Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

cześć panny :) ivette 🌻 ja to mam wrażenie że ty to w ogóle nie czytasz co tu się dzieje ;) elfik 🌻 no i ta luka w nauczaniu kościoła mnie przeraża :O onfim 🌻 agi 🌻 madziczek 🌻 Mam do was pytanie. Wiem, że takich topików jest milion na kafe, ale w sumie was zapytam, jak to jest z tabsami. Kiedyś brałam ze 3 miesiące, ale permanentnie bolała mnie głowa więc zrezygnowałam. Teraz mam zamiar znów zacząć brać i tu moje pytanie, bo ja jakaś tępa jestem. Ja cholernie się boję że przez tabletki będę miała kiedyś problemy z zajściem w ciążę, albo że coś będzie z dzieckiem nie tak, ot, takie moje paranoje... Powiedzcie mi jak to z wami jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik wracając do tematu kościół- księża to podobno z tego co słyszałam i czytałam to czystość i celibat to jest tylko wymysł kościoła, bo nic o tym nie ma w bibli i to było w przypadku księży stosowane żeby ich dzieci nie dziedziczyły majątku kościoła. Emi ja sama mam takie obawy i za miesiąc kończę z tabsami bo podobno pół roku tzreba przerwy mieśc jak chce się zaciążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi🌼----nic takiego się nie będzie działo.Ja tak samo się zastanawiałam i w paranoje się wpędzałam ale znalazłam dobrą ginekolog i mi wszystko wytłumaczyła. Z tabsami jest tak że szkodzą na wątrobę jak większość tabletek czy leków.Trzeba być pod stalą kontrola lekarza czyli wizyta co 6 miesięcy i co 6 miesięcy tez przerwa w braniu tabsów na dwa miesiące to po to żeby organizm mógł wrócić do normy.Jeśli w czasie przerwy okres jest regularny to masz potwierdzenie że wszystko jest ok. Najczęstszą dolegliwością po odstawieniu tabsów jest prolaktoza i ona powoduje że nie można zajśc w ciązę ale wystarczy pójść do gina on przepisuje bromo coś tam nie pamietam dokładnie i potem po miesiącu najdłużej dwoch wszystko wraca do normy chodzi o wyrównanie poziomu hormonów.Prolaktoza to jest z tego co pamietam taki stan hormonów jaki mają kobiety po porodzie gdy jeszcze nie maja okresu i głownie brakiem okresu i bólem w piersiach się to objawia.Dlatego też jeśli w czasie przerwy masz regularnie okres to zazwyczaj znaczy to że nie masz prolaktozy choć czasem zdarza się że jest okres i prolaktoza.Jednak na to mozna w kazdej chwili zrobic testy i wiesz jaki masz poziom tego hormonu ktory powoduje prolaktoze jak jest za wysoki to się go obniża i tyle. Ja powiem że brałam tabsy dośc długo i tez myślałam że może coś jest nie tak ale odstawiłam pól roku temu i wszystko jest w najlepszym porządku.Znam dziewczyny które po tabletkach maja zdrowe dzieci.Osobiście nie znam ani nie słyszałam o żadnych powikłaniach.Zapytaj Onfim ona brała tabletki i zaszła w ciążę i ma dwójkę zdrowych dzieci więc tym bardziej po odstawieniu powinno być oki. Jednak jest to ingerencja w organizm ja się zawsze czułam dobrze po tabletkach miałam zdrowsza cerę i włosy ale jednak lista skutków ubocznych jest duża więc trzeba starannie dobrać tabletki żeby sobie poważnego kuku nie zrobić.Na pewno zdrowiej dla organizmu byłoby nic nie brać ale jeśli jest taka potrzeba to najlepiej porozmawiaj z zaufanym lekarzem o wszystko wypytaj i wtedy podejmiesz decyzję. Jak cos nieprecyzyjnie napisałam to z gory sorki ale mi to tak na chłopski rozum tlumaczyła moja ginekolog no i to juz kawalek temu bylo więc stąd nie pamietam wszystkich nazw dokaldnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka;) Własnie skończyłam dyskusje na temat 20 letnich staraczek i stwierdziłam że