Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Hej Kobitki:) anecia1702- no to Twoje Malenstwo tez szaleje.. :)Nusia tak skacze, kopie i wybula się, ze czasem to mysle,ze moze sie pomylili i jest starsza.. Kurczę i ciągle czekam czy pojdzie w górę bo na razie to raczej siedzi dalej na dole.. patunia- ja smaruje sie olejkiem -bio oil- podobno bardzo dobry i jeszcze zaczęlam mustelę, ale nie ludze sie.. to nie znika:( a wodę to dawalam z kranu, tylko, ze oczywiscie gotowaną. oleniga- dziewczyny mają rację, co do nieslodzenia. Ja postanowilam nie dawac Adasiowi tych herbatek instant z hippa czy gerbera bo wcale nie są takie zdrowe i normalnie daję np. z aronii- ma slodkawy smak i duzo wit. C, roiboos- podobnie i mnostwo witamin. A Adas bardzo lubi sage z dzikiej rozy i jablka. Ale serio przyzwyczail sie bez cukru i wypije wszystko- miete, melisę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia koper kupisz w każdym sklepie. ja kupuje w tesco. angielska nazwa to fennel. czasami jeszcze do koperku dodaje łyżeczkę rumianku. też pomaga na kolki i kupki. po angielsku to camomile. wody z kranu maluszkowi się nie daje, musi być przegotowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia ja podaje małemu między posiłkami ok 3 razy dziennie bo mój mały tyle potrzebuje bo inaczej bym musiała mu dawać mleko co godzinę a on je ok 130ml a to na 3 tygodniowe dzieciątko to trochę za dużo. a taka woda z cukrem zaspokaja mu taki głód do kolejnego papu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak konczy jesc mleko to dajesz mu wtedy wode..? i idzie spac i przesypia dluzej tak..? ja bede dawala sama wode kupie ten koperek to wyprobuje twoj przepis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia ja nie daje mu od razu po jedzeniu tylko po jakiejś godzince jak mi się budzi i jest mu leeee bo głodny. po porcyjce mleka jak bym mu dała takie picie to by mu brzuszek rozsadziło bo to za dużo jedzenia dla takiego malca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko skonczylo mi sie mleko a ze teraz nie mam gdzie kupic a w ciagu dnia zapomnialam moge dac malej bebiko a jutro juz normalnie wrocic do cow and gate..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mam pytanko, jakie stossujecie gryzaczki i zele na dziasla malca? Moj zaczyna zaraz 4 miesiac i juz wyraznie go dziaselka swedza. Jakies sprawdzone sposoby? Dzieki z gory. Jeszcze dwa tygodnie i bede w Polsce, hurra, juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc rodzinke. Na karmienie butelka nic nie poradze, bo karmie cycem i bardzo sobie to chwale. Nic tak nie uspokaja dzidzi jak cyc maminy. Przeszlam droge krzyzowa ale warto bylo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patuniaa ja bym nie ryzykowała,nie należy eksperymentować z mleczkiem,małemu brzuszkowi raczej to zaszkodzi w mniejszym lub większym stopniu(ból brzuszka,biegunka itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia dawaj taka wode z kranu przegotowana!w polsce kaza mineralke gotowac 5minut,ale ja taka gotowalam:)Mozesz troszke jej dac przed jedzeniem,na przyklad 30ml zobaczysz jaka reakcja,ile wypije po tym mleka.no jak nie masz mleka gdzie teraz kupic to raczej musisz dac inne,rozstepy nie znikna,tylko wybieleja mi83 moje tez w dole siedzi pod pepkiem czuje ruchy i pod prawym zebrem:D ok Dobrej Nocki Dziewczynki Brzuchatki!Dziewczynki Mamusie i ich Pocieszki🖐️ do jutra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a teraz obiecane sensacje. Ja dopiero wczoraj to wyczytałam i powiem szczerze jestem przerażona Plastikowe butelki szkodliwe dla niemowląt Niemowlęta powinny być karmione tylko butelkami szklanymi i nieprzezroczystymi plastikowymi. Badania dowodzą, że plastik stosowany w twardych przezroczystych butelkach może wywołać otyłość, choroby układu krążenia czy cukrzycę. Butelki ze smoczkiem, wykonane z przezroczystego twardego plastiku są produkowane z poliwęglanu złożonego z cząsteczek związku o nazwie bisfenol A. Przypomina on cząsteczki ludzkich hormonów i podobnie