Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Aga to już pewnie początek końca :) a u mnie dzień zaczął się od sprzątania i prania Hania podczas porannego przebierania postanowiła zrobić kupkę na łóżko :) a jak zrobiła jedną to stwierdziła że i jeszcze jedna nie zaszkodzi :) i gdy ja stałam i patrzyłam na moje łóżko i nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać Hania postanowiła jeszcze to wszystko osisiać :) koniec z przebieraniem na łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) potrzebuje od Was porady na temat bolow podbrzusza,bo oszaleje z bolu:(co robilyscie w tej sytuacji?musze przyznac,ze paracetamol nic specjalnie nie pomaga.ulge przynosz cieple kapiele,ale nie bede caly dzien siedziec w wannie.doradzcie cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski! Gdzie Wy kupowałyście pościel do łóżeczka dla dzidzi? Na polskim allegro jest przeogromny wybór a tu nie mogę nigdzie znaleźć. Pomóżcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczeko5, mnie też pomagała zawsze nospa, innych metod ja nie znać niestety....Chyba, że możesz jeszcze zastosować termofor z ciepłą woda, to działa podobnie jak kąpiel. Też często stosowałam i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) wlasnie jestem po cieplej kapieli i powiem,ze czuje sie jak nowo narodzona:))powiedzcie mi tylko czy w ciazy mozna brac nospe:)serdeczne dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że można :) w Pl każdy ginekolog Ci ją poleci ja jadłam i wszystko jest z dzieciakami OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryśka ja kupiłam na ebayu ale trochę się naszukałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga UK, trzymaj się i powodzenia! Trzymam kciuki za szybką akcje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo05, właśnie, też mam problem z poszukaniem czegoś fajnego na ebay-u, mały wybór. Potem pomyślałam, że i tak maluszek będzie spał w śpiworku więc chyba kołderki nie potrzebuje, jedynie to coś, co przyczepia się do szczebelek dookoła (nie wiem teraz jak się to nazywa) no i prześcieradło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! frugo,ale sie usmialam niezla jest ta Haneczka twoja:D Agauk trzymaj sie!!! Ja tez polecam nospe jest zalecana w ciazy. milego dnia dziewczynki i dzieciaczki!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) AgaUK no to trzymam kciuki to juz tuz tuz ... :) zycze spokojnego i szybkiego no i jak najmniej bolesnego porodu :) Frugo jejku ... ja mam dosyc jak Mikolaj zrobi kupkę w pieluche i ona wyjdzie bokami i cale ciuszki do przebrania a Mikolaj do mycia ... ale łóżko... to juz przesada :).... smieszne ale współczuję :) a u nas byla dzisiaj znowu zielona kupa :( to chyba po kaszce ryzowej bobovity z bananami, wczesniej po takiej samej z jablkami bylo to samo, zobaczymy jutro... czy u Was po kazdym nowym jedzonku jest zielona kupka??... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryska ten ochraniacz na szczebelki to bumper ja tez na początek zamierzam używać tylko tego, prześcieradła i kocyka pościel kupiłam w Polandii ale poczeka na lepsze czasy w szafie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla 29
dziewczyny mam takie pytanie:czy tu noworodki tez sa oceniane w skali APGAR ? i co dokladnie robia z noworodkiem zaraz po porodzie,jakie badania ,i jaka metoda najlepiej podac dziecku witamine K ? w zastrzyku czy kropelkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
AgaUk, trzymaj sie! Juz niedlugo! Oj, jak chcialabym byc na Twoim miescu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej AgaUK Trzymam kciuki i mysle o Was Co do poscieli to odradzam taka calosciowa czyli kolderka, poduszeczka, tego nie powinno sie uzywac do roku a pewnie i dluzej. Najlepiej spisuje sie spiworek, cieplutko, dziecko sie nie zaplacze, nie rozkopie i nie nalozy na glowke. Polecam. Ja do dej pory uzywam i mam zamiar jeszcze troche. Dobre sa tez kocyki te dziurkowe. Lucilla, Apgar tutaj dziala, witamine K tez sie podaje, ale nie pamietam w jaki sposob. Wiem, ze Kuby nie mierzyli tylko wazyli. Dzieki za rady odnosnie kupek twardych. Moja kolezanka poradzila mi troszke pomaranczy co sie zdziwilam, bo ten owoc daje sie po roku. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla 29
