Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

angggie - porcelanowy jest mniej widoczny niż kryształowy?? Hmm..biorąc na logikę kryształowy dopasowuje się do każdego odcienia zębów, a z porcelaną nie jest tak dobrze. Wg mnie kryształ jest najmniej widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanta88
Zdecydowania kryształowe są mniej widoczne. Porcelanowe są takie mleczne, a kryształowe całkiem przeźroczyste dzięki czemu lepiej się dopasowują do naturalnego koloru zębów. www.stalyparat.fora.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdorotka
co do doktora Michała Bartczaka z Łodzi - zdecydowanie polecam. Metalowy łuk kosztuje 1500zł :) wizyta 100 zł. bardzo miła atmosfera podczas wizyty, pan Michał rzeczowy, odpowiada na wszystkie pytania bardzo wyczerpująco. ja dopiero będę zakładać aparat, ale już kilkoro znajomych mi go poleciło ;) Jeżdżę ponad 100km, żeby to właśnie on leczył moją wadę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
u mnie trwa wielkie odliczanie bo juz za 10 DNI ZDEJMUJE APARAT :D o ile oczywiscie wszystko dobrze pojdzie :) czas najwyzszy sie pozbyc tego zelastwa bo cos mi zeby szwankuja - te na ktorych mam pierscienie bola - ale nie jest to taki bol jak przy przesuwaniu a raczej jakby sie cos tam podzialo... ogladala mi orto na wizycie ale mowila ze nic nie widac wiec jak zdejme pierscienie to pewnie czeka mnie dentysta-sadysta :( a to jest dla mnie najgorsza rzecz na swiecie buuuuuuuuuuuuuuu pzodrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeritka22
heh... :D Niektórzy odliczają dni do ściągnięcia aparatu a ja odliczam dni i godziny do jego założenia :D Jeszcze tylko 24 godziny hehe :D Zaczynam się serio bać.. :P Gdy powiadomiłam znajomych o tym że zakładam aparat usłyszałam wiele opinii na ten temat... Oczywiście większość popiera moją decyzję ale dziś przyjaciółka (?) "rzuciła" text: "Ja gdybym miała takie żelastwo na zębach nawet wstydziłabym się uśmiechnąć" :/ Ale w sumie mi to zwisa i powiewa co ona o tym sądzi... To moja decyzja i jestem z niej zadowolona... Już wolę kilka lat mieć aparacik na ząbkach niż całe życie być zakompleksionym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anggie
margeritka22 tak trzymaj :D a reakcja na aparat.phi jezeli ludzie są na poziomie rozumieją ze dbasz o uśmiech i nie ma "głupich " komentów:) ja juz noszę hyraxa- poszerza szczęke :P juz 18 dzien ;P aparacik zakładam za 3,5 miesiąca założę pewnie kryształowy :) chociaz myslę jescze nad porcelanowym ,....słyszałam o jakichś przebarwieniach...? jakies doświadczenia czy aparaciki sie przebarwiaja? dzieki za odp z góry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamki w aparatach kryształowych i porcelanowych nie odbarwiają się!! Odbarwić mogą się jedynie ligaturki, które wymienia się co miesiąc, więc nie bujcie się zakładać aparatów kosmetycznym, polecam bo są śliczne. Ja swoim kryształowym jestem po prostu zachwycona i polecam każdemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nosze kryształowy i zamki sie nie przebarwiają - bo niby jakim cudem? :) Jedynie ligatury mogą zżółknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już 1,5 godzinki w aparaciku :) Na razie nic nadzwyczajnego nie czuję :P ...to takie dziwne uczucie, że ma się coś na zębach... :P ...i myślałam, że będę w nim gorzej wyglądać :) nie jest źle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ja wiem czy to dobry lekarz