jak one łączy się z tymi samymi receptorami w organizmie. Przedostaje się z opakowania do pożywienia i jest wchłaniany przez organizm. Podgrzewany wnika do jedzenia 55 razy szybciej niż w temperaturze pokojowej. Bisfenol A może spowodować ludzkim organizmie wiele szkód: wywołuje zmiany w DNA, a także wpływa na zdolność gospodarowania energią zwłaszcza u kobiet w ciąży i niemowląt. W rezultacie może prowadzić do nadwagi, chorób układu krążenia czy cukrzycy - pisze "Rzeczpospolita" . - Szkodliwe działanie bisfenolu A może się ujawniać na przestrzeni 25-30 lat w postaci zwiększonego ryzyka pojawienia się nowotworu - mówi "Rz" dr Zbigniew Hałat, prezes Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów. - Związek ten prowadzi również do zaburzeń układu hormonalnego, a więc m.in. problemów z płodnością. Kanadyjskie ministerstwo zdrowia, zdecydowało o wycofaniu z rynku wszystkich pojemników na żywność dla dzieci zawierających bisfenol A Powiem Wam jestem przerażona ja mojej Oli dawałam mleko z butli Aventu i jeszcze czesto podgrzewalam w podgrzewaczu. Wyczytałam też,że te wszystkie świetne firmy typu; AVENT,Dr.Browns,Evenflo,Tommee Tippee produkują butle z dodatkiem Bisfenolu A. Jedyne plastikowe butelki które go nie zawierają to BORN FREE i THINK BABY albo pozostają nam szklane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
czesc dziweczyny! Mam pytanie czy tu w anglii mozna dostac zwolnienie lekarskie z powodu ciazy i zlego samopoczucia w pracy? Poniewaz ja pracuje jeszcze do 14 stycznia.Jestem juz w 22 tyg i naprawde coraz bardziej mi ciezko zwlaszcza dlatego ze pracuje po12 godz.2 dni,2noce i 4 dni wolnego z czego pierwszy caly przesypiam po tych nockach...W dodatku pracuje na tasmie,w sumie dali mi krzeslo ale jest bardzo nie wygodne bo jest wysokie i musze ciagle sie nachylac zeby dosiegnac do tasmy i czuje sie niekonfortowo,bo przeszkadza mi juz brzuch i w dodatku w tej pozycji ciagle czuje jak dzidzius sie rusza i boje sie ze jest mu niewygodnie w tej pozycji.Pozatym czesto ze zmeczenia po12 godzinach,pobolewa mnie podbrzusze a i w dodatku nie mialam jeszcze risk asesment...Jutro ide do GP jak myslicie mam szanse dostac jakies zwolnienie lekarskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz wezmę na tapetę nasz wspaniały Paracetamol Cytuję z polskiej gazety; Lek ten,stosowany u niemowląt,może zwiększać ryzyko astmy! Takie ostrzeżenie opublikował właśnie magazyn Lancet. W badaniach uczestniczyło aż 200 tys.dzieci z 31 krajów.Stwierdzono,że u dzieci zażywających dużo paracetamolu,ryzyko rozwinięcia się astmy wzrasta o 46%.Lek może też zwiększać zagrożenie atopowym zapaleniem skóry i katarem siennym.Naukowcy przypuszczają,że składnik paracetamolu,acetaminofen,zwiększa ryzyko alergii.Radzą,by lek dawać niemowlętom tylko wtedy,gdy gorączka przekracza 38,5 stopnia. I bądz tu człowieku mądry Wszystko szkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Doberek!!! Ja juz przy kawusi! Frugo to dalas nam do myslenia z tymi butelkami,ja uzywam tommie tippie,a po paracetamolu mam taaaaka biegunke,dlatego biore apap:)tu go nie ma,ale w polsce jest to najbezpieczniejszy dla kobiet w ciazy noi no-spa.ciekawe ile zeczywiscie w tym prawdy???dzieciom daje nurofen,bo ta Polska lekarka z tad doradzila,bo zawiera tez przeciwzapalny,a paracetamol nie,takze jesli np.dziecko ma goraczke,i czerwone gardlo(zapalenie)to zawsze pomoze i na to zapalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie i Brzuchatki :) dalam mojej malej to bebiko narazie sie nic nie dzieje ale dzisiaj spowrotem chce wrocic na cow and gate moge tak zrobic..