Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość pomponka40
DO BONA111 Ja mam 40lat i noszę aparat.Jestem bardzo zadowolona,że zdecydowałam sie ,i tylko żałuję,że tak późno.Początki były trudne,boolało:(ale minęło już 11miesięcy i uśmiecham się ,uśmiecham...:):)bo są efekty:)Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładam w piątek aparat. I mam pytanie do doświadczonych- jak to jest z tym jedzeniem? Rzeczywiście nie można niczego twardego, żucia gum itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qazwsxedcrfvtgbyhn123
riddle__ ja juz dosc dlugo nosze aparat i normalnie jadam orzeszki i takie tam tylko troche ostrożniej a jak jest swiezy chlebek to pietke kroje nozem:DD bo uwielbiam... a gumy zuje bez problemu:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pocieszenie. ; ) A powiedzcie mi jeszcze- jak tam u Was z myciem zębów? Myjecie po każdym posiłku? Bo u mnie będzie z tym problem, ponieważ w szkole toalety są z jedną umywalką i nie będę jej sama zajmować na mycie zębów, a przecież coś jeść w szkole muszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riddle_ Ja mam aparat metalowy bez gumek, nie wiem czy to kwestia małej wady (na razie mam tylko górę a miałam zachodzącą jedynkę na dwójkę, za 2 miesiące zakładam na dół, a dół jest krzywy dość mocno, więc się okaże czy mnie akurat mocno nie boli, czy to kwestia wady...), ale ogólnie jem co popadnie;-) nie zwracam uwagi w zasadzie na nic, tylko jak miałam zakładany aparat to przez tydzień nie mogłam przednimi zebami gryźć twardszych rzeczy. Nie mam gumek więc nie ma mi co farbować-jem buraki, jagody, itp. Staram się nie jeść bardzo twardych rzeczy i nie rzuc gumy i inny lepiacych rzeczy. Jest dobrze-żadnych papek-przyjanmniej na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" :) Zapraszam do dyskusji! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam bihelix
Mam bihelix i powiedzcie mi, da się z tym w ogóle całować (z języczkiem)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo jest tutaj
ktoś?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
niestety sie nie da. jesteś skazana na dożywotnie cmoki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riddle__ - Co do mycia zębów to w domu staram sie myć po każdym posiłku a nawet częściej. A w szkole też nie miałam zbytnio możliwości więc pijąc (wodę) dyskretnie przepłukiwałam sobie ząbki po jedzeniu. Wystarcza ;) Póxniej guma miętowa czy coś ; DD Ja mam inny problem. Ciągle puchną mi dziąsła. bolą, pieką... Do tego od pewnego czasu dolny łuk wbija mi cie cały od środka.. Możliwe że to przez to, że mam aktualnie prostowany zgryz i dolna szczęka przesówa się w prawo.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
tak to możliwe bo mam tak samo.. ciągle któryś łuk mi się przesuwa i wbija w policzek. taki mały psikus, ale to tez trzeba przejsc. Poradzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka_
możliwe że po prostu ocierają Cię miejsca, które wcześniej nie miały styczności z łukiem..mnie od czasu do czasu pobolewają różne części ust..a przyczyną tego pewnie jest różne ustawienie szczęk, żuchwy w różnych etapach leczenia. ja też jestem w okresie prostowania zgryzu, podejrzewam że mamy podobnie. Czasami też jestem znerwicowana, bo jak sie uprze te metalowe paskudztwo to ledwo mówię;) oblepiam się woskiem i pozostaje mi czekać aż się zagoi:) Pół roku minęło jak z bata strzelił..oby tak dalej:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wroblica
A ja mam 32 lata. Dziś pierwsza wizyta. Na której wizycie zwykle zakładają aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
u mnie na 2.. ale to wszystko zależy od miejsca. Niektórzy mają zakładany aparat na obydwa łuki na raz, niektórzy kolejny łuk dostająpo kilku miesiącach..nie wiem od czego to zalezy:) Ja od 1 do 2 wizyty już z aparatem czekałam tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywka__ -- dzieki.. ; * Najgorsze jest to że wosk mi sie skończył:/ A no ten czas szybko płynie.:p mi już..hmm .. rok, 2 miesiące, 9 dni, i około 2 godziny i 17 minut :P:P o ile dobrze policzyłam.;P W każdym razie od 4 czerwca 08:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
ulala.. do takiego stazu troszkę mi zostało..Ty to już jesteś na finiszu, ja troszke dłużej pomarudze, ale w ostateczności wszyscy tutaj będziemy świecić uśmiechami jak talala :):) pozdrawiam i życze wytrwałości..a jeśli do wizyty zostało jeszcze dużo czasu..to radze kupić sobie wosk..allegro, bądź dobre drogerie i kłopot z głowy..tzn z buzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys, a daleko masz do tego ortodonty? Może po prostu idź/jedź tam i bez wizyty poproś o wosk, myślę że nie byłoby z tym problemu... Chyba że masz daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku godzin mam swój długo wyczekiwany aparat. Ciągle się szczerzę przed lustrem i już nie mogę się doczekać efektów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue_note
Miałam stały aparat ortodontyczny w szkole podstawowej. Łuk na górę i na dół. Zakładałam w Łodzi. W sumie nosiłam go 3 lata. Jeśli macie jakieś pytania - chętnie odpowiem w miarę możliwości:) Aha..efekt jest:D mogę się szczerzyć jak głupi do sera. hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue_note
Efekt czyli zauważyłam, że coś zaczęło być na plus mniej więcej po 2 miesiącach. Pamiętam, że przez pierwszy tydzień po założeniu nie byłam w stanie nic stałego jeść, bo zęby mnie bolały. [w sumie to już jakiś efekt;]. Ważne, żeby nie zdejmować aparatu zbyt szybko, bo zęby mogą wrócić na pierwotne miejsca. To niestety jest długotrwały proces. Ale warty poświęcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do blue_note: Gdzie chodziłaś do ortodonty? ;> Też zakładałam aparat w Łodzi ;) Mam go przeszło 2 miesiące i nareszcie zauważam efekty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dopiero po roku od pierwszej wizyty orto założyła aparat. Pierwszy raz byłam w połowie sierpnia '08, w listopadzie założyła mi zwykły łuk podniebienny, potem bihelix, który mam do dzisiaj. Pewnie by to szybciej poszło, gdyby nie to, że ma bardzo długie terminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue_note
Sandrucia: Przykro mi, ale nie pamiętam. To było w szkole podstawowej, rodzice mnie wozili do ortodontki. Nawet nie pamiętam ulicy...ale dobra była, bo nic się nie dzieje, nie miałam też żadnych łuków zakładanych po zdjęciu orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
Wczoraj byłam u ortodontki.Zrobiła mi wycisk i założyła mi gumki separacyjne.Na ogóle nie boli ale jak coś ugryzę to masakra.Aparat zakładam 26 sierpnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megan18
No tak :) A oficjalnie to 26 sierpnia o 11 będę aparatką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×