Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość witajciieeee
cholerrrra i nie poszlam dzis wyrywac zeba bo.... dostalam okres :( :( a podobno nie mozna. Przenioslam to na poniedzialek. Mam nadzieje ze to nie przesunie wszystkiego :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
no nieźle:( ale też słyszałam, ze nie można!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
o jest i milagros :) no mowie Ci jak pech to pech ;) a co do kosztu aparatu to u mojej orto metalowy kosztuje 1500 zl a o kosmetyczny nie pytalam ale z tego co slyszalam to od 2300-2500 zl tylko tez dokladnie nie wiem za jaki kosmetyczny :P dopytam sie na kolejnej wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
nie wiem jaki kosmetyczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
a ja gdzieś(na forum)przeczytałam, że aparat kosmetyczny nie będzie odpowiedni do mojej wady bo "aparat kosmetyczny jest na kosmetyczne wady":( już sama nie wiem:/ ale ja już jestem nastawiona na te metalowe i jakoś to przeżyje:p hihihih no właśnie jakoś:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
hmm wlasnie tez tak kiedys slyszalam i dlatego boje sie ze orto nie bedzie chciala mi takiego zalozyc, ale przewertowalam kilka stron w google i naczytalam sie ze to nie prawda :) ze kosmetyczny jest tak samo mocny jak metalowy i tak samo nadaje sie na wszystkie wady wiec juz sama nie wiem ... moze wypowiedza sie dziewczyny z forum noszace juz aparaty ;) jesli nie kosmetyczny to bedzie metalowy i tyle :) przynajmniej mniej kasy wydam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
no właśnie jakoś dziewczyny z forum tu nie zaglądają ostatnio:(prawda?szkoda:( a kiedy teraz będziesz szła na usuwanie ząbków?wiesz, że mi się już zaczyna śnić ten aparat w nocy??hihihi i w ogóle zastanawiam się jak ja będę w pracy gadulić z ludźmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajciieeee napisałaś że do ślubu najwyżej sobie ściągniesz aparat a potem znów założysz...Chcesz dwa razy płacić za aparat ????? \"Aparat kosmetyczny jest na kosmetyczne wady\" - to bzdura. A te ligaturki poskręcane na zamkach to łańcuszek...służy do przesuwania ząbków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
wyrywac zeba bede w poniedzialek :) a co do tego aparatu to koszt sciagniecia i ponownego zalozenia u mojej orto to bylo 600 zl (kolezanka sciagala na slub) :) wiec to nie takie pieniadze straszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla jednej osoby to mało pieniędzy, a dla drugiej dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam nastawiona na góre, a musialam miec dół, z tym, że orto mi powiedziała, ze u mnie jest i tak konieczny i lepiej to zrobic na raz, i ze jezeli nei mam tyle kasy to mi na raty wezmie, albo zebym przyszla jak uzbieram. Zreszta wsumie wole sie przemeczyc z dwoma lukami naraz te 1-2lata i potem miec piekny usmiech, a nie robic cos \"na raty\" :P i ostatecznie na efekt takich zabkow trzeba dluzej czekac, ale jak kto woli. Moge tylko powiedziec z doswiadczenia, ze jak sie ma dwa luki na raz to wcale nie bylo sie trudno przywyczaic itd:) ja mam 2,5 miesiaca jakos i zyje, i nie narzekam:) (no chybaze przy dokrecaniu :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
Cześć wszystkim wczoraj miałam wyrywane obie , górne 4... Tak bardzo się bałam ale poszło łatwo i nic nie bolało... Mam aby taki dylemat czy długo będę miała luki po nich? jak ząbki zaczna się przesuwać to między 1 też będę miała szparki... - długo to potrwa?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
no fakt troszke niepotrzebny wydatek ale jesli sie chce pieknie wygladac w dniu slubu ... no coz..zreszta przy tylu wydatkach , jakie czekaja mnie te 600zl juz jakos zniose :) w sumie jest szansa ze zalozy mi aparat kosmetyczny wiec nie bede musiala go sciagac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
agentka :) wyrywala Ci dwa na raz? super :) mam nadzieje ze ja z moja biedna piatka tez jakos przezyje wyrywanie :) mam jeszcze pytanie do doswiadczonych: ile czasu musi minac od wyrwania zeba do zalozenia separacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
