Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

ja nosiłam separacje prawie dwa tygodnie, ale to zależy jak bardzo stłoczone masz zęby - niektórzy noszą tylko dzień czy dwa :) u mojej orto wizyty kosztują tyle samo z metalowym jak i z estetycznym i chyba tak jest wszędzie. Ja ostatnio płaciłam 100 zł (w Krakowie, więc pewnie w mniejszych miastach bywa taniej). Zwykła wizyta kosztuje właśnie 100 zł u mnie, a jeśli będzie wymieniała mi łuk to 150. Ja za pierwsze 3 wizyty też nie płaciłam - zapłaciłam tylko za same wyciski 50 zł, no i za zdjęcia oczywiście :) no to powodzenia z aparatem 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym ze naprawde nie czuje sie aparatu, to nie przesada :) Przyzwyczaiłam sie do tego stopnia ze w niczym mi nie przeszkadza. Ja nie miałam separacji, więc nie wiem jak długo nosi się gumki seperacyjne. Ja płaciłam za każdą wizytę. Koszt wizyty kontrolnej to 60 zł, wymiana drutu 130 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnulaOza Wpisałam pod 59. ;) Jeżeli chciałabyś coś dodać lub zmienić to proponuję na nowym forum Powitalnie - Lista Obecności, tam edytuję listę szybciej niż tu bo mało zaglądam na stare forum. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
hejjjj Bylam na Waszym nowym forum :) wow fajne i przydatne :) Setsi ja mam podobna wade do Twojej...tylko duzo bardziej wysuniete trojki ( kly) a zas lewa jedynka lekko zachodzi na prrawa jedynke. Moj dentysta powiedzial, ze gdybym nie decyzja o stalym aparacie z biegeim lat ta jedynka coraz bardziej wchodzilaby na prawa :/ hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :) ja też w końcu odwiedziłam nowe forum noooo i muszę powiedzieć, że też mi się bardzo podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajciieeee Moja jedynka już bardzo wchodziła na drugą jedynke ;| To wygladało masakrycznie...Nie umiałam tego w żaden sposób ukryć :o Wkońcu to zęby na przodzie...w dodatku te wampirze trójki :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karr
hej mam pytanie. czy cofniętą lekko górną dwójkę można jakoś nastawić wyciskać palcamy?:>.. bo skzoda troche kasy na aparat dla jednego cofnietego zęba..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajciieeee Ja nosiłam separację tydzień i z tego co wiem, to jest właśnie najczęstszy czas noszenia. Za wizyty kontrolne płacę tylko samo, co Ci noszący aparaty metalowe, również 100 zł, niezaleźnie co jest robione. moniqque88 Idę wyrwać ósemkę w poprzedzającym tygodniu, który najbardziej w tym semestrze będzie obfitował w koła i zaliczenia... Ale cóż, szkoda mi przekładania wizyty, na którą musialam się zapisać z miesięcznym wyprzedzeniem, właśnie po to, żeby iść do dobrego chirurga twarzowo-szczękowego i żeby mieć jak najmniej dolegliwości po wyrwaniu zęba;) To mi daje nadzieję, że moze nie będzie źle. A jak wyrwę zęba, jest większa nadzieja, że założe już dolny łuk. Reszta Aparatek Słuchajcie, nastraszyłyście mnie tymi przebarwieniami gumek, co można jeść, a czego nie w aparacie kosmetycznym, ale na 10 dni przed wizytą kontrolną postawiłam zaszaleć. No i zjadłam wreszcie kanapkę z serem i z KETCHUPEM,PAPRYKĘ ŻÓŁTĄ, ZIELONY OGÓREK ZE SKÓRKĄ plus wypiłam dużo różnych soków owocowych i moi drodzy ligaturki są w stanie nienaruszonym;) Takźe jutro szaleję dalej,bo widzę, że mam świetne ligatury:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiocha_18
No więc ja nosze aparat od 5 lat teraz bedzie 6.Jestem bardzo bardzo zadowolona z niego. Teraz juz wogóle ale wogóle nic nie czuje. Nawet przy czyszczeniu aparatu. Strasznie się do niego przyzwycziłam:) Nie wiem jak sie bede czuc bez niego. Fakt są to niezłe koszty;-/ ale efekty rewelacyjne:) Jestem opykana w sprawach ortodoncji (w ciągu tych5 lat sie nauczyłam sporo) :) wiec jak coś możecie pytac:) Pozdrawima;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiocha_18
no niestety 5 lat. Miałam problemy z zębami i to dlatego. Nie tylko dlatego ze miałam krzywe ale byly inne problemy. Niestety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karr - Ortodonta prostuje zeby nie my. Moze w twoim przypadku wystarczy aparat ruchomy a to mniejszy koszt. aquaaparatka Nadużywając produktów można przebarwic gumki - spróbuj a przekonasz się ... Nie będę Cie przekonywać, że jest inaczej niż teraz myślisz. Czas pokaże co stanie się z ligaturkami. Kasiocha_18 ...jaką masz wade? Ja leczyłam się 5 lat u orto...bo mnie zwodziła jakimś idiotycznym aparatem dla dzieci. W przypadku stałego...to troche podejrzane... Nie zepsuły Ci się zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiocha_18
