapisała mnie jeszcze do szkoły rodzenia, ale zdziwiłam się że to tylko jednodniowe zajęcia.. myślałam że na to się chodzi kilka weekendów miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaga :) no to w takim razie wskakuj na tabelke wyzej :):):) Bedziemy razem marudzic przed porodem :) Buzka mi sie usmiechnela ze sama w tym nie bede :) Czyzby jakis dzien klotni byl wczoraj??? bo ja sie ze swoim poklocilam co bardzo zadko sie zdarza i juz dzis przeprosinowe smsy slal z pracy :) Ci mezczyzni...hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczeko5 ja mialam amniopunkcje w pierwszej ciazy. co dokladnie chcesz wiedziec? chetnie odpowiem :) agnieszka75 welcome back! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm skoro mowicie o badaniach to ja nie zrobilam badania krwi na syndrom downa. Nie wiem czy to zle czy dobrze, ale na wszelki gdybym byla w jakies grupie ryzyka denerwowalabym sie cala ciaze. Wiem, ze po tym robia badanie wewnetrzne z igla i jest zagrozenie poronienia, a na to nie wyrazilabym zgody. Wiec i odpuscilam i z badaniem krwi czy to zle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)) Mamo Eli.jestem w grupie ryzyka ze wzgledu na wiek i to ze to moje pierwszea dzidzia:)),obecnie jestem w trakcie badan nie inwazyjnych(krew i scan).jak narazie zero jakis wynikow nie dostalam i ze krwi i ze scanu,a mialam je robione 14.01,a na 2.02 wyslano mi termin spotkania z midwif.wiec sie troszke zaczynam martwic,bo jestem w 15-tyg.i chce sie ewentualnie jakos psychicznie przygotowac i ewentualnie wiedziec co i jak.jak mozesz to powiedz jak to przebiega i czy naprawde jest bardzo ryzykowne dla maluszka:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek ja tez nie robiłam tego badania, nic by nie zmieniło, ciąży i tak bym nie usunęła, martwiłabym sie tylko juz zanim urodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) fajnie ze ktos zrobil tak jak ja :) jakas taka ulge poczulam :):):) aaaa!!! czy wiecie czy musze powiadamiac linie lotnicze o ciazy bede wtedy w 16tym tygodniu :) A jesli tak to w jaki sposob. Bilet kupiony przez internet wiec zadnej opcji poinformowania ich nie bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor paniom! taz jestem zdania, ze w ciazy nie dokucza najbardziej zgaga, mdlosci, ani nawet bol kregoslupa, tylko ukochany skadinad mezczyzna :) gosiaczeko5 - mialam podobne wskazania do badan. zrobili mi scan i badanie krwi. na wyniki czekalam okolo 6 tygodni i nie bylo to przyjemne czekanie... wtedy podjelam decyzje, ze jesli powiedza, ze jestem w grupie wysokiego ryzyka, to i tak nie zrobie badan wod plodowych, bo nie chce stracic dziecka, ani nawet narazac go na ryzyko. mysle, ze list dojdzie i wyniki beda ok :) moja kolezanka rodzila rok temu i pierwsze badania wykazaly, ze jest w grupie wysokiego ryzyka. nie wiem czy robila inwazyjne, ale urodzila zdrowa coreczke :D nie martw sie na zapas 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek25, lecialam wizzairem w 16 tygodniu bodajze i nie mialam listu od poloznej, tylko ustne przyzwolenie od gp. bylo spoko. pozniej lecialam w 30 tyg. i wtedy mialam list ze szpitala. nie chcieli go czytac, tylko przy gate'ach spytali czy mam. tez bylo spoko :D informacje ze trzeba ten list w koncowych tygodniach ciazy i ze nie biora na poklad ciezarnych po ktoryms tam tygodniu znalazlam na stronie internetowej linii. jak nie mozesz znalezc to napisz, jakimi chcesz leciec, poszukamy razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczeko5, ja miałam robiona amniopunkcje w 17 t.c bo test potrójny wyszedł mi bardzo źle (ryzyko 1:40). Do mnie zadzwonili ze szpitala, że jest problem z wynikiem krwi i byłam umówiona następnego dnia na rozmowę. Miałam zdecydować czy chce mieć robioną amnio. Wydaje mi się, że trochę za wcześnie na wyniki w Twoim przypadku. Z resztą to, że nie dzwonią to dowód, że wszystko u Ciebie w porządku. Odzywają się telefonicznie tylko w razie problemów. Przy najbliższej wizycie u położnej na pewno usłyszysz, że wszystko wyszło