Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Jola pamietaj, ze bedzie lepiej... na prawde! moze po prostu ten typ tak ma? niektore dzieci sa bardzo ciezkie do odpowietrzenia, niestety. pijac magnez unikaj kofeiny przynajmniej na pol godziny przed i po wypiciu, i pij go rano! cierpliwosci i stalowych nerwow zycze 🌼.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny słyszałyście o kołysankach prenatalnych? Może którejś pomogą - poczytajcie Ja chyba kupię:-) http://www.spokojny-sen.pl/ Chociaż dla leniuszków, którym nie chce się klikać, wkleję tu parę słów ze strony: T e j p ł y t y n i e m o ż n a p o r ó w n a ć z ż a d n ą i n n ą ! Kołysanki prenatalne to prawdziwy przełom wśród dostępnych nagrań dla dzieci i dorosłych. Czym są Kołysanki prenatalne? Jednym zdaniem - to dźwięki słyszane z perspektywy dziecka w łonie matki! Na naszej płycie usłyszysz rzeczywisty dźwięk bicia serca, odgłosy wód płodowych oraz uspokajające aranżacje muzyczne. To połączenie stanowi wspaniałe remedium na problemy z bezsennością. Wystarczy włączyć płytę, odprężenie i sen nadchodzą po kilku, kilkunastu minutach. Dlaczego tak się dzieje? Słuchanie dźwięków pochodzących z łona matki ma wyjątkowy wpływ na dzieci, które nie mogą spać oraz na noworodki, które z trudnością przesypiają noc, a także na osoby dorosłe cierpiące na bezsenność. Środowisko prenatalne jest naturalnym światem dziecka przez 9 miesięcy. Bicie serca mamy, wody płodowe, szum krwi przepływającej przez naczynia krwionośne matki, itp. - te wszystkie dźwięki towarzyszą dziecku do chwili narodzin. Ten „świat” stwarza dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozostaje w pamięci po narodzinach. Bicie serca matki to najbardziej znany i najlepiej kojarzący się noworodkowi dźwięk. Związek małego dziecka z łonem jego matki jest tak głęboki, że możemy powiedzieć, iż serce matki jest sercem jej dziecka. Środowisko prenatalne, kojarzące się z miłością i bezpieczeństwem, pozostaje w pamięci człowieka na całe życie, dlatego rytmiczne dźwięki serca działają uspokajająco zarówno na noworodki, dzieci oraz dorosłych. Na czym polega sekret? Dziecko w łonie matki słyszy inaczej niż my. Wyobraźmy sobie, że zanurzany się w wodzie. Jak teraz słyszymy? Dźwięki stają się łagodne, mniej ostre, wszystkie wysokie częstotliwości są przefiltrowane przez środowisko wodne. Tak słyszy dziecko przed narodzinami. Tak też brzmią Kołysanki prenatalne – są to dźwięki słyszane z perspektywy dziecka w łonie matki! Do stworzenia Kołysanek prenatalnych użyliśmy nowej technologii nagrywania dźwięków. Skonstruowaliśmy specjalny mikrofon pojemnościowy, który został przytwierdzony do końcówki stetoskopu. W ten sposób uzyskaliśmy rzeczywisty dźwięk bicia serca, wód płodowych i innych dźwięków wewnątrz łona. Na rynku można znaleźć kołysanki wykorzystujące bicie serca nagrane poprzez ultrasonograf lub aparat Dopplera. Niestety ten dźwięk, WCALE nie przypomina tego co słyszy dziecko w łonie matki. W tego rodzaju zapisie słychać również dźwięki generowane przez same urządzenia (ultrasonograficzny szum). Tym różnią się Kołysanki prenatalne od pozostałych kołysanek i innych aranżacji wykorzystujących bicie serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... doczytam :o ... Anecia przeczytalam o masci emla - dzieki za info :)... dziewczyny my wciąż mamy problemy z jego odbijaniem... Mikołaj zawsze łapczywie ciagnie butle, nalyka sie powietrza i nie wystarczy go raz odbeknac, czesto jeszcze po 15-20min od jedzenia beka a nawet godzinę a jak go poloze to czesto i tak mu sie uleje... czy ktos moze nam doradzic co robic zeby dobrze odbeknac malucha??... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwwwa gratulacje 🌼 alez malusia dziewczynka ta Twoja Kaja ... taka kruszynka ... niecałe 3kg ... Borówka niezły ten sprzęt... ale cena - masakra :(... Aga26londyn - proponuję herbate z miodem i cytryną, tylko miod nie dodawaj do wrzątku bo straci wlasciwosci i bedzie robil tylko za slodzik... albo herbate z lipy albo herbate z imbirem... mamo***Eli wielkie dzięki, ja wlasnie przerwalam infacol odkąd zaczelam podawac grip water... maly mial juz kilka razy kolke, ale zdaza sie to bardzo rzadko, wczoraj mial straszny atak kolki - jka nigdy dotąd... bede podawac dalej infacol i grip water... a czy myslisz ze moge mu dac czasem plantex tez w ciagu dnia mimo ze daje grip water, czy moze ograniczyc grip water w ten dzien kiedy dam plantex...?? no masz racje co do mleka, zmienilam mleko z gotowego w kartonikach na to proszkowe rozrabiane - tak kazała HV no i pojawil sie proble kupek ale wciąż podaję mu swoje mleko ( w karmieniu wychodzi prawie poł na pół )... mysle ze to nie moj pokarm jest winowajcą problemow z kupką... czekolady jem kawalątek zwykle ze wzgledu na magnez... Mikołaj na szczescie dzisiaj zrobił, a wielkim trudem ale bez placzu wycisnął :) ależ była radość :D... kupka byla musztardowa :) wiecie przeczytalam gdzies ze nie wazne czy jesz smazone czy gotowane dla malucha to nie ma znaczenia, oby nie za wiele nasyconych kwasow tłuszczowych... oczywiscie nie przesadzajmy ze smazeniną bo to niezdrowe dla nas... uciekam bo maluch płacze... doczytam potem, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:-)dziewczyny mam pytanko,jakie kupujecie zabawki dla swoich maluchow,tzn. jakie sa najlepsze?moja corcia ma 14 miesiecy i chyba jak kazde dziecko interesuje sie tym co nie powinna:-)kupuje jej jakies klocki i inne pierdoly ale caly czas szukam czegos fajniejszego dla takiego dziecka,teraz zamierzamy kupic jej konika na biegunach,zobaczymy czy sie sprawdzi:-)podzielcie sie ze mna swoimi pomyslami,pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:) onyx- no, tak jak powiedziala anecia moj Adas ur. się 5.stycznia, a Hani spodziewamy się 24 marca.. dokładnie po pol roku nam się znów udało:-P borówka- ja tez zamierzam kupic lady comp..duzo sie naczytalam(takze na forach) i jestem za. Fakt faktem zlozylismy zamowienie ale do USA bo jest najtaniej, ale byl jakis problem z kartą, no i zanim naprostowalismy wszystko- zaszłam w ciążę:-P Ucieszylismy sie, ale teraz to zaopatrzymy się szybciej w magiczny sprzęcik:) iwwiwa- słodka Kaja- gratulacje🌼 karolcia23- powiem szczerze- nie wiem.. kupujemy Adasiowi rózne zabawki, a jemu i tak sie nudzą po minucie.. Ostatnim hitem jest pudelko z dlugopisami i markerami. Wysypuje na podloge i ma frajdę:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach zabawki.Ja jestem chyba uzależniona od kupowania zabawek.I ostatnio doszliśmy do wniosku,że kupujemy Cezaremu zabawki na wyrost, on się nimi nie chce bawić z oczywistych przyczyn, ale za jakiś czas okazują się strzałem w 10.Np. kicawka - dopiero niedawno ją polubił, wcześniej leżała odłogiem. Większość zabawek kupuję na promocjach albo ebay. I Tobie Karolcia to polecam bo jak się zabawka nie przyjmie to przynajmniej fortuny nie stracisz.Konik na biegunach - super. Czarek zaczął wczoraj wstawać, sama w to nie wierzyłam dopóki nie zobaczyłam jak się wspina po nogawce mojego ślubnego.Więc w związku z tym chyba kupimy mu taki samochód do popychania lub siedzenia na nim, gdzie można odpychać się nogami, coś w tym stylu, ale poszukam tańszego: