Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
crazy_bogie

ZAK艁ADAM STA艁Y APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

tulipanek1 馃尲 ja chcia艂am miec ten Damona, bo s艂ysza艂am ze szybciej niby idzie leczenie. Mi powiedzia艂 Ort ze po co przep艂acac bede , jak efekt koncowy bedzie taki sam ja pozatym chcia艂am kosmetyczny a damon jest widoczny-wiec wybra艂am kryszta艂owy:)Poujtrze ide zak艂adac:) dziewczyny mia艂y duze krzywizny a r贸wniez maj膮 kryszta艂owe dodam tylko ze przyjaci贸艂ka moja mia艂a damona- mia艂膮 miec rok, p贸zniej ze 1,5 -obecnie drugi rok nosi wstr臋tnego damona!!!! a mia艂o byc tak pi臋knie i szybki. aha pozatym ma nier贸wno wyciagni臋te z臋by w tym prostym 艂uku moja sistra ma kryszta艂owy i naprawde idzie jej slicznie!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 tulipanek1
Dzi臋kuj臋 za wie艣ci:-) nie zalezy mi a偶 tak na tym Damonie... tylko te pier艣cienie i usuwanie z臋b贸w mnie na razie przera偶a (zdrowych), ale skoro zamiast pier艣cieni s膮 rurki.... itp.... zobaczymy jutro.... a Ty vitalijka, gdzie zak艂adasz?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Susan_94
Mam aparat kosmetyczny (g贸ra od grudnia 2007, a d贸艂 od czerwca 2008). przeczyta艂am jakie艣 5 stron tgo w膮tku (a to i tak du偶o post贸w) mo偶e poruszy艂y艣cie ten temat ju偶 wcze艣niej... Od kiedy mam aparat nie zjad艂am ca艂ego jab艂ka. W sensie, 偶e mog臋 je艣膰 tylko takie ju偶 pokrojone. Czy wy te偶 tak macie? Kr贸tko po za艂o偶eniu przyjaci贸艂ka powiedzia艂a mi, 偶e jej orto powiedzia艂a, 偶e nie mo偶na twardych owoc贸w i innych twardych rzeczy je艣膰. Wi臋c nie jad艂am. Chyba raz spr贸bowa艂am, ale by艂o to bardzo niekomfortowe. Mi臋dzy drutem, a z臋bami zosta艂o mi mn贸stwo jab艂ka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Susan_94
i jeszcze jedno.. jak robi艂y艣cie kosztorysy to zauwa偶y艂am 偶e strasznie du偶o p艂aci艂y艣cie za ka偶d膮 wizyt臋. u mnie to 50 z艂otych (bez wzgl臋du na to czy mam cos zmieniane na g贸rze czy na dole czy na obu), czasami jest wi臋cej jak dostaj臋 nowy drut.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Aparaciarz
Fakt z damonem efekt wyjdzie taki sam. Ale z mego do艣wiadczenia mo偶e kr贸tkie ale tez i z do艣wiadczenia os贸b z kt贸rymi rozmawia艂em damon jest lepszy w tym 偶e ortodonta u偶ywa mniejsze si艂y by uzyska膰 ten sam efekt w tym samym czasie. Poza tym czasami wychodzi tak 偶e damonem wychodzi szybciej. Ale jak m贸wi臋 ten aparat zupe艂nie inaczej si臋 obs艂uguje. Jest to trudne i dla ortodont贸w z do艣wiadczeniem tam trzeba owiele wiecej i bardziej z艂o偶one si艂y wylicza膰. Wiec ortodonci czasami mo偶e m贸wi膮 偶e te s膮 z艂e bo nie umiej膮 tych aparat贸w u偶ywa膰. A poza tym co odrazu wida膰 偶e damony si臋 艂atwiej czy艣ci krawedzie s膮 bardziej p艂askie i nie mam k艂opotu by gdziekolwiek si臋 dosta膰 (chyba 偶e 7demki ale temu bo daleko

