Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Gość Sarah 28
Jesli umiecie zrezygnowac calkiem z ziemniakow to super! Jesli nie... starajcie sie je jesc tylko 1 raz w tygodniu, albo np w zupie ogorkowej. zupy maja malo kalorii pod warunkiem ze nie sa zabielane smietana ani zasmazkami! No i lepiej wkroic do zupy ziemniak niz wsypac makaron. Jesli czujecie sie glodne w ciagu dnia to mozna zjesc marchewke albo pic duzo wody. To serio pomaga. W razie pytan piszcie:) Trzymam kciuki za siebie i za wszystkie odchudzajace. Ja w tabelce podalam date poczatkowa odchudzania 19 styczen. Do tego czasu moze nas przybedzie w tabeli:)) Buzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikio możesz mi powiedzieć gdzie sie leczysz. Mieszkamy w jednej okolicy, a chciałbym zmienic lekarza. Tabelka odchudzajacych: Nick................Cel.................czas diety..............Wynik....... Sarah28............10 kg..............od 19.01.09..............0......... kasia29..............8kg...............od19.01.09..............0.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abelka odchudzajacych: Nick................Cel.................czas diety..............Wynik....... Sarah28............10 kg..............od 19.01.09..............0......... kasia29..............8kg...............od19.01.09....... .......0......... Surfitka............10 kg..............od 19.01.09...............0......... Ja bede robic mniej wiecej jak ty Sarah, przy czym wykorzystam swoja wiedze odnosnie indeksow glikemicznych potraw i bede starala sie jesc tak jak przy cukrzycy. Sniadanie 2 pkt, obiad do 3 pkt, kolacja 2 pkt i II sniadanie i podwieczorek po 1 pkt. Wiem, ze mi totalnie nie sluzy pieczywo, makaron, z ryzem jest troszke lepiej. Ja nie zrezygnuje z kawy z mlekiem (odtluszczonym), bede dosladzac slodzikiem ;) Zero sokow i napojow gazowanych. Duzo warzyw ( warto zastapic ziemniaki fasola, soja) i owocow. Kaszy nie laczymy z miesem, podobnie jak ziemniakow i makaronow. Mozna makaron, ale z owocami lub warzywami. No i koniec z ciastkami i czekolada. Jak bedzie ssalo to jedna landrynka :P Zobaczymy czy sie uda..moze nawet wiecej niz te 10 kg. W lutym ide po metformine wiec licze dodatkowo na jej pomoc. Postanowienie - do wiosny bedziemy laski :D Lucynko, moja siostra urodzila syna w wieku 20 lat. A corke w wieku 31 lat. ma 11 roznicy miedzy dziecmi wiec tlumaczenie ze za duza roznica do mnie nie przemawia. Ale oczywiscie to twoja sprawa, i rozumiem ze nie chcesz miec wiecej dzieci. Duniu, dzieki 🌻. Martwie sie o synka twego :( Zycze zdrowia wam obojgu !!! Mikio i mamo samiego, macie racje - gdy sa dzieci w zwiazku juz nic nie jest takie proste. Pierniczek, ja ci recze ze nie bedziesz sama jesli zdecydujesz sie na rozstanie. Taka dziewczyna jak ty nie bedzie sama. Uwierz w siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
kasiu lecze sie u dr Jakuba GRDZIEŃ przyjmuje -ul.Kraszewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
hejka. no dziekuje serdecznie za slowa wsparcia odnosnie porodu - wkoncu sie Wam wygadalam... a pisalam jak mi kazali obslugiwac inkubator i lampe od zoltaczki mojego Miloszka? wiecie co? zeby laik obslugiwal sprzet medyczny? musialam pilnowac temperatury inkubatora bo sie za bardzo nagrzeal i wylanczac go w odpowiednim momencie... i raz poparzylam dziecko bo mi sie usnelo!... ale plakal! :( no ale padlam... ta lampa stala przy moim lozku dwa dni i dwie noce - jak moglam nie usnac? w dodatku trzeba bylo przekrecac malego jak na roznie pilnowac zeby sobie opaski z oczek nie zdjal bo moglo mu wzrok uszkodzic i pilnowac zeby jaderka ,mial zakryte mo moglby w przyszlosci byc nieplodny...no a wiadomo ze dziecko 2 godz