Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Dzień dobry, No proszę Aneci nie ma i pustki na forum. Ciekawe co się z nią dzieje. Jest kilka możliwości, albo już rodzi, albo mąż z powodu klęski śniegowej nie poszedł do pracy i okupuje jej komputer, albo lepi bałwana z dziećmi :) Kamila26 a ja ty się czujesz, już przywyliście do nowej członkini rodziny, jak nocki, jak piersi, bolą jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Frugo malusia taka curusia :) Bylam wczoraj u GP - mloda kobitka, zbadala Mikolaja, wszystko dobrze, brzuszek miękki, Mikolaj uśmiechal się do niej a ona do niego - no i to cala wizyta... zapytalam o zageszczacz (carobel instatnt) i o pure baby rice, powiedziala ze ja jestem mamą i ja wiem najlepiej co dobre dla mojego dziecka... hmm... no wiec daje mu do mleka lyzeczke pure baby rice 2 razy dziennie (do 200ml mleka) i lyzeczką troszeczkę raz dziennie... dzisiaj bedzie 3 dzien takiego jedzenia... robi takie ładne kupki, jasne żółte, zwarte a nie ochydne musztardowe, rzadkawe kupska... to chyba dobrze co?... i duuuuzo pierdzi... czy to normalne, a moze ryz tak działa?... no i czesto przy tym dłuuugim pierdnięciu pojawia sie mala kupka... no i teraz - juz drugi dzien nie ma duzej kupki tylko jest kilka malych... sorki ze tak o kupkach od rana :o mamo***Eli jak tam Kuba, czy on nabawił się tej egzemy na basenie?... Anecia co u Ciebie?... a u nas już 5 dzien nie mamy ogrzewania, siedzimy w jednym pokoju na farelce a wszedzie w domu 10-12stopniC... jak mi sie dziecko przeziebi to urwe glowe temu co nam wynajmuje bo mamy olej wliczony w czynsz i od soboty niestety go nie mamy... moj M uslyszal ze caly czas mamy wlaczone ogrzewanie... no smieszny jest, mamy male dziecko nie bedziemy siedziec w zimnie, a duuuzo ciepla ucieka przez nieszczelne drzwi... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga współczuję Ci tego zimna, jakiś niepoważny też wasz landlord, takie zimno na dworze, wy macie małe dziecko, a on oleju nie dowozi, powinniście meczyć go codziennie telefonami, chyba tylko to skutkuje! Jak widzisz chyba tutaj lekarze nie mają za bardzo pojęcia o karmieniu dziecka więc chcąc uniknąć późniejszej odpowiedzialności każą robic tak jak Ty uważasz, ale skoro mały Ci dobrze na wszystko reaguje, to rób tak jak robisz, kupy robi i bąki puszcza czyli ok:) Moja Hania też ostatnio takie śmieszne głośne bąki puszcza, a kupę robi 1-2 razy dziennie, i też różnie, raz małe a raz wielkie wypływające z pieluchy a fujjj Dobrze że poszłaś do lekarza, pomacała brzuszek i chociaż jesteś spokojna, że to ulewanie to norma i że nic złego się nie dzieje, a jak wiadomo spokojna mama to i spokojne zdrowe dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki noi po śniegu, ale i tak niezłe bo dwa dni był anecia gdzie ty jesteś? co z tobą? frugo mała jest naprawdę słodka, jak będziesz miała więcej czasu to wklej więcej zdjęć, z mamusia tez arvena4 jak ci się skończy macierzyński to możesz wziąć 3 miechy bezpłatnego, a potem niestety każdy musi radzić sobie sam i kombinować ;-) jeszcze jedno pytanie do becikowego w Polsce? czy wystarczy ze dziecko będzie zameldowane w Polsce żeby wziąć becikowe? czy to w ogóle jest legalne skoro tutaj się żyje i mieszka? bo już nic z tego nie kumam, tyle sprzecznych informacji. no to która pije kawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Oleniga, często to my same jestyśmy/musimy być najlepszymi lekarzami swoich dzieci. 