Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość pozytywka__
gdzie się podziały te aparatki niezapomniane...allala:) no tak..wakacje i forum ucichło...;-) casting czekam na Twoje relacje, mam nadzieję że ząbki się już uspokoiły.. A u mnie zmian wielkich nie ma, ale założyli mi łuk podniebienny(dziadostwo przez pierwsze kilka dni:P), ząbki ładnie w łuku, tylko parę szparek które nie przeszkadzają zbytnio-mam łatwiej dzięki nimi dbać o higienę;) Może pochwalcie się po powrocie co zwiedzałyście.. u mnie planowany urlop za około miesiąc...oby..więc jak ktoś coś poleci to może się skuszę;) Ahhh spragnionam słońca i szumu fal...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
póki co jedynym pozytywem jest u mnie wizyta u dentysty oczywiście dentysta na mnie nakrzyczał, że jak się nosi aparat to trzeba chodzic na przeglądy itp ale w sumie ja to olałam i nie byłam ani razu u dentysty przez te prawie 2 lata :) no ale na szczęście mam tylko jeden malutki ubytek i zdjęto mi chyba tonę kamienia :) dentysta powiedział, że mam szczęście że nie mam tendencji do próchnicy bo po taki m okresie powinnam miec dziure na dziurze a tego się w sumie spodziewałam a tu miłe zaskoczenie - chociaż jedno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
a do ortodonty idę w poniedziałek ale już mnie krew zalewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
Daj znać co powiedział Twój orto. 3mam kciuki..a co do dentysty to chyba się też wybiorę..lepiej zapobiegać niż leczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Mam pytanie do retencji, a dokładniej do drucika (na dolną szczękę). Czy ktoś się orientuje co jaki czas jest on wymieniany? I co ile średnio robi się wizyty kontrolne po zdjęciu aparatu? Pozdrawiam;) Coś forum zamarło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
jestem po wizycie u orto - jego słowa "a nie mówiłem żeby nosic retencję?" no cóż tego sie można było spodziewac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
ale co z tymi ząbkami które się przemieściły?? orto umywa ręce? będziesz coś z tym robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Hej aparatki! Muszę się Wam pochwalić ze mijają już 3 miesiące od założenia mojego aparatu i różnica jest kolosalna!!! moje zeby ustawiają się już w ładnym równym łuku z czego jestem bardzo zadowolona:) :) :) nawet jedynki zaczynąją zachodzić już na dolne zęby :) Założenie aparatu to najlepsza inwestycja jaką kiedykolwiek zrobiłam i wszystkim niezdecydowanym szczerze polecam!!! aha i nie wiem czemu pisałyście ze po zupkach chińskich gumeczki robia się żółte ;/ tyle czasu odmawiałam sobie tej przyjemności aż jednego razu okazało sie że to wcale nie jest prawda, mogę jeść przeróżne zupki chińskie- rosołki łagodne, ostre, curry itd. i gumeczki jakie byly takie sa nadal ( a mam albo przeźroczyste, albo jasne kremowo-białe) Życzę Wszystkim udanych wakacji :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
fajnie, że jest ktoś zadowolony z aparatu - ja uważam że to była najgorsza inwestycja w moim życiu - zmarnowany czas i pieniądze przede wszystkim :o orto stwierdził, że te przemieszczenia to skutek nie noszenia retencji i że jeżeli nie chce żeby się to pogłębiało to lepiej żebym ją nosiła :o (wiedziałam że tak będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damon3mx
a ja mam damona od 29 kwietnia, już mam zmieniony łuk na górze, ząbki są prościutkie w bardzo krótkim czasie, teraz się układają lekko pod kątem :) polecam wam, jest droższy niż ten klasyczny ale naprawdę warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damon3mx
mam 23 lata, w podstawowce nosiłam ten z ligaturami, zeby sie poprzestawialy, wiec wiem co to znaczy kasa w błoto, 2,5 roku męczarni i nic ze ro efektu, dlatego teraz zrobiłam sobie damona i wiem, ze bede juz miec proste pielkne zeby :) retencje mam przewidziana od poczatku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
a co to jest ten damon? bardzo prosze o odp...tez mam 23 lata;) i od 2 miesiecy nosze hyraxa- ten łuk do poszerzenia górnej szczeki...za 2 miechy zakładam zameczki-tzn tak jak do tej pory myslałam...ale jest jakas inna opcja? zeby wyprostowac zabki na stałe? kurcze tez nie hce marnowac kasy a przede wszytkim lat... pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
