Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

I ja się melduję ! Po wakacjach i na nowym forum :) Jeszcze urlop do czwartku i do roboty, ech. Na szczęście tylko 2 dni :) A_psik, masz rację. Egipt piękny :) Chciałabym jeszcze zobaczyć jedną rzecz, ale to już sprawa na osobną wycieczkę. Obyło się bez \"klątwy faraona\" :P Wczoraj byłam na badaniach organizawanych przez Radę Miasta Krakowa dla mieszkańców tegoż pięknego miasta. Profilaktyka raka jajnika. Miałysmy robione markery nowotworowe: CA-125, full badanie ginekologiczne i USG dopochwowe. Markery wyszły nienajgorsze, choć rok temu miałam dwa razy niższe. W każdym razie w normie. CA-125: 23 U/mL Jak to człowiek może się o sobie dowiedzieć ciekawych rzeczy, np. że mam stożkowatą szyjkę macicy ze szpilkowatym ujściem (to chyba dlatego, że jeszcze nie rodziłam siłami natury) :P Wybaczcie takie szczegóły, ale byłam lekko zdziwiona jak lekarz dopiero na 3 razem dobrał mi odpowiedni rozmiar wziernika (nawet nie wiedziałam, że są jakieś rozmiary prócz, że dla dziewic i niedziewic). Masakra. Żaden inny nie miał takiego problemu :) W każdym razie na razie spokój tam czysto, bez infekcji na szczęście. Niestety USG trochę gorzej. Co prawda powiedział, że na 90% była owulacja (co mnie bardzo cieszy), bo było sporo płynu w zatoce Douglasa, ale... No właśnie jajniki mi się pogorszyły :/ Zwłaszcza lewy. Badanie było w 18 d.c. i tak. Macica mała, tyłozgięta o wymiarach: Długość 54 mm; AP 30 mm. Endometrium o szeorokości 9 mm. Nie zaznaczył na tej ankiecie co nam dali przed badaniem o jakiej strukturze, ale mówił, że OK, więc sądzę, że charakterystyczne dla II fazy cyklu - hyperechogenne. Jajnik prawy: Długość - 36mm Szerokość - 22 mm Objętość - 6,3 cm3 W budowie mam napisane, że policystyczny. Ale nie jestem pewna czy dlatego, że rzeczywiście tak jest czy dlatego, że się zasugerował tym, że o tym powiedziałam. Jajnik lewy: Długość - 45 mm Szerokość - 25 mm Objętość - 16 cm3 !!! Oczywiście o budowie policystycznej. Dotarłam do informacji, że przy PCO jajniki mają powyżej 10 cm3 objętości, ale nie jest to regułą. Dowiedziałam się też, że skoro cytologia 1,5 roku temu była I to na razie można nie robić. Ale ja tam nie wiem. Rak mi straszny :/ Myślę, że powinnam odwiedzić swojego gina z tymi wynikami do weryfikacji...Bo mnie trochę zdołowało. Jeszcze facet wkurzający, bo w pracy ma młyn i ciągle zmęczony, zmęczony...a mnie się tak chceee :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, ze juz jestesmy tu ..ale jeszcze nie wszystkie :) Kurcze, jestem na tabsach a dostalam @ tak silna ze szok :( Normalnie powodz... i to juz druga taka po porodzie. A przed ciaza bylo raczej skapo. I jeszcze bol :( Ale nie bede wam tu smecic. Repetytorium, i ty kiedys bedziesz miala slicznego dzieciaczka. zobaczysz, moje slowa sa prorocze. Pierniczek, bomba ze byla owulacja :D tynusia, troche to skomplikowanie opisalas....prolaktynka za duza chyba ( jakie masz normy z laboratorium? ) , bedziesz brala duphaston w nowym cyklu, ale to prawie to samo co luteina. Bierze sie to na wyrownanie cyklu i wspomozenie imlpantacji zarodka. A masz pco? Mas owulacje? basia, wierze, ze bedzie dobrze. Trzymam kciuki z apowodzenie zabiegu. Ola, no pieknie chudniesz..jak urodzisz to laska bedziesz ;) A nad tabeleczka pomysle i cos sklece ale teraz nie mam czasu bo z pracy pisze...moze wieczorkiem cos wykombinuje. Sadze, ze powinnysmy wprowadzic jakis czynnik zmienny co jakis czas, zeby tabelka nam sie nie gubila. Moe tygodnie ciazy, lub czas staran ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow jak miło!!!!!!!!!!!! forum odżyło surfi wielki buziak za to ze założyłaś nowe forum:))))))) ja się tylko czuję jak w domciu jak wy jesteście kochane. dziś ostatni dzień przytulania z musu (wiecie nakazane z góry) aż się ciesze