Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Hej dawno mnie tu nie było dziewczyny założyły jaiś prywatny watek ciekawa jestem co u nich:-(( Dunia ,Surfinak,pierniczku, mama samiego juz urodziła nie wiem co u nich agnieszka ja biedna tez basia co z Toba ?????????????????????????????????????????????????????????? dajcie jakis namiar do Was a moze sama cos znajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki :) wiem ze rzadko pisze ( i przewaznie dlatego ze mam problemy) ale mysle ze te osoby ktore mnie kojarza przywykly do tego i w pewny stopniu akceptuja to. Teraz moj problem polega na tym ze zatrzymal mi sie okres pomimo tego ze bralam tabletki anty. Nie jestem w ciazy wiec nie wiem dlaczego tak sie stalo. Postanowilam zrobic przerwe w przyjmowaniu tab. Myslicie ze dobrze zrobilam? Do gina ide dopiero w styczniu. Pozdrawiam cierpliwe i pelne wyrozumialosci Kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnaa
Cześć dziewczyny U mnie lekarz podobnie jak u was także podejrzewa PCO. Nie miałam robionych żadnych konkretnych badań tylko usg na którym w lewym jajniku widoczne były liczne pęcherzyki. Lekarz przepisał mi tabletki anty yasminelle które mam brać przez pół roku a potem odstawić. Mam do was takie pytanie czy tabletki anty to jedyny sposób leczenia pco jeżeli np planuję dziecko za 2 lata Czy są jakieś inne sposoby? Boję się że tymi tabletkami tylko sobie zaszkodzę Bardzo proszę was o pomoc gdyż jesteście bardziej doświadczone w tych kwestiach niż ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna tabletki to nie jedneyny sposob "leczenia" pco. Pisze leczenia w cudzyslowiu, gdyz tego sie nie da wyleczyc, tabletki niweluja objawy , jajniki nie obrastaja pecherzykami podczas ich brania, ale faktycznie po ich odstawieniu raczej nie bedzie lepiej. Sama planje drugie dziecko za rok, dwa i nie biore tabletek ( bardzo podniosly mi sie trojglicerydy podczas ich brania). Przyjmuje metformine a na regulacje @ biore duphaston. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, czasem w wolnych chwilach was podczytywalam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tabletki wyciszaja jajniki ale mozna tez inne sposoby stosowac zeby jakos uregulowac cykl. Mi sie udalo zajsc w ciazei mam duphaston an podtrzymanie, zobaczymy co bedzie dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnaa
Dziewczyny dzięki za odpowiedź. Tralala gratuluję zajścia w ciążę Wierzę że każdej z nas się to uda:) Ja póki co narazie jestem na tabletkach anty Ostatnie usg wykazało że na lewym jajniku jest już mniej pęcherzyków niż jak nie brałam tabletek czyli jakieś plusy brania ich są Będę je brać przez pół roku tak jak zalecił lekarz I chyba głównie chodziło mu o to aby zniknęły te nagromadzone pęcherzyki Jednak na dłuższą metę nie chce ich brać I mam do was takie pytanie jakie są te inne sposoby w walce z pco np jakieś konkretne leki które trzeba brać Na następnej wizycie muszę lekarzowi coś sama zaproponować a nie wiem dokładnie co Czy po tych lekach jajniki normalnie pracują, dochodzi do owulacji i nie tworzą się te pęcherzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala, gratuluje :) Anna, no napisalam ci, ze ja np biore metformine. U ok 50 % kobiet dochodzi w ciagu roku do owulacji i regulacji cyklu, niestety nie u wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) moge sie do Was przylaczyc?bo mam podobny problem,zalozylam swoj topik ale tam cisza jakas i czuje sie samotna:( JA starania zaczne z naczeczonym dopiro pod koniec czerwca,teraz wstrzymujemy jajniki zeby potem ruszyc pelna para:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