to nie na moje nerwy:O Kuźwa ale powytrącały mnie panny z równowagi!!Jeszcze dobrze matury nie zdały,faceta znaja po pare miesięcy ale one czuja że to miłóść i pragnienie dziecka przyświeca im patrzenie na wszystko.A potem się dziwic że patologie mamy..NO żesz... Emi🌼może źle masz dobrane pigułki.Ja po jednych sporo przytyłam-zmieniłam,po następnych byłam osłabiona,głowa mnie bolała zaś zmieniałam,trzecie mi dopiero siadły.i mimo że zazywałam piguły 2 lata okres mi się nie unormował:O Pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita🌼---tak dokładnie lepeij zrobic dluższą przerwę żeby poziom hormonów wrócił do normy. A co do tematu księży to tak zgadzam się z Tobą.Te fragmenty ktore nawet wczoraj nam księzulo przytaczal na temat czystości to sa tak naciagane że równie dobrze moga odnosić sie do kazdego innego aspektu zycia.Nie ma żadnego bezpośredniego tekstu odnoszącego sie do czystości oprócz oczywiście tych o cudzołóstwie.Mozna trochę jedno z drugiego wywnioskować ale też zależy jak się wytłumaczy cudzołóstwo. A co do celibatu to fragment który kościół podaje jako uzasadnienie celibatu to fragment ktory mowi że Ci ktorzy dostąpią Krolestwa niebieskiego nie będą się ani żenić ani dzieci mieć (mniej więcej) i wyrwane z kontekstu to mozna by było i tak interpretować ale kontekst tego fragmentu jest bardzo ważny bo to byla odpowiedx na pytanie co jeśli mężczyzna ma zonę i on umrze i jego brat zgodnie z tradycja ma prawo pojąc ta kobietę za żone po swoim bracie i gdy wszyscy ci ludzie umrą czyją żoną będzie ta kobieta brata pierwszego czy brata drugiego. A odpowiedź jest walśnie taka jak na poczatku czyli że nie bedzie niczyja zoną bo w Krolestwie niebieskim nie będzie malżeństw ani rodzin.A księża bezczelnie udają że to jest uzasadnienie ich celibatu. Zupelnie tez ignoruja inny fragment ktory wprost mowi że biskup bedzie prowadził kosciół swoj jak dom swoj z żoną swoją....jakoś tak zupełnie sza o tym fragmencie ze strony kościoła. Ale powiem Ci ze ten ksiądz się wczoraj wyłożył jeszcze w czymś mówił coś o rodzinie i powiedział NAM RODZICOM ..... potem się zmiarkował bo każdy oczy w słup postawił jakim Nam jaki z niego rodzic??A no wlaśnie widocznie rodzic i nawet jego zmieszanie jak to powiedział wskazuje że jednak jest tym rodzicem :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula🌼---no widzisz potem widzisz taką rozbitą rodzinę i się zastanawiasz jak do tego doszło no to już masz odpowiedź na pewno na część takich przypadków :-O A co do tabletek to chyba też są takie organizmy które nie tolerują żadnych tabsów może Ty masz właśnie taki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik🌼a one są tak zaslepione miłością że żaden argument do nich nie trafia:( Twierdza że kiedys nasze mamy czy babki rodziły tak młodo i żadna nie krzywdowała sobie z tego powodu i nikt je za to nie potepiał.No ale że mamy juz inne czasy niz kiedys i nie mamy zapewnionego mieszkania czy pracy to juz ich nie obchodziło:O Wiele znam par bezdzietnych którzy marzą o potomstwie i co nie udaje im sie a takiej 19 letniej gówniarze to od razu się udaje!!