nie bedzie chcialo lezec na brzuchu... mialam zalamanie nerwowe tam przy tej aparaturze. wylam cale te dwa dni i dwie nce. moj D nawet tam interwweniowal ze mam chyba depresje poporodowa i zeby mi cos pomogly... przyszly ...raz! ...na dodatek Miloszek od tych naswietlan mial rozwolnienie i robil kupe co pol godz... nie nadazalam zmieniac pieluch. nic mi te malpy nie pomogly. nic. a ja po tej cesarce ledwo sie ruszalam!...chcialabym miec drugie dziecko ale jak sobie przypomne to wszystko....brrrr!!!... pojde z worem pieniedzy na lapowki moze wtedy czlowieka potraktuja jak czlowieka....ale dosyc o tym. juz sie wygadalam na dobre! repetytorium ja tez chce Cie miec w kontaktach na naszej klasie!!! patianko mozesz mi wyslac namiary repetki? plzzzzzzzzzzz pierniczek nie wypowiadam sie. nie doradzam woncu to Twoje zycie. nie mniej jednak baaaaaaaaaardzoooooo wspolczuje. badz dzielna!!! sarah podziwiam za ta diete ja bym nie dala rady... a my bylismy dzisiaj na szczepionce z Miloszkiem. ale byl dzielny :) jestem dumna z niego bo inne dzieci darly sie w nieboglosy a on zuch! tylko chwilke zaplakal. wazy juz 4320 g. rosnie mi chlop co? ;) jak na wczesniaczka to chyba niezle :) wkoncu to dopiero 6tydzien zycia...a co do naszych "kujonow" - patianki i repetki to powiem wam ze mi sie tez juz nie chce uczyc!!! :( slabo mi jak sobie pomysle o tym... ale na zjazd chetnie pojade i sobie... odpoczne od pieluch;) pozdrawiam wszystkie dziewuszki i "stare" i nowe" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna, jak tak czytam to co piszesz to mam wrazenie, ze naszej sluzbie zdrowia sie w dupach poprzewracalo. Ja oddawalam dziecko kiedy mi sie spac chcialo. A jak mialam ochote z nia pobyc to po nia dzwonilam i mi ja przywozili. A co dopiero obsluga lampy i inkubatora ???? Nienormalne jakies. A nikt z domu nie mogl ci pomoc? tzn. pobyc troche z malym w szpiatlu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_biedna
surfitko nie mozna bylo wchodzic nikomu - nawet mezom na oddzial nie mowiac juz na sale gdzie byly kobitko po cesarkach :( ... zeby miec odwiedziny to my musialysmy wyjezdzac z dzecmi do jednej malej salki gdzie bylo multum ludzi i rzadko kiedy dalo sie usiasc i normalnie pogadac z bliskimi... a dziecko to ja juz to juz tego samego dnia mi przywiozly i zostawily zebymm sie nim zajmowala - takie tu zwyczaje.... a ja cieta wiec wyobraz sobie ile mi czasu zajmowalo zeby sie w ogole do niego podniesc i wziac na rece czy zmienic pieluche..10 min to mi sciaganie samych nog z lozka zajmowalo. ajak cos mu sie dzialo i staralam sie szybko... to w rezultacie bylo wolniej bo szwy szarpalam.... okropne to bylo wszystko! naprawde. nikomu czegos takiego nie zycze... odwiedziny praktycznie zadne, opieki zero, czlowiek byl skazany na bycie samej z wlasnymi myslami...a wiecie jak korba wtedy odbija??? jakie ja mialam mysli pesymistyczne! Boze! ile ja sie naplakalam... i z bolu i zniemocy i ze smutku ze sama jestem z tym wszystkim, ze nie moge sie cieszyc z najblizszymi szczesciem...bo to powinny byc szczesliwe chwile...nie byly... dopiero jak wyszlam ze szpitala doszlam do siebie ...tez troche to trwalo... na dodatek polowe pobytu w szpitalu bylam sama na sali bo wypisano dwie dziewczyny ktore rodzily wczesniej.... sama w wielkiej sali - nawet nie bylo do kogo geby otwaorzyc i porozmawiac... dobrze ze sa komorki... wieczorami chociaz sobie pogadalam z moim D...a dokladniej mowiac przeryczalam mu w sluchawke... no a ten inkubator i ta lampa to juz mnie dobily na maxa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam koleżanki drogie;) ja biedna juz zadziałałam na naszej klasie dane repetki ci przesłałam;) obejrzyj sobie tego