Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Adasia odstawilam jak mial rok skonczony.najpierw jak mial jakies 8-9mies w dzien go do butli przyzwyczailam nie chcial mleka SMA i cow&gate pil a pozniej na noc i spoko od razu pil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Brzuchatki: smart231............03.04.2009......40...Londyn......... ....Ada bes..................22.04.2009.......40....Swindon.... . .... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......35.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......37....H/C........... ?syn............ Cebi.................26.05.2009.......29.....Bedford.... ....Jaś Aleksandra188......23.06.2009......26..Hereford ..........Alanek gosiaczeko5........17.07.2009......20.....Luton.....Mate usz /Martyna ? czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. mysza703...........15.07.2009......19....Southport..?.. Piotruś/Nikola Niulek25............18.07.2009..... .27.....Birmingham.......syn......Jack GaGa_................19.07.2009.....25....Birmingham... .syn....Szymon Aga_nton..............04.08.2009....23.....Northampton ...??........ Kinga82...............25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Dominisia0407.......29.10.2009......9.....Darlington.. .........?....... Lilowa..................06.12.2009......5.......Bedford. ............... Ewag...................16.12.2009......4.......london... ...( moze bliznieta beda? Szczęśliwe Mamusie : TABELKA W CAŁOŚCI ZE SZCZĘŚLIWYMI MAMUŚKAMI NA STRONIE 186 Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ....Jakub 1403monis1988..16/08/07...3200g..upper norwood..syn..James(KUBA,BUBCIU) Gosia24leicester.....09/10/07....2006....Leicester...cor cia ...Madzia Ania Grimsby......06/11/07...3650...Grimsby........synus.......Da widek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier madziulek81.17/06.....2380g....Aberdeen/Scotland...synek ...Kacper monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś magdae...........30.09.2008......3500....Lancaster.....s ynek..Cyrylek Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa zaneta2400..12.02.2009....3900....Huntingdon..syn/Mathew Mariusz Aga UK.......22.02.2009....3670....Abergele.......syn .....Franek anecia1702.....14.03.2009...3590...melton...corcia..Amel ia Cherry.76........17.03.2009...3550...Londyn....coreczka Sara mi83.............18.03.2009...3810...Hinckley...córcia Hania lucilla29.......09.04.2009......4400.....Grimsby........ Syn Gabriel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek!!!! U nas czarno na zewnatrz a ja jakos dziwnie pajam energia :) Chcialam sie zapytac czy ktoras z Was strula sie jedzeniem bedac w ciazy??? Wczoraj zamowilam sobie ziemniaczka z serkiem ziarnistym i warzywami a pozniej mialam straszna zgage i rozwolnienie i nie wiem co w takich sytuacjach powinno sie robic?? Moze Wy bedziecie wiedzialy :) Drugie pytanko bylo zadane kilka str wczesniej ale tylko Anecia odpowiedziala i nie wiem czy to to :( Chodzi o ten test na ta bakterie ktora moze zaszkodzic dziecku podczas porodu :( Czy pamietacie jak ona sie nazywa po angielsku?? a moze znacie nazwe tego testu??? I na koniec do mam ktore pracowaly bedac w ciazy :) mam prace siedzaca przy kompie...wiem nie za zdrowa ale staram sie przespacerowac od czasu do czasu....i dojezdzam do pracy ( najpierw lapie autobus 5 min, pozniej maly pociag 3 min i duzy 25 min) Przeprowadzilismy sie ze wzgledu na przyrode i odleglosc 5 min spaceru od moich tesciow) z powrotem po pociagu odbiera mnie tesciu bym nie musiala lapac tego malego pociagu i autobusu do domu :) Ogolnie wszystko mija smoothly i dojazd do pracy w totalu zajmuje mi 45 min po wyjsciu z domku....termin mam na 18.07.09 i moze doradzilybyscie mi kiedy powinnam odejsc na maternity??? Dodam ze moge wykorzystac 20 dni urlopu przed rozpoczeciem maternity :) Dzieki za odpowiedzi i przemilego dzionka :):) Ps a mamy ktore denerwuja sie o przybieranie na wadze swojego malucha mysle, ze kazde dziecko jest inne i ubranka z roznych firm takze. wiec jesli dzidzia idzie po siatce to nie ma czym sie denerwowac :) ja bylam wielkim dzieckiem 5 kg!!!i tak mi pozostalo heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes juz myslalam ze ty tabelke zmienilas bo juz mamusia jestes i szybko w dol heh ale masz wielbicielke??????