Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Hej Dziewczyny! :) Dawno tu nie zaglądałam, bo kompletnie nie miałam czasu. Obiecałam podzielić się wrażeniami o irygatorze, który niedawno zakupiłam. Byłam tak zabiegana, że dopiero przed chwilą użyłam go po raz pierwszy, więc niewiele mogę powiedzieć na temat skutków długofalowych (o których oczywiście napiszę po pewnym czasie użytkowania ;)), ale jedno mogę powiedzieć na pewno: BYŁO WARTO i nie żałuję zakupu. Uczucie niesamowitej czystości i orzeźwienia. Dziąsła fajnie wymasowane. Jest w nich jakby lepsze krążenie teraz.:) Zęby jakby bielsze i niesamowicie czyste. Brak nalotu. Odnowiony efekt piaskowania.:D Jestem baaardzo zadowolona! Na razie używałam tylko pierwszej prędkości, a jest ich 5, ale i tak jest super efekt. Wypróbowałam natrysk punktowy i turbo i z obydwu jestem zadowolona. Do pojemnika z wodą dodałam miarkę płynu do płukania jamy ustnej i jest to przyjemniejsze, niż płukanie samym płynem, a do tego o wiele bardziej skuteczne. Szczerze polecam zakup irygatora.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mi podczas spania dziś druga wypadła. orto mówiła, że jak mi te gumki będą wypadać to mi założy na te zęby jakieś rureczki. miała któraś z Was coś takiego?? aaa i z tego wszystkiego zapomniałam napisać, że we wtorek dziewiątego marca o 17:30 kleję górny łuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo-Panna Hass
hej hej, Draculia a powiedz cos wiecej o tym irygatorze:> ktos ci to zalecil czy tak sama z sibie bo ja pierwsze slsze. ja nadal chodze z plytke(tylko ze juz troche spilowana hehe) wczoraj orto zalozyla mi taka sprezynke zeby rozpechac troche zeby, podkrecila moja dwojke tzn wczepila juz ja w luk i jak mi zaczela ja ciagnac to myslalam ze padne z bolu ale dzisiaj juz nie boli a zab juz prawie sie zrownal. 12 kwietnia kleje dolny luk. orto mowila ze musze jeszcze isc do logopedy i nauczyc sie prawidowo ukaladac jezyk zeby na przyszlosc nie zepsuc efektu aparatu, podobno przy moim zgryzie otwartym jezyk duzo moze heh pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkita
Ja w poniedziałek 8.03 będę miała wyciski i zdjęcia jakieś pro.. coś tam, a za miesiąc zapewne już aparat bezligaturowy na góre. Z tym, że zanim mi założą będę miała borowane i plombowane 2 dolne siódemki i leczoną kanałowo prawą dolną 5. Po miesiącu albo i więcej noszeniu aparatu górnego założa też mi i na dół. Napiszcie mi jaki kolor ma aparat bezligaturowy i czy bardziej się go opłaca mieć i nim leczyć niż ligaturowym. ;) Może będę robić zdjęcia (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calella
Witam wszystkich mam pytanie do osób ktore są już po leczeniu ILE WAS KOSZTOWAŁO CAŁE LECZENIE + RETENCJA ?? Nosze aparacik (dolny łuk) juz 7tydzien Efekty juz widzę na początku miałam zakładane gumeczki dwa razy teraz mam założony łańczuszek od 6/6 który strasznie ciągnie i ząbki bolą ojj bolą Ogólnie uważam że na aparat nigdy nie jest za późno a ładny śmiech zmienia bardzo wiele :) pozdrawiam Calella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calella
Witam wszystkich mam pytanie do osób ktore są już po leczeniu ILE WAS KOSZTOWAŁO CAŁE LECZENIE + RETENCJA ?? Nosze aparacik (dolny łuk) juz 7tydzien Efekty juz widzę na początku miałam zakładane gumeczki dwa razy teraz mam założony łańczuszek od 6/6 który strasznie ciągnie i ząbki bolą ojj bolą Ogólnie uważam że na aparat nigdy nie jest za późno a ładny śmiech zmienia bardzo wiele :) pozdrawiam Calella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
została mi tylko jedna gumka separacyjna.. cały czas się zastanawiam nad tymi rurkami co to jest i o co chodzi,a tu ciszaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calella
do kress Miałam nasuniętą rurkę gumową na drut miedzy 5 a 6 gdzie mam dość sporą przerwę może o takie rurki chodzi. Rurka miała na celu zabezpieczenie i "usztywnienie" drucika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam aparat od 2 dni ale sporo się o nim naczytałam.... Rurki są to zakończenia w aparacie w których znajduje sie koniec drutu pełni on podobną funkcje jak pierścień zakładany na ostatnie ząbki znajdujące się u niektórych w buźkach :D Na domiar zlegO:P moja orto nie założyła mi rurek ani pierścieni zamini mam od 5 do 5 a następną wizyte mam za miesiąc nie wiem czy gra na zwloke czy jak...;/ Pozdrawiam aparatki:D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o szparkę miedzy 5 i 6 to wydaje mi sie ze nalożona jest tam sprężyna (zeby te ząbki przybliżyc) bo na pewno nie sa to owe rurkiiii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, wydaję mi się, że w moim przypadku te rurki mają być alternatywą dla pierścieni, bo jak pisałam wcześniej orto powiedziała mi, że jeśli gumki mi się zsuną to założymy na te zęby "rureczki" - tak to właśnie okresliła orto, dlatego pytałam czy któraś z obecnych na forum aparatek miała przyklejone rurki zamiast pierścieni. i jeszcze jedna sprawa, była już w przeciągu tygodnia na dwóch wizytach u orto, za każdym razem miałam oglądane zęby i nic nie było mówione, prócz tej piątki, o której wcześniej pisałam, a jak z nią poszłam do dentysty to on sie doszukał jeszcze dwóch zębów, które można by według niego wyborować i zaplombować i teraz sama nie wiem co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calella
