Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Pomponka40 - dzięki bardzo. Ja poszukuje tego szafirowego co tu wiele osób polecało i zakładają go właśnie na Kamieńskiego w DENTAL MED. Ale mam wątpliwości co do lekarki, bo to chyba nie jest ortodontka. A tu piszecie że ortodonta nie robi wypełnień a tam ona robi, wyrywa i jeszcze aparaty zakłada! Może ktos tam zakłada niech cos napisze PROSZE!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bona111 Czy ktoś jest specjalistą ortodoncji, czy nie, sprawdza się tutaj: http://www.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd Ortodonci zazwyczaj nie zajmują sie już zwykłą stomatologią, bo im się to po prostu nie opłaca, bądź mieli np. długą przerwę w pracach stomatologicznych to wolą zostać przy tym, na czym się najlepiej znają. Tak przynajmniej jest w większości z tego co się orientuję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
bona niezle przeplacasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquaparatak, no właśnie ta pani po sprawdzeniu nie ma specjalizacji z ortodoncji, ale pytanie brzmi zatem czy można zakałdać aparaty nie mając specjalizacji? O co tu chodzi? Czy teraz to tak sie odbywa? Daagna - dlaczego przepłacam , przecież wszyscy tu podają taaakie ceny że szok, a ja sie właśnie zastanawiam czy wybrac tanio klinike Dental Med bo wizyty sa bardzo tanie 50 zł a i aparat ten najlepszy szafirowy jest za 2100 zł gdzie dla porówanania kilnika orthosmile ma 3 tys zł i wizyty 150 zł, albo każda stara babcia ortodontka , która zakłada metalowe stare aparaty od 20 lat a o szafirowych to nawet nie słyszała bierze po 150 zł za wizyte i nie robi na miejscu niczego poza tym wiec trzeba latac po mieście z plombami i wyrywaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bona111 Mogą zakładać aparaty, no ale wiadomo, że nie mają aż takiej wiedzy jak specjaliści. Poza tym słyszałam,że jak lekarz nie ma specjalizacji z ortodoncji, to często przed założeniem aparatu trzeba podpisać jakiś dokument, w którym jest napisane, że za leczenie gabinet stomatologiczny nie odpowiada i że robisz to na własne ryzyko;p Coś w tym stylu. Co do cen to sama za aparat kosmetyczny zapłaciłam 2500 zł, ale niestety to jest Gdańsk i tu są ceny "warszawskie". Jednak jestem bardzo zadowolona i na tym czasami nie można oszczędzać. Leczę się u specjalisty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan 18
Dziś wyrywam 2 zęby.Niech mnie ktoś pocieszy bo umieram z nerwów ! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
bona ja nie płacę w ogóle za wizyty, kontrole mam rzadko, co 4 miesiace, max długość leczenia to rok. mam damona 3mx czyli najnowsza technologia i nie u starej babci :) nie potrzebuje szaafirowego tylko takiego ktory daje efekty na długo. we wrocławiu to mega przebitka, biora za nic kase :) byłam już w paru miejscach mam rozenanie i wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
właściwie to i tak znalazłaś niezłą opcję, orthosmile na jaracza przeginaja cenowo, maja niby renome i zdzieraja ile wzlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żallll
BONA : "albo każda stara babcia ortodontka , która zakłada metalowe stare aparaty od 20 lat a o szafirowych to nawet nie słyszała bierze po 150 zł za wizyte i nie robi na miejscu niczego poza tym " żal mi cie dziecko myślisz że jak ktoś jest "starą babcią" to jest gorszy niż młodziak prosto po studiach? to zdziwisz się bo właśnie ta stara babcia ma lata doświadczenia i wiedzę praktyczą a nie tylko książkową wyniesioną ze studiów co często nie pokrywa się z praktyką ... do tego aparat metalowy niczym się nie różni w skuteczności leczenia POZA wyglądem i ceną no ale niektórzy mają "parcie na szkło" jak widac żal mi CIĘ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Żall- Nie