Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Dziewczyny skoro juz jestesmy przy ogrzewaniu to nie obrazcie sie ze was pytam,nie zebym jakas wscipska byla ale ile wy placicie za ogrzewanie?bo mi rachynek za prad przyszedl(wszystko mam na prad)z mpower i normalnie rece mi opadly 200£ za 3 miechy:-(czy to normsalne czy ja przeplacam?jeju...duzo jak dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulka ja tez place mniej więcej tyle za prąd - straszna masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rachunki są takie wysokie bo ceny baardzo poszły w górę w ciągu ostatnich miesięcy. My mamy szacowane liczby i z 20 F wzrosły do 35 :( za miesiąc (na 1bed flat) Gosiiulka u mnie też czasem tak jest. Ale trochę siedzi grzecznie. Ktoś już radzil, że trzeba dziecko po prostu zostawić niech się drze co jakiś czas weź na chwile na ręce i potem znów połóż wlącz telewizor, Maja lubi np sluchać co mówią Wieczorem bardziej marudzi, bo widzi Eda a wie, że tatuś więcej nosi niż mama :D A ja dzisiaj siedzę i daje cyca.. zawzięłam się, żeby nie dawać butelki i na razie jest ok. Byłam na spacerze.. koszmar chodzić po chodnikachj pokrytych w połowie śniegiem, więc... szłam ulica, między domkami jednorodzinnymi :P A dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, której 8 miesięczna córeczka waży... 7,1 kg :) Ale urodziła się w 7 miesiąca, szczypiorek co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam też przyszedł ostatnio ogromny rachunek, za gaz i prąd jakieś 350 za trzy miesiące o ile dobrze pamiętam w tamtym roku w sezonie grzewczym było podobnie kobity załamałam się z lekka.. pamiętacie jak pisałam jakiś czas temu, że mają nas odwiedzić z agencji? otóż byli w tamtym tygodniu i wszystko wydawało się być w porządku, nic nie mówili na temat dziecka a dziś mi się baba nagrała na pocztę, że jutro przyjdzie z jakimś gentlemanem, który chciałby zobaczyć mieszkanie i że mamy oddzwonić i potwierdzić, czy godzina nam pasuje :( płakać mi się chce, bo to chyba ewidentnie znaczy, ze chcą nam wypowiedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładnie, lollibelly , ładnie ...pewnie gotujesz non stop:D.U nas idzie na m-c ok 120 na gaz(ogrzewanie), i 50 na prąd, mamy prepayment, czyli karta i klucz. Także Gosiulka rąk nie załamuj bo płacisz niewiele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bes strasznie mi Cie szkoda... teraz w zimie przeprowadzka to nic fajnego... oby nie... Arvena spoko :) ... sasiada (ktory jest moim lanlordem) mam caly dzien na podworku bo ma tu warsztat samochodowy, jak nie bedzie oleju do jutra to dzownię to dzwonie do agencji przez ktora wynajmujemy to two bed flat i powiem ze nie zaplace za miesiac czynszu bo olej mamy wliczony w oplate z mieszkanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj współczuje bes. Jak ja tego juz mam dosyć. Mam nadzieje, ze mieszkanie w ktorym jesteśmy teraz jest naszym ostatnim tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, dziewczyny może cos będziecie wiedziały. Tak myślałam czy by nie zmienić prepayment na rachunki, jak myślicie , dużo jest z tym zachodu?płacilibyśmy wtedy prawie o polowe mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mielismy chyba gas na prepayment, zadzwonilam i powiedzialam ze chce zmienic, przyjechali zmienili i wszystko. ja jestem w british gas, i jakos jeszcze jak powiedzialam ze prad mamy od nich byli jeszcze bardziej zadowoleni itp :) ja tez szlam dzis ulica bo na poczte musialam sie przejusc, jakby ktos zatrabil to gotowabylam parasolka rzucic albo si eklocic :) w koncu ja tez prowadze pojazd cztwerokolowy :) wozek :) ja nie wiem ile placimy za prad ael jakostak da sie przezyc, jak sie dowiem od meza to napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie! jeszcze tylko pogadam z landlordką. Tez mamy w british Gas. I jak, Arvena, jest różnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry76