Witam, a to mnie zaskoczyłyście Mój orto nie stosuje ani pierścieni ani rurek bo uważa to za metode przestarzałą i nieprzyjemną dla pacjenta szczególnie kiedy zęby są mocno ściśniete założenie takiego pieścienia to ponoć dramat mówiła mi koleżanka która je wlaśnie ma . Ogólnie uważam że mój orto bardzo dobrze wie co robi leczenie porównał do diety jesli zrobi sie cos szybko to na pewno efekty beda krótkotrwałe tak jak przy diecie jesli szybko zrzuci sie kg to efekt jojo murowany a im dłuższy jest to proces tym wieksz gwarancja stałej wagi i tak samo jest z ząbkami ile płacicie za leczenie i jak sadzicie ile wyniesie wasz całkowity koszt leczenia, mówili coś wasi orto na ten temat ?? mój całkowity koszt to 8500zł i ani złotówki wiecej niezaleznie od tego co sie będzie działo i jaki materiały wykorzysta plus retencja 250zł dolny łuk 19/01/2010 gumki różowe ortho.pl wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calella no to chyba tylko można pozazdrościć Ci ortodonty. jesli o mnie chodzi, to jeżeli zaistnieje rzeczywista potrzeba by zapłacić więcej to zrobię to, bo jesli już coś robię, to porządnie. apropo, byłam dziś także u dentysty podczyścić jednak tą prawą górną szóstkę, w poniedziałek idę jeszcze zrobić to samo z piątką i wymienić plombę w siódemce, a we wtorek góny łuk. została mi tylko jedna separatorka, huh ;) a tak na marginesie to dziś zapłaciłam 180 zł, więc w poniedziałek wybulę pewnie z 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kress te rurki, to właśnie coś takiego, jak mówi antala4. Ja je miałam zakładane na początku, zamiast pierścieni na dół. To wygląda, jak zamek praktycznie i jest też przyklejane tak samo do zęba, jak zamek, tylko że nie ma tam kwadracików małych, tylko coś na kształt rurek. Niestety po kilku miesiącach mi odpadły te rurki. Orto zalozyla mi wtedy pierscienie. Udalo się to zrobić bez separacji i wcale nie bolało. Nie jest to żadne traumatyczne przeżycie i wcale mi one nie przeszkadzają.:) Co do irygatora, to przeczytałam o nim jeszcze przed założeniem aparatu. Niedawno pojawiła się okazja zakupienia go w bardzo korzystnej cenie, więc to zrobiłam.:) Więcej o jego działaniu napiszę po jakimś czasie, kiedy już będę mogła to ocenić. Na razie jest na to za wcześnie.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a możesz mi powiedzieć czy miałaś montowane rurki od razu przy zakładaniu aparatu? bo ja nie mam ..ani rurek ani pierścieni ( a wiem jak wyglądają zarówno pierścienie jak i rurki wiec wiem co pisze...) Same zamki i drut ucięty przy zakończeniu zamka. Nie wiem w tym przypadku czy ta babka próbuje wydłużyć czas/ilość wizyt czy co....:(:(:(!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, miałam rurki zakładane od razu, przy zakładaniu aparatu. Póżniej sie odkleiły, więc orto założyła mi pierścienie. Odkleiły się w różnym czasie, ale jak miałam jedną odklejoną np., a zakończenie drutu mi nie przeszkadzało, to nie przyjeżdżałam wcześniej, tylko dopiero na umówioną wizytę, bo ponoć, jak to z samego końca odpadło, to nie miało aż tak negatywnego wpływu na proces prostowania. No ale wiadomo, bo była kwestia tygodnia np., a nie jakiegoś długiego okresu czasu, a musiałabym jechać 8 godzin do orto, więc wolałam też sama pojawić się dopiero na umówionej wizycie.;) Przyznam, że troche to dziwne, że Twoja orto nie dokończyła klejenia aparatu, no ale ja się tam nie znam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie moja orto gra na czas. Pytałam już na rożnych forach nawet samych ortodontów, sugerowali mi żebym sama spytała swojego nikt nie miał takiej sytuacji (tzn. ze widocznie nie jest to normalne). Hm jak miałaś druty na podniebieniu itp to dziwie się ze od razu nie zamontowała Ci pierścieni, może dalej było mało miejsca. No cóż pozostaje mi zadzwonić do swojej ortodontki i zadać jej te pytanie. eh:( szkoda ze tak mało jest fachowców którzy nie czerpali by dodatkowych korzyści materialnych z ludzkiej niewiedzy:/ -------------------------- 20 lat Olsztyn, porcelana Góra 2100 od 2.03.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam taki problem....