agnieszka75 ja mam taki spiworek na szelkach od 0-6,mowisz ze to wystarczy dzidziusiowi do spania? nie musze uzywac kocyka? a co zaklada sie dziecku pod spod zeby nie zmarzlo? dodam ze rodze w kwietniu wiec juz nie powinno byc tak zimno... AgaUK trzymaj sie! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucilla, zależy jak gruby jest twoj śpiworek. Są różne. zawsze możesz zalożyc maluszkowi dodatkową warstwę ubranka. Śpiworek napewno jest i bezpieczniejszy i wygodniejszy A co do badac po urodzeniu. ważą - nie mierzą zazwyczaj, czasem mierzą obwód główki. Pediatra bada serduszko, bioderka. Witamina K w zastrzyku. Zależnie od szpitala badaja też słuch. Tyle było u mnie.Pewnie i tak co szpital to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim!! Moja Olimpia dala nam takiego czadu przez 2 dni ze jestem wykonczona,oczywiscie dopadla ja kolka.Odstawilam nabial,teraz jem tylko kielbase i mieso. Jesli chodzi o bumper do lozeczka to polozne odradzaja to samo HV. Witamine K daja w zastrzyku dziecku zaraz po urodzeniu. Z poscielkami jest tu ciezko ja swojej malej kupilam w mother care ale malo do wyboru lepiej kupic na allegro z Polski. Aga powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam jeszcze poinformowac mamy ktore maja kolkowe dzieci:-)lub przyszle mamusie ,ze kropelki SAB SIMPLEX ktore sa dostepne w Niemczech i Czechach o ile sie nie myle,mozna kupic na Ebayu Polskim za 26zl+przesylka15zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatki: zaneta2400........01.02.2009....... ........Huntingdon..syn/Mateusz Aga UK.............17.02.2009.......40.....Abergele...syn/Franek anecia1702........19.03.2009......!!36!!.....Melton..... .... ..?............? Cherry76...........19.03.2009......35.........Londyn.... ......coreczka mi83.................24.03.2009.......35....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......34.....Grimsby.... ..........Gabrys bes...................22.04.2009.......32....Swindon.... . ... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......26.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......28....H/C........... ?syn............ Aleksandra188......23.06.2009......23..Hereford ..........Alanek czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009.......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25.............18.07.2009..... .19...Birmingham....?....Lilianna/ ? GaGa_................19.07.2009......19....Birmingham. . .............. Aga_nton..............04.08.2009......13.....Northampton ...?.....?...... Kinga82................25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Szczęśliwe Mamusie : Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia 1403monis1988....16.08.2007.....3700....west norwood....syn....James(Bobo,Kubuś) Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny (WOZEK DO SPRZEDANIA) dawno mnie tu nie bylo -dobre kilka miesiecy. Moj maly rosnie jak na drozdzach juz zaczyna chodzic:) i w zwiazku z tym mysle o zmianie wozka na jakis mniejszy. Mam do sprzedania wozek 2 czesciowy z gondola i spacerowka.Wozek jest firmy Jedo model Vedi , jjest pomaranczowy, w super stanie nie ma nawet roku. Ponizej detale: http://www.jedo.pl/pl/index.htm, gdyby ktoras z was byla zainteresowana to przysle fotki, cena ok 120 F, a to moj mail: izabelkaw@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis przychodzi HV a mam taki balagan i nie mam kiedy posprzatac bo mala od rana marudna i nie chce zasnac. Do zrzucenia zostalo mi jeszcze 6 kilo ale opony na brzuchu