http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BABY-PUSH-ALONG-TRUCK-WOODEN-WALKER-TOY-boy-gift_W0QQitemZ180298221837QQcmdZViewItemQQptZUK_Toys_Games_Toys_CA?hash=item180298221837&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1298%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia - takie dziecko szybko sie nudzi i nie ma na to rady :D moj tip to podzielenie zabawek na 3-4 kupki: np. masz 4 grzechotki to na kazda kupke kladzesz 1, rozdzielasz lalki, misie, po prostu zeby w zestawach nie znalazly sie zabawki jednego typu. kazda kupke do osobnego wora, numerujesz i 3 chowasz. w kolejnych tygodniach wymieniasz zestawy, chowasz jeden a wyciagasz drugi. tym sposobem dziecko ma ciagle owe wrazenia a ty oddalasz widmo bankructwa :) zabawki powinny byc proste - powies a sznurku koleczko i przywiaz do patyka, niech se husta, daj buta do pozapinania albo stary garnek i niech miesza sucha fasole 9trzeba pilnowac zeby nie lykela). nasyp do wymytych puszek po coli roznych sypkich rzeeczy i dobrze zaklej_niech trzesie i slucha (dobra jest fasola, kasza, male metalowe przedmioty, jakas pileczka gumowa nie robiaca halasu itd). pomysle jeszcze i napisze jak chcesz :) mamo eli apisz jak tam ela w roli starszej siostry :) monika2, ja tez polknelam bakcyla aukcyjnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wczoraj juz nie mialam kiedy odpisac borowka,leb mnie po obiedzie rozbolal i spalam...nie robie lecza z cukinia,bo mi nie smakuje,ja robie z sama papryka,cebulka,koncentrat,przyprawy,miesko i takie najbardziej lubie!!!ten sprzecik drogi,ale na ile starcza!10 lat zdaje sie,jeszcze musze doczytac dokladnie fora,lepsza inwestycja w to niz znowu ciaza,zamartwianie sie czy wszystko ok,i wogole wole to niz 4te dziecko:p iwwa gratuluje corci!!!opiszesz nam porod? jak moj adas zaczol wstawac to mu kupilismy taki sprzecik ze stoi i to pcha,a na samochodziku dopiero od jakis 2miesiecy zaczol jezdzic wczesniej go nie interesowal,a jesli chodzi o zabawki to wlasnie robie tak ze wyciagam mu czesc,reste chowam jak mu sie znudza to wyciagam nowe i tak w kolko,ale ostatnio lubi tylko odkurzacz,i resoraczki:) mamoEli gozdziki i gerbery suuuuuuuper!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b ja juz kawusie bede pic!:D napisz jak Majeczka spala,czy metoda dawania mleczka sztucznego przed spaniem pomogla???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey hey I Aneciu na porannej kawce, ja tez juz mam swoja przy klawiaturze :) Czy metoda pomogla, hmm, mysle ze troche tak, bo jadla przed kapiela, a takze po... tym razem troche posiedziala w tummy tub. Niby troszke pospala ale zaraz po tym dalam formule. Zasnela i znow sie obudzila, wiec dostala piers i jeszcze dojadla... Po przeniesieniu do lozeczka sie obudzila oburzona, znow piers na 3 min i zasnela na dobre... i chyba tez ja przenioslam, ale troche odczekalam. Teraz wstala i nawet nie wola piersi jeszcze tylko grzecznie siedzi na bujaczku :) to sie chwali Dziewczyny fajne pomysly macie z zabawkami, onyx home made grzechotki szczegolnie mi sie podobaja, hihi Kurcze moj bujaczek tak mi sie podobal, ale ma spora wade.. Maja z niego zjezdza w dol jak siedzi. Bujaczek ma za male wgniecenie na pupe chyba. Cos bede musiala pokombinowac Iwwwa... SERDECZNE GRATULACJE Z OKAZJI NARODZIN TAAAKIEJ KRUSZYNKI 🌼 🌼 🌼 🌼 na pewno jest slodka. Mam nadzieje ze nie bylo problemow ze tak wczesnie przyszla na swiat, bo nic nie pisalas przed tym. 3maj sie i wytrwalosci zycze na ten poczatkowy okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jej sie ureguluje,bedzie wiedziec ze kapiel,am i spanko:) ja juz po kawce,zjadlam sniadanko i zastanawiam sie nad spacerkiem,ale pochmurno i mgla u mnie,ale mam nadzieje,ze padac nie bedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja mam pytanie odnosnie \'child benefit\' - czy oni powiadamiaja jakos ze sie otrzymalo?? czy poprostu na poczatku miesiaca robia przelew i tak mozna sie dowiedziec o przyznaniu...? z gory dziekuje za info... :) Onyx genialny pomysl z tymi zabawkami robionymi - wykorzystam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga nam przyszlo pismoo po ok.3miesiacach od zlozenia,oczywiscie wyrownali,a na koncie mamy ok.10 karzdego miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowka*
