Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

mamo eli ulżyło mi :P, myslalam ze tylko moje jakies inne. dzisiejsza noc byla jaks wyjatkowa, jadla chyba z 4 razy, bo co sie budzila to jej dawalam i ona CHCIAŁA,podjadla, po czym zasypiala. a ile razy tak bbywalo,ze budzi sie ja jej cyca a ona w placz na cała chałupe w środku nocy. i noś ja rekach dopuki nie zasnie, a jak prubujesz polożyc to znowu. wiec spie czasami na siedząco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneci a skad masz ten nurofen? możw eoloi moglabym go dać, ma tą chrypkę to pewnie z gardziołkiem cos nie tak. Zuźka tez mi sie rozchorowała, cieknie jej z nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nadal mam problem z ustawieniem mebli. myslalam juz na wszystkie strony i nawet zasnac mi trudno. tak sie upierdzialam na ta biblioteczke, ze chodze zla, bo nie mam gdzie jej wstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka nurofen dostaniesz w syropku w aptece, a nie jest on przypadkiem od 6 m-ca? juz nie pamietam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przydal by sie wiekszy living :O najsmieszniejsze jest to, ze jak sie wprowdzalam to on byl taki duuuuuzy i pusty :D . maly nie jest bo ma 16 metrow kwadratowych i jest kwadratowy, ale nie ustawny jak cholera!!!!!!! i to mnie wlasnie doprowadza do szewskiej pasji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nurofen w saszetkach 16 saszetek w kazdej 5ml kupilam zdaje sie w boots,ale w morisonie tez sa jest od 3miesiaca:) mamoEli zmien chate ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mysle jak ustawic meble ale juz w domu w polsce, to kolejny powod mojej bezsennosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam wnek:), ale za to mam duzy grzejnik dokladnie na srodku jednej z dwoch scian, na ktorych moglabym cos postawic :D. stara dobra angielska technologia... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
good dzien wszystkim!!! czytam was i czytam i niestety jeszcze nie umiem doradzac w sprawach niemowlaczkow czy pupci czy karmienia piersia. zero doswiadczenia wiec tylko czytam i zapisuje wasze cenne uwagi. fajnie ze tabelka brzuchatek sie powieksza, jeszcze niedawno bylam ostatnia a teraz juz nie :-) do dziewczyn ktore zmianiaja ustawienia mebli. uwielbiam zmiany w mieszkaniu. wtedy czuje sie jakbym wchodzila do innego domu. mamo eli skoro ci sie tak podoba ta biblioteczka to moze wywal jakis inny mebel a bibioteczke postaw na honorowym miejscu :-). albo wywal grzejnik ;-) zartowalam borowka jak czytam o twoim powrocie do polski to az mnie gardlo sciska tak bym juz chciala wrocic, tylko ze teraz to nie ma sensu w naszym przypadku. lucilla29 wydaje mi sie ze jak dobrze nasciemniasz u lekarza to da ci zwolnienie. najwaznejsze jest dziecko. ale nie wiem jaki to bedzie mialo wplyw na twoj macierzynski. jest taki formularz ktory sie wypelnia przy zwolnieniu i wystarczy go zaniesc do pracodawcy, nie musisz isc do lekarza. ale on jest tylko do 5 albo 7dni - nie pamietam dokladnie. a jak chcesz wiecej zwolnienia to juz trzeba isc do lekarza. frugo co do paracetamolu i plastikowych butelek to mysle ze na naszym swiecie kochanym malo juz jest zdrowych rzeczy. wszedzie gdzie sie nie obejrzysz to chemia a najwiecej w jedzeniu. pozostaje nam zdrowy rozsadek i wiedza na ten temat zeby sie wspolnymi silami przed tym bronic. dziewczyny czy ktoras wie cos na temat Sure Start Maternity Grant olbo tax credit. duzo o czytalam o tych wszystkich benefitach az osiagnelam totalny balagan i metlik w glowie. dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze 3 tygodnie i osigne polmetek :-) Szczesliwe brzuchatki: lorinka.............19.11.2008.....32.....blackpool....c oreczka...Zuzia? Katelka25...........06.12.2008r....37....Cheshunt....... ?????...... olenka25............25.12.2008.....35....Coventry.....có reczka........? Kamila26............18.01.2009......33....Inverness.... . ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......30....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......24.....Melton......... ..?.............? mi83.................24.03.2009.......23....Hinckley.... ..córcia.....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......18....Swindon.... ................