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek to ta bakteria co pisalam o niej wczesniej nazwa tez tam jest a jak nie znajdziesz to ci napisze jeszcze raz tylko uspie amelie to zajrze w wypis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anieciu ja Was czytam codziennie, ale czasem nie mam nic do powiedzienia, więc się nie odzywam :) chciałabym już urodzić, bo jestem zmęczona że szok, a tu nic się nie dzieje.. wkleiłam tabelkę ze smart w brzuchatkach, bo nie ma sensu odbierać Jej przyjemności własnoręcznych przenosin :) a pomaranczowej nawet mi się nie chce komentować :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek ja znam tylko tę nazwę którą anecia podawała :) a odnośnie pójscia na macierzyński to ja poszłam od 33 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes wypij te4szkl.wody mi pomoglo i tydzien po mnie kolezane tez trzymam kciuki za was zeby szybciutko maluszek chcial wyjsc,badz cierpliwa wiem,ze nakgorsze to czekanie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Aneciu :)))) mam to zapisane jako group b strep??? aaaa i ostatnie to....juz nie bede was meczyc hihihi To czy widzialyscie moze w mothercare takie gabki/poduszki do karmienia ??? wyglada to jak banan wypelniony groszkami?? i zaklada sie to by dziecka nie trzymac na rekach podczas karmienia i by podeprzec sobie kregoslup.... Czy macie jakiekolwiek opinie na temat tej poduszki??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 szklanki jedna po drugiej?? no to lecę pić!! :D dałaś mi nadzieję! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja widziałam je niulek nawet mi się podobały ale cena mnie zniechęciła i stwierdziłam, że jakoś poradzę sobie ze zwykłą poduszką moja siostra używała takiej poduszki z wgłębieniem nie wiem jak ją opisać ona chyba na kark jest dobra jak się spi taka z gąbki tylko w środku ma wgłębienie fajnie dzidziuś w niej leżał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak conajmniej 4 szklanki jedna po drugiej ja dalam rade 6 a ta kolezanka 4 i pomoglo mnie zlapalo za godzine i minely a urodzilam na drugi dzien a ja na drugi dzien wzielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmie na rekach bez zadnych poduszek pozostala 2ke tez tak.biore sobie ja i brzuchem do mojego brzucha tak zalecaja polozne w PL ale ta poduche zdaje sie ze agnieszka75 chwalila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.U nas było nawet do 9 rano, potem lunęło, więc idziemy na play group.Czarek właśnie wyrżnął orła i rozwalił sobie wargę z dwóch stron, biedaczek aż umęczony płaczem zasnął.Dobrze,że ząbki całe. Niulek - najlepiej idź na macierzyński z dniem porodu, wtedy będziesz miała rok dla siebie i dzidzi.Ale jeśli będziesz się źle czuła, to nie warto się forsować.A te 20 dni to w sam raz ostatni miesiąc ciąży. A poduszke do karmienia (tyko nie pamiętam jakiego typu) zachwalała Agnieszka75 - może ona się wypowie.Nie jestem pewna,czy Kamila_black też takiej nie używa.Ja karmiłam przez cały czas na leżąco.Z początku to jest dobre, bo kręgosłup odciąża, ale potem nie przestawiłam Cezarego na karmienie na siedząco i czasami mieliśmy troche z tym kłopotu jak był marudny i nie bylo się gdzie położyć, więc ostrzegam przed błędem , który sama popełniłam. Smat231 - z tego wszystkiego zapomniałam Ci pogratulować maleństwa.Czekamy na zdjątka i kilka słów o samym porodzie. A ze spaniem to mogę się pochwalić.Czarek śpi drugim pokoju, sam tam też zasypia.Z nami nie spi w ogóle.Nigdy tez nie spał z nami poza kilkoma nocami kryzysowymi.A teraz ostatnio przesypia całe noce, chyba,że ząbkuje. To nikt nie chce poczytać śmiesznych, relaksujących książek??? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika dzieki :) to ja bym chciala jedna :) bo ta ktora czytam wlasnie sie mi konczy :) jest o polce ktora wyjechala do Irlandii i jej znajomych :) napisana przez angielska pisarke :) Maeve Binchy " Heart and Soul"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurra, dostalam w koncu to mleko (Enfamil AR) dla dzieci ktore ulewaja (no i jest lactose free, czyli dla dzieci z nietolerancja na laktoze chociaz podobno nie koniecznie laktoza musi byc przyczyna ulewania... musze poczytac o tym) moze pomoze, chociaz wolalabym zeby Mikolaj jednak tolerowal ten cukier... zobaczymy... najwazniejsze ze udalo mi sie w koncu wyprosic to mleko :) ... poprawilam sobie tym humor bo wczoraj zepsula mi go moja mama :( miala przyjechac na 2 mies. a okazuje sie ze tylko na miesiac przyjedzie... bez sensu :( Mikolaj sie przyzwyczai i znowu bede musiala go komus oddac :( ( w maju wracam do pracy :( ) ... ide jutro do citizen advice biuro zapytac co byloby gdybym odeszla z pracy i tylko moj M pracowal, czy jakies dofinansowanie dostaniemy... czy ktoras z Was byla w takiej sytuacji??... Niulek ja odeszlam na maternity 2 mies. przed terminem porodu bo bylam juz taka ciezka i brzuch byl taki wielki ze nie moglam ustac (a Mikolaj i tak 2 tyg. pozniej sie urodzil). Tobie radze pracowac jak najdluzej jesli tylko masz sily... ja niestety nie moglam i szkoda bo mialabym teraz wiecej czasu dla Mikolaja... a te dni urlopu wykorzystaj przed samym terminem, nie zostawiaj sobie bo moga Ci nie przeniesc mimo ze powinni (ja tam mam) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamy anecia pisalas mi zeby go dobrze nakarmic przes snem daje mu mleko z kleikiem o 22.30 a on tak o2 chce pic i tak co dwie godz, nasz maly spi z nami w lozku co za porazka i wstyd, lozeczko nieuzywane, borowka tez tak mysle ze jak odstawie od piersi to moze zaczniemy uczyc spac w lozeczku ale widze ze u ciebie to niewiele zmieni wiec u mnie pewnie jeszcze gorzej bedzie bo on ani smoczka ani nic tylko cyc czasem juz mam dosc, oleniga ja nie wracam do pracy po nieplatnym macierzynskim nie mam nikogo do dziecko a nie oddam go tak wczesnie zlobka zreszta ja bardziej nie wracam dlatego ze juz tam nie chce wracac, z tymi dodatkami to tak roznie przy jednym dziecku zbyt wiele sie nie nalezy chyba ze maz nie zarabia za duzo , przy dwoch tez nie ma duzo wiecej ale co zrobic ja zamierzam potem szukac cos ale na 16godz tyg mojemu malemu przedwczesnie opadl strupek od ospy ale sam a jest mala blizna sama nie wiem czemu tuz nad okiem do tego maly zaczal jezyczke czesto wystawiac nigdy tak nie robil czyzby cwiczyl go sama nie wiem pozdrawiam was cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga-bede bardzo ciekawa Twoich opinii nt.tego mleka. Twoj Mikolaj juz calkiem spory, Franek ma niby dopiero 2 miesiace, ale ulewa sie coraz bardziej. Czasami nawet po 3 razy go przebieram i siebie tez po karmieniu. To sa doslownie powodzie mleka. Caly czas troche sie ulewal, ale od miesiaca to jest cos okropnego. Mam 15 sliniakow i nie starcza mi na jeden dzien , nie mowiac juz o tetrach, na ktore sie ulewa ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny , z tymi szklankami wody to nie przesadzajcie. czytalam artykuł o kobiecie, ktora skończyla tragicznie po wodzie, wypila cos ok 2 l na raz, tutaj w Uk. Oleniga super! bedziesz miala wreszcie mniej prania;) mi tez humor się poprawił. w sprawie soczewek odpisali mi, ze jesli jutro nie pzryjdą to wyślą nową przesyłkę., Zuzka właśnie zasypia w swoim lożu, choć raz na jakis czas nie musi sie pzryklejac do mnie przy zasypianiu. dzisiaj wstala po 6, niech sobie pośpi, odbije sobie wieczorem - nie zaśnie wcześniej niż 23. Olka też śpi, w wózku, po spacerze. Ochjaka cisza... ja karmilam zawsze nan leżaco. Bardzo wygodnie, ale tak jak Monice2, trudno mi było nakarmić inaczej jak bylam out, i dziecko sie stresowalo i ja. Frugo jak trampolina?napisz co i jak. bardzo mnie to interesuje , jestem strasznie na nia napalona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie dobijajcie mnie tym samodzielnym zasypianiem Waszych dzieci. ja juz nawet nie prubuję tego, to już bylby szczyt marzeń, dobrze byloby gdyby moja chociaż raz na jakis czas pospala w łóżeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ja mam w miare spokoj, tata jest wiec nadia chodzi jak w zegarku a jak nie, to tata wprowadza maly terror i za chwile juz jest ok ;) niulek ja mialam prace siedzaca, termin ana 29/07 i odeszlam na urlop pod koniec czerwca.planowalam tydzien pozniej ale troche mnie wyprowadzala z rownowagi kobita ktora miala mnie zastapic i ktorej usilowalam tlumaczyc co ma robic.poza tym mialam juz taki baby brain ze... przez cala ciaze ludzie przeze mnie dostawali za malo lub za duzo wyplat i pozniej byla masakra z wyjasnianiem wiec odeszlam wczesniej zeby nie musiec kolejnego miesiaca obliczac :P ale pogoda :O nic tylko cup of tea, kocyk i ksiazka :D tak a propos, to ja mam cala siate ksiazek m.keyes, colgan etc i jedna mega przesmieszna napisana przez faceta.I was laughing my head off!!!! :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki_30