Wspolczuje Ci Bes.. Trzeba zapytac w agencji o co chodzi, przynajmniej bedziesz wiedziala, co masz dalej robic. My musielismy sie przeprowadzic, poniewaz landlord nie zyczyl sobie dziecka w mieszkaniu i nigdy w zyciu nie zapomne pakowania i rozpakowywania rzeczy w 6 mies ciazy, stres czy zdazymy cos znalesc do konca miesiaca. Wieczorem po pracy jezdzilismy ogladac mieszkania, a pozniej jeszcze pakowanie, to byl koszmar!! Mam nadzieje, ze dzidzia na tym nie ucierpiala. Nikomu tego nie zycze. Dowiedz sie szybko, szkoda sie stresowac niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie jutro się dowiem o co chodzi z tym mieszkaniem, bo mam zamiar być w domu jak przyjdą.. ale kurcze.. chamskie to jest wywalać ludzi tylko dlatego, że dziecko ma się pojawić.. to nawet nie ma sensu zwłaszcza że to jest dom, mamy tylko jednego sąsiada z jednej strony, który też wynajmuje i prawie cały czas go nie ma w domu nikomu nie przeszkadzamy, rachunki płacimy regularnie pójdę sobie poprzekładać ciuszki na pocieszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest roznica na prawde duza o polowe mniej placimy normalnie wiec warto zmeinic!! polecam cherry serdecznie ci wspolczuje, ja w 6 miesiacu juz bylam tak spuchnieta jak balon doslownie tylko szpilka i bym wybuchla i ledwo co chodzilam. nie zycze tego nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za nazwę kremiku koniecznie trzeba zakupić :D midwife była niczego nowego nie powiedziała,skomentowała jedynie temperaturę w pokoju,że za wysoka(21 stopni) no ja sama nie wiem bo jak jest mniej to ja sama marznę a co dopiero mała po za tym utrzymać taką temp.w naszym domu jest bardzo trudno Oleniga współczuję Ci z tym olejem znam zimny domek z autopsji z tym że ja walczyłam miesiąc i dopiero CABu się przestraszył nasz landlord,mam nadzieję że u Ciebie będzie szybciej Anecia mam nadzieję że Ty tak ten pokoik szykujesz i taka zapracowana jesteś:D ach i tyle chciałam napisać ale już zapomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my w domu mamy termostat ustawiony na 22 stopnie caly czas, co prawda w sypialniach pewnie 21 jest ale nam to odpowiada alexowi tez :) cieplolubni jestesmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes to ze przyjdą nic jeszcze nie znaczy, a może chcą się kawki napić i pogadać, a ty się niepotrzebnie stresujesz - co ma być to będzie, a jak pookładasz ciuszki to tez fajnie będzie przede mną przeprowadzka i większe koszty utrzymania, ale jakoś się trzymam choć to mój 27 tydz. - bo czasem nie ma wyjścia i trzeba brać to co życie daje, ale szczerze to mam już po dziurki w nosie przeprowadzek i tych rachunków. a jeszcze w Polsce ci znajomi mówią jak to w Anglii jest dobrze i na pewno kupę kasiory mamy ;-) dziewczyny co to jest ten prepayment? ja mam liczniki i podaje stan licznika, potem przychodzi rachunek i tyle, ale nigdy nie słyszałam o tym prepayment. czy to jakaś przedpłata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo nic sie nie przejmuj... temp. dla dzidzi powinna byc w granicach 18-22 stopnieC wiec 21 to jak najbardziej ok... ja mam zwykle 22 :) a teraz 18 :(... Kamila_b wyobraz sobie 8 Maj :) razem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuhhhuuu a to dobre Magda - kupe kasiury... ludzie sa smieszni... skoro mysla ze tak dobrze w Anglii to niech sami przyjada i sie przekonaja... no niestety nie ma tutaj kokosow chociaz mozna pozwolic sobie na wiele rzeczy... a funt ponad 5zł teraz :) ... szkoda ze nie mam oszczednosci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga witaj w klubie, funcior dobrze stoi ale nie ma co wymieniać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BÓJ SIE BOGA OLENIGA .... z dwoma bym nie wyrobiła a co dopiero 8 najlepsze, ze babka chce karmić je piersią... watpie ze jej sie uda, bo by musiała non stop tylko karmic, nawet jesli na poczatku im nie wiele potrzeba a tu trzeba jeszcze pieluchy, płacz, stekanie, zagadywanie itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak ostatnio bylam w pl to pewna rodzinka byla zdziwiona ze mercedesem do nich nie zajechalam...ech szkoda gadac magda-g - wytlumacze tak potocznie.jesli placisz rachunki to nie masz prepayment. jest on wtedy gdy doladowujesz w sklepie gaz na karte, albo prąd na kluczyk, cos jak np oyster card

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za komentarze :) są jeszcze 4 nowe zdjęcia miały być wczoraj,ale nie wiem dlaczego nie zechciały się łaskawie wgrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! mozna sie dolaczyc do kolka zmarznietopupkich? bo w domku cieplutko, ale w lazience szron na scianach, bojler od prysznicem nie dziala i 6 dzien w tej zimnicy polewam sie z miseczki woda, zebym juz calkiem nie zasmierdla... przy @, hehe. co cie nie zabije, to cie wzmocni. tylko zeby nie zabilo... :) co z ta anecia, caly spacer o niej myslalam. moze macie telefon do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochaniusia malusia niuniusia Frugo... alez nasłodziłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a...!!!! frugo, normalnie mozg mi zamarzl!!! ogladalam rano fotosik twojej corezki - przesliczna, tak spokojnie lezala sobie, ja tez chce wentinke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×