Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

U mnie PCO stierdził lekarz w marcu tego roku najpierw zauważył jajniki z torbielkami a później wysłal na badania hormonalne które potwierdziłytą chorobę. Objawy mam podobne do twoich, owłosienie, trądzik, tylko u mnie do tego dochodzi lekka nadwaga. Dobrze że bierzesz tabletki anty dzieki temu \"oszczędzasz\" jajniki. Jeżeli jednak masz jakieś wątpliwości to idź do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja błąkałam sie po roznych lekarzach az w koncu trafilam na takiego ktory skierowal mnie do endokrynologa.Endokrynolog do szpitala na 5 dni i wszystkie badania zrobione.Wszystko wskazywalo na PCOS,oprocz wagi bo w wypisie mam niedowage.oBjawy takie jak u wszystkich Dziewczyn tradzik,wasik na gorna warga itd itp.Teraz lecze sie u porzadnego gina(czyt.drogiego:() i mam zamiar zajsc w ciaze.Biore duphaston i clo.Pozdrawiam i glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_8_8 Moglabys mi powiedziec jak czujesz sie po tych tabletkach? Jak waga itd. Ja biore je od paru dni. Lekarz powiedzial ze sa dobre ale niestety nie m znam nikogo kto je bierze wiec pytam Ciebie. Wydaje mi sie ze masz pco, da sie z tym zyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda_8_8
ja juz biorę je prawie rok, w sumie to nie narzekam na razie tak bardzo, waga utrzymuje się w normie tak jak przed braniem ich, apetyt miałam większy tylko na początku, a potem wrócił do normy, ale niestety celulit się pojawił:/ wypadają mi mi włosy, ale nie garściami, zresztą to jest jeden z objawów tej choroby, to tak naprawdę może od tego, a nie od tabletek, może częsciej mam "humorki" i dołki ale dość szybko przechodzą..i w sumie to wszystkie objawy po Yasminelle:) wcześniej pół roku brałam diane35,to była tragedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misslady87
jaka jest szansa na ciaze przy PCOS? Nie mam regularnych okresow dlatego nie wiem kiedy sie kochac, aby zajsc... ( bo nie mozna okreslic, ze to 14 dnia;) ) Czy sa tu jakies kobiety z PCOS co maja dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misslady87- mnóstwo kobiet z PCO ma dzieci, ja np. już rok się leczę i aktualnie jestem w 9tygodniu ciąży:) Ważne żeby mieć dobrego lekarza, który dobrze dobierze leki. I wszystko jest możliwe, ja zaszłam w ciążę biorąc tylko metforminę. Tak dobrze podziałała na moje jajniki, że nic innego nie musiałam brać. I udało się!A żeby wiedzieć kiedy się kochać to najpierw trzeba w miarę unormować pracę jajników i hormony, wtedy większa szansa:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Mnie też się udało:))jestem w 6 tygodniu ciąży. O sobie pisałam w I cz ZPJ, mniej więcej od roku staraliśmy się o dzidzię, a tu bach, w momencie gdy się podłamałam zaciążyłam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gratuluje Wam,ja tez bardzo bym chciala zaciazyc.Ja biore duphaston i clo.Mam dobrego lekarza bo wyprowadzil mnie tak ze przynajmniej mam regularnie okres.Czekam i czekam ,moze w koncu sie doczekam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja jestem w ciąży mając pcos - jestem w 9tc. W ciążę zaszłam po laparoskopii, wczesniej brałam clo, ale niestety się nie udało. Nie lecząc się, trudno określić,kiedy jest owulacja i czy wogóle ona jest.Ja miałam problemy z owulką, długie cykle przez to, ale po laparo cykle się unormowały - w lutym laparo, w maju II kreseczki na teście :) jest wiele kobiet,którym się udało-tylko poprostu my czekamy dłużej na maleństwo i musimy być pod stałą opieką ginekologa,czy endokrynologa, bo niestety bez nich może się nie udać lub trwać bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
hejka.bylam dzis u doktorka i testosteron idealny az sie chlopina zdziwil ze spadl po tak malych dawkach lekow,na prawym jajniku pecherzyk 14mm w 8 dc we wtorek kolejne badanko zobaczymy czy peknie.nawet sie na nic nie napalam bo i tak pewnie nic z tego nie bedzie nawet nadzieji sobie nie robie.pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martinelka