witam:) chcialam zasiegnac opinii odnosnie ortodonty (jutro ide na wizyte)-chodzi mi o dr ewe smogorzewska-majcher z wroclawia czytalam w necie zarzuty, ze jest niekompetentna, jednoczesnie mam znajomego, ktory sie leczyl u niej i jest zadowolony (z tym, ze nie mial powaznych wad w uzebieniu, a ja mam ohydnie wystajacego kla, i w ogole krzywe zeby) i nie wiem teraz czy spokojnie oddac sie w rece pani dr, czy tez uciekac gdzie pieprz rosnie i szukac nowego lekarza czy mialyscie problemy z ewentualnymi zmianami ortodont? z gory dziekuje za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam Mam przezroczysty kryształowy i nie żółknie mi nic- a poniewaz nie mam gumek-orto każdy zamek okręca mi druckiem czego nie widac i nie ma absolutnie kłopou z przebarwieniami gumek-bo ich nie mam. Także osobiście polecam. Nosze go praiwe rok(minie we wrześniu). Mam pytanie: Nosże aparat od 12 września 2008 roku-górny łuk-wczoraj byłam u orto-przekleiła mi zamek na jedynce, bo nie pokrywał sie z osią zęba i ząb był tym samym troszke źle ustawiony-aczkolwiek dla laika i bez zdjęcia pantomogramicznego czy jakoś tak nie byłoby widać:)ale do czego zmierzam-powiedziała mi , że jeszcze ok.3 mcy będę nosiła. Zastanawiam sie czy to nie zbyt którko-co sądzicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Aaa i jeszcze jedno-jak wygląda zdjęcie aparatu-ile kosztuje i czymacie taki lęk połamania zębów przy zdjęciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do casting: o co chodzi z ta retencją? mi nic takiego nie mówiła-tylko ,że założy drucik cieniutki na 6 tygodni a potem zdejmie i juz. Nie pokrzywią się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti83 Co do długości leczenia trudno powiedzieć. Ja prawdopodobnie będę nosiła np. rok i 2 miesiące.. ty niecały rok. Z tymze oczywiscie bede miala retencje! Przez 2 miesiace 24 h/dobe, a potem stopniowo mniej... Koniecznie dopytaj się o to orto, bo zawsze wydawało mi się, ze retencja jest nieodzownym elementem leczenia. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moniqque88: jak tam zamykanie szparek? u mnie idzie woooolno, szczególnie po lewej stronie, po prawej daje się zauważyć postępy... pewnie w dwa lata się nie wyrobię i będzie tak jak orto mówiła 2,5 roku:/ eeeeeeech..... dziewczyny powiedzcie ile u was trwało zamykanie szpar?? wiadomo że u każdego jest inaczej ale podzielcie się doświadczeniami.... pozdrawiam aparatki:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola: Ja mam wyrwaną jedną piątkę. Już po 3 miesiącach 4 dotykała na ścisło do 6. Obecnie pojawiają się małe szczelinki gdzieniegdzie, ale to zazwyczaj celowo (np. założona sprężynka, albo inne cuda). Ogólnie również mam przewidywany czas leczenia 2-2,5 roku. Retencję natomiast będę miała dożywotnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
Calineczka...jak to dozywotnio? przeraziłas mnie troche mi tez orto powiedziala ze u mnie lezenie potrwa długo bo stara juz jestem...na aparat- mam 23lata ale mam nadzieje ze nie dozywotnio...chyba zaczełabym załowac;| a teraz juz nosze hyraxa 3 tydzien, szpara miedzy jedynkami na 3 mm...kiedy to sie skonczy ajjj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do aquaaparatka: Dziekuje za informację, mogłabyś mi powiedziec cos bliżej o "retencji" nie bardzo się orientuje o co cohzi? To jest nosze aparatu by wszystko ustabilizować? Ja będe nosiła planowo rok i miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calineczka 85 - to faktycznie poszło u ciebie mega szybko! Ja mam wyrwane obie dolne czwórki, aparat od 3 miesięcy i prawa trójka przesunęła się w kierunku piątki może z milimetr, a lewa nawet o tyle nie.... nibu orto mówiła że po wakacjach szpary będą zamknięte ale jak to idzie w takim tempie to szczerze wątpię:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angggie: Tak mi powiedziała, że mam do wyboru operację, albo zakładanie retencji na noc już do końca życia. Tzn. na początku oczywiście też będę ją nosić całą dobę, a potem tylko na noc. A ja, aż tak zdesperowana wyglądem nie byłam żeby iść pod nóż :) , więc wole wkładać ten kawałek plastiku na noc. To nie jest kwestia wieku (23 lata to nie tak dużo na aparat) tylko raczej wady. dżola: A czy Twoja lekarka robi coś w tym kierunku żeby te szczeliny zamknąć? Bo może to nie jest teraz najważniejsze i skupia się na czymś innym. U mnie bez tego nie dało się nic zrobić, więc od początku miałam mnóstwo drutów, gumeczek i innych cudów które ściągały mi 4-kę do 6-ki. Nawet gumka separacyjna była tam też omotana drucikami i zaczepiona o 7-kę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
ehh właśnie gdyby nie ta retencja to może byłoby i pięknie :o mi pozostało już tylko kilka dni do ściągnięcia aparatu no ale co z tego skoro retencję będe musiala noscic minimum 2 razy tyle co mialam aparat czyli 3 lata z czego rok 24 h na dobe ... wiec juz sie tak zastanawiam czy nie lepiej byloby potrzymac jeszcze ten aparat przez kilka miesiecy bo co to za roznica czy aparat czy retencja (nie wiem jeszcze jak ma wygladac ta plytka retencyjna) a nie wiem czy bede w stanie sie zmobilizowac na tyle zeby faktycznie nosic 24 h na dobe bo wiadomo, ze jak mozna zdjac to kusi :P chcialam namowic mojego orto na taki drucik przyklejony od srodka ktorego wogole nie widac a jest na stale przymocowany (moja kolezanka taki ma i nie widac nic a nic a jest to na stale przymocowane) ale niestety do mojej wady podobno musi byc od zewnatrz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calineczka85 - no robi, mam lancuszki od trojki do piatki ktore niby ciagna trojki do piatek. no i szostki z piatkami zwiazne drucikami zeby sie nie rozlazly. za to na gorze nic nie robi w kierunku zamkniecia szpar... ech orto pewnie wie co robi:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti 83 retencja stabilizuje ci efekt na cale zycie. Oczywiscie jezeli scisle sie do niej stosujesz, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami od orto. Retencja najczesciej jest niewidoczny drucik na dole i płytka na górze. Praktycznie na wszystkich stronach dotyczacych ortodoncji znajdziesz informacje na temat retencji (w tym np. zdjecia tych płytek). Przykład strony: http://www.ortodonta.com.pl/informacje_pacjent/index.php?p=aparaty-retencyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti8
aquaaparatka Wielkie dzięki za infomację- wchodząc na stone kojarze, że orto mówiła mi na początku leczenia o tej tzeciej opcji retencyjnego apaatu-ten ducik. Dziwne, że nie wspomniała o tym ostatnio jak ją zapytałam. Dziękuje w kązdym razie-wiem o co pytać:)pozdrawiam. ps. A ty kiedy planowo zdejmujesz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na dzien dzisiejszy mam ściągać górę pod koniec stycznia 2010, czyli w rok i niecałe 2 miesiące od założenia. Co do dołu to nie wiem, nie pytałam;) Zapytam na kolejnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
dziewczyny zastanawiam sie nad jedna rzecza - skoro sciagam aparat w srode a po retencje mam przyjsc dopiero w czwartek to czy przez te 24 h nie rozjada mi sie zeby? przeciez najwazniejsze jest noszenie retencji zaraz po zdjeciu, ja mam ja nosic 24 h na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting chyba zawsze czeka sie ten jeden dzien na plytke, bo przeciez musza ci zrobic nowy wycisk, twoich pieknych prostych zebow. Moze orto nalozy ci na ten jeden dzien drucik? W sumie tez jestem ciekawa:) Ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×