ok więc się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx Lece ryanair :) wiem ze tam chyba mozna do 30 ktoregos tygodnia :) Chcialam sie tylko zapytac czy oni musza wiedziec ze jestem w 16 tygodniu ciazy czy wogole nie musza? A jesli musza to w jaki sposob mam ich o tym poinformowac?? Z gory dziekuje :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niulek22 ja też nie robiłam badań na syndrom zespołu Downa, bo i tak bym nie usunęła, a stres związany z badaniami byłby dla mnie za dużo. agnieszka75 - w końcu, już myślałam,że obraziłaś się na forum...:D:D Borówka - nie ma co współczuć - u nas nie ma rutyny, więc nic się nie popsuje, haha.Czarek ma różyczkę, ale niemowlęcą (roseola)a nie rubela - ta druga jest groźna dla kobiet we wczesnej ciąży. Ale najbardziej dokuczają mu ząbki. U nas dziś kolęda i oczywiście załatwianie interesów, bo proboszcz wszystkich zna, haha - chyba mam juz opiekunke do Czarka na wieczory. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek zaświadczenia wymagają chyba dopiero po 28 tygodniu więc nie musisz się martwić, ja leciałam w 16 i nikt mnie o nic nie pytał :) a kupiłaś już bilet? bo czytałam że ryanair likwiduje loty do Polski, tylko nie wiem czy już teraz czy w wakacje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek ja tez raynairem lece :) Tam od 28 tc wymagają zaświadczenia i do 34tc można latać. Dlatego pewn ie jeszcze będę drążyc ten temat u midweif....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raynair likwiduje tylko niektóre połączenia. Naszczęście tam gdzie ja lece, nie likwidują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amniopunkcje mialam robiona bo tak jak maryska mialam wskazania z testu przesiewowego. wolalam wiedziec co mnie czeka ;). moj szpital jest jednym z lepszych w te klocki, ostatni raz poronienie po amnio zdazylo sie im 9 lat temu (kiedy nie uzywano do tego skanu). sama procedure opisze Ci wieczorkiem jak poloze niedobrzaki spac. list powinnas dostac po 4-6 tygodniach wiec nie martw sie :), pewnie nie bedzie Ci to i tak potrzebne ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatki: olenka2001.........26.01.2009......39....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......39/40....Winsford.. .có reczka anecia1702........19.03.2009......32.....Melton......... ..?.............? mi83.................24.03.2009.......32....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......28....Swindon.... ... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......26.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......26....H/C........... ?syn............ Aleksandra188......23.06.2009......19....Hereford.sy nek Thomasek.... czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Niulek25..............18.07.2009......15...Birmingham. ..? ..Lilianna/Jack Aga_nton..............04.08.2009......13.....Northampton ...?.....?...... GaGa_.................08.08.2009......10.....Birmingham. . .............. Kinga82................25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Szczęśliwe Mamusie : Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia 1403monis1988....16.08.2007.....3700....west norwood....syn....James(Bobo,Kubuś) Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka.... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no halooo? a co tu takie pustki :) amniopunkcja - po otrzymaniu telefonu z antenatal clinic ze moje testy wyszly jak wyszly zostalismy umowieni z doradca prenatalnym. pani wytlumaczyla nam na czym polega amniopunkcja (na pobraniu wod plodowych), jakie jest z nia zwiazane ryzyko (bardzo niewielkie poronienia) i dala nam czas do namyslu \"do jutra\". doszlismy z mezem ze chcemy wiedziec i zgodzilismy sie na nia. zostalimy umowieni na amnio do szpitala w ktorym rodzilam. przy zabiegu obecnych bylo kilka osob: lekarz wykonujacy, instumentariuszka, babka od skanu, nastepna od protokolowania i jeszcze jedna w niewiadomym mi celu ( ale byla sympatyczna wiec sie nie czepialam :) ), no i oczywiscie moj dzielny maz