jestem dziecko bo mam akurat 36 lat!!!! Więc słuchaj synku albo córeczko - jestem raczej tu najstarsza, pracuję, jestem mężątką, wiec nie będe sie w tym wieku bawic na stare lata w ULE BRZYDULE i dlatego zależy mi na estetycznym, szafirowym. I pytanie do dyskusji było czy lepsze jest korzystać z doświadczenia starych ortodontek , i zakadac stary typ aparatu czy zakładać nowoczesny aparat u młodziaków bez doświadczenia ale po super kursie do tego tylko typu aparatu. Bo ja stawiam zawsze na nowinki ale jestem róznież otwarta na sugestie innych i tyle. Bo sama nie wiem co robić. ??????? Ponadto ja wady zgryzu nie mam, przez całe zycie miałam równiutkie zabki a teraz na dole mi sie stłoczyły - wiec u mnie to kwestia kosmetyki raczej a nie leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A parcie na szkło - to oczywiście, że mam bo nikomu na świecie nie zależy na wyglądzie tak jak mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
najnowsze aparaty to damon raczej a szafiirowe to przeciez ładniejsza odmiana metody roota, wiec hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja byłam we Wrocławiu na Parafilanej i dr Piotr Puszkiel zaproponował mi cały aparat za 3000 zł (górne od czwórki do czwórki kosmetyczny reszta metal) + 250 zł na m-c przez 2 lata (ryczałt za wszystko-wymiana, naprawy). Chce też umówić się do dr Barbary Kawki by sparwdzić leczenie i jaką cene mi zaproponuje. Napiszcie czy znacie tych ortodontów i czy w/w cena nie jest sztucznie zawyżona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
tulipanek-że co ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek 1
do justka_pl Jak tam ósemka??? mnie czeka to za dwa dni...doszłaś do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maranta1975 - strasznie drogo!!!! ja się zastanawiam na 2100 zł za cały kosmetyczny- przezroczysty szafirowy, a nie tylko od 4-4, czyli na dwóch łukach dopłacasz o 1800zł więcej! nie mówiąc o wizytach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość We wtorek
w przyszłym tygodniu zakładam aparat stały. Na razie od kilku miesięcy noszę bihelix. Czy ściągną mi go przed zakładaniem aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwole sie wtracic. choc nie bylo mnie tu jakis czas, to widze, ze topic zyje. czy osoba bez specjalizacji moze zkladac apraty? moze i wiele osob tak robi. w gabinecie, w ktorym sie lecze tez jest osoba, ktora zaklada aparaty bez specjalizacji.ma ich kilka ale akurat nie z ortodoncji, choc ma wiele kursow i jest uwazana za jedna z lepszych w miescie. czemu nie na specjalizacji? z roznych powodow, bo braklo czasu, srodkow na kolejna specjalizacje. bardziej kierowalabym sie doswiadczeniem i reputacja niz specjalizacja gdyz ta czesto nie jest wyznaczniekiem wiedzy. co do samego aparatu. niedlugo minie rok od kiedy jestem posiadaczaka szafirow i jestem zadowolona. czy wybrac stara szkole leczenia czy nowa? mialam te sam problem rok temu i dzis smialo moge powiedziec, ze decyzja powinna byc zalezna od tego jaki aparat chcemy nosic. ja chcialam szafir i nie widze roznicy w leczeniu miedzy mna a osobami z metalem poza samym wygladem aparatu. wiele rzeczy zmienia sie w ortodoncji wchodza nowe produkty i uwazam ze powinno sie isc z duchem czasu, a nie polegac tylko na doswiadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy bogie!!!! dzięki!!!!!!!!!! Wreszcie ktoś mi coś doradził a nie tylko atakował. Ja chce tylko szafir bo nie wyobrażam sobie metalu w buzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Bona111: Uwierz, metal nie jest wcale taki zły :) Początkowo ja też nie wyobrażałam sobie siebie w metalu, ale po długim myśleniu doszłam do wniosku, że nie obchodzi mi co o tym sądzą inni i zdecydowałam się na metalowy :P I to była super decyzja! W dodatku aparaty są modne. I nie chodzi tu nawet o wiek :) Moja kuzynka choć ma 30 lat zdecydowała się na metal, lecz wcześniej rozważała to czy nie założyć aparatu mniej widocznego - i jest z niego zadowolona ;) Zresztą nie będę Cię do niczego zmuszać. To musi być tylko i wyłącznie Twoja decyzja :) Dzisiaj byłam na kolejnej wizycie u orto - Booooli! :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparacik