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Powiem tak, 偶e ka偶dy ma wyb贸r je艣li chodzi o aparat. Nikt nikomu nic nie narzuca i r贸wnie偶 nie powinno si臋 m贸wi膰, ze dany aparat jest gorszy od drugiego b膮dz lepszy. Ka偶dy rodzaj spe艂nia przecie偶 t膮 sam膮 funkcje! :) Co do jab艂ek...nigdy bym nie ryzykowa艂a je艣膰 nie pokrojonego w plasterki...艂atwo przeciez o uszkodzenie aparatu, a p艂aci膰 za odklejony zamek nie mia艂abym ochoty :) Je艣li kto艣 lubi ryzykowa膰, to ju偶 jego sprawa.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Mnie zastanawia u偶ywanie okre艣lenia \"szybsze\" w stosunku do aparat贸w Damon. Od czego s膮 szybsze? i na jakiej podstawie wysnute jest to okre艣lenie? przecie偶 to nielogiczne. 呕eby mo偶na by艂o jednoznacznie powiedzie膰, 偶e skracaj膮 czas leczenia, trzeba by te same z臋by podda膰 dzia艂aniu zwyk艂ego aparatu i tego damona i por贸wna膰, a jest to niemo偶liwe. z przy zwyk艂ych aparatach tak samo jak i przy damonach leczenie raz trwa rok, a innym razem 3 lata.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
moja orto te偶 m贸wi艂a, 偶e z Damonem wcale kr贸cej nie b臋dzie trwa艂o leczenie... Dlatego wola艂am za艂o偶y膰 kosmetyczny;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Te偶 osobi艣cie uwa偶am, 偶e nie ma r贸znicy w czasie leczenia miedzy zwyklym aparatem a damonem... przeciez tak naprawde prostowanie zebow jest rzecza indywidualna? jeden nosi rok a drugi 3 lata, tak jak kolezanka wyzej napisala:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
M贸j orto chyba nawet nie ma Damona w ofercie. A przynajmniej mnie nie zosta艂 on zaproponowany. Ja bym go nie chcia艂a, bo wola艂am mie膰 kosmetyczny na g贸rze ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
P臋k艂a mi ligatura, a raczej 艂a艅cuszek z ligatur... Chyba nie ma bata, musz臋 i艣膰 do orto, aby za艂o偶y艂 now膮, no nie ??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gwarantowana wygrana
Wszystkie to chyba jeste艣cie m艂ode, tak do 25 lat. A znacie kogo艣 w starszym wieku kto ma aparat? Ja mam 33 lata i za miesi膮c mam mie膰 za艂o偶ony aparat. I zastanawiam si臋 czy to s艂uszna decyzja. Czym bli偶ej to wi臋cej w膮tpliwo艣ci mam. Pocieszam si臋 tym 偶e jak m贸wi臋 to nie wida膰 mi z臋b贸w, to mo偶e si臋 nie b臋dzie tak rzuca艂o w oczy. Jestem zapisana na separacj臋. Wyczyta艂am 偶e to umieszczanie czego艣 mi臋dzy z臋bami 偶eby zrobi膰 miejsce. Moje g贸rne z臋by to w艂a艣ciwie ka偶dy ma spory odst臋p od drugiego wi臋c si臋 zastanawiam po co mi ta separacja. Orto powiedzia艂a 偶e za艂o偶y mi teraz tylko na g贸rne z臋by. Co my艣licie o moim wieku?:) No i o tej mojej separacji? Potrzebna?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 anuska2009
gwarantowana wygrana ja mam 27 lat i w sumie za艂uje ze wczesniej sobie aparatu nie za艂ozy艂am. Mysle jak ze jak bedziesz miec porcelanowy czy kryszta艂owy aparat to nie bedzie go widac i nie powinien ci w niczym przeszkadzac. A separacja polega na w艂ozeniu gumek ko艂o sz贸stek tam gdzie bedzie zak艂adane pier艣cienie - dla nich w艂asnie robione jest miejsce.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
gwarantowana wygrana- ja mam sko艅czone 29 lat i obieca艂am sobie kiedy艣 w 偶artach ze do trzydziestki to za艂o偶e ten aparat:P NO I ZA艁O呕Y艁AM:) ja zak艂ada艂am w krakowie bo i tu mieszkam, a za wizyt臋 p艂ace ..150 z艂 2 x kryszta艂 => 2 x 2800

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 gwarantowana wygrana
To ewidentnie mi ta separacja niepotrzebna. Czyli orto ma ju偶 minusa u mnie, bo by艂am na konsultacji u niej za kt贸r膮 zap艂aci艂am 70 z艂 to powinna od razu na zak艂adanie aparatu mnie zapisa膰. Mam wra偶enie, 偶e ka偶dy ortodonta m贸wi 偶e leczenie b臋dzie trwa艂o 2 lata. Ja mam z臋by proste (tylko jeden trzeba obr贸ci膰 troch臋 wok贸艂 w艂asnej osi) tylko z powodu wyrywanych wcze艣nie z臋b贸w 'rozjecha艂y' si臋 wszystkie i s膮 spore odst臋py miedzy nimi. Aparat ma je zsun膮膰. My艣la艂am 偶e taka wada nie potrzebuje 2 lat, tym bardziej 偶e nie mam tych z臋b贸w du偶o. Reszta z ty艂u b臋dzie uzupe艂niana protetycznie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nie ka偶dy m贸wi, 偶e dwa lata. M贸j od razu powiedzia艂, 偶e g贸ra 1,5 roku, a teraz m贸wi, 偶e rok. A moja wada jest moim zdaniem cholernie duza i chociaz widze efekty, to nie sa one spektakularne, wiec sama sie dziwie... Dopiero we wtorek znajde czas, by zajsc do niego i wymienic ten pekniety lancuszek... Ehh, martwi mnie to troche...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 patissson
damon jest dobry w tym ze nie trzeba z nim jezdzic co miesiac do orto tylko co 1,5 - 2 miesiace a nawet i dluzej jezeli sie tak zdarzy i nic sie nie stanie, a ze zwyklym aparatem jednak trzeba dbac aby jechac co miesiac na wymiene gumek.. :):) pozdrawiam i polecam damona:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 patissson
no i oczywi艣cie damon ma mniejsze zamki, wedlug mnie jest duzo lepszy niz zwykly aparat:) w razie pytan piszcie, chetnie odpowiem:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pozytywka__
zamki moze i sa mniejsze ale sa bardziej odstajace i przez to nie prezentuje sie ladnie..plusik taki ze latwo sie go czysci..jedyny plusik :P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 patissson
pozytywka nie masz racji ze zamki damona odstaja, to tylko takie zludzenie bo zwykly aparat ma gumki i przez to wydaje sie ze zamki nie odstaja. :):)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 patissson