ŻYcie jest niesprawiedliwe😭 A co do tabletek to nie mam pojęcia,ale mersilon mi w końcu siadł,po nich czułam sie fajnie,nawet włosy i paznokcie i cera poprawiły sie na 6+;)Ale powiem ci że jestem zaskoczona taka przerwą miedzy tabletkami..Ja zażywałam w sumie 3 lata piguły i potem je odstawiłam,poczatkowo miałam idealnie miesiączki a później to bywało różnie.. A co u sarci:)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi🌼nie ma juz tego topiku Pojechali po lady love i topik zniknął ale nastepnym razem jak będę sie wykłocac dam namiary:D Razem się powyzywamy:) Oł yeah:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula🌼---z takimi po prostu nie da sie dyskutować. A co do tabsów bo to dopiero od jakichś dwoch lat u nas lekarze zalecają przerwy te dwu miesięczne jakieś najnowsze badania wykazaly że tak jest zdrowiej. Mercilon tez brałam a ostatnie to yasmin.Dla mnie wszystkie były oki. A okres miałaś regularnie dopoki jeszcze jakieś efekty brania tabletek były u ciebie w organiźmie po 6 miesiącach wszystko wraca do normy tzn Twojej normy czyli możliwe że mialaś naturalnie jakąś dolegliwośc jakieś zaburzenie albo niewlaściwy poziom czegos tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik🌼dobrze że mnie uswiadomiłas z tymi tabletkami:)Ciekawe czy mój lekarz zastosuje te przerwy u mnie ale jak cos będę sie dopominać!!Własnie planuje po ciązy przejśc na piguły bo do tych plastrów jakoś zaufania nie mam.To znaczy nie że nie wierze w ich skuteczność ale jaką one muszą mieć siłę przebicia przez cały organizm,skoro nakleja sie je i raz na tydzień zmienia.Strasznie mocne musza byc. Zuch dziewczynka z tej Sarci:)Ja mojego nadal nie wykastrowałam,postatnowiłam to zrobic jak skoncze staż żeby z nim siedzieć przez parę dni.A zmieniłas jedzonko dla swojego pupilka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moje drogie:) Emi🌼 ja Ci nic nie doradzę, bo nie biorę tabletek. Kiedyś, dawno temu spróbowałam i źle się czułam po jednych, zmieniłam na inne i też nie bardzo. Ginekolog mnie namawiał kilka razy żebym wypróbowała innych, aż w końcu trafię na swoje ale jakoś nie miałam chęci. Też się trochę bałam, że nie będę miała później dzieci i ja w ogóle nie znoszę sztuczności, wolę naturę w wielu aspektach życia(ale też nie jakoś obsesyjnie i zależy czego sprawa dotyczy), więc gdzie się da to unikam sztucznych ingerencji w ogranizm(chociaż to wszystko zależy, bo za sterylizacją zwierząt jestem na przykład ale to całkiem inny temat). I zdaję sobie sprawę, że prawie każda kobieta teraz bierze tabletki i jest wszystko ok. To wszystko kwestia wyboru. Elfik🌼 co do czystości przedmałżeńskiej, to nie znam żadnej młodej osoby, która by czekała ze współżyciem do ślubu. I nie wiem czy Ci księdza udają takich naiwnych i nie chcą wiedzieć, że się dużo pozmieniało w tym apekcie, czy oni chcą na siłę umoralniać jak już i tak jest po fakcie. Dziwne to jest. Co do cebilatu księży, to moim zdaniem chodzi o to, że państwo zabrania im mieć rodziny, ponieważ wtedy większość pieniędzy szła by na utrzymanie żony, dziecka, posłanie go na studia i na potrzeby prywatne, a nie na kościół. Kasiula🌼 masz rację z tą patologią. Moja znajoma opowiała jakoś 2 tygodnie temu, że do jej córki, do klasy, chodzi dziewczynka 12-letnia, która jest w ciąży!!!!! Więc to jest dopiero tragedia:( ita🌼 wczoraj też byłam na bardzo długim spacerku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula 🌻 po ciąży to chyba przeważnie zastrzyk dają - depo provera, a nie tabsy przepisują z tego, co słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula🌼---ależ plastry wcale nie sa mocniejsze od tabletek bo hormon jest uwalniany stopniowo.Stosowalam plastry i zapewniam Cię że nie są takie złe.Troche drażni że jest coś na skórze ale za to nie martwisz sie o problemy żołądkowe no i nie musisz łykać dzien w dzień pigułki.A co do przerw to sie upominaj bo już wszyscy lekarze powinni o tym wiedzieć i zalecać ja robiłam przerwy