Witam:) Chciałabym założyć aparat stały metalowy,mam 23 lata. Mam jednak obawy,wynikają one z tego że moje ząbki nie są w najlepszym stanie. Mam pełno plomb.... :/ Nie mam też dolnej 6,za nią 7( po leczeniu kanałowym) i 8. Czy tymi dwoma ząbkami można uzupełnić lukę po tej brakującej 6? Czy to że 7 jest martwa nie stoi na przeszkodzie żeby ją przesunąć. Pomożcie :( chcę się cieszyć ładnymi ząbkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anianiania92
kurcze. na zębach już mam segment [tak jakby aparat na parę zębów ;P] a musze zrobić rtg dolnych ósemek, które mają być usunięte. i nie wiem co mam robić. bo przecież do rtg nie mozna miec nic metalowego a juz na pewno nie w gębie ;p pomóżcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Aparacik: Moja ortodontka jest przeciw uzupełnianiu luk po wyrwaniu zęba pozostałymi zębami, gdyż po ściągnięciu aparatu wada może wrócić... Ja nie mam dwóch dolnych szóstek i ortodontka założy mi takie zastawki w te luki, które będą powodować, że pozostanie w tym miejscu luka po to by po ściągnięciu aparatu móc wypełnić je implantami. Niestety jest to bardzo duży koszt... No ale czego się nie robi dla ślicznych zębów :D A i drugi powód do tego, że nie można przesuwać zębów w miejsce tej luki jest taki, że w trakcie przesuwania zębów mogą położyć się one pionowo. Do anianiania92 rtg zębów w trakcie noszenia aparatu w niczym nie przeszkadza :) Ja sama już miałam 2 razy robiony rtg zęba w trakcie noszenia aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sandruncia- dzięki, dzieki za rade, ale ja na prawdę nie dałabym rady z metalowym uśmiechem :) Byłam w końcu u dr. Kawki. Jednym słowem powiem - JEST CUDOWNA!!!! Przemiła, b. mądra, wszystko tłumaczy, ma specjalizację z ortodoncji. Na pierwszej wizycie konsultacja , omówienie planu leczenia,wyciski, umówiona wizyta na za miesiąc na zakładania aparatu i tydzień przed tym na separacje. Za wizyte zapłaciłam 50 zł !!!! A w recepcji mówili że 100! Więc nie zdziera . Z tego co zrozumiałam to te separacje gratis. Tak więc przed samym założeniem apartau wszystko tylko 50 zł NIEŹLE!!!!! Ale aparacik szafirowy u niej 2500zł, a muszę miec dwa. I jeszce byc może jakieś mikroimplanty na dół chyba 2 x 400zł. i na końcu retencja. No i wiadomo wizyty. I pierwszy zakłada na góre. (przeciwnie niż lekarka w dental medzie). Zatem wybieram dr. Kawkę- trudno zapłacę więcej za aparat:((( Ale może nie będe żałować. I wizyty może policzy po ludzku. Teraz ten cały miesiąc poświęcam na leczenie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz dopadły mnie nerwy czy w ogóle warto się tak poświęcać ???? - i zakładać aparat??? - jeszcze w dodatku w moim wieku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Już od jakiegoś czasu śledzę to forum, niezmiernie mi pomogło w wielu odpowiedziach na dręczące mnie pytania ;-) Już od miesiąca mam stały aparat i właśnie zauważyłam spory postęp, moja trauma ciągnąca się od dzieciństwa w końcu sie kończy. Mam aparat metalowy i jest całkiem spoko, zastanawia mnie tylko dlaczego po wizycie u ortodonty moje ząbki bolą mnie minimalnie, prawie wcale tego nie odczuwam, nie zeby mnie to martwiło...;-) wręcz przeciwnie;-) Każdemu kto się waha-szczerze polecam-jakie to wspaniałe uczucie widzieć jak powoli zmienia się mój uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×