Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

crazy_bogie Powiem krótko: GRATULUJĘ:) Pewnie strasznie się cieszysz:) Ja jeszcze czekam na łuk dolny, ale już niedługo;) cheerful Farciara;) hehe. Gratki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nellii44444
a powiedzcie jakie to koszty sa takiego aparatu bo mam dwie córki i obie potrzebuja ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najzwyklejszy metalowy średnio 1500zł za 1 część :) ale są też porcelanowe bla bla bla :D oczywiście ich nie widać tak jak metalowych. No i oczywiście sa droższe... 100 lat mnie tu nie było :D dziś po dwóch miechach poszłam na wizytę. zmieniony łuk i w końcu gumeczki - niebieskie ^^ wrzuce zaraz fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam aparat od listopada... ząb dwojka mialam b.krzywy.. teraz wyklada jakbym nigdy nie miala problemow. kocham moj aparacik!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawno mnie tu nie było. Już 7 miesięcy jak mam aparacik :). Za tydzień kolejna wizytka a póki co czuje że ząbki znów mi ciągnie. Dorzuciłam też fotkę:) więc można polukać. Witam wszystkich nowych aparatkowiczów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nellii44444 Zależy czy chodzi ci o aparat ruchomy czy stały? Ruchomy ok 700 zł Stały od 1200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka - z tym cieszeniem to tak nie do konca. napewno nie jest to taka radosc jak na poczatku leczenia. bo o ile gora potrzebowala aparatu bezapelacyjnie to dol go nosi glownie po to aby pasowac do gory. co wiecj bol byl wiekszy na poczatku. do tego stopnia, ze nie odczulam przyjemnosci ze zdjecia bihelixa :O jakos z gora latwiej sie zylo. teraz wieczorna toaleta trwa dwa razy dluzej i wargi jakos sie tak bardzie zaczepiaja. mam nadzieje, ze przywkne, bo to dopiero tydzien. nie ma lekko. za to ciesze sie, ze leczenie postepuje. z gora stuknelo mi 4 miesiace. niby nie dlugo, ale dla mnie bardzo wiele. sama orto jest zdziwiona szybkimi postepami. tak wiec jesli ktos ma watpliwosci to zachecam do noszenia aparatu. mimo lekkiego bolu itd. nie zaluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
Dzis druga wizyta u ortodonty :) nie moge sie doczekac :) Widze ze zamarlo to forum :P chyba wszsycy p[rzeniesli sie na nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy bogie No tak, rozumiem... Sama zastanawiam się jak to będzie już z dwoma łukami. Dzisiaj pierwszym etapem w tej drodze było wyrwanie dolnej ósemki. Własnie siedze z lodem na policzku i modle sie,zeby nic nie bolalo i zeby nie bylo duzej opuchlizny. Wyrwany zab mialam o 16 i do tej pory nic nie widac... Hmm, zobaczymy jutro;) A 20.01 ide na wizyte juz do orto;) Wybaczcie,ale ciezko pisze sie jedna reka,dlatego juz skoncze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wyrywanie osemek to jestem specjalistak ;) wyrwalam wszystkie. pociesze Cie, ze opuchlizna wychodzi w dniu zabiegu, pozniej juz tylko maleje. przetrwasz. wiem, ze boli, ale leki sa bardzo pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy bogie Hmmm,ale ja o dziwo nie widze na razie ani sladu opuchlizny:) A wyrywalam dolna osemke, ktora miala dosyc powykrecane korzenie jak sie dowiedzialam:) Jednak pan chirurg szczekowy poradzil z nia sobie znakomicie;) Mam nawet tego zeba w woreczku na pamiatke;) hehe Oj ja mam (sorry: mialam) tylko jedna, 4 to juz gorsza opcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bolu, to wczoraj jak schodzilo mi znieczulenie i tak slabiej sie troche poczulam, glowa mnie zaczela boleć - to wziełam Ibuprom. Dzisiaj tak po 13 zaczela mnie troche bolec glowa, ale za jakies 40 minut samo przestalo. Czyli nie jest tak zle, choc super aktywnym i ozywionym nie mozna byc po wyrwaniu osemki;) Dobrze, ze jest weekend;) I nie musze isc na uczelnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to swietnie, masz duzo szczescia, ze tak lekko poszlo z ta osemka :) ja tez dostalam propozycje aby zabrac swoje osemki ze soba, ale po tym co przeszlam nie chcialam ich wiecej widziec:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy bogie A jak dlugo po wyrwaniu ósemki okładałaś policzek lodem? Tak z ciekawości pytam. Pozdrawiam:) roxien Właśnie obejrzałam twoje fotki. Bardzo szybko Ci sie wyprostowały zeby na poczatku. A teraz widzę lekką szparę między jedynkami np. To u góry jeszcze miałaś coś do wyprostowania? Dlaczego jest taki efekt? modlichaaa A na czym polegała Twoja wada 2-ki? Mogłabyś bardziej to opisać?;) Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, mam pytanie Wyrywać czwórki na kasę chorych czy prywatnie? Wyrywał ktoś z Was na kasę chorych? Chodzi o to, że wyrwanie jednego zęba u mnie w mieście to wydatek nie mniej niż 70 zł, tak więc musiałabym wydać 140 zł, a z pieniędzmi u mnie ostatnio bardzo ciężko. Moja mama namawia mnie, żebym poszła na kasę chorych. Ale ja trochę się obawiam, że dadzą mi za słabe znieczulenie i w ogóle, że jakoś nieumiejętnie to zrobią... Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogę Ci tylko powiedzieć, że przy wyrywaniu ósemki moja mama poszła do przychodni, i nie dość, że babka męczyła się, w ogóle nie miała siły wyrwać porządnie zęba, to jeszcze po wyrwaniu nawet lodu nie dała, żeby opuchlizna była mniejsza... I zrobiła jej się wieeelka opuchlizna...Męczyła się później strasznie. Nie ma za ciekawych wspomnien z przychodni ;p Ale wiadomo, 4-ki to troche inaczej. One chyba zawsze idą \"łatwo\". Jeżeli masz dobry szpital w mieście, to na spokojnie można tam się wybrać. Tylko ciekawe jak to wygląda z kolejkami na taką wizytę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - Ja rwałam na kase chorych :) Już Ci tłumaczę. Oni zazwyczaj pytają czy chcesz znieczulenie z NFZ - czyli słabszy, czy lepszy - bardziej komfortowo. Z ten z NFZ nic nie płacisz - to logiczne. A za ten komfortowy tylko 20 zł. Wyrwałam dwie szóstki u siebie w przychodni płacąc tylko 40 zł. Bólu nic nie czułam :) Można było robic ze mną co sie tylko chciało :D Aż moja dr stomatolog się cieszyła :P Wyrwałam wtedy dwa zęby za jednym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam "ja rwałam na kase chorych" - chodziło mi ze nie byłam prywatnie u stomatologa - mam nadzieję ze teraz mnie bardziej zrozumiałaś :) Nie płąciłąm za usługi tylko za znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam "ja rwałam na kase chorych" - chodziło mi ze nie byłam prywatnie u stomatologa - mam nadzieję ze teraz mnie bardziej zrozumiałaś :) Nie płaciłam za usługi tylko za znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka - lodem okladalam tyle ile powiedzial mi lekarz. czyli zaraz po zabiegu i droge powrotna do domu czyli jakies 1,5 h. powiedzial, ze pozniej nie ma sensu tego juz wymrazac i nie jest to dobre. choc powiem, ze mialam ochote trzymac lod dluzej, ale to nie przynosi efektu. co do rwania zebow na kase chorych to masa ludzi z tego korzysta wiec nie powinno byc zle. najwyzej dokupisz dodatkowe znieczulenie co wyjdzie pewnie taniej niz prywatnie. jak dowiadywalam sie o osemki to okazalo sie ze lekarz ktory jest dobrym sepecjalista z prywatnym gabinetem rowniez robi zabiegi w panstwowej placowce. nie zdecydowal sie na niego tylko dlatego, ze chcialm zabieg w ogolnym znieczuleniu, ktorego on nie udostepnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi ;) To pójdę na kasę chorych i sobie dopłacę do znieczulenia ;) U mnie się na szczęście tak długo nie czeka w kolejkach. Zdam sesję (daj Boże) i się za to zabiorę, bo na razie to kompletnie nie mam głowy... Nie wiem jak zaliczę ten semestr... Najgorsza sesja w moim dotychczasowym życiu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedlugo brzydula
witam jestem tu pierwszy raz i chciałam też troche się dowiedzieć i może rozwiać jakieś wątpliwości... a mianowicie jestem już umówiona na 13.02.09 (piątek :P) na zakładanie aparatu stałego i mam pytanie: czy po założeniu boli gębusia i jak długo? czy ewentualnie można poprosić ortodontę o jakieś L4 bo nie wiem czy dostanę urlop w tym czasie? mam nadzieję, że sie szybko przyzwyczaję do tego aparaciku i też go pokocham hihi pozdrawiam wszyskie aparatki i aparatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie boli aż tak bardzo, aby brać zwolnienie ;) Ja ani razu nie wzięłam żadnej tabletki przeciwbólowej. Nie martw się, idzie się przyzwyczaić. U mnie najgorzej było z obcieraniem dziąseł, a co do samego bólu zębów to nie wspominam tego jakoś szalenie tragicznie. Aparat zakładałam w piątek, a w sobotę i niedzielę robiłam taki dodatkowy kurs weekendowy, który trwał od 8 do 18, a to były moje dwa pierwsze dni z drutami. I tak bardzo zaabsorbowałam się tym, co dzieje się na kursie, że w ogóle nie czułam bólu zebów ;) Więc zwolnienie naprawdę nie ma sensu, bo zajęcie myśli czymś innym może tylko pomóc ;) Jestem pewna, że gdybym została w domu to cały weekend był biadoliła jak to mnie bardzo boli - ale oczywiście różni są ludzie :P Zakładanie nie boli tylko jak masz małą szczękę i duże zęby (lub za dużo zębów) to trochę ci wykrzywia szczenę - ja tak miałam. Ale ogólnie jest lajt, trzeba się pozytywnie nastawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedlugo brzydula - może jedynie troche obcierać i sprawiac wrazenie ogólnego dyskomfortu przez nacisk na zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roznie bywa. jesli zakladasz w piatek to do poniedzialu powinno byc ok. gory nie czulam wcale, ale dol :O bolalo. jechalam na lekach przez 3 dni niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
niedługo brzydula>>>ja zaraz po załozeniu aparatu jechałam do pracy,tez balam sie co to bedzie,nic nie bolało ale pamietam ze mówiłam jakos tak bardzo powoli i wyraznie bo wydawało mi sie ze strasznie seplenie i wszyscy zwracaja na to uwage( oczywiscie tylko mi sie wydawało) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Finiszujacaaparatka
Witam, pytanie. Ile trwa noszenie końcowych łuków mniej więcej? I co się dzieje PO założeniu tych łuków, co dalej beda mi zmieniac? ;D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apartka
Dziewczyny ,jestem z Bydgoszczy jake są ceny aparatów i gdzie najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×