juz od jakichś dwoch lat. Przy najbliższej wizycie też sobie już wezmę receptę bo nie chce sie już stresować A ja jednak przed chwilą dzwoniłam do weterynarza bo Sarcia mi posikuje powiedzieli że to możliwe po operacji i ze to nic groźnego ale umówiłam się na wizytę jutro do lekarza który ją operował :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziczek🌼--to nie państwo im zabrania bo państwo nie ma nic do kościoła to sam kościól nie chce doprowadzić do rozdrobnienia swojego majatku bo tam po takim księdzu majatek bierze..kościół a nie rodzina. Proste.Nie bez powodu Watykan to najbogatsze państwo świata :-O Co do czystości to widzą nawet wczoraj Miśkowy mi mówil ze slyszal że kościol zaakceptowal prezerwatywe ale nie wiem ile w tym prawdy bo przeciez jest sza tematu nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziczek🌼a ja mam pytanko do Ciebie..Mozna w dowolnym czasie kota kastrować?? Strzyga🌼może i zastrzyki daja,ale są tabletki tzw.jednofazowe i dwufazowe.I te pierwsze sa własnie dla matek karmiących.a zastrzyk ci wbijaja raz w miesiącu czy jak to jest? Jak samopoczucie dzisiaj??? Elfik🌼a ile teraz kosztuja te plastry??kiedys lekarz mnie zachęcał do zakupu plastrów ale gdy w aptece pani mi powiedziała że kosztują 60zł to olałam to..Za 6dych to ja mam tabletki na dwa miesiące..A gdzie naklejasz ten plaster??Masz problem z odklejeniem go później?? A co do Sarci to może rzeczywiscie normalne i za pare dni jej przejdzie??Nie martw sie na zapas kobieto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik🌼 no właśnie o to mi chodziło, tylko źle napisałam:) Ostatnio ten temat z moim tatą przerabiałam właśnie o celibacie i to samo powiedziałam, co tu napisałam, a on mnie poprawił i ja znów źle napisałam. Ale o to mi właśnie chodziło:) Ustawiłam nową stopkę, żeby mnie sprowadzała na ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula🌼---ja plastry uzywałam kawal czasu temu to byly po 75. Przyklejalam na rękę między łokciem a ramieniem bo tam jest prosta poiwierzchnia ktora się nie skręca ani nie zagina.Nie było problemu ani z odklejeniem ani z naklejeniem ani z kapaniem tylko mnie denerwowalo że mam cos na skórze madziczek🌼---no może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula🌼 co do kastracji, to nie wiem. Bo ja mam 3 kotki i każda z nich przeszła ruję, dopiero po niej była przeprowadzona sterylizacja. Może Pasiata coś więcej wie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzyga🌻 co zgadłam elfik🌻 to prawda mnie się wiele nauczania nie podoba i myślę że kościół powinien się wreszcie zdecydować na wielki krok do przodu. Jeszcze nie podjełam żadnej nie wiem czy jesteśmy gotowe ale jak zacznę ją przygotowywać to zobaczymy jak to pojdzie. agi🌻 ita🌻 tylko nie przesadź z twarogiem. co można ryż można gotowane warzywa wątróbkę wołowinkę z kurczakiem byłabym ostrożna możesz jajka również dawać w każdej postaci pasiasta🌻 emi🌻 ja jestem przykładem że po tabsach nie ma problemu z zachodzeniem gdziekolwiek A jeśli czułaś dyskomfort zdrowotny to powiedz lekarzowi przepisze ci inne bardziej dostosowane kasiula🌻 ło matko nie czytaj takich kosmitek, są tabsy dla kobiet karmiocych mają inną zawartość hormonów czy jakoś tak madziczek🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka a jak Ty się czujesz? Wróciłaś już do pracy? Onfi a czemu drób nie bardzo mi wet mówił i czytałam, że własnie drób i jego podroby dawać, wołowinka i owszem byle nie wieprzowina, dzis chce mu kaszę z wątróbką i warzywkami zrobić, cos kiedys czytałam, że