kojona;););););) naszego:););) ja dziś tylko 4 h wytrzymałam w kserówkach jak mi rano budzik zadzwonił to nie wiedziałam gdzie jestem;)l Pierniczku tak sobie myślę zrób co ci serce podpowiada to musi być wyłącznie twoja decyzja.. życie układa nam różne scenariusze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biedna zobacz ile nasz organizm jest w stanie wytrzymać w tobie siła brawo kochana:))) twarda z ciebie kobita;)) najważniejsze ze juz wszystko jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biedna, naprawde wspolczuje 🌻 Nie wiedzialam, ze sa jeszcze takie szpitale w PL. Moja siostra rodzila 6 lat temu, po porodzie byla na 5-osobowej sali, ale ja siedzialam u niej po pare godz. dziennie. Mezczyzni byli mniej mile widziani, z racji tego, ze wiadomo karmienie, krwawienie itd.... ale kazdy mogl miec gosci ile chcial w sumie. I dzieci tez wtedy byly z mamami kiedy je chcialy, a nie ciagle. A cesarka to doadtkowy problem przeciez i z tego co ja wiem, tutaj nie wolno wstawac przez 12 h wogole. Biedulka, duzo przeszlas, ale grunt, ze juz jest dobrze, maluszek rosnie i jest sliczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety tak bywa w niekórych szpitalach. Ale to, że kazano Ci lampy pilnować to nienormalne. Nawet w najbardziej paskudnym krakowskim szpitalu (moim zdaniem) tak nie ma. To przykre co Cię spotkało. Surfitko, niestety niektórym się poprzewracało :O Bardzo dziękuję za rady i pocieszenia 👄 Surfi, Dunia, Ja-Biedna, Repetka, Mama_Samiego i wszykim innym. Któraś pytała dlaczego zdziwione były 3 osoby. Ano 3 - ja, On, i Ona. Wczoraj się spotkaliśmy na wyjaśnienia. Nawet nie łgał. Powiedział, że mnie kocha, uważa za mądrą kobietę i zostawia decyzję mnie. On uszanuje każdą, ale liczy, że nie straci kontaktu ze mną. Jeszcze nie wiem co zrobię. Muszę pomyśleć. Cały czas mi się wydaje, że czas mnie goni :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
pierniczku współczuje ci spotkania z NIĄ!! podziwiam bo ja bym oczy wydrapala i wlosy wyrwala ciekawi mnie w jakich okolicznosciach doszlo do zdrady i jak poznal tą kobietę ale rozumiem ze nie masz ochoty na zwierzenia to bardzo osobiste i napewno strasznie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki źle zrozumiałaś pierniczek się spotkał ze swoim eks a nie z nią ;) no masz kobieto o czym myśleć teraz, głowa do góry musi być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Patiana- Ty to lepiej sie wyspij :) mikiO dobrze zrozumiała:) Pierniczek+ facet+ta suka-sorki ale musiałam.tez bym jej włosy wyrwała !!!! a jemu to wpierdziel na maxa bym dała.!! ***Surfitka- jakos nie myśle o drugim dziecku tym bardziej ,ze po tej chorobir chyba bym stracha miała.Chodziło i o róznice wieku miedzy dziecmi -chyba było by nie ciekawie?? A kto mnie wrzuci do tej tabeli?? no jak dzis zaczęłam diete nie dośc ,ze zjadłam ziemniaki to jeszcze z mieskiem(sznycelek) ! :(:( ale od jutra daje słowo kawa z jogurtem z rana na obiadek sałatka i łosoś-przysięgam ! **ja_biedna- jestes tak dzielna ze hip hip huraa! Ide ogladac moje seriale typu;..........!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka odchudzajacych: Nick................Cel.................czas diety..............Wynik....... Sarah28............10 kg..............od 19.01.09..............0......... kasia29..............8kg...............od19.01.09....... .......0......... Surfitka............10 kg..............od 19.01.09...............0......... Nati87..............12kg..............od 10.12.08...............7kg mniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przez 2 miechy schudłam 13 kg. Ginekolog jak się dowiedział, to mnie opierdzielił, że ho ho :) Ale na szczęście wyniki badań