Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Lucilla - ja tez tak mialam po porodzie, w nocy jak wstawalam do Sary, to mokra bylam jak po prysznicu, nawet wlosy mialam mokre. Teraz jestem 5 tyg po porodzie i jest juz lepiej ale wciaz sie bardziej poce niz normalnie. Mam nadzieje, ze minie szybko, antypesipranty nie pomagaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki!!! podczytuje was regularnie, najbardziej interesuja zawsze mnie wasze wspomnienia z porodow i opieki przed i po. Jestem w tabelce termin mam na lipiec. malo pisze prawie w ogole ale sledze Was pilnie. mam pytanko czy ktoras z Was myslala o oddawaniu krwi peopwinowej do nhs z grupy jeszcze brzuchatek? my oddajemy na wlasne przechowywanie ale szukajac info dla siebie znalazlam info o tym ze nhs chcetnie takowa krew pobiera na badania. nie wiem czy taki watek sie pojawil na formum wczesniej ale jesli nie to chce powiedziec ze jest to bezpieczne i nie bolace wydarzenie po porodzie. i tak i tak polozna pobiera krew do badan natlenienia i morfologii waszej dzidzi to moze podstawienie drugiego woreczka nie bedzie wielkim problemem? taka krew pozniej do badan nad komorkami macierzystymi. pozdrawiam i polecam zapoznanie sie z kwestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!!! Czarnolinda ja tez mam termin na lipiec :) poczytam o tym :) Lolibelly no worries!!! napewno uda sie skompletowac wozek :) Mam pytanko do mam ktore uczeszczaly na basen ;) Idziemy tam z M w sobote i sa dwie opcje: pierwsza to normalny basen a druga to basen zabaw z jakuzi i falami i zjezdzalniami....zjezdzac nie bede bo to troche niebezpieczne...ale czy moge urzywac jakuzzi? czy taki mocny masaz wodny nie zaszkodzi dziecku lub nie przyspieszy porodu? Nie chce by M sie zanudzil na normalnym ale nie wiem czy ten zabaw jest bezpieczny??? dziekuje z gory za odpowiedzi :):):) Ostatnie pytanko dla mam ktore mialy lozysko ulozone na przodzie...i chyba frugo to bylas TY??? podobno odczuwa sie ruchy dziecka nie tak intensywnie jak przy lozysku ulozonym z tylu. czy to prawda? Bo zawsze czulam malego bardzo intensywnie a odkad jest taka pogoda i jest cieplo ciezko mi sie oddycha u czuje go jakby przez cos a nie tak jak zawsze.... Wieczorami wszystko jest tak jak bylo tzn rusza sie az brzuch mi podskakuje ale w ciagu dnia wszystko sie pozmienialo... Matrwi mnie to :(:(:( Czy tak sie dzieje??? jak dziecko rosnie??? mi sie wydawalo ze kopniaki beda mocniej odczuwalne a nie slabiej??? Buziaki x x x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek ja w 7 miesiacu pojechalam do spa i nie wolno mi bylo uzywac jacuzzi ani masazy wodnych, ani komory solnej ani wogole niczego oprocz basenu :O i tak wlasnie skonczylam placac 100 poundow za godzine plywania i marny lunch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale za to na zjezdzalni na basenie zjezdzalam :D, to byla taka czarna zakrecona rura w ktorej nic nie bylo widac a ja bylam taka ciezka ze wogole sie nie slizgalam tylko musialam sie pietami odpychac cala droge.nie musze mowic jak goraczkowo sie odpychalam majac w perspektywie jakies dziecko ktore lada chwila wbije mi kosciste stopy w krzyz.ufff to byla ciezka przeprawa,aaaa a w polowie ta zjezdzalnia przeksztalacala sie w normalna (nie zamknieta) i z gory cos ala smok tryskal woda na zjezdzajacych.w zalozeniu mial tryskac przez jakas sekunde, ale ze ja zamiast smignac szybciutko to wiadomo...to malo mi szkiel kontakt. nie wyplukalo.... no, ogolnie nie polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) anecia przykro mi z powodu Twojego pieska, zdaję sobie sprawę, że to jak utrata członka rodziny :( pisałyście o laktatorach kupiłam ręczny tommie tippie na wszelki wypadek, bo wygląda na to że naprawdę może się przydać był w prmocji w tesco jakiś czas temu za połowę ceny więc nie wyszło tak drogo, mam nadzieję że się sprawdzi :) Niulek jak chodzę na basen całą ciążę i do jacuzzi też, nawet przedwczoraj byłam, nie wydaje mi się żeby to było groźne ale masz rację ze zjeżdżalniami i jakimiś bardziej wycbuchowyi atrakcjami :) Lolly a dlaczego Tobie nie było wolno korzystać? odnośnie łożyska to nie mam pojęcia jak to jest przy ułożonym z przodu