ze dzis ostatni dzien! teraz chyba dwa tygodnie sobie przerwy zrobie:) a przynajmniej do nastepnego weeku bo wyjeżdżam :) repetytorium podłóż sobie wiadro;) buziakiiiii dla wszystkich:))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam zespól policystycznych jajników, ale jestem młodsza od wszystkich użytkowniczek. został wykryty w czerwcu, od tego czasu biorę tabletki antykoncepcyjne i torbiele mi zniknęły, cieszyłam się, że są już jakieś postępy w leczeniu, ale widzę, że najgorsze są dla was problemy z zajściem w ciążę, więc prawdopodobnie i mnie to czeka za kilka lat. trzymam kciuki za was i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Zakupy udane :) pogoda piekna i wiecie co w sklepach juz pełno ozdob swiatecznych troche za wczesnie moim zdaniem no ale coz - sklepy wiedzą co robią ;) no i mnie wzielo dzis i kupilam sobie piekna girlande na kominek :) ale schowalam gleboko w szafe bo mezus by sie usmiał :) a tak w ogole jutro ide na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie pracy i trzese sie jak galaretka :o Pierniczku jak ja Ci zazdroszcze tego Egiptu :) ja chce jeszcze raz :) i super ze nie dorwala Cie klątwa :) Surfitko trzymaj sie jakos :) Asiulka :), Patianka :), Idka :) Repetytorium :) Mamo Samiego :)BAsia :) Aniasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowua
witam Was dziewczyny. Jestem nowa :) niestety ta choroba/wada organizmu tez mnie dotyczy. Dowiedzialam sie w sierpniu tego roku, juz sie zdarzylam oswoic z ta mysla. Teraz chetnie sie do Was przylacze, zeby podyskutowac i dowiedziec sie czegos wiecej. ja mam 2o lat. a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie ma duni, ani ja biednej. Propozycja tabelki : Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick......Wiek........Miasto.......Ilosc cykli.......Data II kresek/ew.@ Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina Co wy na to? Oczywiscie mozna cos zmienic, dodac...Zapisujcie sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick......Wiek........Miasto.......Ilosc cykli.......Data II kresek/ew.@ asiulka1981......27....Wyszków......13................? Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: patiana.....Wiek.25.......Miasto..Poznań.......... Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuś mi się zepsuła ta tabelka, poprawię Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick......Wiek........Miasto.......Ilosc cykli.......Data II kresek/ew.@ asiulka1981......27....Wyszków......13................? Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Patiana.....Wiek..25......Miasto.......Ilosc cykli..1.....Data II kresek/ew.@ asiulka1981......27....Wyszków......13................?< br /> Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patianko, poprawie :) Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick.........Wiek........Miasto.....Ilosc cykli.....Data II kresek/ew. @ Patiana.....25..............?................1...........? asiulka1981......27....Wyszków......13................?< br /> Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25 asiulka........27.......Wyszków ......13 Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1 Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNKI MAM PYTABNIE JAK SĄ DNI WYZNACZONE NA PRZYTULANKI TO CZY WCZESNIEJ MOZNA TEZ SIE TULUIĆ BO NAM SIĘ CHCIAŁO WCZEŚNIEJ A DZIŚ NIC Z TEGO NIE DA SIĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) To i ja dopiszę się do nowej tabelki Pozdrawiam wszystkie forumowiczki !!! :) Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25 asiulka........27.......Wyszków ......13 Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1 Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina Patianko, ja sie tulilam 2 dni przed owulacja, a w sama owulke nic nie bylo w cyklu kiedy powstala Ninka :) Plemniczki sa wstanie spokojnie przezyc 3 dni w drogach rodnych, a slyszy sie nawet ze czasem 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starajace sie: Nick......Wiek........Miasto.......Ilosc cykli.......Data II kresek/ew.