ten sprzecik tani nie jest ale mysle ze to jest dobra inwestycja.no, tutaj nie placisz za antykoncepcje ale w Pl przez 10 lat(tyle działa) napewno wydaloby sie wiecej, chociaz nie jednorazowo, na pigulki np. A poza tym wszystko zgodnie z naturą! zadnych hormonow!jest jeden minus (obok ceny). w czasie karmienia urzadzenie może byc troszke zdezorientowane poniewaz karmiąca ma nieco wyższa temperature ciala niż normalnie.Chociaz różne sa zdania. no i trzeba czekac na powrot m-czki by moc zacząć wprowadzac dane. dlatego teraz wzielam zastrzyk. mam nadfzieje ze nie bede musiala dlugo czekac az mi si wszystko ureguluje poi nim, kurcze bo rozne sa przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli zdecyduje sie na ta metode,to dopoki bede karmic to bede brac tabletki anty.takze jak cos mam czas na uzbieranie kaski,jeszcze ten implant mnie kusi,chociaz troche sie boje,borowka za 10 lat to ja juz moze menopauze bede miec heh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak w pl za anty placisz ja za cerazette placilam jakos 30zl co miesiac,i co miesiac byla wyzsza cena:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Anecia :) 🌼... Ty zawszetak szybko odpowiadasz - suuuper :) ja nie mam pojecia na jaka abtykoncepcje sie zdecydowac... mysle o zastrzyku albo implancie, chyba ze tabletki ale to upierdliwe o nich pamietac... na spirale raczej sie nie zdecyduje... no nie wiem, piszcie dziewczyny co wybralyscie to i ja sie w koncu na cos zdecyduje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowka*
frugo ja dostalam od pampersa plytke z nagraniami jak dziecko w brzuszku slyszy np. rozmowe przy sniadaniu, utwor mozarta, kolysanke spiewana przez matke, utwor pop. niektore zrobily na mnie szokujace wrazenia -dzwieki jak z horroru, doslownie. jestem zrejestrow w pampersie i co jakis czas przysylaja kupony znizkowe na pieluszki i inne prod. monika taki samochod to supr sprawa. moja ma plastikowy, taki ze moze usiasc i odpychac sie nozkami, z tylu ma porecz i moze pchac. sa tam rozne dzwieki i piosenki. zuzia b. go lubi. jak jeszcze nie potrafila chodzic ale trzymala sie na nogach to wlasnie chodzila za tym samoch. zuzia lubi gromadzic rozne drobiazgi i wszystkie jej torebki sa powypychane klockami, misiami, czesciami zabawek. daje jej do zabawy pojemniki np po kremie. tam tez chowa swoje "skarby",przeklada, uklada, albo udaje ze sie kremuje.ostatnio gotuje razem ze mna. daje jej garnki, miski, mieszadelka, no i wsypuje makaron roznego ksztaltu, fasole,bulke tarta. raz byla nawet maka ale znudzilo sie jej gotowanie i stwierdzila ze to jest śnieg - wszystko w kuchni bylo biale, ale jaka frajda!ja z zuzia mam szczescie bo ona nigdy nie brala drobiazgow do buzi, ale i tak uwazac trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia twje leczo to takie jak oryginal wegierski. tez takie zrobie :) ale nie dzisiaj. dzis mam cos innego w planach. no mnie za 10 lat pewnie tez menopauza dopadnie :( eh, starość nie radość...ciekawe czy to urzadzenie mozna stosowac w czasie menopauzy tez...mam nadzieje ze tak...bo nie wezmę zadnych innych srodkow. teraz zdecydowalam sie na zastrzyk ale i tak z wielkim bolem.ole i tak przestane