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 patissson
i owiele lepiej sie prezentuje niz zwykly:P

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
oj dawno mnie nie bylo... zmagam sie z mgr i nie mam nawet czasu napisac :[ jak tak czytam o tym Damonie to w sumie sie ciesze ze u mojej orto nie bylo go w ofercie, albo przynajmniej mi nie zaproponowala, przynajmniej nie mialam dylematu:P s艂uchajcie, szoruje te zebiska i szoruje a i tak zauwazylam pelno przebarwien:( chyba przed obrona bede musiala sie wybrac na to piaskowanie:|

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
U mnie mija termin 2 tygodni odk膮d za艂o偶y艂am aparcik i ju偶 mam przebarwione ligatury:( mialam taki 艂adny aparacik na poczatku a teraz jakis taki z贸艂ty sie wydaje:/ a kolejna wizyta dopiero 25 maja...co ja moczne z takimi z贸艂ciakami?:/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pozytywka__
okej...wygl膮d to kwestia gustu..ligatury akurat teraz i tak musz臋 nosi膰 bo zamykam szpary mi臋dzy z臋bami.. co do wizyt to mam je i tak co 4 tygodnie( wsz臋dzie tr膮bi膮 o tym 偶e starczy spotyka膰 si臋 co 7,8 tygodni)..co do czasu leczenia..mia艂o by膰 szybko a i tak plan leczenia przewiduje wizyty do 2011 roku, mimo 偶e wada moja nie jest zbyt skomplikowana..a czy prezentuje si臋 lepiej?? sp贸jrz w stopki os贸b nosz膮cych kosmetyki..nie wydaje mi si臋 偶eby jakikolwiek aparat metalowy umywa艂 si臋 do szafirowego b膮d藕 porcelanowego..a ta艅sze s膮 i efekty ko艅cowe s膮 takie same. Poczytaj lepiej forum na stronie forum.gazeta.pl a dowiesz si臋 wi臋cej o marketingu damona...chc膮 sprzeda膰 nowy produkt kt贸ry jest wart tyle, co stare metody ulepszania naszych u艣miech贸w. Nie robi臋 autoreklamy bo po co mi to..z do艣widczenia jednak wnioskuj臋 偶e ten ca艂y system warty jest tyle, co pic na wod臋...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 pozytywka__
aha..no i nie chc臋 nikogo urazi膰 ani zrazi膰 do noszenia apartu..bo zdrowy i prosty u艣miech to kurcze dla nas rzecz najwa偶niejsza..b膮d藕my jednak rozs膮dni i nie uwa偶ajmy 偶e co dro偶sze to lepsze.. zanim kto艣 podejmie decyzj臋 o leczniu niech poczyta i dowie si臋 czego si臋 spodziewa膰..ortodonta powinien rozwia膰 nasze wszelkie w膮tpliwo艣ci..poczytajcie o opiniach, lekarzach, komentarzach, klinikach zanim traficie gdzie艣, gdzie przez 4 lata zmaga膰 si臋 b臋dziecie z wyzyskiwczem bazuj膮cym na waszej naiwno艣ci...marketing jest w modzie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nosz臋 aparacik ju偶 r贸wne 3 tygodnie (zlecia艂o;) ) i ju偶 moje bia艂e ligaturki zrobi艂y si臋 偶贸艂te, mimo 偶e myj臋, nitkuj臋, p艂ukam itede. Nie wiem czemu tak si臋 dzieje:-O Co gorsza, czuj臋 偶e z臋by zacz臋艂y mi si臋 rusza膰. Leciutko i jedynie te na przedzie, ale jak co艣 nimi ugryz臋, to czuj臋 偶e si臋 ruszaj膮. Ju偶 prawie jad艂am normalnie, a teraz zn贸w wracam do etapu papek i innych paciar;) W pi膮tek usun臋艂am ostatni膮 贸semk臋 i nied艂ugo zak艂adam dolny 艂uk. Ca艂a szcz臋ka mnie boli, z膮b by艂 po艂o偶ony poziomo i przyro艣ni臋ty do ko艣ci, normalnie masssakra, trzy babki mi ko艂o niego robi艂y:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×