2 m-ce temu jak ważylam Olę powiedzialam kobiecie że nie chce mala jeść stałych pokarmow, stwierdzila , ze powinna jeść i wyśle do mnie nursing nurse - bo HV nie są od takich spraw. Czekam do tej pory...kiedyś z Zuzia też mialam problem, też z jedzeniem - sko ńczylo sie na obiecankach. poradzilam sobie sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Jola25 🌼 tak Magda, becikowe mozesz w ten sposob dostac w Polsce tylko musisz miec przetlumaczony akt urodznia przez tlumacza przysieglego... ja mialam zalatwiac w grudniu ale zapomnialam aktu urodzenia ale znam kogos kto tak wlasnie zalatwił... ja chyba zrobie sobie kawuche poki Mikolaj spi - mam nadzieje ze zdaze wypic... mam jakies 30min :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny podobno w Abglii jak zamawiasz olej to przywozą Ci w ciagu 7-10 dni a moj landlord znalazl taka firme co przywozi w ciagu 48godz. no ale od pon. rana to juz jest 48h... czy to prawda?... bo jak nie to mu normalnie zapalce mniej ... mam nadzieje ze nie robi oszczednosci na nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo!!Gratuluje niuni!!!!Super! :-) Kobietki! mam sprawe:-)Jak to jest z mlekiem dla niemowlat w samolocie?Bo chce wziasc mleczko w kartonikach gotowe ale ono ma 200ml a podobno nie mozna brac plynow o pojemnosci wiekszej niz chyba 125ml.Czy ktoraqz juz leciala samolotem i brala mleczko dla dzidzi?ja lece Brytyjczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to ile ja potrzebuje tych aktów urodzenia dziecka żeby pozałatwiać wszystkie sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i wozek chce wziasc ale tak sobie mysle ze oni mi wybrudza ten wozeczek:-(ale nie mam wyjscia ,wziasc musze.A wy w jakim stanie odbieralyscie wozeczki?zniszczone?:-( Nie wiem jak ja sie z tym wszystkim zabiore,sama lece z dzieckiem,jedna reka bede pchac wozek(i przejezdzac ludzi po drodze)a druga bede ciagnac walizke..normalnie szkola przetrwania na lotnisku:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_g ja potrzebowalam oryginal(i tak daja tylko jeden i 2 copy.Oryginal wysylalam do revenue 2 razy i odsylali mi,jedno copy poszlo do konsulatu i juz nie oddaja i drugie copy zabieram do polski zeby zalatwic pesel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka ja ostatnio lecialam i mialam dla dziecka: dwa kartoniki gotowego mleczka i dwie buteleczki goracej wody w ocieplaczu i dwa razy mleczko w tach malutkich pojemniczkac co sie proszek sypie, not akei dla dzieci. i on kazali mi tylko polac wode z but goraco na reke bo powiedzilam ze goracai sie nei napije. a cod okartonikow to tak ze poweidizlal ze musze to wlac w butelke, ( bo mialam jeszcze jedna extra jakby co) i ja mu mowie ze nei wleje ze to jest rezerwowe jakby np utknac na lotnisku, a pn ze musi zabrac a ja ze niech pan zabiera, ale chyba mu si eglupio zrobilo ze dzicku jedzenie zabiera ( bo matka z dzieckiem to na pewno terrorystka i uprowadzi samolot a pilotem bediz eniemowlak)i nic mi nie zabrali :) wozek dobrze wszystko bylo nie zniszczyli, ale wiadomo jak traktuja bagaze i wozki, nigdy tego nei rpzewidzisz jak wracalam z polski wogole nie sprawdzali jedzenia dla dziecka a tez mialam duzo :) Frugo dzidziulek kochany slodziutki :) corcia przesliczna, gratuluje, normalnie jak maszynka do rodzenia jestes :) super :) maly zasnal ja sie ubieram i biore sie za cwiczenia :) stepper sobie zamowilam i zawzielam sie i bede cwiczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki, u mnie katastrofa, dzieci chore, zarwana noc z Kuba na rekach, Ela miauczy bo Kuba miauczy :O. chce sie wyc do ksiezyca. juz napisalam mezowi ze jak zostanie na jakiegos overa to sie z nim rozwiode