Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

tesa ja do retencji mam jeszcze kupe czasu, ale czytalam troche o tym i tak jak pisalam to na dol mozna zakladac drucik, na gorze podobno tego sie nie robi bo nie ma za bardzo jak. dlatego daja albo nakladki albo plytki. z czego czytalam gdzies, ze to tez zalezy do wady. ale czesto daje sie na gore sylikonowa nakladke, ktora zklada sie pozniej na noc. co do drucika to czytalam, ze tylko zle przklejony moze odpasc, ale trzeba dobrze dbac o higiene aby zeby sie dpo nim ne psuly, a dlugosc noszenia go zalezna jest chyba od wieku i wady jaka soe mialo. wlasciwie to konkretnie nie umiem odpowiedziec, najlepiej bedzie zapytac lekarza :) co do wielkosci zamkow, to mnie jakosc szczegolnie nie interesowala wypuklosc ust itd. zalezalo mi na zamkach kosmetyczncyh niezaleznie od ich wielkosci bi i tak widac je mniej niz metal. na dole sie nic nie zmienilo, gora z profilu jest troche wypukla, ale nie wzbudza zainteresowania, jest raczejw w normie. jesli ktos jest ciekawy jak to wyglada to proponuje poszukac kogos z aparatem efekt u wiekszosci jest praktycznie ten sam. porownywalam z osobami, ktore maja metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrulcia87
Ja dzisiaj byłam o mojej orto i na 25.02 jestem umowiona na separacje a na 4.03 na zakładanie aparatu na góre :) nie wiem na jaki mam sie zdecydować ale chyba wybiore mieszany za 1700 zł, niby cały kosmetyczny kosztuje tylko 300zł wiecej ale dla mnie te 300zł to duza roznica. Obawiam sie jednak własnie tego "odstawania", boje sie ze bede zupełnie inaczej wygladac i nie bede mogła zamknąc buzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandrulcia87 - Aparat jest miniaturowy :) Nic nie odstaje! Wszystko wygląda tak jak wcześniej, a nawet lepiej! :) Wkońcu nasze ząbki z każdym dniem są piekniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa nie czuję dyskomfortu 1 nocka z aparatem była kiepska teraz tego nie czuję mój m się smieje że zakładam ochraniacze na zęby a co tam :D a ściąganie na cóż naczytałam sie że bardzo nieprzyjemne dla mnie raczej takie nie było choć orto sie nieżle namęczyła zamki trzymały baaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mocno, pytaj jak tylko będę mogła odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
peppa dzieki za odpowiedz fajnie ze tu jeszcze zagladasz:-)mimo swojego juz cudnego usmiechu:-)Jak juz pisałam do konca leczenia zostal mi 1 rok mam nadzieję ze szybko zleci(choć w moim wieku nie powinnam sie tak cieszyć),no i 1 rok retencii.Czasami spogladam w lustro ,usmiecham się iwierz mi wcale już nie pamietam jak wygladalam wczesniej.POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym wygladaniem wczesniej sie zgadzam. ja dopiero sobie przypomnialam ostatnio jak zobaczylam u orto model..hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio też sie zastanawiałam u Orto, czy ten model gipsowy który trzyma w ręce należy do mnie... Zęboli mega pokręcone :D Tak bardzo to widac na modelu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia__
no właśnie właśnie czy ten model będe mogła później zabrać? fajna pamiatka :D:D porównam sobie moje proste ząbki bo tamtych, których już nie pamiętam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nakafeterii