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. magda_g............07.05.2009.......17....H/C........... ?syn?........... Aleksandra188......22.06.2009.......12....Hereford...... ....?........... czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... ....... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester....dziew.....Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .....Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26.........29/09.....3370....Essex Great Dunmow....syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynk a agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield........ córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn..............Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury.......coreczka....... ...Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. ....Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ......Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... .Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie(Grimsby)...syn...Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.....Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ...Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... ...Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n......Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.......Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath....c órka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ......Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke....chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA no a teraz czas na cappucinko decaf. pije ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda_g a cochcesz wiedziec odnośnie ssmg albo tc?pytaj,moze cos sie doradzi. ja mam 2 wneki w salonie plus sciana z oknem w łuku, tez nieciejkawie. ja baardzo lubie przemeblowania, czesto cos przestawiam , przesuwam, dopuki nie jestem zupelnie zadowolona, bo inaczej spokoju nie mam, jak mama eli. kurka wodna teraz niedlugo szykuje sie ustawianie w s z y s t k ie g o w pl, ale bedzie jazda! a poza tym duuuzo mysle jak by to wszystko co tutaj mamy zmieścic w wanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry dobry ja lekko z opoznieniem bo moje dziecie robilo mi show po 4. Obudzila sie na karmienie po 3h, chwali sie... ale potem kwekala dalej, wiec dostala druga piers... i kweka dalej.. i gdzies sporo po 5 (juz nawet nie pamietam) jak mi zwymiotowala na lozko ! Odskoczylam i wszystko poszlo na moja strone, tak na 30 cm i tak jak bylam bardzo senna natychmiast sie obudzilam (przepraszam za opis jesli ktos akurat je sniadanie) :D Po tym bylo jej lepiej ale ja musialam zmienic przescieradlo. I dac jej jeszcze piers po 40 min i zasnela. No i z przerwami we snie przez jej glosne przygotowywanie sie do pierdzioszkow i kupki wstalam w koncu o 10! Az siostra sie zdziwila co tak dlugo I wlasnie a propos siostry, ktora ma na imie Marzena, ona tez nas sporo teraz czytala, bo sama ma dwojke jak pamietacie, tez miala pewne rady ale nie chciala pisac. Jedne co ja chcialam wspomniec co mi mowila, ze te herbatki z koperkiem i cukrem, to zupelnie nie powinny miec miejsca u takich maluchow. Zobaczcie, przeciez wiekszosc dzieci zyje tylko i wylacznie na piersi przez conajmniej 3 miechy i nie podaje sie nic innego. Nic im wiecej do szczescia nie jest potrzebne, ani cukry ani np sol do 9 miesiaca. To my znamy tyle smakow, dzieci nie Jezeli ktos nie chce wisiec za czesto z butelka to i owszem. Np minusem karmnienia piersia to to, ze siedzi sie z dzieckiem dluugo w ciagu dnia, ale ja i tak nie zrezygnuje. W razie w, podaje jej czasem formule, wczoraj 2x i jest ok, ale zadnej herbatki I druga herbatkowa sprawa.. mi83, te herbaty co podajesz to sa czarne herbaty, a dziecku przynajmniej do 3 roku zycia nie zaleca sie czarnych. Saga to wlasnie czarna z dodatkiem owocow. I mieta tez jest odradzana. Owocowe i rumiankowe to tak. Nie chce tu oczywiscie ci nic narzucac, po prostu mowie co podpowiedziala mi siostra. Pewnie troche zostane zbesztana, bo to sa wasze babciowe pomysly, ale pamietajcie ze zoladki naszych maluchow sa tycie i wrazliwe. Po co dawac im np tak silny smak jak koperek. no to papu dla Majeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka, wiem ze ssmg to jednorazowa kwota, ale pogubilam sie w warunkach jakie trzeba spelniac zeby to dostac. podobnie jest z tax credit. ale jaja snieg pada, normalnie jest