w tyrbie natychmiastowym :). mam chwile na kawke bo akurat maly zasna po Calpol\'u. Oleniga nie bylam jeszcze z Kuba na basenie. poza tym nie jest to sprawa zakazna ;). egzeme miala tez Ela, ale to nie jest taka \"dorosla\" egzema. przy Eli lekarz powidziala, ze jesli nie wyrosnie z tego do ok 2 roku to pewnie tak jej zostanie, ale wyrosla. mozliwe ze przyczyna jest to ze oboje z mezem mamy sucha skore (ja mam nawet bardzo), albo jest to dziedziczne (moj sredni brat ma to cholerstwo do dzis). sama nie wiem z czego to sie bierze. nie to jednak wazne, wazne zeby smarowac i nie zaogniac sytuacji bo bardzo uciazliwe dla dziecka (swedzi). poradzono mi tez zeby kapac malego nie czesciej niz co 2dni i rzeczywiscie jest lepiej. oj chyba maly sie obudzil, lece, zajze pozniej 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka24 widzę ze ty w temacie jesteś bo ja dopiero próbuje ogarnąć wszystkie te papierkowe sprawy. czy możesz mi po krotce wyjaśnić sprawę z tymi aktami urodzenia? czy oryginał aktu wysyłasz do revenue tzn tam gdzie się rejestruje dziecko? do konsulatu to po paszport, a co z child benefit? tam sie wysyła kopie czy oryginał? noi jedna kopie do polski żeby zameldować dziecko i wyrobić pesel (chyba ze trzeba oryginał?). Jezu ile tego jest, chyba nieźle namieszałam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o child benefit wysylasz oryginal oni potem odsylaja, ja normalnie w urzedzie bylam zarejestrowac dziecko kilka minut. a moja mama wziela certyfite copy aktu urodzienia, przetlumaczyla w polsce i poszla dziecko zarajestrowala zacy zrobila pol akt ur, i jakos poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena wielkie dzieks! :-)tez wezme wszystkiego po trochu. magda_g no i arvena ci wytlumaczyla:-)jak wezmiesz oryginal i 2 kopie to ci napweno starczy,oryginal jest zawsze dla ciebie,jak ci go kaza przyslas to napewno ci odesla po paru dniach,ja skladalam papiery jednoczesnie na taxy i na ch benefit i najpierw oryginal dolaczylam do ch benefit,oni mi odeslali po paru dniach a potem przyszedl mi list z revenue od taxow zeby im tez przyslac oryginal wiec im teraz wyslalam i czekam az odesla.a jedna kopia do konsulatu,a druga zabieram do polski,i tyle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomału łapię wszystkie te sprawy, dzięki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga a jak tam Twoj olej? dojechal czy nadal marzniecie? Anecia slonce bo zaczynam sie denerwowac, ze cos sie stalo!!! odezwij sie kobieto!!! maly wstal ale troche jakby w lepszym humorze. ide sie oporzadzic bo ciagle jeszcze gnije w pizamie (calej uwalonej mlekiem :O ). frugo ten krem to lansinoh, dla mnie bomba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry76
Mamo Eli, czy ten krem (Lansinoh) dostane w Bootsie? Zdrowka dla dzieciaczkow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwaga... Maja ma drzemke, ciiichoo heh Ja też się martwie o Anecie, nie mam jej już trzeci dzień chyba Nie chcemy tu wcześniaczków, oby wszystko było ok Ja czekam na teściową, zaraz wszamię jakieś śniadanko Mam problemy z karmieniem, wczoraj dałam małej 3 butelki proszkowego, bo moje cycolki chyba strajkują, więc dzisiaj postaram się dawać choćby co 30 min, może pomoże.