noszę aparat od 3 m-cy,te zęby co na siebie zachodziły poschodziły,ale wyglądają chyba jeszcze gorzej niż wcześniej,bo porobiły sie między nimi ogromne przerwy :O Wyglądam jak Tomek Karolak.W dodatku straciłam jedną górną czwórkę i orto kazała mi usunąć drugą,mówiąc,że zęby jak się będą prostować,to wypełnią te dziury.Ale nie wydaje mi sie,za dużo miejsca jest,a już prawie są proste :( Nie chcę zostać z takimi przerwami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się przerwami między zębami po wyrwaniu zębów. Zawsze tworzą się przerwy. Ortodontka wie co robi i ściśnie ząbki tak żeby tych przerw nie było (gdyż tak przerwy są dla zębów nie zdrowe bo powodują piłowanie z każdej strony ząbków przez jedzenie i inne czynności) a orto do tego nie dopuści. Szkoda tylko tych zdrowych ząbków które musiałaś wyrwać, coraz więcej dentystów decyduje się na stripping (piłowanie zębów na granicy szkliwa) aby uzyskać więcej miejsca. Widocznie u Ciebie bylo bardzo malo miejsca i poszłyyyy ząbki z buzi:P. A uzupełnianie luk z powodu braków zębow ok 2-2,5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antala4 Moja orto powiedziała, że na początek wyprónujemy rurki, bo są mniej inwazyjne, niż pierścienie i mniej przeszkadzają. Nie rozumiem, co miałby łuk na górnych zębach do aparatu na dolnych...;) Kiedy się okazało, że rurki odpadają, to wtedy założyła mi pierścienie. Co do kwestii przerw, między zębami, to powinny się zniwelować. Mi się zrobiła przerwa, ale orto szybko ją skorygowała. Co do usuwania 4, to myślę, że chodzi o zachowanie symetrii. Po każdej stronie powinno być tyle samo zębów, żeby linia dzieląca była faktcznie po środku. Tak mi się wydaje.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to od dzisiaj jestem prawowitą aparatką, przynajmniej jeśli chodzi o górny łuk (pytałam orto i powiedziała,że dolny założymy za pół roku) samo zakładanie nie było tragiczne, jednak skończyło się na pierścieniach, jakoś mi je wcisnęła, troche to bolało, choć mniej od zakładania łuku podniebnego (nie wiem jakie on ma zadanie, ale okrutnie przeszkadza przy jedzeniu). mam wrażenie, że po separacji już nic mnie nie będzie tak boleć, choć prawa strona daje trochę w kość noi ten uscisk... wzięłam sobie zielone gumeczki na początek. aaa i mam pytanie, nie wiecie gdzie można kupić szczoteczki ortodontyczne, bo w zwykłych aptekach pytałam i nie mają noi będę musiała dziś sobie poradzić zwykłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calella
Witamy w gronie :) Uważam że kupowanie szczoteczki ortodontycznej nie ma sensu Akcesoria te są bardzo drogie a szczerze powiem, używam szczoteczki AQUAFRESH 3-Way Head Soft najlepsza miękka i super się sprawdza ponieważ na środku ma ruchomą część która idealnie czyści aparacik. Szczotka ta jest ogólnie dostępna osobiście kupiłam ja w Rossmannie. Dodatkowo w superpharmie kopiłam cieniutką szczoteczkę do czyszczenia szczelin międzyzębowych i okolic między drutem a zębem. Oczywiści istotny jest sposób szczotkowania zębów jest on trochę inny niż normalnie bardziej przypomina wymiatanie od dziąsła w górę/dół istotne jest tez masowanie ruchem okrężnym dziąseł po to tez miękka szczotka żeby można poświęcić na to więcej czasu. I na koniec oczywiście płyn do płukania. Jeśli mogę poradzić proponujesz kupować pasty z dużo zwartością fluoru żeby wzmacniać zęby które są obciążone poprzez ciągły nacisk na nie. Jeśli pasta ma 1450ppm i więcej albo 0,32% to jest ok tak samo z płynami. Używam pasty blend-a med tej którą reklamuje Tatiana Okupinik ;) wybielającej oraz płynu signal - mogę śmiało polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczoteczki ortodontyczne dostałam od swojej orto, a takie cienkie, do czyszczenia przestrzeni wokół aparatu kupiłam w Rossmannie (te niebieskie Pracurent). Ostatnio za radą orto kupiłam sobie szczoteczkę dla dzieci. Ma małą główkę i jest miękka. Szczerze powiem, że teraz tylko takich będę używać. Wieczorem używam irygatora i do zbiorniczka z wodą wlewam miarkę płynu do płukania jamy ustnej. Orto poleciła mi pastę Colgate Dentystyczna Czystość. Naprawdę działa.:) Płyn mam teraz Colgate Plax White. Co do pasty wybielającej, to orto mówiła, że owszem, można używać, ale maksymalnie 2 razy dziennie. ;) Co do zakładania pierścieni i aparatu rozszerzającego, to mi orto znieczulenie dawała. Jeśli nie zastrzyk, to przynajmniej taki kompres znieczulający, więc nic nie bolało.