Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Chcę załozyc aparat stały w klinice Orthosmile we Wrocławiu na Jaracza - czy cos o tej klinice wiecie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiełek
Ja zakładałam aparat na Jaracza-co chcesz wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy rzeczywiście jest tak drogo???? Podobno wszedzie za wizytę od 50 - 100 zł a tu chcą co miesiąc 150 zł??? Podobno wg forum - tam wszystko robią asystentki a nie doktor - i potem są problemy ??? Więc po poczytaniu opinie na necie zaczynam sie wahać. Może ktoś ma tu dobre wrażenia? Kiełek- czy cos kolwiek już wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi się zbiera paskudny osad
na dolnych ząbkach....pomimo tego że czyszcze......bardzo boje sie o moje dziasła czy tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiełek
za wizyte faktycznie płaci sie 150 zł, ale niezaleznie od tego co masz robione, co masz wymieniane, co naprawiane-cena jest stała (no chyba ze dodaja jakis nowy element np przerzut podniebienny) Zajmuja sie nami asystentki a przy konkretniejszych zabiegach dziewczyny ktore ukonczyly odpowidnie studia aby wiedzialy co robia-wszystko jest wykonywane pod okiem pani doktor ktora na poczatku mowi co bedzie robione, a na koncu sprawdza czy wszystko zostalo zrobione dobrze-sama jednak rzadko kiedy papra sobie rece :P Nie wiem czy zakladaja tam szafirowe bo z tego co widze to kazdy ma damona-na necie mozna poczytac ze klinika tylko z nich korzysta i chyba cos w tym jest bo ja tez chcialam inny aparat. A co do cen to faktycznie drogo.. A jesl chodzi o problemy wynikajace z pracy asystentek to sie nie spotkalam jeszcze..i mam nadzieje ze nie spotkam, bo opinie w necie faktycznie nieprzyjemne.. Nie narzekam..bo co mi zostalo, jak juz zaczelam to juz tam skoncze leczenie...ale drogo faktycznie..pewno raz jeszcze bym sie zastanowila zanim wykrecilam do nich numer. Decyzja nalezy do Ciebie;) W razie pytan-pomoge o ile moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani jesli chodzi o Wrocław ja umówiłam sie do Orthosmile na ul. Jaracza na pierwszą wizytę za 50 zł i dowiem się o tych Damonach - bo już wiem ,że tam tylko takie zakładają i jednocześnie umówiłam sie do dental med na ul. Kamieńskiego - gdzie zakładają wyłącznie szafirowe! W dental medzie od razu przez telefon podaja cene za jeden łuk szafirowego 2100 zl + każda wizyta 50 zł + koszt ligaturek (ile kosztuja ligaturki???) i póżniej ewentualnie wymiana łuku (co to znaczy wymiana łuku i po co - czyżby dodatkowo 2100 zł ???????????). Z góry jednak wiem że wole szafirowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I z tego co się zorientowałam to w dental medzie obsługuje ortodontka osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Wczoraj ortodontka założyła mi taką gumkę, która łączy szczękę dolną z górną, zakłada się ją na dolny i górny zamek. Pół nocy nie spalam z bólu, wzięłam tabletkę ale niewiele to daje, nie mogę gryźć i ogólnie pół twarzy mnie boli. Czy to będzie dlugo trwało? Mam pracę w której duzo mówię, a mam z tym coraz większy problem:-O Czy was też tak bolały zeby po zalożeniu tych cholernych gumek??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura Diaz Te gumki to są pewnie wyciągi międzyszczękowe. Również je noszę. I w zależności od \"kombinacji\" różnie mnie bolały. Jednak zawsze w miarę upływu czasu, ból jest znacznie mniejszy, a potem w ogóle ich nie czujesz. Ja na początku noszenia nie potrafiłam w nich czasami zasnąć i w środku nocy je zdejmowałam;) Także głowa do góry, jest to do przeżycia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bona111 Ligaturki to są groszowe sprawy, nie wiadomo jednak ile sobie życzy za nie twój orto. A wymiana łuku to rzeczywisty koszt kilku złotych, orto pewnie zażyczy sobie za to kilkadziesiąt złotych (20-30?), więc mniemam , że za wizytę wyjdzie Ci gdzieś max 100 zł. Chociaż dziwne, że Ci nie podała reszty cen;) Ja płacę 120 zł za każdą wizytę, niezależnie od tego co jest robione, a wszystkie awarie mam gratis, również jak miałam wymieniane 2 zamki kosmetyczne na nowe, dodatkowo nic nie zapłaciłam, więc myślę, że taki sposób płacenia jest jednak wygodniejszy. Jak coś się stanie z twoim aparatem nie musisz się martwić o dodatkowe koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aquaaparatka - po wizytach - jak wszystkiego sie dowiem jeszcze napiszę o tych kosztach tych klinik co wymieniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co się zakłada te wyciągi między szczękowe? Wczoraj minął rok odkąd mam aparat na górnej szczęce, bardzo szybko zleciał ten czas z aparatem i niecierpliwie czekam na zdjęcie:) ale terminu jeszcze nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