mam dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przez 2 miechy schudłam 13 kg. Ginekolog jak się dowiedział, to mnie opierdzielił, że ho ho :) Ale na szczęście wyniki badań mam dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale za co cie opierdzielil? Ze za szybko? Z reguly wyniki sie poprawiaja jak sie schudnie, szczegolnie jak ma sie z czego ;) Nie mowie o tym, ze ktos kto wazy 50 kg chudnie nagle 10, bo to choroba, ale jak ma sie troszke sadelka to chyba nie zaszkodzi ;) Ja schudlam w 3 miechy 10 kg przed ciaza, i czulam sie wysmienicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foforek na jak która? ja kobito:) i to w pierwszym cyklu po laparoskopii ja biedna no ja juz sie zaczynam bac porodu jak przeczytałam twoje sprawozdanie a wczesniej duni:( sarah tzrymam kciuki za twoje odchudanie pierniczku faktycznie bardzo nieciekawa sytuacja powodzenia w podejmownaiu decyzji oby były dobre dla Ciebie patinko czemu naiwna? przeciez ty też kiedyś w koncu bedzieszw ciazy i lepiej pewne rzezcy wiedziec- a moze to akurat teraz? wszytskim studiujacym ---wytrwałosci- ja skonczyłam studia 3 lata temu ale nie kazcie mi sie nigdy wiecej uczyc:) mamo samiego ja mam na 20 sierpnia-9 tydzien pewno sie bedziemy razem meczyły oby nie tak jak kolezanki z forum a kiedy chcesz powiedziec w pracy? u nie juz wiedza - zreszta mam nerwowa sytuacjie w pracy wiec uciekłam na l4 no nie mowiac o tym ze sie kiepskawo czuje -mam nerwobole w klatce piersiowej-porazka-zawsze to miałam tylko teraz czesciej no i nie moge brac zadnych leków wiec wole sie nie denerwowac i nie chodze do pracy mikio dawno cie nie \"widziała\" -ps rzadko bywam z powodu braku dostepu do kompa:) bardzo duza mądrość przemawia z twojej wypowiedzi- kurde ciekawe co ja bym zrobiła jakby mnie maz zdradził:( wole nie myslec surfitka ninka piekna :) dunia jako młoda mama troche sie sypiesz? nie no zartuje- zdrowia zycze trzymam kciuki oby z małym to nie było nic powaznego oki troche nadrobiłam zaległosci cikeawe kiedy bede znowu miała kompa..ale porazka jakby jakies uzaleznienie całuje Was serdecznie i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam pytanie do Pań tu zgromadzonych :). Czy USG wykonane w celu wykrycia ewentualnego zespsołu policystycznych jajników jest zwykłym jeżdżeniem po brzuchu? ;) Bo słyszałam, że czasami ginekolog wykonuje takie jakby endo USG. A zupkę polecam zagęścić pomidorami z puszki jeśli akurat pasują ;). Gulasz natomiast startym jabłkiem. Też mam dietę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucynka a ja myślę ze dobrze zrozumiałam pierniczek się nie spotkał z tą laską tylko ze swoim chłopem;) a może faktycznie czas się wyspać bo mi się kręci w głowie od roboty i nauki;) Jak ci szła jazda na łyżwach;) pewnie super było;) basiamm ech tak napisałam bo kurcze ten okres się już nudny robi... 29 d.c. jak mnie cycki bolą czuję się jak dojarka!!! nie cierpię tego uczucia nawet stanik przeszkadza oj idzie @ na bank czuje to wredna jedna wstrętna głupia @ ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opierdzielił, że za szybko :) ale ja się czułam i czuję świetnie :) a to uczucie, gdy się okazuje, że ubrania są za szerokie!! bezcenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniam nie po brzuszku od środka badanko:) komputerek przyrząd i jechane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarah 28