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patuniaa mysle zenic nie bedzie,wiele dzieci nie akceptuje jakiegos mleka i trzeba zmieniac i zmieniac,az w koncu jakies przypasuje,ale juz raczej pamietaj ze mleko sie konczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia ja tymi butelkami to się przestraszylam bardzo cały czas przy oli używałam aventu a na noc zawsze robilam butle i wstawiałam do podgrzewacza na odpowiednią temp. jak sie budziła to wszystko było gotowe a tu teraz takie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no patuniaa nauczke masz,ja zawsze po 2mleka kupuje. frugo to tez moze byc tak,ze te butelki maja mala ilosc tego,a zagraza znacznie wieksza,zawsze te niby najlepsze produkty wychodzi,ze sa najgorsze heh,ja swojemu zaczelam podawac z butli mleko cos jak mial 7mies,dalej pije mleko a wstyczniu2 latka bedzie mial:(na szczescie 1-2dziennie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny kiedys tez naczytalam sie o tym bisfenolu itd. przerazilam sie. czytalam dalej.i dochodze do wniosku,ze gdybyby ilosc tej substancji byla rzeczywiscie szkodliwa sprawa bylaby nagłośniona, produkty (nie tylko butelki, ale i wszystkie inne przezroczyste) wycofane ze sprzedaży, a substancja zakazana, no i oczywiście producenci ukarani.Tak jak bylo np z melanina w chinach.puki co dzieci dalej pija z buteklek aventu , tommy tippee i innych.mysle, ze potrzeba jednak wieksze ilości biosfenolu by byl szkodliwy, tak jak pisze anecia.poza tym te ogromne firmy produkujace produkty dla dzieci musza miec zaufanie konsumentowi i produkty musza przejść wszelkie testy.gdyby rzeczywiscie to bylo szkodliwe zaprzestalyby produkcji.i tak to moja Ola pije z b\\utelki tommy tippee, poniewaz spodobal mi sie smoczek, jakiego zadna inna firma nie mila. no ale oczywiście każda z Was może wuważac inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie,ze tak niech przebadaja wszystko to zamiast leku na raka nie bedzie po prostu substancji ktore go wywoluja i juz heh,mi tez w tommie tippie spodobaly sie smoczki dlatego kupilam,adas tez zaakceptowal:) a astme to tyle rzeczy wywoluje ze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka piszesz ze nic tak nie uspokaja jak cyc mamy.Ty wiesz co ja musze robić?Dosyc czesto by mala nakarmic a w tym czasie jest jaks marudząca,musze ja uspokoić na rekach, i to do zupelnego wyciszenia, a dopiero potem maksymalnie szybko przystawic ja do piersi bo inaczej krzyk nie z tej ziemi.Czesto przez to az boje sie pomyslec o karmieniu. Wystarczy, ze prubuje ja przystawic jak nie jest jeszcze glodna, no wiadomo, nic na sile, poczuje cycka i w krzyk, bo ona jeszcze nie chce. i co tu z takim zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalony :) anecia a apap to niby co? apap to nic innego jak paracetamol wlasnie ;) ja mysle ze mowa tu o dlugotrwalym stosowaniu. z reszta nie daje sie go niemowletom na zapas. jesli chodzi o butelki to juz kiedys rozmawaialysmy dokladnie o tym zwiazku na forum. uwazam, ze ten kto je dopuscil do obrotu powinien puknac sie w glowe. problem polega na tym, ze nadal wszyscy je kupuja. sama mam \"na wszelki wypadek\" ze 3-4 butelki. trzeba by zakazac sprzedaży by nikt ich nie uzywal, i wprowadzic do obrotu szklane. na to jednak nikt nie pojdzie w anglii, bo wiekszosc firm produkujacych owe butelki jest wlasnie stąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i raka ile rzeczy wywoluje....no coz zamknijmy sie w sterylnym pomieszczeniu i pijmy sterylna wode;)pewnie też by zaszkodzilo. a propo wody, jesli podajecie dzieciom wode mineralna musi byc ta nisko zmineralizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka moj Kuba zachowuje sie bardzo podobnie. jesli zle odszyfruje powod jego frustracji to mam dwukrotnie wiekszy krzyk. cyc jako uspokajacz tez na niego nie dziala, chyba ze czegos sie przestraszyl (czyt. Ela) lub chcialo mu sie do mamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem MamoEli ze apap zawiera paracetamol,ale po prostu po nim nie mam biegunek,mysle ze ten co tu kupilam cos tam jeszcze zawiera,a nie chcialam juz kupowac z innej firmy,bo mam zapas apapu i wiem ze po nim rewolucji nie mam,ale to prwda co piszesz w duzych ilosciach WSZYSTKO szkodzi,wiecie ze soku z warzyw iz owocow tez nie wolno pic np.kubus bo zmieszane warzywa z owocami tez na cos tam szkodza,takze wszystko z przymrozeniem oka trzeba brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×