bialo wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila ma racje czarnej sie nie podaje bo zawiera tez kofeine przeciez,ja jak pije zielona to moj adas dopija za mnbie,a tak to inke,i soczki dla dzieci,nieraz kubus rozcienczony z woda,a to wszystko dlatego tez,ze mojemu danielowi juz zalatwilam zeby tymi sokami z cukrem!!!na szczescie stale juz ma pikne,ale mleczaki koszmar dziurska we wszystkich!!!a babcine sposoby hmmmmmm juz przedawnione bo to nie te czasy,kiedys dziecko 3miechy ziemniara w reke i spokoj!noi wtedy hodowlane zwierzeta i wszystko praktycznie swojskie,a teraz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SSMG żeby dostać należy pobierać jeden z zasiłków Income support Pension crediy Working Tax credit child tax credit jest to zasilek jednorazowy w wysokości 500 funtów.Mozna sie o niego starać na 11 tygodni przed porodem i 3 miesiące po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssmg to jest becikowe???to juz na 11tyg przed?a jak mamy juz na 2ke dzieci CHTC to sie liczy czy musze miec na to nienarodzone?kurcze bo jak my juz mamy przyznany CHTC i jak sie liczy to w styczniu moge pisac o te 500funa?odpiszcie plis czy sie liczy to na ta 2ke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się wam jeszcze pochwale że właśnie od dziś przyznali mi CHTC :-) moja rada odnośnie WTC i CHTC jest taka wypisać formę i czekać(ale im się przypominać)ja jak byłam w reveniu to powiedzieli mi że się kwalifikujemy na WTC i CHTC a teraz się okazalo że przyznali nam tylko CHTC.Magda jeśli chcesz to skontaktuj się ze mną przez mejla to mogę Ci pomóc w tych wszystkich papierkowych sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia 1702. wedlug mnie to sie liczy i spokojnie mozesz sie starac. a jakie warunki trzeba spelniac zeby dostac tax credit albo CHTC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia jeśli w chwili obecnej pobierasz WTC i CHTC to jak najbardziej możesz pisać o 'becikowe' nie musisz mieć przyznane na nowo narodzone dziecko.Najwcześniej możesz pisać na 11 tygodni przed planowanym porodem ale nie później niż 3 miesiące po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w ten sloneczny ranek (poludnie wlasciwie) Jestem w szoku pozytywnym, bo moj malez dzis spal od 22 do ...3.30. SZOK. Normalnie ledwo 3 godziny wytrzymuje, fakt ze obudzil sie o 1 i marudzil, ale w koncu zasnal. Moze ja za szybko sie lamie i ledwo steknie zaraz daje mu cyca. W koncu ma juz prawie 4 miesiace to moze sie obejsc 5 godzin w nocy bez jedzonka, no nie?Zobaczymy dzis. W kazdym razie na noc karmie go z dwoch piersi. A mnie czekaja ciezkie dwa tyg, bo maz bedzie wracal w nocy z pracy, od switu, uff. jakze mi sie teskni za jakas pomocna dlonia, nawet tesciowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WTC i CHTC Sa to zasilki dla osób o niskich dochodach.O WTC i CHTC należy wystąpić razem z partnerem z którym prowadzi sie wspólne gospodarstwo domowe.Należy miec ukończone 25 lat i pracować co najmniej 30 godzin tygodniowo.CHTC jest elementem WTC (podstawowy warunek to posiadanie dziecka:-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny!!! 8 tydzien ciazy minie mi 03.12.08 i bardzo chcialabym sie do Was przylaczyc....bo troszke przerazona jestem sytuacja :( a wiem ze razem jest razniej....nadal czekam na polozna... i nie wiem kiedy sie doczekam :( nawet krwi mi nie pobrano...testow zadnych... tylko siedz i czekaj az sie cos stanie... :( jak Wy sie z tym czulyscie??? czy moze ja jakos za bardzo przezywam??? Pozdrowienia dla Mam i przyszlych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
by dostac sure start child tax credit musi byc przyznany w kwocie powyz Ł545, jeśli jeszcze nie masz decyzji w sprawie chtc albo nie skladalaś jewszcze papierow to najlepiej je zlożyć teraz.wtedy mozesz zlożyc o sure start(becikowe) z tym ze zaznaczasz ze czekasz na decyzje w spr child tax credit ale to pod warunkiem ze masz juz dziecko.jaśli jestes w ciąży i nie masz dzieci to trzeba poczekać do narodzin. wtedy zalatwiasz child benefit, po czym chtc, no i jak czekasz na decyzje w spr chtc skladasz o sure start. a zanim pierwsza dzidzia sie narodzi możesz zlożyc wniosek o working tax credit (forma ta sama co na child tax credit). potem jak dziecko sie urodzi wystarczy uzupelnic dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×