coś jeszcze miałam dodać ale zapomniałam :D u mnie wciąż bez zmian dziecię w brzuchu a termin na dziś byłam u położnej i wróciłam w dobrym humorze, bo mój maluch wrócił do poprzedniej pozycji :) na ostatniej wizycie był ułożoby pleckami do moich pleców i martwiło mnie to bardzo, bo chyba wtedy skurcze są o wiele bardziej bolesne w poniedziałek czyli 5 dni po terminie przyjdzie do mnie połozna do domu zbadać mnie i zrobić sweep, ale już powiedziałam że tego sweepu za bardzo nie chcę ale do poniedziałku mogę jeszcze zmienić zdanie ;) pogoda w Swindon boska :) miłego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamy ja tez chcialam powiedziec ze chyba z 5tyg po porodzie tak bardzo sie pocilam a to dlatego ze wyparowuje nadmiar wody z organizmu ktory sie zgromadzil w czasie ciazy i to normalne dzisiaj idziemy malego wazyc az sie boje jak zobacze moze 200gr wiecej albo i mniej, piszecie o tych butelkach ja karmie piersia butelke podaje dwa razy dziennie czasem raz ai nigdy to nie zaburzylo ssania bo on uwielbia piers i koniec wiec pewnie czasem to tez od dzieci zalezy, moj maly coraz gorzej spi w nocy i podalam mu mleko z butli kolo 4 a on wypil30ml a chcial mi na cycku wisiec juz sama nie wiem co myslec potrafi godz trzymac piers a jak wyciagam to sie nagle budzi i tak w kolko potrafi nie wiem co zrobic chyba w nocy bedzie butle dostawal i sie na uczy ze na piers w nocy nie ma co liczyc i sie nie bedzie tyle budzil sama nie wiem, mimo wszystko zycze wam wytrwalosci w karmieniu oleniga faktycznie zniknela, szkoda u nas jeszcze nie ma ani jednego zabka niestety a tak wczesnie sie zapowiadalo anecia ja moje drugie dziecko zglaszalam listownie tzn sama napisalam ze urodzilam drugie i dalam im kopie aktu urodzenia i poszlo to szybko a teraz na dzwonienie faktycznie ciezki okres i dlaczego chb wstrzymali skoro to malo bardzo male znaczenie z zarobkami dziwne, pozdrawiam was cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes nie wiem dlaczego, poprostu na wstepie mi powiedziano ze ciezarnym nie wolno i koniec :O moj maly tez byl pleckami ulozony i jak sie dowiedzialam to jednak zgodzilam sie na cc, choc wolalam tego uniknac, podobno porod przebiega wtedy ciezej.sorki, nie chce Cie straszyc ale tak powiedziala mi polozna w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolly nie straszysz mnie, bo już jestem wystarczająco wystraszona ;) naczytałam sie o tych bólach krzyżowych kiedy dziecko jest tak ułożone, no ale skoro położna powiedziała dzisiaj, że leży znowu na moim prawym boku to chyba mogę już być spokojniejsza, prawda? no mam nadzieję, że On już się nie zdąży gorzej przekręcić w ogóle to dzisiaj mam zamiar rodzić i kropka! :D tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes, polozna przyjdzie do ciebie za 5 dni i zrobi sweep? co to sweep, brzmi jak jakis wymaz ale po tym jak napisalas ze tego nie chcesz to mnie zastanowilac... co wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarolinda chyba poprawna nazwa to membrane sweep czyli masaż szyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia,ja pobieram Working Tax Credit caly czas i w zeszlym tygodniu do nich zadzwonilam (owszem, czekalam troche na polaczenie sluchajac melodyjek), ze jakis czas temu urodzilam malego, podalam wszystkie dane i kilka dni mialam juz nowa kase na koncie czyli CTC i WTC zanim jeszcze przyslali mi papiery potwierdzajace. Dzwonilam na 08453003900 i wybieralam ta opcje nt. change in circumstances, kobieta pytala mnie o date urodzenia, imie i nazwisko dziecka i chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do child benefit to dopiero wczoraj dostalam te formularze, w ktorych trzeba podac NIP wiec cierpliwie czekam az moja mama znajdzie gdzies moj nr NIP w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga, ja niestety info o konsulacie w mam mam jedynie takie ze nigdy nie moge sie tam dodzwonic. ale do londka sie dodzwonilam i jesli chodzi ci o paszport dla dzidzi no to wiem tyle ze wpisow do dowodu juz nie ma, i jedynie paszport tymczasowy lub na 5 lat. pierwszyszy do 7 tyg czekania a 5 letni do 6 miesiecy czekania. Plus formularz, akt urodzenia no i jakas tam oplata, no i oczywiscie