karmi cpewnie niedlugo wiec nie bede musiala brac nastepnego. zreszta mamy dobra antykoncepcje i bez tego, noc w noc w naszym łóżku nasze cory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga szybka jestem,bo z nudow co chwila sprawdzam czy ktos cos pisze:p do 14tylko WAS mam mozna powiedziec,pozniej mezus przychodzi,a osttnio toi nawet wczesniej,kurcze martwie sie jak tu z praca bedzie,tyle firm splajtuje w anglielskiej gaxecie pisalo,ze wootwoorth zamykaja,bo ma za duuuze dlugi,i kilka innych firm z 40letnia nawet tradycja szok normalnie borowka no wlasnie leczo jest w koncu z wegier:)ja dzisiaj kopytka,ziemniaki juz wstawilam!heh to macie suuuper antykoncepcje!tylko uwazaj bo jak moj daniel sie wczul ze spaniem u nas to 5lat go pogonic nie moglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej Anecia no ja też kopytka! ale z sainsbury's, bo inne nie wyjdą :P nie no tutaj to juz nie uda nam sie malej odizolowac. dopiero w Pl bedzie mogla miec swoj pokoj, wiec czekam wyjazdu jak zbawienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc paniom! karolcia ja robie z zabawkami prawie dokladnie tak jak pisala onyx. tylko ze ja dziele na dwie grupy i chowam do szafy na miesiac.dziala. przyzwyczaj sie jednak do mysli, ze te wszystkie piekne zabawki stojace na polkach w sklepach zadko interesuja nasze dzieci. najlepsza zabawa to mamine gary i lyzka do stukania po nich :O, drewniana lyzka do gryzienia i stukania po wszystkim :D , pielucha tetrowa, dostepna garderoba mamy, wnetrze rolki od papieru toaletowego, itd. u mnie hitem ostatnio jest torba z ikea (za 30p), sluzy za \"basen\" ;) a Ela ma prawie trzy lata :D . i tak jak pisala Monika2 nie kupuj zabawek na wyrost bo to za bardzo nie ma sensu. Monika2 ten samochodzik jest rewelacyjny (ja kupilam swoj w Argosie), Ela nauczyla sie przy nim chodzic jak miala 10 miesiecy :) onyx coz moge powiedziec... raz jest lepiej a raz gorzej. raz mala tuli Kube a ostatnio przywalila go nasadka od suszarki w glowe :O .oj ciezko jest pierworodnym zejsc z piedestalu. wiem cos o tym :D:D:D . musze baaardzo uwazac i nie zostawiac ich razem samych w pokoju. no i oczywiscie musze Ele angazowac we wszystkie obowiazki zwiazane z pielegnacja malucha, kiedy sie tego moja panna domaga :) jest ciezko, ale w sumie lepiej niz przewidywalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh pamietam moje 1wsze kopytka...jesli mozna je bylo wogole tak nazwac,ale pozniej juz ok,a moj brat twierdzi,ze jeszcze lepszych nie jadl:D to wyjezdzacie niedlugo,a jak to jest z tym fiskusem kurcze?borowka jak masz czas to wez zobacz na tej stronie http://www.onet.eu/ artykul pt.wracasz z emigracji,uwazaj na prawne pulapki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 jak twoj Nicola???masz juz wyniki badan??? Moj Adas podejzewam,ze bedzie zazdrosny,chcemy mu kupic wozeczek,lalke,buteleczke,zeby w razie czego gdyby chcial pomagac to mial swoja dzidzie:) ok uwalniam was od siebie,bo starszy synus mi marudzi,chce pograc🖐️pozniej zagladne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi zastrzyk anty nie sluzyl. przytylam sporo, caly czas plamilam i spadlo mi libido. wzielam go 3 razy bo musialam, ale wiecej sie nie skusze. tez myslalam o implancie wczesniej, ale on dziala jak ten zastrzyk (podobno). zostaja wiec pigulki i spirala. jesli sie bede zle po niej czula lub bede miala problemy wysle po antykoncepcje meza ;) . ja urodzilam mu dwoje dzieci, teraz przyjdzie jego kolej chwile pocierpiec dla sprawy :D oleniga herbatka nie powinna zaszkodzic, ale nie wiem czy nie obciazysz zbytnio jego brzuszka. moze podawaj mu infacol na zmiane z herbatka zamiast gripe water i obserwuj co sie bedzie dzialo. jesli nie bedzie dobrze wroc do zestawu infacol+gripe water ;) dobra kochane lece, bo mam dzis sporo do zrobienia! buziole! iwwwa gratulacje! 