Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość Angelika85
moja rada taka idz jeszcze do innego ortodonty na konsulatcje i zobaczysz co on ci powie. Ja też nie mam jednek 6-stki na górze i tez moja orto gadała o nadbudowaniu tego miejsca nie wiem dokładnie o co jej chodziło ale w związku z brakiem owej 6-stki przesuneła mi sie cała góra w kierunku brakującego zęba i mam teraz niesymetryczne zeby w stosunku do dołu. Wieć idz sobie na wszeliki wypadek do innego lekarza na konsultacje.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciua, nie słuchaj tego co ten ktoś Ci mówi! i nie wydawaj żadnych pieniędzy, na żadne implanty. ja mam identyczną sytuacje, a nawet nie mam dwóch dolnych szóstek i ząbki dzięki temu same z wiekiem mi się wyrównały, bo dawno temu miałam je wyrwane, a w szczęce miałam dość ciasno. dzięki tym wyrwanym dwóm zębom, teraz dół mam idealnie prosty, tylko ta góra.. :| ale przecież jak się normalnie zsunęły i w niczym to nie przeszkadza, to nie rozumiem jaki jest w tym sens, żeby to na nowo rozszerzać i wstawiać implant? w ogóle myślę, że jeżeli byłaby taka konieczność, to dentysta usuwający zęba wcześniej by o takim czymś poinformował. w ogól w głowie mi się nie mieści, jaki w tym sens, żeby ten implant wstawiać. zwykły naciągacz to wymyślił, byleby tylko zarobić. w każdym razie nie słuchaj, nie daj sobie tego rozszerzać, ani nie wydawaj pieniędzy na żadne implanty. ja ze swoją szparą przeżyłam, była taka ok. 2mm, jeszcze 7 rozkręceń mnie czeka, później już tylko donosić dla utrwalenia efektu i koniec z hyraxem :) ogólnie to widze, że nawet już mi się ta szpara zmniejsza, co mnie niesamowicie cieszy :) ogólnie, jakośprzywykłam, nie ma aż takiej tragedii. warto ponosić, żeby później mieć ładne zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już odliczam miesiące do ściągnięcia aparatu - jeszcze troszkę ponad pół roku, miejmy nadzieję, że leczenie się nie przedłuży (odpukać) :D Orto mówi, że wszystkie zęby są ustawione tak jak powinny, tylko teraz utrwalamy efekt, ale ja ciągle mam wrażenie, że są nadal krzywe - miejmy nadzieję, że tylko ja mam takie odczucie. Jak znajdę chwilkę czasu, to cyknę sobie jakąś fotkę zębów, to jak zechcecie, to sami ocenicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika85
jak dla mnie super tez bym juz chciała zeby moje były w takim stanie wyproszczenia ;d, swoja droga ja odliczam dni do sciągnięcie płytki hassa bo sam aparat jakos mi specjalnie nie przeszkadza ale wiadomo lepiej juz byc po ;] pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
Pomocy :( Czy jest tu ktoś, kto musiał przed założeniem aparatu usunąć dwójkę? Byłam u 2 orto i każdy z nich mówi o usunięciu tej dwójki, więc widocznie trzeba- ale mam wątpliwości, bo przecież wtedy nie będzie symetrii i jak to ma wyglądać, 3 zęby między kłami zamiast 4? Nie wiem czy mam się decydować na ten aparat, jeśli ktoś miał podobny problem to może doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
Pomocy :( Czy jest tu ktoś, kto musiał przed założeniem aparatu usunąć dwójkę? Byłam u 2 orto i każdy z nich mówi o usunięciu tej dwójki, więc widocznie trzeba- ale mam wątpliwości, bo przecież wtedy nie będzie symetrii i jak to ma wyglądać, 3 zęby między kłami zamiast 4? Nie wiem czy mam się decydować na ten aparat, jeśli ktoś miał podobny problem to może doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biedronka55
Pomocy :( Czy jest tu ktoś, kto musiał przed założeniem aparatu usunąć dwójkę? Byłam u 2 orto i każdy z nich mówi o usunięciu tej dwójki, więc widocznie trzeba- ale mam wątpliwości, bo przecież wtedy nie będzie symetrii i jak to ma wyglądać, 3 zęby między kłami zamiast 4? Nie wiem czy mam się decydować na ten aparat, jeśli ktoś miał podobny problem to może doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stac mnie
Mam 31 lat i mialam bardzo krzywe zeby.... Poszlam do dentysty zeby mi je wszystkie wyrwal i wstawi szcztyczna szczene-z tej rozpaczy ....jednak ten wyslal mnie do ortodonty twierdzac ze w moim wieku aparaty tez nosza. Z wielkim bolem-chodzi o kase zalozylam aparat na gorna szczeke i przez 2 lata chodzilam do ortodontki,... teraz gdy mam juz prosta gore to ortodontka mi powiedziala ze na dolna szczeke tez musze zalozyc aparat bpw W PRZECIWNYM RAZIE JAK SCIAGNE APARAT Z GORY TO WSZYSTKO MI SIE ROZLECI jESTEM ZALAMANA! Nie mamkasy zeby znowy zakladac aparat i znow 2 lata chodzic na wizyty.... Czy tak faktycznie jest ze musze miec tez na dole ten aparat> Mnie wystarczy ze gore mam prosto a na dole wcale nie widac... Czy ktos sie orietuje???? Czy naprawde to KONIECZNE? czy poprostu ta ortodontka mnie naciaga...????