wizyta z tata i dzidzia przy aplikowaniu. jesli chodzi ci o paszport dla dzieciatka a nie dla siebie, bo dla doroslych to nie mam pojecia bes dzieki za info o sweep, no ale masaz szyjki macicy to nie jest najgorsze. pamietam ze przy pierwszym dziecku tez cos takiego w pl robili i raczej nie bylo zle, no a jakos tam pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarolinda, dzieki-ja potrzebuje wyrobic paszport dla malego i na razie jeszcze jestem zielona w tym wzgledzie jesli chodzi o sprawy urzedowe. A czytalam Twoje pytanie nt. sweep. Juz i tak wszystko wiesz tylko male sprostowanie. Swab-to wymaz a sweep-to masaz szyjki. Podobnie brzmi, ale roznica jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogole to krtora z Was juz wyrabiala dziecku tutaj paszport-prosze o refleksje :) bo ja czytam ta strone konsulatu w Manchesterze i to co tam jest po polsku jest dla mnie mniej zrozumiale niz angielski :D Pisza, ze do wydania tymaczsowego paszportu jest potrzebny polski akt urodzenia a w uzasadnionych przypadkach wystarczy Copy of Entry czyli tutejszy birth certificate. Czy to znaczy, ze moge spokojnie wziac angielski do zlozenia wniosku o paszport czy tez nie??? I co do oplat to tez nie rozumiem bo tak to zagmatwali :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bes, ja mam tommee tippee odciagarke i jestem zadowolona, tylko moja Sara nie chce ssac piersi, wiec odciagam non stop i rece mi wysiadaja. Co do paszportu, to chielismy pojechac za dwa tyg i zlozyc wniosek. Jak sie dowiem szczegolow to napisze. Pogoda super, a moja malutka nie chce spac na dworze, dwie godziny marudzila i sie wiercila, a jak wrocilysmy do domku to zasnela ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry dzięki za słowa otuchy! :) ja już robię co mogę i jakoś nic nie działa może nie powinnam marudzić, bo termin mam dopiero na dzisiaj, ale ja już mam naprawdę dość tej ciąży a dziś taka piękna pogoda na spacerek z wózeczkiem tylko w moim przypadku to chyba z pustym ;) a odnośnie tego co napisałaś, ze Twoja mała nie chce spać na dworze to ja bym się z tego raczej cieszyła w ogóle mam zamiar tak organizować dzień, żeby dziecko było aktywne na dworze, a żeby spało po spacerze w domu, bo wtedy możesz się zająć czymś, obiadem czy sobą :) a na spacerze niech sobie leży, ogląda świat, chyba lepiej na tym wyjdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) u nas piękna pogoda więc my ciągle albo na spacerku albo na tarasie albo.....skaczemy na trampolinie:) Borówka kupuj trampolinę bo to świetna sprawa:) Co do łożyska przodującego to się zgadza,miałam je niestety w pierwszej ciąży i fakt w porównaniu z drugą ruchy były słabsze i późno je w ogóle zaczęłam czuć,ale jeśli Cię coś niepokoi to zgłoś się lepiej do szpitala i poproś o scan dla pewności,mnie nigdy nie odmówili. Piszecie,że się bardzo pocicie w nocy ja niestety tez :O tylko że u mnie zaczęło się jakieś 3 tygodnie po porodzie i trwa nadal. Monika dziękuję za przesyłkę :D Słuchajcie dziewczyny mam w domu małą strong girl :) Hania jest tak silna że oprócz tego że się przewraca już na boczki,obraca w okół własnej osi,to próbuje siadać :O jestem zszokowana i trochę się tym martwię bo ona w foteliku samochodowym się podnosi i w huśtawce,a ja się boję żeby sobie czegoś nie zrobiła bo w huśtawce to się dźwignie i potem opada z powrotem do tyłu,ale w foteliku dziś podczas jazdy się podniosła i poleciała do przodu :O dobrze że w fotelikach są pasy. A jutro jadę do szpitala z Hanią na scan bioderek :) super bo już czekałam 3 tygodnie i myślałam że się nie doczekam,ale dziś zadzwonili i pytają czy mogę jutro - więc jedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga Uk napisane jest ze mozesz wziac zamiast polskiego to angielski. Jesli mnie moje notatki nie myla potrzeba jeden pelen akt urodzenia i moze byc brytyjski. Tylko ze z oplatami nie mam pojecia :) dziewczynki dzieki za podpowiedzi z basenem :) 2 lata temu pracowalam w spa i zabiegi to wiem ze nie mozna i sauny ale kurcze o tym jakuzzi nie slyszalam :( Szkoda ze Cie Loli to spotkalo :( to zawsze ja bylam ta zla ktora musiala powiedziec ze nie mozna zrobic zabiegu bo ciaza i ze jest to niebezpieczne