jakieś warzywo nie wiem czy seler czy pietruszka wpływa na zwiększona ilość siusków tylko nie wiem co dokładnie.Czytałam też, że makaron można ale nie wiem czy to dobry pomysł. A jajko to chyba też nie za często nie? Ja miałam robione próby wątrobowe z powodu brania tabletek i wyszły mi bardzo dobre wyniki barałam kilka lat bez żadnej przerwy i teraz chce odstawić i boję się jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, to jestem juz coraz bardziej pozytywnie nastawiona ;) Teraz tylko muszę z Osobistym porozmawiać jaka decyzja. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczyny wielkie dzięki za trzymanie kciuków, podziałały!!! obrona poszła jak po maśle :D przepraszam że dopiero teraz do was zaglądam ale praktycznie odkąd wróciłam z uczelni (w piątek popołudniu) to praktycznie cały czas świętuję, co chwilę ktoś wpadał z gratulacjami no i tak mi weekend zleciał pod znakiem % ;) no a po dniu nieobecności w pracy troszkę się zaległości narobiło a do tego serwowałam dzisiaj ciasteczka i trochę mi zeszło na \"wydawaniu\" kawki kolegom i koleżankom z pracy... pasiata 🌼 my na początku woziliśmy małą tyłem do kierunku jazdy, ale ciężko tak było fotelik zapiąć, do tego dochodził przechył kanapy i mała zamiast pozycji leżącej miała praktycznie półsiedzącą a na początku na jej słabe plecki to nie było zbyt dobre więc odwróciliśmy ten fotelik, z tym że tak jak pisała onfim ważne jest czy są poduszki z przodu - jeśli tak to fotelik koniecznie musi być tyłem do kierunku jazdy, chyba że jest możliwość \"ręcznego wyłączenia\" poduszki to wtedy nie ma problemu. agi 🌻 nie chwaląc się ja też pisałam na ostatnią chwilę, ale na szczęście się udało, tobie na pewno też się uda ;) muszę jeszcze skończyć nadrabianie zaległości bo mi się na forum porobiły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 bo wiele psów ma gorszą sierć po drobiu. O tych warzywach nie słyszałam. No jajek też nie za dużo. Makaron raczej nie zaszkodzi bytka🌻 GRATULACJE !!!!!!! tylko jest jeszcze kwestia taka montując tyłem fotelik przystosowany do montowania przodem do kierunku jazdy podczas wypadku może on nie spełnić swojej powinności. Poza tym nie rozumiem jednej rzeczy całej właśnie filozofii tego że dziecko podczas jazdy jedzie jak w klatce po ogląda tylko plecy fotela lub kanapy wiec może sobie oglądać tylko świat po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bytka🌼GRATULUJE:D Sheka bananowego wypiję dzis za twoją obronę:) Emi🌼i zobaczysz jak piersi ci się staną o rozmiar większe:)i już nie bedziesz musiała jeść słonecznika:P Ita🌼Tak tak wróciłam do pracy,w zasadzie został mi ostatni tydzień...A czuje się dobrze tylko nie rozumiem dlaczego już mi tak brzuch rośnie,skoro dzieciątko takie malutkie jeszcze,ja dbam o to co jem(zresztą waga pokazuje tyle samo co przed ciążą)a ja już mam widoczny brzuszek.Chyba taki mój urok.. Onfim🌼 już nie będe czytać ale chciałam podyskutować o tym i owym a tu taka ciemnota:O A ty jadłaś te tabsy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bytka gratulacje!!!! Ale głoda jestem mam dzis ochote na taki rosołowo-ryżowo-warzywny wywarek na piersi z kurczaka chyba go zrobię . Mama mi zawsze go robiła jak źle się czułam. A poza tym przyjacióła przychodzi a druga przylatuje na ostatni tydzień marca z Angli juz to widzę, co się będzie działo haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie🌻 bytka🌻 i gratulacje jakos dzis znow bez sil ehhzajrze pozniej teraz poloze sie na godzinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×