ktory mnie trzymal za reke (choc nie jestem pewna czy on mnie czy raczej ja jego :D ). najpierw ustalono pozycje dziecka, nastepnie znieczulono mi miejsce na brzuchu w ktore pozniej lekarz wklul (pokazna!) igle, bolalo nie powiem. nastepnie lekarz pobral potrzebna ilosc plynu, kazano mi troszke polezec po wszystkim, pozniej kazano mi posiedziec troche w poczekalni, przeprowadzono wywiad \"jak sie pani czuje\" i dostalam list do pracodawcy oraz wydruk co powinnam robic i czego unikac w ciagu nastepnych 72 godzin. o list prosilam umawiajac sie na zabieg amniopunkcji bo moj pracodawca lubi miec wszystko czarno na bialym ;). ogolnie najwieksze ryzyko jest przez pierwszych kilka godzin a przez 72 godziny po zabiegu nadal istnieje choc stopniowo maleje. nalezy odpoczywac, nie nosic niczego ciezkiego i ogolnie sie nie przemeczac.wyniki dostalismy po kilku dniach, byly dobre, nie powiem odetchnelismy :D .to tyle. jesli jeszcze cos bys chciala wiedziec pytaj, odpowiem :) lece spac dziewczynki bo padam na pape. musze byc jutro wyspana bo trzecie dziecko w domu (czyt. maz) . dobranoc :) acha! dodalam nowe zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam problem z Mikolajem... je nieregularnie, co 3, co 2 godz., wrzeszczy bardzo czesto, prezy sie i wygina czesto, nieregularnie robi kupke, jak zrobi to wielka i smierdzaca, puszcza smierdzace baki, slini sie i gryzie palce (nasze), dzisiaj dalam mu pol czopka bo nie mogl zrobic i strasznie krzyczał... niewiem co sie dzieje... poradzcie cos...poza tym nie chce byc sam ani na chwile i nie chce tez lezec na pleckach, ewetualnie na brzuchu albo przy mamie albo tacie ale i to nawet czasem nie pomaga... czy kolki pod koniec 4 mies. sa mozliwe skoro nie mial wczesniej???... jak dlugo moge podawac grip water, bo teraz daje 2 razy dziennie, czasem raz, moze wiecej powinnam dawac???... pomozcie mi bo brak mi poyslow zeby to rozwiklac, on tak strasznie czasem krzyczy...😭... cale szczescie ze przesypia noce, ale czesto jeczy w nocy i podnosze sie do niego srednio co 2godz. zeby mu smoka w buziuche włozyc i uspokaja się... pozdr. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jedyne co się zmieniło to to ze prawie nie dostaje juz mojego mleka (jakies 70ml tylko :(... wiecej nie ma :( ) a zjada około 1000ml... tak trudno mi dojsc o co chodzi, z jakiego powodu te krzyki :( pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie laseczki ja chyba dziś pierwsza, jakoś nie mogę spać ostatnio. wieczorem jestem nie przytomna prawie na krześle usypiam a rano nie mam co robić. to chyba mały wstęp do nieprzespanych nocek w przyszłości. mam nadzieje ze dzisiejszy dzień będzie lepszy i plaga kłótni minie :-) aga75 witaj po przerwie dziewczyny jeśli chodzi o badanie na down-a to ja od samego początku ciąży wiedziałam ze nie chce tego robić. tak jak wy myślę ze nic by to nie zmieniło wiec po co mi dodatkowy stresik. ale jeśli ktoś jest bardziej odważny to czemu nie moja dzidzia już strasznie kopie, czasem to aż mną rzuca. a najgorzej jak sobie zacznie skakać po pęcherzu ;-) ale i tak się ciesze ze daje znak o sobie frugo a co u ciebie? ostatnio kumpela opowiadała ze ma termin na najbliższa niedziele a na ostatniej wizycie midwife jej powiedziała ze jest w 33 tyg. ja juz nie wiem co o tym wszystkim myśleć. no to chyba trzeba jakąś kawencje wypić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Doberek! MamoEli slodkie masz te dzieci!!!Widac,ze takie bystre dzieciatka!A Ela niech tak nie spi,bo przespi urodzinki i z kim bede pic???;) Frugo a ty jak?Juz w wylegarni?Mam nadzieje,ze wszystko dobrze!!! mi83 a ty co tylko sie zmieniasz w tabelce i nic nie piszesz???leci nasz czas co? a co wy tak narzekacie na tych chlopow?nie martwcie sie zanim sie dotrzecie,a dziecko obraca swiat do gory nogami i raczej nie bedzie tak jak przed:)dacie rade!!! oleniga moze Mikolajowi rzeczywiscie zabki dokuczaja,sprobuj mu czyms posmarowac dzieaselka,albo wez gaze na palca i pomasuj mu,albo gryzaka potrzymaj chwile w zamrazalniku i mudaj do