@ kasia 29 29lat Pszów 17 22.10.2008 @ Dołaczyłam do Was, ale czuje sie tak jak by mnie wogóle nie było na tym forum. Wszyscy sa zainteresowani stałymi bywalcami a nie kimś nowym. Myslałam, że to forum pomoże mi przetrwać te trudne dla mnie chwile, ale czuje sie tu tak samo samotna jak w realnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, nie mow tak. Pisz z nami. Napewno pomozemy i wkrotce bedziesz sie cieszyc z ciazy i bycia mama. Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.10 Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia 29 nie odchodz kazda z nas kiedys była tutaj nowa... tak więc wytrzyj buty i sie rozgość ..mam nadzieje ze troszke ci umilimy zycie co nie dziewczyny????? :))) tak witam cię w imieniu wszystkich wielki buziak!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu jak długo się leczysz?? ja dopiero zaczynam na lekach staranka bo nie wychodziło mi nic........ a miałam już resekcje jajników w grudniu zeszłego roku i od czego czasu klops. Wiecie co ja bym chciała żeby to forum było na jakies hasło specjlanie znane tylko nam..... a nowe babeczki to byśmy wpuszczały przez moderatora tylko że trzbea by było utworzyć własną stronkę internetową a too juzzz jest większyy problem:)) TO JAK Z TYM PRZYTULANIEM ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie dlaczego tak wyleciałam z tym hasłem?? bo uświadomiłam sobie że każdy to włazi nie koniecznie PCOwiczki i czyta to co piszemy..wiem to anonimowe jest ale jednak czasem któaś z nas wlanie jakiś adres www na naszej klasie na ogólnym forum (jak kiedyś ja) .... bez komentarza zanim pomyślałam wysłałam:)) umie któraś z was założyć takie hasło tu się raczej nie da..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patiana dzieki za miłe przyjecie :-) Pisałam juz w pierwszej cześci, że lecze sie od 5 lat, a od 2lat staramy sie o dzidziusia. Aktualnie zażywam bromergon, siofor i syndi 35 na uspokojenie jajników. Na obu jajnikach mam dżo torbielków. Chociaż lewy ostatnio bardzo mnie boli i obawiam sie czy nie wyrosło tam coś wiekszego. Powinnam iść to sprawdzić, ale jakoś nie bardzo mi sie chce i ten czas oczekiwania na wizyte. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika wpisuje starania latami bo niestety juz cykli juz bym nie zliczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja się dopisuję.. :) Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? idka20........23........Konin..........6..............? Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikiO
i ja sie dopisuję: Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? idka20........23........Konin..........6..............?< br /> mikiO ........30 ....... Rybnik ....... 3 lata Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcowiczki : Nick.......Wiek.........Miasto Starajace sie: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Patiana ......25........Poznan.......1...............? asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 ........Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27........Tychy........2,5 roku.....? idka20........23........Konin..........6..............?< br /> mikiO ........30 ....... Rybnik ....... 3 lata Ciezaroweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzien ciazy.......Termin porodu Bercia ....28.......Częstochowa.....12...................16 maj :-D Mamuski: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............3 tyg 4 dni..........Dominika Bercia.....28.......Czestochowa.......3 lata...........Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×