Ja to sama nie wiem czy mam to samo czy nie.po usg wyszlo ze mam pojedyncze drobne torbiele w jajnikach, prolaktyna i testosteron w gornej normie. poltora roku temu zauwazylam ze zaczelo pojawiac mi sie nadmierne owlosienie, miesiaczki regularne bardzo.po prawie roku brania jasminelle owlosienie nie zwieksza sie(juz pol roku nie biore).co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
jeju a co wy tak wyginelyscie?to tu juz nikogo nie ma? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
:) jestem jestem Ja wam powiem dziewczyny, ze odkad przestalysmy pisac to forum niemal upadlo, jaki z tego wniosek, niemal nikt poza nami sie tu nie udzielal!!!!bo moze i czytal, podczytywal, czasami cos skrobnal i tylko tyle...:( przeciez mozecie pisac, zaczac jakas dyskusje ja sie chetnie wlacze jesli bede miala do czego:) Zabko- gratuluje spadku testo;) skoro masz pecherzyk dominujacy to moze i owulka bedzie?:) dostalas pregnyl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
:) jestem jestem Ja wam powiem dziewczyny, ze odkad przestalysmy pisac to forum niemal upadlo, jaki z tego wniosek, niemal nikt poza nami sie tu nie udzielal!!!!bo moze i czytal, podczytywal, czasami cos skrobnal i tylko tyle...:( przeciez mozecie pisac, zaczac jakas dyskusje ja sie chetnie wlacze jesli bede miala do czego:) Zabko- gratuluje spadku testo;) skoro masz pecherzyk dominujacy to moze i owulka bedzie?:) dostalas pregnyl???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki repetytorium :) ulzylo mi z tym testost jak diabli.nie dostalam pregnylu.a na co on jest?jutro jade na usg.a nic mni nie boli ten jajnik ani sluzu nie ma plodnego nie wiem kurcze co to sie tam na dole dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
to ja zabka tam wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misslady ja 2 miesiące po wykryciu choroby zaszłam w ciąże :) po pierwszym cyklu z clo także głowa do góry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo repetko, fajnie, ze sie odezwalas :) a jak tam reszta Baboli? Surfitko jak tam pierwsze urodzinki Ninki wypadly?? Nati, mamo Samiego jak tam Wasze brzuszki? Jak sie czujecie? Pierniczku a jak tam twoje sprawy sercowe? Pati jak nerwy przed zblizajacym sie wielkim dniem? mialas juz obrone? Odzywajcie sie czasem dziewczynki co tam u Was, bo mi teskno za Wami. Ja aktualnie siedze w Irlandii - do 1 wrzenia... wrrrrrrr zamarzam normalnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enilyn, dziekuje za pamiec. Nie robilismy zadnych imprez, Ninka zdmuchnela swieczke ( a raczej ja za nia, bo jeszcze nie umie dmuchac) i tyle w sumie. :) Za 2 tygodnie wracamy do Polski, juz nie moge sie normalnie doczekac. W tamtym tygodniu mala zlapala infekcje bakteryjna no i jest na antybiotykach, ale juz widze znaczna poprawe. Bierze dawke do konca i mam nadzieje, ze to cholerstwo da jej spokoj. Bo glos zmienil jej sie wtedy bardzo. Musialo bolec ja gardlo. A tak poza tym to u mnie nic ciekawego. Siedze z mala w domku, pomalu sie pakujemy, robie ostatnie zakupy. Pozdrawiam serdecznie. Misslady , duzo dziewczyn z pco ma dziecko, lub jest w ciazy. Niektorym z nas przychodzi to ciezko, po wielu latach walki innym zas w pierwszym cyklu z lekami. Ale kazda z nas musi byc cierpliwa, bo przez pco droga do macierzynstwa jest utrudniona. Ale nie niemozliwa. A naturalnie no coz...udaje sie to chyba jednej na 10000 dziewczynie z pcos. Bo my raczej nie mamy owulacji bez wspomagaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wizycie u gina,tym rzem znowu nic,pecherzyki nie urosły po clo:(Powiedzial ze teraz da wieksza dawke i zobaczymy.A jesli to nic nie da to jakies zastrzyki cholernie drogie w Polsce(600zl),ale tansze w Czechach(200).Mam juz powoli dosc:(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki :) a co Wy, forum zmieniłyście??? szczerze mówiąc nie odzywałam się i nie zaglądałam tu, bo za bardzo czasu ostatnio nie mam :( Zresztą stwierdziłam, że o tym pieprzonym PCOS + endometriozie nie będę myśleć... za to w życiu osobistym mam miesiąc miodowy :))) Buziaki dla wszystkich "starych" (może mnie jeszcze pamiętacie) i nowych forumowiczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