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko bylo jak aniol,lezal sobie,bawil sie sam paluszkami,usmiechal sie a teraz to mnie wykancza psychicznie!tylko go poloze to od razu ryk sie zaczyna!nawet siku nie moge isc do lazienki:-(juz nie wspomne o sprataniu czy gotowaniu,no nie wiem co sie mu stalo,najedzony,wyspany(dobrze spi w nocy).Grzeczny jest tylko na raczkach,nawet nie pisnie,no ale zawsze sa rzeczy ktore trzeba w domu zrobic,wiadomo,a i po pol godziny takiego noszenia rozdarciucha to rece mdleja przeciez,No mowie wam tylko go klade i ryk niesamowity ze lzami w oczach,nie pomaga zabawianie i grzechotki :-( On sie zmienil w terroryste! Czy wasze dzieci tez tak wymuszaja raczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiula ja mam podobnie ale si enie daje, bo alex jak go odkladam jak chwile go ponosze to w ryk, aleja go odkladam i koniec i mowie : o nie kochany ty to ze mna nie zwyciezysz i koniec!!!! a on jakby rozumial :) i widzi ze nie da sie wymusicic na raczki :) i teraz tylko czasem jeknie ale przestaje bo wie ze go tym bardizje nie wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena ja tak czesto robie i on jak podrze sie troche to w koncu usypia,ale wydaje mi sie ze nie dociera bo nastepnym razem znowu to dziecko ze mna walczy,gadzior niezly z niego bedzie jak podrosnie,juz sie boje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle ze z Anecia wszystko w porzadku,tak jak napisala,maz ma urlop i szykuja dziecku pokoj i pewnie chodza codziennie na mega zakupy i Anecia nie ma czasu zeby siedziec na kompie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak mam z moim Mikolajem... chce na rączki a jak odkladam to krzyczy... ale tak jak u Arveny powiedzenie mu ze nic z tego i to oczywiscie w innej tonacji glosu, powaznej i stanowczej a ni mialczącej i ... dziala :)... chociaz powiem Wam ze jak go poloze na kocu to patrzy w telewizor i gada cos do prezenterek czasem... dzisiaj rozrobilam lyzeczke pure baby rice i dawalam mupo troszke i tak buzke otwieral ze sie kleik skonczyl :D ... dobrze ze butla czekala :) ... chwilowo sie nie ulewa ale wciaz beka nie tylko po jedzeniu ale dlugo po nim... Anecia jesli to prawda ze Ty z zapalem urzadzasz pokoik dla maleństwa i biegasz po sklepach i nic nie piszesz... to... chyba Ci \"tyłek spiorę\"...;) ;) ;) ... chociaz mam nadzieje ze to jest przzyczyna Twojej nieobecnosci... mamo***Eli ojej ależ się porobiło... biedne dzieciaczki i Ty też :o ... mi na bardzo suchą skóre Mikolaja (ma tak plackowato suchą, ja mam taką na ramionach- wygląda to jak liszaj :( ) przepisali - oczywiscie po upomnieniu sie, bo inaczej musialabym placic - \'doublebase\' -fantastyczny krem ...:) a na olej wciąż czekam 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez ten brak oleju mam taki bajzel w domu, gary nie pozmywane, ja myje sie co 2-gi dzien, Mikolaj tez (w pokoju oczywiscie) bo mimo ze woda ciepla (chwilowo na prąd ogrzewana 😠 ) to zimno w łazience jak cholera a niestety do morsów to ja nie należę, raczej w drugą stronę... nawet mam kłopoty z toaletą :( - tak tam zimno... 😡 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli a czy probowalas takiego kremu dermol????? albo oilantum czy cos. mi jak alex mial taka okropna skore to lekarka przepisala taki balsam dermol i teraz tego tylko urzywam, on jest w butli pol litrowej i jest super :) bo normalnie bez recepty kosztuje ok 13f no trzeba powiedziec NIE ale innym tonem, i dziecko musi od razu wyczuc, tak mis ie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga ale normlanie strasznie ci wspolczuje przyjezdzaj do mnie u mnei cieplutko :) a wogole to zadzwonila bym do landlorda i powiedzialla ze zadzwonie do inspektora heath and safety czy jakos tak i poweim co sie dizeje. :) to na pewno poskutkuje, bo oni maja bardzo restrykcyjne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×