Fajnie ze sie dopisalyscie:) Surfitko: Fajne rady dodalas, ja do kawy wsypuje smietanke w proszku ale nie slodze. I nie bede sie od tej smietanki odzwyczajac bo i tak nie dam rady. Ja_biedna: Tak, dieta jest dosc rygorystyczna ale co zrobic... jak sie ma sporo do zrzucenia to niestety trzeba z tym skutecznie walczyc. na szczescie wszystko co w tej diecie jem, smakuje mi:)) Pozdrawiam:) Jesli sa jeszcze jakies chetne do odchudzania i wspierania sie w tym to zapraszam do tabelki:) Mam pytanie... wiele z Was bierze lub bralo metformine i piszecie ze od tego sie chudnie... Jesli ja nie mam cukrzycy... moze mi to tez pomoc w straceniu na wadze???? Napiszcie prosze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) Na wstepie chciałabym serdecznie pogratlować Basience i Mamie Samiego :) dziewczyny super wiadomość :) trzymajcie sie dzielnie :) i ślijcie fluidki :) U mnie zero zmian własnie jestem w trakcie @ ktora przyszla po 35 dniach, ale ja sie zabezpieczam :D jak za dawnych czasów ale na niedlugo :) mysle ze po wakacjach zaczne działac :) mam bardzo zmienne nastroje ostatnio, popadam w depreche jakąś skonczylam szkole i nie mam pracy i to mnie doluje :( a tak pozatym wrocilo mi kilka kg z mojej dietki i jaknajbardziej pisze sie na odchdzanko z Wami ja będe stosowac dietke niskoweglowodanową nawet powiem ze w ogole wyeliminuje wegle ;) tak dla świetego spokoju zrobilam sobie badania ostatnio podstawowe morfologia wyszla ok., tsh tez w normie a co mnie bardzo zdziwilo to moj cholesterol ktory jak na moje obzarstwa i nadwage jest super:) to tyle u mnie :) Surfitko córeńkę masz przekochaną i śliczną :D ciekawe jak wyglądał by braciszek dla Ninki :) Pierniczku cóż to sie porobiło biedna :( ostatnio mowilas ze Twoj facet ma doły , nie moze sobie czyms poradzic moze to to spowodowalo ze peknął ?? Tylko szkoda ze w taki sposób :( szkoda mi Ciebie i nprawde nie będe Ci doradzać co masz zrobic bo sama najlepiej podejmiesz decyzję. Mam nadzieje ze nie będziesz juz cierpieć... Ja_biedna bardzo wspolczje porodu nawet nie moge sobie wyobrazic tego co przezylas :o ale to jakas tragedia wołająca o pomste do nieba!!! A czy Ty przypadkiem nie mialas zatrucia ciążowego i przez to wczesny porod a co za tym idzie stan przedrzcawkowy ??? Bo pamietam jak mowilas ze masz wysokie cisnieni w ciazy! Matko kochana dzieki Bogu wszystko skonczylo sie dobrze :D trzymaj sie dzielna kobietko :) Duniu Ty tez swoje przeszłas :o co sie dzieje do cholery na swiecie !!! Nie moge tego pojąć :( coraz gorzej , wszedzie tylko pieniadze i pieniadze sie liczą ... :( Duniu duzo zdrowka dla twojego synka i nie zamartwiaj sie wszak nasi lekarze cofaja sie w rozwoju ale medycyna poki co idzie do przodu :) Lucynko :) w grupie razniej sie odchudzac :) podaj dane to Cie wkleje :) Patianko, Repetytorium :) wspolczje sesji , szkola za mną czasem tęsknie , ale nie za sesja :) powodzenia Wam zycze :) i samych 6 :D Fafforku, Nati gratuluje utraty wagi :) tez tak chce :) Miki, Sarah :) pozdrawiam :) i reszte rowniez :) mnie nie bylo dlugo ale nie wspomne o Let, Ejmi Kitce, Markotce gdzie sie podziewacie ??? Tabelka odchudzajacych: Nick................Cel.................czas diety..............Wynik....... Sarah28............10 kg..............od 19.01.09..............0......... kasia29..............8kg...............od19.01.09....... .......0......... Surfitka............10 kg..............od 19.01.09...............0......... Nati87..............12kg..............od 10.12.08...............7kg mniej A_psik..............20kg...............od 19.01.09..............9kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie w sierpniu bedzie dzialo :) Ja wam dziewczyny zycze abyscie takich mek nie musialy przechodzic. Sprawdzcie szpitale, zrobcie ogledziny wczesniej, moze uniekniecie takich sytuacji jak ja biedna. chociaz powiem wam, ze to zalezy jak lezy. Moja siostra rodzila w krakowskim nienajlepszym szpitalu Narutowicza i byla bardzo zadowolona, miala przemila polozna, wsadzila