a miał ktos moze z Was (albo ma) aparat lingwalny -jezykowy??? tez rozwazam ta opcje;) wiem ze jest duzo drozszy..ale mam pytanie czy on nadaje sie do kazdej wady? i jak dlugo trwa leczenie? tez tak samo jak z zameczkami czyli ok 2 lata? prosze o odp;) bo mam dylemat..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d r f fffffffff
wpisz sobie damon 3mx w goolgle i poczytaj. jak dla mnie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
ja mam damona i nie widzę w nim nic ładnego. Miał działać szybko-a leczenie małej wady będzie trwać tyle samo co normalnym metalowcem czy kosmetykiem, różni się tylko tym że nie ma ligatur, ale jest większy, bardziej odstający i brzydszy. Nie wiem jak z bólem- nie narzekam szczególnie. Natomiast lingwalny aparat też chciałam zakładać, czytałam że można nim leczyć wszystkie wady, orto natomiast stwierdził że nie wszystkie..poza tym typ pierwszy-ormco( chyba się zwie) ponoć jest straszny w noszeniu i daptacji i nie daje rewelacyjnych rezyltatów, dopiero incognito działa jak należy a to już za łuk ok 7000... Jeśli Cię stać to czemu nie-wszystko jest dla ludzi:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia88: To super, że dostrzegasz już różnice :) Mamy tą samą ortodontkę - miałaś rację - wspaniała kobieta...:) Ja mój aparat mam miesiąc i na razie niewiele zmian dostrzegam poza zżółkniętym łańcuszkiem, który kiedyś miał biały kolor... ;[ Monia88, mam do Ciebie pytanko... Orto daje Ci do wyboru kolory gumeczek? Bo mi nie - ciągle zakłada mi szare :( A skoro już mam aparat to chciałabym się pobawić kolorkami :D Na każdej wizycie zapominam zapytać o te gumki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
a nosi ktos z Was aparat lingwalny- rozwazam ten firmy incognito ...wiem ze jest drogi ale chce zeby był niewidoczny...czy napreawde jest niewidoczny:P ? i jak jest z niszeniem tego ? jakies wady wymowy trudnosci z jedzeniem, ból? prosze podzielcie sie wrazeniami bo nie wiem czy warto bulic tyle kasy...?pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dgggghg
czesc, sluchajcie nie znam sie wogole na aparatach...i mam pytanie (moze glupie) czy da sie zalozyc aparat na jeden zab? lub cos w tym stylu? Chodzi o dolna 5-tke..jest krzywa, wykrzywia sie ku srodkowi (do jezyka;))..6 obok nie mam niestety...reszta zebow prosta jedynie male szparki miedzy zabkami na dole ale to mi wogole nie przeszkadza i zmieniac tego nie chce...tej 5 nie widac - ale non stop ja dotykam jezykiem i mam glupie wrazenie ze z kazdym gryzem czy cos ona coraz bardziej wykrzywia sie;) nie wiem czy wiecie o co mi chodzi?;) ale mam pytanko czy istnieje cos takiego jak aparat na jeden zabek? ewentualnie co sie wtakiej sytuacji robi? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaffeina
Czy ktoś z was miał usuwane górne czwórki już po założeniu aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angggie Również rozważałam aparat lingwalny i zadawalam tutaj pytania na forum, jednak niestety nie zajrzała tutaj osoba nosząca taki aparat. Aparat rzeczywiscie jest niewidoczny, bo caly \"sprzęt\" masz na podniebieniu. Co do kwestii wymowy i bólu - to jest to oczywiscie sprawa indywidualna. Ja nosilam przed aparatem hyrax (który też w całości znajduje się na podniebieniu) i wowczas nie mialam problemów z wymową, ani mnie generalnie nie bolało, więc mogłam mieć duże szanse na to, że podobnie będzie z aparatem lingwalnym. Jednak kiedy przyszłam już na założenie, moja orto powiedziała, że jednak nie możemy go założyc;) Powyliczała jakieś kąty, na podstawie zdjęć RTG i powiedziała, że nie da rady, w moim przypadku założenie aparatu lingwalnego jest niemożliwe, bo nie jest to aparat przeznaczony do wszystkich wad. I wówczas zdecydowałam się na aparat kosmetyczny, bardzo mało widoczny, wszyscy się nim zachwycają do dzisiaj;) A działa przede wszystkim błyskawicznie;) dgggghg I tak musisz isc na konsultacje do ortodonty. \"Najmniejszy aparat o jakim slyszalam byl od 4ki do 4ki. Nie da sie zalozyc aparaty tylko na jeden zamek. Zapisz sie na wizyte, a z pewnoscia dowiesz sie jakie sa dla Ciebie mozliwosci;) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