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu, o usuwaniu dwójek pierwszy raz słyszę.. w ogóle nie wiem jak można coś takiego komuś zrobić, przecież to zupełnie zepsuje wygląd górnej szczęki.. jak to będzie wyglądało.. :| dla mnie to jest niemożliwe, żeby usunąć te zęby i sama sobie w życiu nie pozwoliłabym tego zrobić.. nie wiem co myślą sobie te dwie ortodontki, ale dla mnie to jest nienormalne.. naprawdę współczuje.. co do aparatu na dole.. hmm.. trudno mi stwierdzić, nie znam się na zębach :) i nawet nie wiem, jak wygląda Twoja sytuacja, ale mogę się domyślać, że tu pewnie chodzi o to, że np. nierówny masz zgryz, lub górna szczęka nie pasuje do dolnej. z tym, że Ci się góra rozleci, to pewnie jakaś bajka, bo wątpie żeby to było możliwe. jeżeli Tobie jest wygodnie tak jak jest, to sądzę, że może tak zostać. a o tym, że każdy chce zarobić jak najwięcej, to każdy wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Sandruncia O ile dobrze pamiętam to prostujemy zęby u tej samej orto :) Widziałam zdjęcia twoich zębów, myślę że są ładnie wyprostowane, ale chyba jeszcze im ociupinkę brakuje do ideału, myślę że te ostanie miesiące wyprostują je na maxa:) Mnie pani doktor też powiedziała ostatnio że jesteśmy już na przedostatniej prostej, ale jak dla mnie to moje zęby pozostawiaja jeszcze wiele do życzenia, hmm może to my jesteśmy po prostu jakieś przewrażliwione ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy stan cywilny ma znaczenie?
sluchajcie czy podczas noszena aparatu mozna palic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika85
hm słuchajcie co do usuwania 2-jek to cos mi ta sprawa smierdzi bo tak jak juz ktos wspomniał bedzie to raczej dziwnei wygladac idz sobie jeszcez do innej orto po rade albo do dentysty, co do aparatu na dole to sadze ja sama osobiscie ze to co ci powiedziała orto to prawda ze moga sie rozejsc tam chodzi chyba o ta styczność górnej z dolna szczeka no wiadomo ze bedzie to od razu ale za pare lat mozesz miec znowu problem a jzu tyle kazsy na do dałas wiec szkoda zepsuc osiagniety efekt. a co do palenia to ja osobiscie nei pale ale wydaje mi sie ze to nie pszeszkadza wiem tylko jedno ja nie umiałam pic wódki z kielonka z płytka haSSA bo sie omało co nie zadławiłam ;d;d, no a co do mojego uzebienia to we wtorek ide zakładać góre wiec bede miec hassa dół i góre czyli bede miec mnustwo metalu w buzi pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia88, być może to nasze przewrażliwienie :D Jeśli masz możliwość, to zaprezentuj nam swoje zęby, to ocenimy je "okiem eksperta" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek 1
do "nie stać mnie" Wiesz, wydaje mi się, że ortodontka powinna była przewidzieć taką sytuację... skoro zakłada aparat na górę, to prawodopodobnym jest, że moze mieć to wpływ na cały układ zebów. ...Nie zazdroszczę takiej ortodontki...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Ortodonta powinien przed założeniem wyjaśnić a czym polega plan leczenia i iloma aparatami będą prostowane zęby. Zupełnie nie mam pojęcia co zrobić w tej sytuacji. Radziłabym poszukać informacji o jakimś dobrym ortodoncie i wybrać się do niego na konsultacje i wyjaśnić na czym polega sytuacja u Twojego ortodonty. Zapytasz czy jest możliwość wyleczenia Twojej wady jednym aparatem, jeśli powie, że tak, to dokończysz leczenie u Niego (bo chyba jest to możliwe?), ale szczerze mówiąc nie wiem czy to ma sens. Tak swoją drogą właśnie znalazłam zdjęcie z pierwszego dnia z aparatem i przeżyłam szok! Jak ja mogłam mieć takie zęby?! Nawet nie pamiętałam, że miałam aż tak tragiczny zgryz! Powiem Wam, że różnica kolosalna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkanazawsze
Przepraszam że troche z innej beczki ale mam problem: jestem zadrutowana na maxa: noszę hassa albo hyrax (nie pamiętam) do tego jeszcze drut z zamkami no i ten okropny zawias herbsta. jestem tak obolała że nie mogę prawie otworzyć szczęki !!! pomóżcie co mam teraz zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatkanazawsze: a od dawna jesteś tak "na maxa" zadrutowana? Coś nam ostatnio forum podumiera... Czyżby nikt w najbliższym czasie nie zakładał aparatu? albo każdy urlopuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatkanazawsze
Od jakiś dwóch dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli od dwóch dni, to myślę, że przyzwyczaisz się do tego. Za tydzień już wszystko powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliante
Hej dziewczyny. Jesli znacie jakies dobre namiary na Ortodonte we Wrozławiu,była bym wdzieczna za wszelkie informacje,chodzi mi o najtanszy koszt załozenia łuku całego przezroczystego lub mieszany czyli do 4 kosmetyczny dalej metalowe zamki.Pochwalcie ile dałyscie za swoje łuki. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za reszte APARATEK;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka !
nie dawno przekonałam się do stałego aparatu. do gabinetu orto szłam z uśmiechem na ustach, a wyszłam... prawie zapłakana. okazało się że będę musiała nosić hassa ! i na dodatek maske przez ok. 15h na dobe... plis pomóżcie. do ilu dochodzi szpara między 1-kami ?? i jak z tą maską? bede w niej musiała wychodzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja;]
hej ja też mam hassa i maske o której mówisz, spoko to nie jest takie straszne jak sie wydaje oczywiscie na poczatku starsznie uciążliwe hass to masakra a maska też nic miłego ale sie mozna przyzwyczaić, hm z ta szparą to różnie bywa moja była dość spora ale powiem ci ze tak jak sie szybko zrobiła tak też szybko znikneła (w ciągu miesiąca sie zrobiła -po 15 przykreceniu śruby zaczeła się robić) a po zablokowaniu śruby do miesiąca znikneła. A co do maski to oczywiscie chodzisz w niej w domu i na noc zakładsz(chyba ze chcesz sie nią pochwalić znajomym heh) moja rada taka noś ja jak najczęściej możesz;] Akurat byłam dziś u orto i sie cieszyłam ze bede miała w koncu tego hassa sciaganego za m-c ale moja orto mnie zabiła powiedziała ze moze sie to troszke wydłużyc bo coś tam jeszcze jej nie pasi ;/ i jestem załamana bo sie juz cieszyłam i odliczałam dni no ale coż jak mus to mus pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aau
Witam, proszę o informację czy ktoś zakładał aparat lingwalny (incognito albo stb) w gabinecie Unident Union we Wrocławiu? Czy w tym gabinecie jest lekarz o specjalizacji: ortodoncja? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika85
Hej mam do was pytanko czy przy aparacie ruszały wam sie zęby bo mam już od jakiegos czasu aparat na górze i zaczynaja mi sie kiwać zęby czy to normalne czy nie ??miał ktoś tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi również chwiały się zęby tak przez ok. 6 miesięcy, teraz jest już ok. Dziś byłam na wizycie. Orto założyła mi najcieńszy drucik, bo już zaczynamy tylko utrwalać efekt prostych zębów :) Im bliżej ściągnięcia aparatu, tym bardziej się niecierpliwie :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu !!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Aparat Ortodontyczny a papierosy - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Sandruncia zazdroszczę :) Dziś byłam na wizycie, niby jest już dobrze, ale chyba jeszcze będę zakładała łuk podniebny na 6 tygodni żeby rozszerzyć kość i lepiej ustawić zęby :( i znów kasa pójdzie :( Powiem Ci, że bardzo boje się zdjęcia aparatu, a dokładniej usuwania kleju z zębów, bo wcześniej naczytałam się, że to często bardzo niszczy szkliwo tzn. osoby pisały, że mają są całe porysowane zęby i nie da się nic z tym zrobić. Cz ktoś z Was miał podobny problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika_j
Witam! też podjęłam decyzje o noszeniu aparatu. Dzisiaj zadzwonie i umówie się na jakieś konsultacje. Czarna 85!! czytam wszystkie Twoje posty bo mam identyczny problem!! Jedyna różnica to minimalnie bardziej cofnięte dwójki i proste jedynki. Czytam dalej bo bardzo mnie interesuje jak tam Twoje leczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia88: Miałam kilku znajomych, którzy mieli aparaty i po zdjęciu rzeczywiście zęby były porysowane i takie hmm... że tak powiem niezbyt błyszczące, ale po pewnym czasie szkliwo odbudowało się i mają teraz piękne zęby, normalnie im zazdroszczę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×