Tak dwa na raz... :) teraz troszkę dziwnie się czuję ale ogólnie jest oki bo nie boli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Separacje można założyc nawet dzień po wyrwaniu zęba, jeśli komuś az tak zależy na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosmetyczny jak metalowy też mocno trzyma :P, każdy ma taki jaki chce, pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 Jeszcze wczoraj pisałas ze idziesz a dziś...Co się stało? Przeciez to tylko jeden ząbek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestraszłam się tego bólu, jak już minie znieczulenie... Mam tyle roboty, nie może mnie teraz boleć, bo jak się będę uczyć na tyle egzaminów, kół itp. Wstałam rano i tak mnie coś naszło, żeby dopiero po sesji iść. Wiem, głupia jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
moniqque88 Nie ma żadnego bólu... nawet jak puści znieczulenie nic nie boli.. Przynajmniej ja tak miałam - a miałam wyrywane 2 zęby od razu... nie ma na co czekać.. jak to tylko 1 ząbek to idź go wyrwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez nie miałam zadnego bólu :) Po powrocie dodomu wzięłam sobie jedną tabletke ketanolu i luzik :) Może nawet nie warto było brac jakiś środek przeciwbólowy :) Mialam też wyrwane dwa zęby na raz i to w dodatku szóstki. Jedyny dyskomfort to krew ( krwawienie ustępuje po ok 30 min) i gigantyczna dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
moniqque88 oki rozumiem, ale dziś chciałaś wyrywać jeden... nawet jak masz wyrywane dwa na raz to nic nie boli... ja jeszcze muszę dwie czwórki na dole wyrwać... ale to nie mam jeszcze ustalonej daty kiedy pójdę wyrywać... teraz jak już wyrwałam górę to aby w poniedziałek będę miała zakładany drucik na zamki :) i oczywiście kolorowe ligaturki :) hmmm teraz chyba czerwone, albo różowe :) zobaczymy w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, dziewczyny, macie rację. No ale po prostu nie czułam się na siłach. Ostatnio trochę za dużo rzeczy zwala mi się na głowę i to pewnie dlatego wymiękłam. Pójdę jakoś w lutym je wyrwać. W sumie noszenie aparatu o miesiąc dłużej nie robi aż takiej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamiroq
Mam takie pytanie do ludzi posiadających estetyczne aparaty. Jakie macie zamki na trójkach? Wyróżniają się czymś na tle pozostałych? Moje mają z góry takie jak by nadlanie, które zajmuje tylko pół szerokości całego zamka, jest dosyć ostro zakończone i mnie mocno podrażnia(mam aparat od ok 12 godzin). Wcześniej na zamkach były takie kolorowe kuleczki, ale po jedzeniu już ich nie miałem(zostały tylko 3). Nie było by w tym nic złego, że właśnie na trójkach takie były i wtedy tak mnie to nie obcierało a po utracie boli ;/ Wosk daje tylko chwilową ulgę ;/ Jutro idę do apteki po maść zmniejszającą podrażnienia itp. bo może przyniesie jakąś ulgę. Z innej beczki to długo przyzwyczajaliście się do jedzenia z aparatem? Mi wadzą przede wszystkim te pierścienie bo ciągle za nie zachaczam językiem ;/ Ogólnie sądziłem, że będzie gorzej, więcej bólu i takie tam, ale nie jest źle :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jamiroq Na trójkach zawsze są haczyki. Przy aparacie kosmetycznym są one mniej drażniące śluzówke jamy ustnej niz przy metalowym. Masz aparat dopiero 12 h wiec to logiczne ze czujesz dyskomfort. Za kilka dni ten problem zniknie, a aparat bedzie wogóle niewyczuwalny. Postaraj się nie zaklejać cały czas drażniące cześci aparatu tj. haczyków i pierścieni. Musisz sie przyzwyczaić, a z woskiem moze to trwac dłużej niż te 3 - 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie przesadzała z tym, że aparat będzie w ogóle niewyczuwalny :P To chyba zależy od człowieka. Ja noszę już miesiąc i dalej czuję, dalej mi przeszkadza, o podrażnieniu dziąseł już nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
Witam ma do Was pytanko :) Ile trzeba nosic ta separacje zanim orto zalozy aparat??jak bylo w Waszych przypadkach?? A i jeszcze bardzo wazna kwestia :) czy noszac aparat kosmetyczny wizyty konrolne sa drozsze? jak jest u Was? ile placicie za wizyty? Ja bylam zaskoczona, ze nic nie placilam za pierwsza wizyte i za odlew :) za druga tez nie bede nic placic, dopiero na kolejnej wizycie na ktorej bede miala zakladany aparat, bede placic za to cacko :) Duzo czytalam, ze jednak najczesciej placi sie za te wizyty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×