gryzienia.sprubuj tej kaszki bo moze chce cos innego zjesc. magda_g wspolczuje kolezance kurcze zamiast isc rodzic to sobie poczeka jeszcze kilka tygodni bez sensu,a moze powinnna zawalczyc oskan!moja midwife mi powiedziala,ze dzidzia spora,macica duza:( wyniki z cukrzycy mam ostatnio wysokie!nastepna wizyte mam w swoje urodziny i nie zdziwie sie jak w tym dniu urodze,bo teraz to tam ide godzine,godzina powrotu pod gorki!ale by bylo jakbym w swoje urodziny urodzila!!!wczoraj po takim spacerku mialam twardy brzuch do wieczora i 3 skorcze cholernie bolesne,wogole cos czesto mi ten brzuch twardnieje:(pije magnez juz od wczoraj po 2razy dziennie,i wzielam wieczorem po tym 3cim skurczu no-spe i kapiel i troche przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga jesli chodzi o kolki to dzieci moga je miec do pol roku!mozesz podawac czesciej gripe water jesli uwazasz,ze to kolki,a na kupke daj mu przegotowanej wody cieplej. gdzie wy jestescie???sama ze soba do porodu bede pisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Wam ja też na nogach od 8;30 ale nie śpie od 6:20 :( Maja o 5 jadła a potem to pobudka to drzemka i gugugu w łóżeczku aż wylądowała przy samym szczebelkach, wiercipięta jedna, hehe Trudno mi uwierzyć, że ktoś pomylił termin o .. 7 tygodni, to nie jest możliwe. Czy ta dziewczyna nie pamięta swojej osatniej miesiączki.. jeżeli pamięta to wystarczy w internecie znaleźć mnóstwo wyznaczników terminu Anecia no takie skurcze to raczej normalne.. BH ja na szczęscie ich nie miałam :) Mój brzuch był twardawy wieczorami i czułam się jak balon, którego już więcej nie można nadmuchać, ale to raczej w 9 miesiącu a oddychanie było najgorsze, ale to już przeszłość :)... powodzenia Anecia no skończyłam posta a Maja znów je :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha Oleniga... współczuje bardzo nie spodziewalam sie ze po takim spokojnym Mikolajku moga zaczac sie az takie problemy moze to przejsciowe... 3maj sie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,ze to normalne takie skurcze BH wyczytalismy wczoraj,ze jak wystepuja czesto to wlasnie lekarz magnez karze pic no to ja pije:)ja sie nie boje porodu chcem miec je kolo siebie cale i zdrowe,2razy dalam rade to i 3ci dam hehe.tak pisalam,ze tych przepowiadajacych nie mialam tylko porod sie zaczol i juz a tu taka niespodzianka!moze tez za dlugo chodzilam i dlatego dzisiaj juz tez kilka razy twardy sie robil,a chlopakow wlasnie po dlugim spacerku urodzilam.powiem w szpitalu we wtorek,ze tak sie dzieje.A Majeczka to silna slodka dziewczynka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli co ty nie mówisz , ze masz nowe zdjątka wstawione?ja tu czekam i czekam, a w stopkę nawet nie zajrzę...fajniusie szkraby, mają takie same śliczne oczka. Otworzyłam ostatnie zdjęcie Eli a Zuzia: ś peppa! zauważyła pierwsza niż ja. Ela ma ładniutką fryzurkę. Może by tak moją zaprowadzić do fryzjera.... Zawsze chce Ciebie zapytać i zapominm. Jak Eli sie podobają zajęcia taneczne? W przedszkolu gdzie chodzę z moimi przychodzi pani na pól godzinki i prowadzi zajęcia ruchowe dla maluszków z muzyką. Zuzia to uwielbia...ale nie tam. jak byłyśmy pierwszy raz kobieta rozstawiała sprzęt a Zuzia podeszła bliziutko i przyglądała sie, a ona nagle włączyła b głośno muzykę - Zuzia przestraszyła sie , rozpłakała, i już tańczyć nie chciała. Od tamtej pory nie chce wejść do tej sali. Wie kobieta jak zachęcić dzieci... Oleniga a może to przez ząbki?sprawdź dziąsełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam niulek, ja nie robilem tego testu a tez za mloda nie jestem i pierwsze dzidzi i uwazam ze nie ma to wiekszego sensu, Gosiaczek chyba ze palilas, masz w rodzinie kogos z downem. Borowka ma racje, jakby wyszlo zle to co?nie masz pewnosci na 100% ze chore, usuniesz a nerwy Cie spala. Moja kolezanka tak miala i zdrowy silny chlopak sie urodzil. A ja zapisalam maluszka na basen, fajna sprawa, a teraz idziemy na spotkanie w sprawie karmienia. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×