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zerknęłam na nazwę tych szczoteczek z Rossmanna. To Prokudent.:) Chociaż przyznam szczerze, że zachwycona nie jestem. W sumie mało trwałe i wyginają się straszie. Nie są stabilne. Następnym razem kupię coś innego.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calella
Zgodzę się z tym ze z pastą wybielająca nie można szaleć w między czasie używam Vademecum którą przypadkiem kupiłam w rossmannie. Ma ona niewielkie opakowanie idealne do torebki oraz wysoka zawartość fluoru ;) Mam takie pytanko zastanawiam się czy macie podobnie, odkąd założyłam aparat w nocy strasznie zaciskam zęby, rozmawiałam z koleżanka która również nosi aparat i mówi że też tak ma. Jak jest u was czy coś się zmieniło ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam sobie wczoraj szczoteczkę ortodontyczną w sklepie dentystycznym, taka fajną z różnej długości miękkimi włóknami i wyciorek z różnymi końcówkami, ale wy tu piszecie o jakiś ruchach jakie się powinno wykonać podczas szczotkowania, a ja nic o tym nie wiem, napiszecie coś więcej? w ogóle mnie cholera trafia, nie wiem czy to jest kwestia przyzwyczajenia, ale myje te zęby i zamki po 15 minut i jak je oglądam w lustrze to nadal widzę coś do doczyszczenia. zęby nadal mnie bolą, o jedzeniu w ogóle nie ma mowy, wczoraj miałam problem, żeby przegryźć choćby makaron. jadę na gerberkach. co do zaciskania zębów w czasie snu to ja także obudziłam się dzisiaj z zaciskiem i od tego bolały mnie szóstki, na których mam pierścienie. mam wrażenie, że nigdy nie oswoję się z tym łukiem podniebiennym, wkurza mnie on potwornie. ja myję zęby elmexem i płuczę je także tymże płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kress, Rozbawiłaś mnie :). Jak się cieszę, że już mam ten aparat z głowy, a raczej ze szczeki. doskonale pamiętam pierwsze dwa tygodnie i nie wspominam ich miło. dla pocieszenia powiem,że z dnia na dzień będzie łatwiej a w konsekwencji zapomnisz, ze nosisz coś w buzi. Odnośnie moich zdjęć to pamiętam o nich, tylko jakoś tak nie mogę się zebrać. Mam je w kilku różnych folderach a na dodatek na różnych dyskach.Muszę je teraz zebrać, opisać. Dziś wyjeżdżam na kilka dni, także znowu się to odwlecze :( . Ale po powrocie postaram się usiąść do tego. Tymczasem ty porób sobie zdjęcia, chętnie je obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, ja nie wiem, ale jak sobie przyciskam językiem, czy jak zacisnę zębami z dołu na prawą górną szóstkę, na której mam pierścień, do którego "podłączony" jest łuk podniebienny to coś mi tam tak "strzyka", to jest normalne? bo już oczywiście panikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, już nie panikuję :P wiomalk coś spróbuję, ale podaj mi maila, bo tak na forum to się wstydzę :P noi nie mam wprawy w robieniu zdjęć wyłącznie zębów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: stalyparat.fora.pl Poruszane są między innymi tematy: - Przed założeniem aparatu ... - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki, łańcuszki elastyczne i metalowe - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu !!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa - Ból podczas leczenia - Aparat Ortodontyczny a papierosy - Kryzys w noszeniu aparatu Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×