Wyciągi zakłada się chyba po to żeby poszczególne zęby ustawić prawidłowo względem innych..wiem że wyciągami naprawia się też złe zaguzkowanie i chyba złe ustawienie szczęki.. Tez mam..i noszę ciąąąągle i lubie bo widze efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
Nibinwing Oglądałam Twoja galerię- ładne masz ząbki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
Witam was wszystkich! Mam zamiar zakładać stały aparat.Orto powiedziała mi,że muszę najpierw wyrwać dwie górne 4,bo 3 mi się nie zmieszczą.Jestem umówiona dentysto-chirurga na 31 lipca boję się jak cholera. 17 sierpnia będzie mi zakładac gumki separacyjne a tydzień później aparat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan18 Tez mialem usuwane 2 gorne czworki pod koniec listopada, mysle ze jeszcze z 2 miesiace i szpar nie bedzie widac. Wyrwanie nic nie boli, jedynie psychiczne nastawienie. Mi na szczescie udalo sie uniknac separatorów i mam aparat przyklejony do ostatniego zamka na zabkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
xplosion: O co dokładnie chodzi z tymi separatorami?? Bo na ostatniej wizycie nie zdążyłam zapytać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolonkaaa
ja mam pytanie mam krzywa dwojke wysunieta do przodu i nie wiemczy lepszy jest trwaly aparat czy zdejmowany? jakie sa wasze dosw? iile kosztuje i jak dlugo przy takiej wadzie sie nosi, ktos wie? chcialam jeszcze zapytac jak to jest przy zdejmowaniu, bo slyszlaam ze wada czesto wraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywka__ -> zdjęcia są z grudnia, od grudnia mam też aparat na dolnej szczęce, w poniedziałek zamieszczę aktualne fotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damon3mx
a ja od kwietnia miałam jedną wizytę, nie płacę w ogóle za nie ,jedynie za wymiane łuku( za kazdy 130zl-wymienia mi dwa razy te łuki, aktualnie na górnym łuku mam już zmieniony na czterokątny, za miesiąc dół i po jakimś czasie kolejna zmiana i koniec) płacę dodatkowo i jeśli zamek mi spadnie (70zl). Też głównie mieszkam we wroclawiu, jednak uwazam , że 150zl na jaracza za kazda wizyte to przgiecie, za nic w sumie. Dlatego znalazlam inne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc byłam w tym DENTAL -MED na kamieńskiego . No i aparat szafirowy dół 2100 zł , po 3 miesiącach mam mieć górę 2100 zł, każda wizyta 50 złoty plus koszty wymiany łuków.Do dwóch lat mam nosić. Do tego wszystkiego kika zebów do leczenia po 120 zł , i mam wyrwać dolną lewą ósemkę - koszt około 200 zł. Czyli razem 2100+2100+24x 50 (wizyty)+1500 (leczenie zębów) + piaskowanie 2x 150 zł+wybielanie 1000zł= 8200 !!!!!!!! do tego płyny szczotki Nieźle?? I chyba zdecyduję sie na tą klinike , poniewaz wszystko mają na miejscu łącznie ze zdjęciami, wybielaniem bejond itd. Zadziwiajace jest to , że ta lekarka sama zakłada aparaty i sama robi wypełnienia, tzn. że chyba nie jest ortodontką??? A Wy tu piszecie , że ortodontka zajmuje się tylko ortodoncja tzn aparatam, a wypełnineia robicie u stomatologów. Więc nie wiem co o tym myśleć???? Może ktos założył sobie tam aparat- proszę niech cos napisze o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc byłam w tym DENTAL -MED na kamieńskiego . No i aparat szafirowy dół 2100 zł , po 3 miesiącach mam mieć górę 2100 zł, każda wizyta 50 złoty plus koszty wymiany łuków.Do dwóch lat mam nosić. Do tego wszystkiego kika zebów do leczenia po 120 zł , i mam wyrwać dolną lewą ósemkę - koszt około 200 zł. Czyli razem 2100+2100+24x 50 (wizyty)+1500 (leczenie zębów) + piaskowanie 2x 150 zł+wybielanie 1000zł= 8200 !!!!!!!! do tego płyny szczotki Nieźle?? I chyba zdecyduję sie na tą klinike , poniewaz wszystko mają na miejscu łącznie ze zdjęciami, wybielaniem bejond itd. Zadziwiajace jest to , że ta lekarka sama zakłada aparaty i sama robi wypełnienia, tzn. że chyba nie jest ortodontką??? A Wy tu piszecie , że ortodontka zajmuje się tylko ortodoncja tzn aparatam, a wypełnineia robicie u stomatologów. Więc nie wiem co o tym myśleć???? Może ktos założył sobie tam aparat- proszę niech cos napisze o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zaczynam mieć wątpliwości w ogóle czy warto ten aparat zakładać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
Ja w piątek idę na wyrwanie dwóch 4.17 sierpnia na założenie gumek separacyjnych.Bardzo boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
witam:) a ja zakładałam aparat we Wrocławiu na Inżynierskiej u dr. Malinowskiego.Strona zakładu i cennik jest w internecie.Moge polecić bo ja jestem zadowolona:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
Witaj:) ja mam ceramiczny i metalowe ligaturki już prawie 11miesięcy.po 2200 za każdy łuk.wizyta od 80zł do 100zł.Lekarz jest sympatyczny,zawsze chętnie dokładnie wszystko wytłumaczy,a ponadto jak mówi bardzo lubi swoją pracę bo daje ludziom piękne uśmiechy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×