Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość bimm
zawsze czułam niechęć do aparatów razem z koleżankami troche je wyśmiewałyśmy, że głupie brzydkie i ohydne teraz kiedy sama mam nosić strasznie się tego boje... ; / do tego jakiaś maska twarzowa mam to nosić (w tygodniu)od razu po szkole i do rana a w weekend jak najdłużej... orto powiedziała żebym sie przyzwyczajała bo od następnej wizyty kontrolnej będę musiała to nosić non stop (oprócz szkoły) czyli np. do sklepu i wgl... chyba mnie pokarało... co wy na to ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angel0001
hej laski byłm dzisiaj u orto i omało nie zeszłam na zwał powiedziała mi ze mi sie dziąsła cofają(co sama zauwazyłam ) i ze mam zapalenie dziąseł i jak tak dalej pujdzie to bede musiała miec przeszczep dziąseł zrobiony oczywiscie podała mi tam pasty i płukanki przeciwko temo ale i tak sie stresuje miał ktos coś takiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam mam pytanie-jak wyrwe 6 to czy siódemka najdzie mi na jej miejsce? mam 27 lat. Dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wyrwiesz to sama na pewno ci nie najdzie, delikatnie moze sie trochę przesunąć, ale albo musisz wstawić ząb, albo poprosić o interwencje ortodonte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelka85
Hej ludziska chciałam wam opowiedzieć jak wygląda sciąganie płytki HASSA bo wiem że nie dużo informacji można nt. znaleść a sama miałam taki problem wiec moze komus sie przydadza informacje. Oczywiscie o tym ze noszenie TEGO że to zadna przyjemność to chyba nie trzeba nikogo uświadamiac ale ściąganie to dopiero masakra.Więć orto używa do tego kleszczy chyba takich samych lub podobnych co do rwania zębów i poprostu zrywa tymi kleszczami ta płytkę! uczycie jakby miało się zęby rwane zywcem akryl trzaska i strzela krew sie leje jednym słowem horror a co do bolu to sama nie wiem, oczywiscie jest to strasznie nie przyjemne no i nie ukrywam troszke bolesne po wszystkim jak juz płytki sie pozbywamy z ust nadmiar "cementu" trzeba wypiłować wiertłem takim do borowania. W kazdym razie po wszystkim czuje sie jakby mi prakowało połowy podniebienia. Więc powodzenia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich zimowo przed świątecznie! :) troszkę mnie na forum nie było, a postanowiłam się przypomnieć z tego zaszczytnego faktu, że wczoraj, po raz kolejny, przy czyszczeniu zębów spadł mi drucik, który wraz z naciągniętą gumeczką ma ciągnąć kły na miejsce usuniętych czwórek a propo, skoro już jestem przy temacie to streszczę swoją ortodontyczną sytuację jednym zdaniem: piąty miesiąc męczę się z przesuwaniem kłów. chętnie sobie poczytam wypowiedzi osób, które już przez to przechodziły. pozdrawiam Was aparatki ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Do SANDRUNCIA! Powiedz mi Kochana jak tam sytuacja u Ciebie? Masz już zdjęty aparat? Jeśli tak, to jak efekty? :D i ogólnie jak samo zdejmowanie i zęby po? Ja mam termin zdejmowania aparatu wyznaczony na 7 stycznia i przyznam się, że trochę się boję ;) Pozdrawiam wszystkie aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zauważyłam,że pierścienie są częściowo porośnięte dziąsłem, oraz że na górnych tylnych zębach dziąsło pokrywa zęby do około połowy. Wizytę u mego orto mam za 1,5 miesiąca i nie wiem czy to jest prawidłowe, czy jednak powinnam jak najszybciej zgłosić się do ortodonty/stomatologa? Czy ktos z was tutaj tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 30
witam Mam 30 lat i w końcu stać mnie będzie na założenie sobie aparatu na zęby,niedługo mam wizytę u ortodonty. Mam tylko pytanie w przypadku noszenia aparatu, mowa staje się nie wyrażna tzn. czy "sepleni się" podczas rozmowy, jest to dla mnie bardzo ważne :( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Magda 30 Ja nie sepleniłam i nie miałam problemów z mówieniem. Jedynie jak poobcierasz policzki i porobią się ranki to może boleć jak będziesz mówić. Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 30
Dzięki za odpowiedz :) mam nadzieje że wszystko u mnie będzie dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Srutututu.