Nie zepsuły mi się zęby. Miałam wadę zgryzu. Oraz po prawej górnej stronie nie chciały mi wyjść 2 zęby. Miałam 3 zabiegi i 2 operacje pod narkozą. A aparat tak dłuugo noszę bo teraz zciągają się te dwa zęby a do tego jest potrzebny aparat zeby ustawic je w łuku. Ale już wszystko ładnie wygląda:) Jeden już zszedł teraz na drugi czekam:) Operacje miałam po to bo przy jednym zębie w dziąśle koło nosa zrobiła mi się torbiel... w wielkim skrócie moja historia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiocha_18 - Czyli aparat jeszcze troche ponisisz... Masakra z tymi skompikowanymi przypadkami :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi No jasne;) Z tymże jak wiesz czasami po takich produktach ligatury od razu się przebarwiają, u mnie tak nie było. Poza tym, piję np. czarną herbatę od początku noszenia aparatu i również nie przebarwiły mi się gumki. Jak wiemy, są ligatury które przebarwiają się od byle czego i są te bardziej trwałe. Jakie dostaniemy zaleźy od orto. Teraz nie będę się już ograniczać z jedzeniem, w końcu 20.01 mam wymianę ligatur, także zobaczymy po tym czasie, czy coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można się załatwić dużą ilością papryki, curry i można się teraz zdziwić...jedna zupka chińska w ostateczności wystarczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja rada: przestańcie się schizować tymi gumkami. Ja jem i piję co chcę i mi się nie przebarwiają. Poza tym nauczyłam się sama je zmieniać i w razie potrzeby odświeżenia uśmiechu, wymieniam te przednie ligatury w przeciągu paru minut. Fakt jest taki, że szybko przebarwiają się gumki BIAŁE. Praktycznie w ogóle nie przebarwiają się PERŁOWE (wyglądają jak brudna biel->nie mylić ze srebrnymi). Pisząc \"przebarwiają\" mam na myśli minimalną zmianę koloru (delikatne żółknięcie), a nie całkowitą jego zmianę. Coś od życia trzeba mieć. Po co się schizować kolorem jakieś minigumki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w sumie cieszę się, bo: 1. Mój aparat nie ma ligatur (i nie jest do Damon), nie wiem dlaczego, ale bardzo się z tego cieszę :P Jem dosłownie wszystko od pierwszego dnia noszenia ;) Paprykę, zupki chińskie też się zdarzyły i wszystko jest tak jak było ;) 2. Przestały mnie boleć dziąsła ;) 3. Dzisiaj mija równy miesiąc odkąd noszę aparat :D:D:D (ale niestety, brak jakichkolwiek zmian w mojej szczence)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyna zmiana jaką zauważyłam w ciągu tego miesiąca to to, że CHOLERNIE zżółkły mi zęby ;/;/;/ Myję je po każdym posiłku koło trzech minut ;/ Płuczę płynami, używam wiciorków i innych pierdółek, ale niestety - żżółkły koszmarnie ;/ Zawsze używałam pasty wybielającej, a teraz nie mogę niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiocha_18
Ty myślisz ze w ciągu miesiąca zobaczysz zmianę?? Ja po roku dopatrywałam się małych przesnięc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To kiedy się pojawią zmiany jest sprawą indywidualną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - Cięzko umyc dobrze ząbki w aparacie. Szczególnie gdy sie spożywa produkty które się osadzają na naszych zębach lub pozostawiają dziwny nalot. Dlatego wiekszośc ludzi pije herbate przez słomke :) Poza tym byc może masz takie wrazenie, bo swiatło od zębów nie odbija sie równomiernie. Poza tym duża dawka fluoru moze sie do tego przyczynić. Czyszcząc zęby bez aparatu robimy to równomiernie na całej jej powierzchni, w aparacie nie jest to mozliwe. Dlatego szczególnie na dole gromadzi nam sie osad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
no i juz po wyrywanku :) nic nie bolalo ale taaaaaaka mam teraz ogromna dziure ze az sie dziwie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Setsi za odpowiedź, faktycznie tak pewnie jest jak mówisz. Łudziłam się, że jakieś zmiany się pojawią, bo mnóstwo osób pisało, że widzi zmiany nawet po paru dniach. Czytalam i słyszałam, że największe zmiany zachodzą właśnie na początku leczenia. Ale to faktycznie zależy od wady, od człowieka, od wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to nie czulam gory juz po pewnym czasie ze ja mam, ale teraz z dolem.. :O czekam az wszystko wroci do normy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona po zeby- zgadzam sie, ze te perlowe sa swietne i nie przebarwiaja sie. i korzystajac z okazji dodam, ze jestem na ich kupnie. jesli ktos ma namiary gdzie moge je dostac to porosze o info. gdyz nie znalazlam ich w zadnym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postanowilam dolaczyc do grona-zanim zalozylam aparat czytalam Wasze opinie na temat aparatow. usunelam 4 osemki (w tym dwie operacyjnie), przez tydzien mialam separatory (wiekszy bol niz sam aparat) i od kilku dni jestem zadrutowana:) przewidywany czas leczenia moich stloczonych zebow- 2lata. poki co - przyzwyczajam sie do gryzienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam sie Wam pochwalic, ze pozbylam sie bihelixa i to dosc szybko bo po 3 miesiacach nawet nie calych. mam podpiety juz zab ktory byl poza lukiem i zalozylam dolny luk. wszystko to w 4miesiace. a ludzie nie wierza, ze leczenie szybko postepuje. na zeba, ktory byl poza lukiem nie mialam kompletnie miejsca, a teraz juz jest. samej ciezko mi uwierzyc, ze zmiany zachodza w takim tempie. teraz troche cierpie z powodu nowych obtarc przy nowym luku, ale jakos to bedzie. pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejuuuu a ja byłam dziś na analizie i zakładam aparacik tylko na dolny łuk!!!!!!!!! tak jak marzyłam, choć miałam wątpliwości czy to możliwe, strasznie się cieszę. W środe będę już go miała na ząbkach to się pochwale \\:))) pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×