Dziewczyny, zakładam dziś aparat, góra i dół - metalowe, najtańsza opcja. Podejrzewam, że pierwszy okres nie będzie najprzyjemniejszy, bo już przy noszeniu gumek nie mogę gryźć. No właśnie, czy w przypadku bólu branie jakiegoś Ibupromu ma sens? I jak z higieną, czyszczeniem. Poradźcie Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nakafeterii - Nie ma sensu brac tabletki przeciwbólowe :) Ból jest taki sobie :) naprawde da się przeżyć :) Zęby są wrażliwe przy gryzieniu ale to szybko sie ustabilizuje :) Jeśli chodzi o higiene, bardzo dużo informacji znajdziesz na tym forum http://www.stalyparat.fora.pl Zapraszam do naszego grona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam tylko napisać, że byłam dziś u orto i dokleił mi tę rurkę... I dostałam odlew gipsowy swoich zębów. Mam go zabierać na każdą wizytę. Ortodonta jak to on, ani słowa na temat moich zębów, dokleił co miał i nara. Ale w sumie nie mam pretensji, bo to nie była normalna wizyta tylko taka wypadkowa. Już ja sobie z nim pogadam 13 lutego ;] Uczę się do sesji... Boże, kiedy ten koszmar wreszcie się skończy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz dałam sobie siana z nauką na dzisiaj, bo dwa dni bez wytchnienia to już lekka przesada. Jak ja przeżyje te 2 tyg? Boszzzz. Znów zaniedbałam to forum, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio pisałam, kiedy czytałam tu posty. Chyba po sesji wszystko nadrobie. Ja już tydz od kolejnej wizyty. Ligaturki dalej namiętnie różowe, bo tak jakoś popadłam w manię chyba. Mam dłuższy łańcuszek, bo orto ciągnie mi teraz drugą jedynkę, żeby jakoś w końcu wyglądały. Fotkę po wizycie dorzuciłam więc polukać można. Witam nowe osoby na forum i życzę wytrwałości w noszeniu aparaciku. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj tez daje sobie spokój z nauką :) zaraz zmykam na mecz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie czeka jeszcze dziś 5 zagadnień na historię literatury :P Wczoraj miałam przerwę to dziś muszę nadrabiać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaallaanniieehj
od kilku dni mam peknieta gumke na aparacie , czy mozliwe jest ze zeby moga wracac na strare mijsce przez te kilka dni!!?? bo mam takie uczucie i bardzo sie tym wystraszylam a musze czekac do poniedzialku do wizyty...:( bardzo sie tym zmartwilam powiedzcie czy jest sie czym denerwowac? takie poluzowanie mam juz od okolo poltora tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkaallaanniieehj - Skoro wizyta juz w pon. to nie ma się czym martwic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkaallaanniieehj- niestety moze sie troche cofnac. mialam podobna sytuacje i zab sie wrocil troszke, oczywiscie po podpieciu zaczal sie prostowac, ale za to bardziej bolal przez takie ruszanie w prawo i lewo. kilka dni to nie tragedia, tylko moze bardziej bolec. jesli mam taka sytuacje to sama w domu zkladam gumke, bo czesto nie ma sensu jechac do oroto z takim \"problemem\". co do brania lekow przeciwbolowych..hmm ja bralam po zalozeniu dolu i to dosc silne..czy pomagaly? turno powiedziec, napewno psychicznie tak, mysle, ze fozycznie tez bo co kilka godzin bol narastal i bralam kolejna dawke. z regly noszenie aparatu nie boli, ale kilka pierwszych dni z dolem bylo koszmarnych. jesli zkladasz dwa luki na raz mozesz, ale nie musisz czuc wiekszy dyskomfort. nie ma reguly. higiena musi byc wieksza niz zwykle. mycie zebow po kazdym posilku to podstawa. nitkowanie na wieczor i plyn do plukania buzi to tez codziennosc. powinnas od orto dostac tez wyciorek, ktorym wyczyscisz elementy aparatu. wszystko napewno dowiesz sie na wizycie, a jesli masz watpliwosci to pytaj orto. mysle, ze dobrze bedzie jesli zapytasz o wosk jesli orto sam Ci go nie da. nakleja sie go na aparat tam gdzie nas obciera. na poczatku sie przydaje :) co do modelu...milo jest popatrzec jakie zchodza zmiany, ale na pamiatke chyba nie bede go brala :P az tak zwiazana ze swoim poprzednim zgryzem nie bylam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej znalazłam na allegro aukcje na której ktoś sprzedaje komplety po 10 szt past elmex małych próbek, mają niecałe 10 ml każda. Pomyślałam że to dobra opcja żeby nosić ze sobą zamiast dużej tubki, bo wiadomo że jak sie ma aparat na zebach to bez pasty i szczotki nie ma co się ruszać z domu:) może ktoś skorzysta. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swietnie :) dzieki za informacje:) ja wlasnie takie male tubki uzywam w \"terenie\". mam tez skladana wersje szczoteczki, ktora miesci sie do najmniejszej torebki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja właśnie też mam taką składaną szczoteczkę, dobra rzecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Setsi