to ja nigdy nie zrzuce😭 a o rozstepach to juz wogole nie mysle:-( Jedyne z czego jestem teraz zadowolona to ze rodzice za miesiac przylatuja do nas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Mikolaj chwilowo spi :) ... ale juz niedługo :) Byłam u GP z tą miesiączką którą mam juz ponad mieisąc, dała mi inne tabletki takie ktore mają progesteron i estrogen, oby było lepiej bo koszmar tak długo miec @, czeste bóle głowy i byc takim nerwowym, mój M ma mnie dosyć :o ... Ja również doradzam używanie śpiworka, najlepiej takiego na zamek bo łatwo dzidzię wyjąc i przebrac bez budzenia :) Lucilla pod śpiworek (sredniogruby ktory mam taki wlasnie 0-6) zakładam Mikołajowi body - te z krótkim rękawkiem i na to tego bawełnianego pajacyka (sleepsuite) i wkładam go w śpiworek :) ... ostatnio kupiłam mu pidżamkę :) (ma teraz 4.5mies.) i zakładam mu te same body i na to pidżamkę a nóżki ma gołe i do śpiworka (mamy około 20 stopniC w nocy w pokoju) ... zawsze mam pod ręką kocyk (ten dziurkowany jak pisze Agnieszka75 ;) :D ) i jak w nocy ma chłodną szyje to leciutko go nakrywam ale nie zawsze ... pościel tez mam ale nie jest polecana dla malucha chociaż znam mamy, które używają poduszki i kołderki od urodzenia a nawet klada malucha do spania na boku i na brzuszku :) ... mója wciąż spi na plecach i na płasko ... U nas bylo do wyboru dla mamy jak chce podac wit. K - doustnie (w trzech dawkach) czy dozylnie (jedna dawka) - doradzam dozylnie, lepsze przyswajanie i tylko dawka jednorazowa :) po urodzeniu ważyli i było ogólne badanie tylko, jak zapytałam o skalę Apgar(o punkty) to nie wiedzieli albo mnie nie zrozumieli, powiedzieli ze wszystko dobrze z maluchem :) ... minimalizm do potęgi n-tej :o Kamila26 a dlaczego odradzają używanie ochrony na łóżeczko - bumper?? ... życze spokojniejszych dni i oby koli trwały jak najkrócej :) ... Agnieszka ja tez słyszałam o tym soku z pomaranczy... chyba ktos dawal przed karmieniem odrobinkę ale bodajrze było to na kolki, pewna nie jestem, w kazdym bądź razie slyszalam ze podająten sok prze 1 rokiem... dziewczyny czy Wasze maluchy tez jeczą i skomlą przez sen? MIkolaj czasem robi to kilka razy w nocy i za kazdym razem wkladam mu smoka do buzi i jest \"chwila\" spokoju... czasem mam wrazenie ze wstaje 5tys, razy do niego w nocy a rano jestem nieprzytomna ... co zaskomli to ja już nad lóżeczkiem wiszę ... :o My za 3 tyg. lecimy do Polski - ryanairem niestety albo stety ... wczoraj chcialam kupic bilet i zamotalam sie bo nie wiem co z bagazem, kiedys byl podreczny 10kg i dodatkowy 15kg a teraz wymyslili jakies 3 torby w sumie mają miec 15kg?.... nic juz nie wiem... napiszcie jak kóras wie co z tymi bagazami... i nie bierzemy wozka tylko fotelik samochodowy ... Kamil_b co u Was? mamo***Eli jesli zaglądasz czasem to pozdrawiam :) ... brakuje tu Ciebie :o pozdr. i uciekam bo Mikolaj juz sie odzywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
dzieki wam za odpowiedzi...chyba dostosuje sie do waszych rad z tym spiworkiem.szkoda ze sie pospieszylam i zamowilam sobie z polski posciele,poduszeczke i kolderke...no nic,przydzadza sie jak maly podrosnie:) milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helou ja mam juz dosc mojego buczatka :( idziemy sie dzis zwazyc :O pewnie znowu mi sie dostanie od hv a czemu cot bumper niebezpieczny??? pierwsze slysze! myslalam ze wlasnie jest ok bo dzidek sie w lepek nie rabnie i nozki czy raczki sie nie zablokuja miedzy szczebelkami. ja uzywam i uwazam ze jest przydatny moj maly spi tylko w sleepsuicie i pod moja koldra (w sensie spimy razem) ale jak byl malutki to tez spal w spiworku albo w pizamce i pod kocykiem. po porodzie lennoxa zwazyli i ZMIERZYLI, podali ile w apgar i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cot bumper ogranicza cyrkulacje powietrza - przeczytane, nie pamietam gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×