sandruncia: Jeśli chodzi o gumeczki to mi zawsze daje takie leciuteńko niebieskie, one są bardzo dobre bo i tak robią sie po paru dniach prawie przeźroczyste, a tak jak wcześniej pisałam nie zabarwiają się np. od zupek chińskich. Nigdy nawet nie prosiłam o inne bo osobiście nie miałam potrzeby, ale myśle ze na pewno ma inne zestawy kolorów. Kiedyś sama na własną rękę kupiłam sobie kremowo-białe ligaturki tak żeby mieć na wszelki wypadek i na parę godzin zmieniłam je sobie żeby zobaczyć czy by sie zafarbowały od jedzenia i ogólnie jak wygladają na zębach, ale różnicy szczególnej nie było. Nawet jakby nie miała innych kolorów to myślę że chyba można by ją poprosić zeby np. na następną wizyte załatwiła np. czerwone czy zielone, przecież to grosze kosztuje, a my 100 zł płacimy za wizytę wieć różnica troche jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angggie
bardzi dziekuje Ci aguaaparatko za odp:) ja tez nosze hyraxa:P za niedługo 2 miesiace minie;) na poczatku go nienawidziłam bo miałam szpare konkretna;P a teraz juz mi sie zeszla troche i tak sie przyzwyczaiłam z emi nie przeszkadza- zadnego bólu, seplenie tylko odrobinke wiec naprawde jest ok:) a ten lingwalny chciałabym załozyc z racji swojego wieku- 23 oczywisscie tylko na góre bo mnie nie stac na oba łuki- na dół kosmetyczny - pewnei kryształowy;) hmm ale to tez jeszce kwestia do ustalenia bo jak mówisz moze mojej wady nei da sie wyleczyc tym jezykowym... wtedy napewno kossmetyczny:) a mówisz ze sie zachwycaja?:) co prawda mi tez sie aparacik podoba u kogos..nie wiem jednak jak to bedize u mnie... i to jednak 2 lata;) a Ty masz kryształowy czy ten porcelanowy ? z góry dzieki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć aparatki:) dawno mnie nie bylo... ale moge sie pochwalic ze jestem juz pania magister:D:D minelo mi pol roku z aparatem.... roznica jest, szczegolnie na gorze zeby sa juz idealnie w luku. na dole szpary powoli sie zamykaja. Wczoraj bylam na wizycie, dostalam grubsze luki, a na dół przez wszytskie zeby jakis metalowy lancuszek (do tej pory mialam ligaturowe lancuszki tylko od trojki do piatki przy szparacg), no i jak dawno juz nie bolaly mnie zeby, szczegolnie te tylne wszytskie, to teraz troche cierpie, no ale da sie zyc:] pozdrawiam wszystkich zadrutowanych i zycze udanych wakacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angggie Wiem co czujesz, mam 22 lata i też myślałam, że aparat to będzie taka mała rewolucja w moim życiu;) Ale np. przy hyraxie nie miałam szpary i mimo to łuk bardzo ładnie mi się rozszerzył i trzyma w tym stanie do dziś (a miałam zakładany w sierpniu 2008 roku) ;) Ponoć szew podniebienny rozrywa się raczej do 18 roku życia (chociaż u Ciebie jak widać ta zasada nie zadziałała). Mam prawdopodobnie zwykły kosmetyczny - porcelanowy, zamki Clarity 3M. Ja mam nadzieję już w styczniu 2010 ściągać przynajmniej górę, czas strasznie szybko leci, więc powodzenia i czekamy co Ci powie orto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitaa
hej aparatki :) ja co prawda nie mam aparatu ale juz sie namyśliłam na niego wreszcie, jutro mam pierwszą wizytę u orto ;P i tak ciekawa jestem jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam Właśnie wczoraj obroniłam magistra ekonomii:)a aparat będę nosiła jeszcze ze 3 miesiące:)noszę przezrozysty na górny łuk-juz teraz mysle o wybieleniu zębów-powiedźcie mi - jak to jest ze zdejmownaiem aparatu-jaki koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
co do wybielania to stwierdziłam, że skoro leczenie nie przyniosło takich efektów jakich oczekiwałam to w dupie to wszystko mam i chociaz je sobie wybiele :) no i zaczęłam od pasków wybielających które kupiłam w kosmetycznym - nosi się je 7 dni 2 razy dziennie po 30 minut i powiem szczerze że mam bielutkie zęby jakbym wybieliła fachowo u stomatologa :) a różnica jest bo zaczęłam od górnych zębów i są o wiele bielsze niż dolne a koszt 45 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
A jak nazywaja sie te paski? I napisz casting co z Twoimi zębami-troszke uspokoiło się to krzywienie byłaś u orto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
to są paski blend-a-med :) a co do krzywienia to druga dwójka też mi się przekrzywiła no ale cóż... mam tylko nadzieje że nie będzie się to pogłębiac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×