o dzisiaj sie cos tutaj ruszylo.wiecej dziewczyn jest na www.benc.pl ja za kilka dni zaczne brac clo a kolo6-7grudnia jade na monitoring pecherzy w12-13dniu cyklu.czekam na@do25listopada bo dzis moj30dzien cyklu a przewaznie mam co37dni@ a 4dni pozniej mam brac clo 2x1tabletka i od kilku dni lykam sobie folik i tralala przed ciaza i wierze ze on mi pomoze jak jej.badania wyszly mi w normie tylko zostaly mi do zrobienia2badania ale juz wkrotce je bede miala zrobione.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnaa
Dziewczyny a co wy byście mi radziły robić jeżeli staranka o dzidziusia chcę zacząć dopiero za 2 latka Mam brać do tego czasu anty czy rozruszać moje jajniki np duphastonem? Proszę o jakieś rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie jakos nadzywczajnie,ale ja chce zaczac starav sie za pol roku i lekarka przepisala mi anty wiec mysle ze to dobry pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Pisałam do was wcześniej i mówiłam ze udalo mi sie zajsc ciaze niestety tydzien temu straciłam moja fasoleczke......umarła:( poroniłam bez łyżeczkowania poprostu odstawiłam duphaston i luteine....i wszystko poszło jade do Polski w sobote i mam wizyte u gina we wtorek zobaczymy czy tam wszystko oki:(((((( annna porozmawiaj z lekarzem co ci poradzi......ja sie staram o dziecko juz 4 lata i tez wczesniej bralam anty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnaa
Kamcia83 przykro mi z powodu Twojej fasolki :( Wierzę w to że następnym razem wszystko się uda i będzie ok:) Mam jeszcze do Ciebie takie pytanie czy ty długo brałaś te tabletki anty? Ja mam brać tak w ramach leczenia pco przez pół roku Mam nadzieję że bardzo sobie tym nie zaszkodzę Poza tym to biorę yasminelle a one nie mają aż tak dużej dawki hormonów Potem jak je odstawię to poproszę lekarza o jakieś leki które sprawiają że jednak jest ta owulacja i wszystko jest w miarę naturalnie (mimo że starania o dzidzi planuję dopiero za 2 lata) Zobaczę jak lekarz na to zareaguje chociaż pewnie dalej mi będzie wciskał anty wrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
jaka tu cisza?nikt juz dawno niepisal tutaj.ja riobilam dzisiaj test i wyszla jedna krecha ale zabardzo sie nieprzejmuje.zrobilam ten test tylko zeby sprawdzic i jaka podjac decyzje.w srode dostane okres bo juz mnie piersi bola a4dni pozniej mam brac clo2x1tabletka a7grudnia mam wizyte u gina-endo na sprawdzenie pecherzy.pozdrawiam i zycze milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dawno juz tu nie byłam jestem po pobycie na oddziale diagnostyki endokrynologicznej i od jutra zaczynam brac clo 2x1 tab.przez 5 dni od marca jestem na metforminie waga powoli ale spada trzymajcie kciuki czy ktoś brał clo 2x1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej niestety nie brałam clo....ale wiem tyle ze bardzo pomoga zajsc w ciaze...tak wiec trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
agniecha74 faktycznie cie dawno z nami niebylo.ja czekam dzis na okres bo moj37dzien i w4dniu cyklu mam brac clo 2x1.tak samo jak ty.wiec jak wezme to napisze co i jak.trzymaj sie:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