a one wszystkie sie gniewaly :(a przeciez to dla dobra dziecka :) olejki sa za mocne a masaz powoduje zbyt szybkie krazenie krwi i moze wywolac porod...ja zawsze proponowalam alternative treatment :) np prenatal - stworzony dla kobiet w ciazy zamiast normalnego masazu :) wiec szkoda ze oni czegos takiego Ci nie zaproponowali...albo manicure....bo z pedicure to znowu masaz stop ktory niewskazany... I nadal siedze i glowkuje co z tym jakuzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek na forum ginekologicznym znalazłam informację,że kobiety w ciąży prawidłowo rozwijającej się mogą korzystać z jakuzi pod warunkiem,że woda w nim nie jest cieplejsza niż 38 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robilam paszport w manchesterze na tymczasowy wystarczy pelny angielski akt angielski cos na potwierdzenie angielskiego adresu , obecnosc rodzicow, 3albo 2 zdjecia i oplata w sumie albo 25 albo 30 funtow , po 5tyg byl gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:) alez tu sie dzieje.. u nas w niedziedzielę odjechali goscie(prababcia byla az 5tyg.) Moj slubny wrocil dzis do pracy po paternity..i masakra:( Adas ryczal, a raczej wrzeszczal przez 40 min w lozeczku, ale wylezc z niego nie chcial.. a Hanutka nie dala odejsc od moses bo tez od razu w ryk.. Myslalam, ktore pierwsze udusic.. bosze, a to dopiero pierwszy samotny dzien:( a leb mi pęka..teraz oba gady spią, ciekawe jak dlugo.. anecia- jest w lester revenue, w centrum, niedaleko matalan, gdzies na tylach shiresa, no teraz centrum johna lewisa:) agaUK- my jedziemy w przyszlym tyg. do manchasteru..umowilismy się mailowo na spotkanie.. W zeszlym roku w ladku placilam 17f+5 za wystawienie:) a co do lady comp- wiem tyle, co wyczytalam, ale jestem za..info o sluzie to raczej na kartce mozesz zostawic, chyba sie nie da wprowadzic:) ale podobno i tak ma swietną skutecznosc.. borowka- no, pearly tansza, tyle, ze trochę mniej mozna informacji otrzymac, mniej cykli ma w pamięci, no i mniej bajerow(jak kolorowy, podswietlany wyswietlacz:)).. moj slubny uparl sie na lady, tylko moze jednak na raty, jak pisalam, 30f mcznie:) ..i proszę o poradę Kobitki! Po kazdym karmieniu okropnie boli mnie pod pachą(tak jakby caly jakis kanalik czy cos, od pieri, az pod pachę), a w czasie karmienia to tak jakby mi Hanutka wyciągala jakis nerw, \"przewod\"..poza tym z tej piersi to mala nigdy jakby się nie najada.. a w dodatku jakos zle ssie chyba bo juz pare razy nassala się krwi i wymiotowala nią potem(masakra)..odciągam wiec z lewej a prawą karmie, ale nie wiem co to i czemu? Moze wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info dziewczyny :) magdae a wystarczy po prostu wziac te wszystkie papiery i przyjechac tam w godzinach urzedowania i daja formularze do wypelnienia na miejscu czy wczesniej sie trzeba umawiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga- my na stronie konsulatu w m. wycztalismy ze na spotkanie trzeba sie umowic tel. lub mailowo.. formularz dostaje sie podobno na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa wlasnie Niulek, chodzilo o temp wody, silly me :) manicure mi zrobili ale taki ze... moglam Nadie poprosic i lepeij by bylo ;) wykapalam dzis Lennoxa i bidny zasnal zanim zdazylam go wytrzec :D no i ma nowa atrakcje, koteczki wlaza mu do lozeczka przez szczebelki i sie bawia a jak sie obudzi to uciekaja w poplochu bo wiedza co sie szykuje! :D :D ktoras z Was pytala o chlebek dla dziecka (agnieszka?).Ja daje mu czasem pogryzc pol kromeczki a kupje combicorn w olivier adams.ma wiele ziaren i jest zdrowy. Lesio od jakiegos czasu nie bardzo chce jesc obiadki.nie wiem dlaczego.czasem zje kilka lyzeczek a czasem wcale :( moze to przez zabki?a propos to gorna jedynka juz wylazla i druga prawie tez :) mam nadzieje ze nie bedzie mial takich lopat jak siostra :D, niestety to krazy w rodzinie, ja tez mam duze i troche wystajace, na szczescie nosilam aparat wiec nie jest tragicznie ale moja mama...ufff... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie trzeba bylo podac w jakiej sprawie, kto(dane), kiedy i o ktorej godzinie najbardziej by nam odpowiadalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×