na żadnym ze zdjęć nie masz zamkniętej buzi. Śmiem twierdzić że aparat baardzo uwypukla wargi i właściwie już pod nosem zaczynają się "wzgórza nad Soliną" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha :) Po co mam zamykać buzie skoro chodzi o pokazanie jak się ząbki prostują :) na drugi raz zastanów się za nim coś napiszesz :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze coś dodam, bo aż nie mogę sie powstrzymać :) Pewnie ty nie masz "wzgórz nad Soliną" z powodu braku zebów :D hahaha Każdy człowiek ma pięknie uwypuklone usta :) Ahhh ta ludzka zazdrość... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kompletnie nie rozumiem tego komentarza na temat zdjec Setsi :O z tego co wiem to ta galeria powstala aby pojazywac postepy jakie nastapily w leczeniu szczegolnie dla osob, ktore zaczynaja swoja przygpde z aparatem i powinna to byc dla nich pomoc,a nie miejsce do jakis dziwnych komentarzy z ktorych nic konkretnego nie wynika. moze zauwaze, ze Setsi ma usuniete w gornym luku dwa zeby co oznacza i jest logiczne dla kazdego, ze efektu bardzo wypuklych warg w aparacie raczej nie ma sie co spodziewac. gdyz zeby przesuwaja sie do tylu. moga byc troche wypuklejsze, ale nie do tego stopnia, o ktorym ktos \"odwazny\" bez nicka wspomnial. warto czasem zanim sie cos napisz cos poczytac, dowiedziec sie albo poprostu zapytac zamiast..nie zbyt madrze komentowac. od razu wyjasnie, ze efekt ktorego ktos tu sie obawia i widocznie od niego uzaleznia swoje leczenie :O moglby wystapic gdyby wszystkie zeby byly w luku i bylyby wychylone gdyz nie byloby na nie miejsca, nie byloby strippingu, a aparat bylby z duzych zamkow zarowno systemow kosmtycznych jak i bezligaturowych, ale na wszystko jest jakas rada. coraz dziwniejsze ludzie maja problemy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Dzięki za ten komentarz. Ja już nie miałam siły wyjaśniać anonimowej osobie w czym rzecz. Zdobyłam się jedynie na pełem ironii komentarz... Może ktoś uważa, że przez aparat nie można domknąć ust??? Naprawde nie moge zrozumieć intencji ANONIMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi nie przejmuj sie. ktos nie zadal sobie tyle trudu aby zapytac orto o podstawe sprawy,a chce zblysnac. nie myslalam, ze ludzie moga wymyslac takie rzeczy, choc na kafe wszystko jest mozliwe. jesli ktos trafil na ten topic to prawdopodobue chce sie leczyc, ale z jakis wzgledow woli oceniac innych niz zajac sie wlasnym usmiechem. szkoda, czesto sie poswiecac i pokazywac zdjecia, bo ludzie nie wiedza co ogladaja. trzeba by łopatologicznie wyjasniac co jest na kazdej fotce i to, ze aby pokazac zęby trzyba otworzyc usta :O co wiecej aby warga byla wypukla od nosa, zamki trzebaby przklejac do dziasla :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Dokładnie :) Nie wiem jakie ta osoba ma wyobrażenia na ten temat. Może faktycznie myślała, że zamki przykleja się do dziąsła :D No cóż... Coś czuję, że ta osoba ma problemy z ząbkami, a uważa że aparat szpeci ;O Postęp w ortodoncji idzie do przodu, a głupota niektórych osób (czyt. komentarz anonimowej osoby) jeszcze bardziej się pogłębia...;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka-aparatka
Witam, niedługo dołączę do Waszego grona i szczerze mówiąć nie mogę się już doczekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×