cześć, własnie jestem po pierwszej wizycie i rownież czeka mnie aparat. Mam problem, ponieważ zapomniałam spytać się mniej więcej ile bedzie kosztowac mnie rozszerzać i w ogóle cały aparat. Orientujecie się ile koztuje rozszerzacz ? tak mniej więcej ? ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 30
witam rozszerzacz to nie wiem ile kosztuje, ale jeżeli chodzi o koszt aparatu to mi ortodonta powiedziała że koszty aparatu to około 1500 zł (mam nadzieje że cena się nie zmieni) :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia88: Ja aparat zdejmuję za miesiąc :) Widzę, że Ty już po zdejmowaniu, więc jak się czujesz bez? Zadowolona z efektu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Do sandruncia: Zęby super! Prościutkie i bielutkie, żadnych przebarwień! jestem bardzo zadowolona! :D Samo zdejmowanie aparatu, a właściwie zrywanie zamków trwa dosłownie chwilę, ściąganie kleju i szlifowanie zębów trochę dłużej, ale nic, a nic nie boli. Na początku zęby są trochę porysowane i tak jakby szorstkie, albo tępe przy dotyku językiem, ale czuję już, że zaczynają się robić znowu śliskie ;) Nie brałam tego aparatu retencyjnego na noc, bo słyszałam, że on się czasami nie sprawdza - zakłada się go tylko na noc, albo bywa, że zapomni się go założyć i zęby niekiedy potrafią być złośliwe i znów się trochę pokrzywić. Wolałam nie ryzykować i poprosiłam o stałą retencję, czyli o przyklejenie małego drucika na zęby od wewnętrznej strony i faktycznie wszystko stoi na swoim miejscu i nawet nie drgnie :P :) Powodzenia za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona ;)
słuchajcie czy mial ktos z was zakladany aparat tylko na jedna szczekę ? chodzi mi o gore;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xaniaaaaa
Draculia: odwiedzasz jeszcze to forum?? jeżeli tak to proszę podaj mi do siebie jakiś kontakt, np. adres e-mail, bo mam do ciebie pytanie:) mam nadzieję, że może jeszcze tu zawitasz i się odezwiesz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablalalananna
czesc male pytanko - ile placilyscie za aparat retencyjny? jak dlugo musieliscie go nosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
też jestem ciekawa, jak wygląda sprawa z aparatem retencyjnym, 1,5 roku mineło odkąd załozyłam aparat i już zaczynam myśleć o retencji:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
wątek padł!:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma84
Do Monia88 i Sandruncia: Dziewczyny przeglądam dzis baardzo intensywnie forum i wydaje mi sie że jestescie z Łodzi i leczycie sie u dr Agaty Definskiej - Kaniorskiej? Bo wlasnie jestem na etapie szukania dobrego ortodonty i baaardzo boję się ze wybiorę nie tego co trzeba i potem bedzie czarna rozpacz. Napiszcie jak wasze doświadczenie z ta ortodontka, czy dobra i czy polecacie żeby u niej zacząc leczenie. A jak nie u niej to czy slyszalyscie o jakims dobrym specjaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma84, moim zdaniem orto jest ok, jeśli chcesz, to skonsultuj się z nią, pójdziesz na jedną wizytę i zobaczysz czy Ci odpowiada. Ceny aparatów nie są u niej wygórowane a to też jest ważne, bo aparat, to raczej niemałe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma84
Dziekuje serdecznie za odpowiedz:) Zglosze sie do tej ortodontki, ale jak na razie jestem na etapie usuwania ósemek:( Fajnie że ceny u niej nie są wygórowane, bo ostatnio byłam u takiego pana, który mi zaproponował JEDEN metalowy łuk za 3000zł!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma84, a wyrywanie ósemek jest u Ciebie konieczne? Orto stara się zachować wszystkie zęby, preferuje leczenie bez wyrywania. 3000 zł za jeden łuk?! No to niezła przesada. U dr Kaniorskiej jeden łuk metalowy 1400 zł (o ile nic się nie zmieniło), zaś kosmetyczny 1900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ma84
No wlasnie ten pan , ktory zaproponowal mi aparat za 3000zł nakazał mi usuniecie tych nieszczęsnych ósemek. One są schowane w dziasłach a na RTG widać, że nachodzą na siódemki. Już jedną wywaliłam, druga pójdzie za 2 tyg:) Twoja ortodontka ma naprawde niskie ceny, wybiorę się do niej w maju:) Nareszcie mogę sobie pozwolić na taki wydatek i chociaż mam juz 27 lat jestem już zdecydowana, że prostuję ząbki:) Trzymaj kciuki, bo boję się strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos tam pytał czy ktos ma zalożony aparat tylko na 1 szczękę-ja tak mam. Co do wyrywania 8 to nie wiem jaka jest prawda,ale znajomy dentysta bardzo mnie nastraszył opowiadając jakie to jest niebezpieczne,że można sobie m.in uszkodzic nerwy,co moze doprowadzic do paraliżu mięsni twarzy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saha
Grunt to dobry lekarz, który potrafi wyrywać ósemki!!! Polecam bardzo mocno- dr Pakulski - Wrocław. Po wyrwaniu górnej ósemki nie musiałam brać tabletek przeciwbólowych, wszystko odbyło się bez komplikacji, robi to naprawdę fachowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodaaparatka
Monia88 a ortodonta bez problemu zgodził się na stałą retencję??? Mam pytanie. Czy po zdjęciu aparatu ortodonta daje odciski zębów z początku leczenia??? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×