O Laseczki sie odezwaly w koncu konkretnie:) Enilyn:) nikt nic nie pisze to co ja sie bede wychylac:P:P:P co u ciebie?! Odpowiem za Pati ze juz sie obronila;) Olafasola- przykro mi z powodu pehcerzykow, jak bierzesz clo?! ile tabl. dziennie?!? od ktorego d.c.???te zastrzyki to pewnie na wzrost pehcerzykow tak?!?!bardzo drogo:(:( masakra ze u nas takie rezcy nie sa refundowane:(tym bardziej ze coraz wiecej kobiet ma problemy... Aniasz🌻 a no zes sie nie odzywala juz chyba zpol roku!!! super ze uklada ci sie w zyciu uczuciowym;)cieszy mnie to ogromnie:D co u ciebie slychac?!?! stracie sie, czy masz juz luz blues i co ma byc t bedzie;)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Zabko- kulko;) pregnyl to zastrzyk na pekniecie pecherzyka/ ow;)dominujacego, jesli same pomimo wzrostu nie pekaja...moze zapytaj sie lekarza??!?!bo faszerowac sie clo nie ma sensu jak one same nie pekaja, od razu je pregnylem i bedzie git;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enilyn hej hej u mnie oki stara bieda nic się ciekawego nie dzieje tyle co repecia napisała to może jedno z większych wydarzeń:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
hej dziewczynki! ja tez sie nie odzywałam, bo nie chialam wychylac sie przed szereg myślalam ze forum umrze śmiercią naturalną po opuszczeniu wiekszości dziewczyn ale moze same popiszemy tutaj i tchniemy troszkę życia w nasze forum bo szczerze to czuje jakąś pustke od czasu jak tutaj nie ma co czytac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
zastzryk pregnyl wcale nie jest drogi na recepte ja płaciłam 6,50 zł. chyba ze o cos innego chodzi ale zapytaj moze o odpowiednik , po co przepłacac a różnica kolosalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja też nie zaglądam tutaj często, raczej na nowym forum śledzę co się dzieje. Ja dziś idę do lekarza zobaczyć moją 11tygodniową kruszynkę:D Mdłości mi już minęły i teraz coraz bardziej cieszę się z tego daru jakim jest moja dzidzia w brzuszku:) Z tego co się orientuję to inne ciężarówki też czuły się dobrze, mama samiego musi cukier ograniczać bo podwyzszony ciągle jak dobrze pamiętam ale poza tym wszystko oki. pati, repetka-czekajcie na mnie dziś "tam"- zdam relację co u lekarza:) Pozdrowienia dla każdej z Was:)Piszcie coś, odkąd nie ma "starych" forumowiczek nikt się zbytnio nie udziela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
nie mam za bardzo o czym pisac bo u mnie zastój totalny tzn. od kwietnia nie chodze na wizyty (bo lekarz rozłożył rece nade mną i dał wizytówke do kliniki) do nowego doktorka nie mam siły ruszyć do kliniki tym bardziej przechodze teraz syndrom wyparcia chyba kompletnie nie mam ochoty nawet wracac do tematu i przechodzic wsz, od nowa wiem ze musze sie jakos pozbierac do kupy i pukac do kolejnych drzwi ale totalnie dobiła mnie koleżanka z którą leżałam na 1 sali w szpitalu i obie miałysmy laparo we wrześniu ona jest w 12 tyg ciąży własnie mnie o tym poinformowała ehhh @ nie mam juz 2 m-ce wiec znów cos sie tam dzieje (nawet nie chce wiedziec co) doły jakies miewam średnio co 2 dni mąż mnie dzielnie wspiera, i ma sposoby na moje humory gębe mi wysypało jak u 16-latki nie wiem czy to zmiana kremu, tonika czy pudru .... czy hormony aaaa wsz. do du............y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikiO- zrób sobie test kobieto, okresu nie masz, pryszcze wyskakują, wahania nastroju itd... Ja maałam tak samo, z tym że fasolka już była:)Ja Ci mówię!Nic nie stracisz a może akurat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×