ja do wanny podczas boli, i ogolnie jak lubi narzekac na zycie, na porod tam nie narzekala ;) Kolezanka zas rodzila w tym roku w szpitalu Zeromskiego, podobno najlepszy w Krakowie, no i o malo nie stracila dzidzia. Rodzila przez 14 h, dziecku zanikalo tetno, i dopiero dali wtedy jej oksy by przyspieszyc porod, porod sie przyspieszyl, ale podobno polozyli jej sie na brzuchu i pekla jak dunia strasznie, po prostu wypchali z niej dziecko. Maly trafil do inkubatora :o Na szczescie wszystko z nim ok, ale ...porod pozostawial wiele do zyczenia. Kuzynka meza tez rodzila w tym roku ale na Siemieradzkiego ( tez jeden z najlepszych w rankingu rodzic po ludzku) i tez z tego co wiem przezyla koszmar, porod kleszczowy. Ale dokladnie nie wiem co i jak. Jak kiedys dane mi bedzie byc jeszcze w ciazy i rodzic w Polsce, to wybiore szpital w ktorym po pierwsze bede miec zapewniony epidural ;) i dobra opieke dla dziecka. Sarah, ja tez nie mam cukrzycy. Ale metformine biorze sie przy pco, bo to ponoc od tych zaburzen metabolicznych i insulioopornosci mamy te cysty na jajnikach, ktore sa nadwrazliwe na dzialanie insuliny. A te cysty produkuja za duzo testosteronu, ktory z kolei blokuje owulacje. Nadwaga wzmaza produkcje tego hormonu. Kolo zamkniete. A nadwaga bierze sie wlasnie ze zlej przemiany materii. Ja mam nadzieje, ze dostane metformine. Ale pojde do lekarza dopiero jak bede w nastepnym cyklu, bo dopiero niedawno odstawilam tabsy i czuje sie cudownie z tym :D Patianko :D Jechanko mowisz :P Usg aniam, usg dopochwowe znaczy ;) Faforek, wlasnie o to chodzi, o wymiane garderoby ;) A ja mam repetke na nk? Bo sie troszke pogubilam. Apsik, nie wolno calkiem wyeliminowac wegli bo dostaniesz kwasicy metabolicznej. A co to jest to poszukaj w neice. Strzez sie od tego. Nic nie mozna w nadmiarze i wegle sa potrzebne !!! Ale przyjmuj je w prostej, lekkostrawnej postaci - owocow - najlepsze jagody, truskawki, poziomki, pozeczki, agrest. Dobre tez sa jablka i cytrusy. A najlepszy grejfrut. Unikaj babnanow, winogron i czeresni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biedna normalnie jak czytam to jakbym o sobie czytała tzn. tą niemożliwość wstawania do dziecka już w pierwszej dobie bo odrazu po ok 2 godz,po poroddzie dają dziecko no i jak i ile czasu wstajesz do dzidziulka:( ja z płaczem ledwo przytomna bynajmniej a jak poprosiłam położną żeby pomogła mi wstać tzn.poprosiłam aby tylko podała mi rękę- NIE CHCIAŁA! No a o tych lampach to samo było w moim szpitalu-masakra jak szie dziewczyny męczyły,pilnowanie opaski,przekładanie co trochę i płacze ciągłe bo dzieciaczki tego nie cierpiały,najlepszy był motyw jak jeden aparat robił spięcia i nasze kontakty nad głowami skwierczały :O ja na szczęście choć tego uniknęłam a męczyło mnie samo to że obok siebie z każdej strony łóżka miałam te lampy innych mam i w oczy calusią noc rażenie:O także wspomnienia takie same jak Twoje:( ja o 17 miałam okuliste prywatnie-tym razem chciałam już konkretnie zbadać oczy dlaczego tak teraz strasznie źle widze..Pamiętacie jak przed porodem miałam to okropne zapalenie oczu,spojówek,rogówka itp? i nie liczyło to sie do cesarki???podczas porodu miałam jeszcze wylew n cale oko-na naszej klasie widać,teraz na to oko widzę zupełnie przez mgłę i baaardzo mi to utrudnia życie i wiecie co???? okazało się że tamta okulistka nie doleczyła mi tego zapalenia i mam straszne zmiany,jakieś narośle czy jakoś tak to nazwała w rogówce po zapaleniu i nie obiecuje,że mi wróci wzrok ale się postara trochę polepszyć i wierzcie tu lekarzom :( chyba wezmę się za tą podaną dietke :P czas zrzucać kg poprodowe bo same nie idą niestety:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×