🌼 czekamy na relacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie po tych tabletkach cerazette swietnie sie czulam!po innych wlasnie tycie,zero checi na sex,bole glowy i zachowywalam sie jak chora umyslowo:p zobaczymy narazie mam kilka opcji i czas,a jak sie nie zdecyduje to wlasnie meza wysle,niech teraz on kombinuje,wory niech mu podwiaza czy co???heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Anecia bylam z nia w szpitalu na pediatrii i lekarz ktory ja badal byl chyba arabem albo cos w tym rodzaju nazywal sie Mahomet Ali powiedzial ze to nic niepokojacego ze wszystko jest ok ze wezly kolo gardla zawsze sie powiekszaja i gdyby mial sprawdzic mi to ja tez pewnie bym miala i ze on ma od dwudziestu lat wezly powiekszone i nic sie nie dzieje.Powiedzial ze Nikola ma tylko jednego powiekszonego wezla z boku szyi ale ze on ma 1 cm gdyby mial 5 cm to by pobrali probke a tak to nie ma co sie martwic. Niewiem jakos ufam tym czarnym bardziej niz szkotom czy anglikom,ale z drugiej strony jaka mam pewnosc czy wszystko jest ok bez badan.A co ty o tym myslisz? Iwwwa Gratulacje!!!🌼 Szczesliwe brzuchatki: lorinka.............19.11.2008.....32.....blackpool....c oreczka...Zuzia? Katelka25...........06.12.2008r....37....Cheshunt....... ?????...... olenka25............25.12.2008.....35....Coventry.....có reczka........? Kamila26............18.01.2009......33....Inverness.... . ? ...............? olenka2001.........26.01.2009......26....Cardiff....córe czka..Liliana? frugo05.............04.02.2009.......30....Winsford...ch yba coreczka anecia1702........19.03.2009......24.....Melton......... ..?.............? mi83.................24.03.2009.......23....Hinckley.... ..córcia.....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......18....Swindon.... ................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. magda_g............07.05.2009.......16....H/C........... ?syn?........... aleksandra188......22.06.2009.......11....hereford...... ....?........... czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... ....... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester....dziew.....Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .....Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26.........29/09.....3370....Essex Great Dunmow....syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynk a agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield........ córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn..............Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek MONDZI25..02/11..3850......Banbury.......coreczka....... ...Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. ....Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ......Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... .Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie(Grimsby)...syn...Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.....Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ...Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... ...Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n......Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.......Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath....c órka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ......Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke....chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green..................... mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×