Dziewczyny, mozecie mi poradzic co mam robic? Jestem juz w 14tc, w GP bylam w 8tc i teraz dostalam dopiero list ze szpitala z 'zaproszeniem' na spotkanie z midwife i na scan. Termin mam na 12.05 - bede juz w 18tc. Nie za pozno? Ja nawet nie mam jeszcze karty ciazowej. Bylam w GP ale oni uwazaja, ze to normalne i nie potrzebuje przyspieszac wizyty. Mam wrazenie, ze jestem olewana. Mialam juz badana krew i mocz. Niby wszystko Ok, ale i tak sie martwie, ze ten scan mam tak pozno. Jakies rady? Moze powinnam dzwonic do szpitala i sie domagac wczesniejszej wizyty? Poradzcie, bo zamiast sie cieszyc ta ciaza to ja sie po prostu stresuje, ze cos zaniedbuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucila29
Czesc dziewczyny! Moja batalia z karmieniem piersia trwa! Od tego sciagania pokarmu do ostatniej kropelki dostalam dzis w nocy tak bolesnych skurczy macicy i temperatury prawie 39°C...i w sumie i tak musielismy mu w nocy dac miszanke bo nie bylam wstanie wstac i go karmic piersia.Koszmar.Byla u mnie polozna powiedziala ze wszystko jest ok,ze to normalne.Teraz dwa razy jadl z piersi i nawet sie najadal i usypial,miejmy nadzieje ze teraz bedzie troche lepiej. Co do bakterii(nie pamietam kto pytal) To nazywa sie GBS (Group B Streptokokus).Jezeli nie beda Ci chcieli zrobic posiewu pochwy w GP to mozesz zamowic przez internet wymaz do domu i zrobic sobie sama i wyslac na podany tam adres.Badanie kosztuje 30£.W GP za darmo. Ja to mialam i musieli mi podac antybiotyk co 4 godz.az do porodu. to adres gdzie mozesz zamowic ten test: http://www.medisave.co.uk/group-streptococcus-screening-test-p-7896.html?gclid=CL3Ck7jC9ZkCFctL5Qod72NIQg dziewczyny wiem ze to bylo juz walkowane,ale zapomnialam jak sie nazywa ten jednorazowy zasilek(chyba 290£) co sie nalezy dzieciom urodzonym po 6 kwietnia.I gdzie mozna sie o niego starac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kik,dziwne, przecież zgłosilaś sie do nich dosyc wcześnie, więc powinni ci zrobić scan w 10-12 tyg ciąży. albo po prostu zamierzają ci zrobić tylko jeden, tak jak ostatnio pisała jedna z koleżanek. Bo scan w 18 tyg jest raczej niestandardowy Lucilla nie chodzi ci przypadkiem o zasiłek dla ciężarnych(190Ł)? nie pamietam jak sie nazywa, forme bierzesz od położnej. na dziecko masz sure start maternity grant -500 a forma z job center

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucilla ten zasiłek to health in pregnancy grant (190L) i dostają go kobity, które miały termin na 6 albo po 6 kwietnia 2009 niestety faktyczna data porodu się chyba nie liczy dobrze kojarzę, że miałaś termin na 3 czy 4? najlepiej by było jakbyś zapytała położnej jak przyjdzie, bo to ona albo GP wypełniają i dają Ci formularz masz potem miesiąc na wysłanie go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiki chyba będzie tak jak mówi borówka i zrobią Ci tylko 1 scan ja byłam pierwszy raz u GP w 11 według okresu (sama wiedziałam, że to dopiero 7) i miałam scan wyznaczony na 14 tydz (czyli faktyczny 11) i już po tym scanie wyznaczyli mi termin następnego na 20 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucilla dzieki wielkie za info o tej bakterii :) a ten zasilek nazywa sie Health in Pregnancy Grant :) £190 forme bierzesz od Gp lub midwife :) i po podpisaniu jej przez nich masz tylko 30 na dostarczenie jej do HM revenue listownie :) Ja juz swoja wyslalam i oby sie udalo to dostac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki_30
Dzieki Dziewczyny. Ale ja chce ten pierwszy scan!! co mam robic? Znowu isc do GP? Mam wrazenie, ze mnie zbywaja i nie traktuja powaznie. Np. na moje bole glowy i zawroty doktor mi poradzil jesc jakis snack co godzine... to czekam na jakies rady z niecierpliwoscia, bo czuje sie tu calkiem osamotniona z moim problemem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc kiki nie mam bladego pojęcia co Ci poradzić może spróbuj jeszcze raz iść do GP, nie zaszkodzi a może coś zdziałasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×