hejka dziewczyny!agniecha jak sie czujesz przez clo?a ja nadla czekam na@i coraz bardziej mnie to niepokoi bo przez ostatnie pare miesiecy mialam co37dni.niewiem co robic czy test jutro zrobic czy zaczekac do konca tygodnia jak niedostane to wtedy powtorzyc test?zobacze jak sie sprawa rozwiie.pozdrawiam was cieplusio:)buzka:buziak:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny ja dzisiaj jestem po pierwszym dniu clo 2x1 i szczerze mówiąc wcale nie czuje jakbym go wzięła nie wiem czy to dobrze czy źle zobaczymy co bedzie w nastepnych dniach ja juz pare lat temu brałam clo ale bez efektu teraz biore metforminę i clo trzymajcie kciuki ,mój lekarz nie kazał mi sie nastawiać na ciążę, po clo mam brać luteine w czopkach 2x2.mam niedomogę 2 fazy fajnie by było gdyby sie udało aleeeee zobaczymy ja juz tak 15 lat czekam na ciążę może wrwscie sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka8479
Witam Czytam forum staraczek i sama juz nie wiem co o tym myslec. Staram sie znalezc jakas nadzieje tutaj ze byc moze ja tez mam fasolke... Juz tak dlugo sie staramy Moim utrapieniem jest PCO Teraz znow bralam Luteine. Odstawilam ja w piatek, czyli od 5 dni nie mam @ i strasznie zle sie czuje... Bola mnie piersi, jajniki i ciagle mam zgage mimo ze nie jem nic tlustego. Poza tym malo jem a waga nie spada, wrecz przeciwnie... Byc moze nie powinnam sie ludzic...ale same wiecie jak to jest Licze na jakis Wasz odzew...widze ze niektore z Was sa juz szczesliwymi Mamusiam Czy moje objawy moga wskazywac na...fasolke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć malutka nie katuj sie poprostu zrób test .nie zastanawiaj sie co jest a co może być pamiętaj że @ może być do 7 dni u mnie czasem po 10 .głowa do góry trzymam kciuki za was wszystkie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka8479
Wiem ze tak powinnam zrobic ale boje sie znow rozczarowania:( Poczekam wiec do 30 ( wtedy bedzie 10 dni po odstawieniu) i wtedy zrobie test... A jeszcze jedno pytanie: nie wiecie moze czy to luteina moze wywolywac ta zgage?? Pozdrawiam Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm...ja jestem w ciazy a mam PCO....po prostu pewego dnia pojawila sie owulka....a objawy? Hm ja intuicyjie cos wyczulam ale podbrzusze bolalo jak na @ i piersi bola do tej pory natomiast zgagi nie mam, mam lekkie nudnosci...no nie wiem...zrob test aaa i poza tym na poczatku sie nie tyje prawie wcale...wrecz niektore dziewczyny chudna bo nie moga jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj drugi dzień clo i nic chyba tylko włączają mi sie zaparcia.kiedy parę lat temu brałam clo strasznie sie czułam zawroty głowy nudności teraz czuje jakbym dostała jakiegoś pałera w ktorym dniu powinnam zrobic monitoring jutro czy dopiero po zakonczeniu clo nic mi dr nie powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoilna86
agnieszka mi lekarz powiedzial zeby monitoring zrobic w12-13dniu cyklu.a u mnie kochana to lipa bo okresu ani widu ani slychu a dzis38dzien cyklu i jeszcze pozniej jak37dzien niemialam okresu.dzis wieczorem bede dzwonila do ginka na chate i niech decyduje czy zrobic jutro test czy czekac i brac duphaston bo mam jeszcze w domu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
robilam test i niestety jedna krecha ale nielamie sie i czekam na@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina szkoda pieniędzy na te twoje testy poczekaj aż zaczniesz brać clo.... ja brałam 2x2 tabsy przez 5 dni i w pierwszym cyklu zaszłam w ciąże zostały mi 2 miesiące do rozwiązania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć nanetka powiedz mi czy mialaś jakieś dolegliwości jak bralaś clo? ja dzisiaj biore 3 dzień troche czuje jajniki takie delikatne kłucia,poza tym zupełnie nie czuje sie jakbym coś brała.czy potem po clo bralas jakiś progesteron ? w którym dniu cyklu robiłaś monitoring?dziewczyny mowią ,żeby zrobić 12-15.pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×