Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość mama nastolatków
Do Es Jot I jeszcze jedno pytanie czy płukanie nosa w podanym przez Ciebie składzie można stosować u nastolatków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
Gabsonik- pau d'arco firmy now ,kosztuje 25zł ,u siebie też dostaniesz bez problemu ,ma sproszkowaną korę drzewa la pacho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przerwie troszke mnie ominęło.Moje objawy nie ustąpiły więc zrobiłem wymaz z gardła raz jeszcze bo mówi mi tu coś że to jakaś bakteria nieustannie wywołuje mi tą kluchę i suchość w gardle (krtani) tym bardziej że miałem gronkowca złocistego.Po 3 tygodniach brania Flumyconu i wiele innych dodatkowych naturalnych leków w tym probiotyki nic nie pomogło więc nie wierze w bajki typu że to grzyby candida ciągle tak mieszają w organizmie skoro przyjmuje tak silny lek przeciw-grzybiczy.Ludzie to wszystko co niektórzy piszecie to jest przesada i pogłębiacie ludzi psychicznie a nie pomagacie np.twierdzeniem że grzyby się leczy pare lat lub nawet się nie da w ogóle wyleczyć i każdy objaw chorego dopasowujecie do candidy a wiadomo że to nie jedyna choroba na ziemi! Wiem na doświadczeniu swoim że refluks żołądkowo-przełykowy też wywołuje takie objawy jak mam, a nerwica to potrafi różniste objawy wywoływać.Nie możecie sami od siebie stwierdzać że osoba która potrzebuje pomocy w danych objawach że ma zacząć leczenie przeciwko grzybom bo najpierw konkretne badania i udowodnienie tego i dopiero dieta i leki przeciw grzybom a nie od zaraz co mają jeść i jakie leki przyjmować.Nie twierdze że grzyby nie są przyczyną jakiś objawów ale nie do stopnia takiego jak są opisywane.Byłem w ciągu 3 tygodni u 4 lekarzy leczących naturalnie i każdy z nich to samo na temat grzybic( grzybice powstają w miejscu już zaatakowanym wcześniej przez bakterie więc eliminacja tych bakterii jest eliminacją powstawania miejscowych grzybic).A grzyby które wybadano mi w wymazie powstały na skutek brania antybiotyków a w szczególności (TETRACYKLIN) a też tak u mnie było.Ludzie jak nasz organizm byłby cały przerośnięty grzybami to chyba kiepsko to widzę oczywiście jakby to było możliwe.Powiedzcie jakie badania oprócz wymazów potwierdzają że to kandydoza? w kale przecież każdy może je mieć i to w ilościach dzisiaj nie licznych a jutro w ilości ogromnej.Sami piszecie że biorąc probiotyki w jednej tabletce jest mnóstwo dobrych bakterii no to co dziwnego że grzybów też może być w takiej samej ilości bo w sumie są w wyrównanej ilości co do bakterii występujących w naszych jelitach (grzyby rywalizują przecież z bakteriami więc jak może ich nie być).Mam mieszane tezy i nie pogłębiam się w tą że to grzyby, po prostu ograniczam spożycie cukrów i tyle bo wiem że to nie zbyt zdrowe.Na prawdę nie pogłębiajcie się w tym aż tak bardzo bo się zgubicie jak w labiryncie!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha jakby grzyby były tak odporne i prawie nie wyleczalne to nie wiedza ludzi na dzień dzisiejszy o tym by nas zabijała setkami na dobę w małym mieście jak jakaś epidemia a jednak tego nie ma i z żadnych badań po śmierci jakiegokolwiek organizmu jeszcze nikt nie słyszał że to były grzyby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko wnioskuje się z tego że grzyby pojawiają się (rozwijają )wtedy gdy coś nam dolega więc podstawą jest fakt że musimy znaleźć przyczynę choroby i z nią walczyć a nie z objawami powstającymi na wskutek choroby jakimi są grzyby.Pomyślcie sami jeżeli grzyby by same się rozwijały i wywoływały takie objawy to każdy na ziemi by miał już po roku w każdej części organizmu i zostało by mu zaledwie ile życia co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko wnioskuje się z tego że grzyby pojawiają się (rozwijają )wtedy gdy coś nam dolega więc podstawą jest fakt że musimy znaleźć przyczynę choroby i z nią walczyć a nie z objawami powstającymi na wskutek choroby jakimi są grzyby.Pomyślcie sami jeżeli grzyby by same się rozwijały i wywoływały takie objawy to każdy na ziemi by miał już po roku w każdej części organizmu i zostało by mu zaledwie ile życia co???Powiedzenie takie jak: Nie dajcie się zjeść grzybom kandida to nic innego jak nie dajcie się swojemu umysłowi myśleś o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Płukanie gardła i nosa przy pomocy roztworu sody oczyszczonej (pół łyżeczki na 1/2 szklanki ciepłej wody) + 10-15 kropel 3 % H2O2 jest bezpieczne dla wszystkich, nawet małych dzieci (sprawdzone - pięcioletnia dziewczynka nie protestowała przy przemywaniu nosa), ponieważ soda oczyszczona jest całkowicie bezpiecznym związkiem dla naszego organizmu, a roztwór z dodatkiem kilkunastu kropel 3 % H2O2 nie drażni błon śluzowych nosa. Czy nastolatkom można dozować 25 kropel 30 % H2O2 na szklankę wody? Na stronach amerykańskich nie piszą o dozowaniu w zależności od wieku, czy masy ciała. To co zamieściłem na tym topiku jest wyłącznie opisem z mojego własnego doświadczenia. Proszę zauważyć, że na stronach amerykańskich piszą o 25 kroplach 35 % H2O2. W Polsce możemy kupić 30% H2O2 ale ja nie dawałem większej ilości niż 25 kropel na szklankę wody, chociaż powinienem dawać 30 kropel. Ważne, że osiągnołem efekt leczniczy po trzech miesiącach. Może gdybym stosował 30 kropel efekt leczniczy byłby po dwóch miesiącach? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Dla czego w ciągu pół roku zrobiłem ileś razy wymaz i w tym samym szpitalu i za ostatnim razem wyszło że są grzyby a wcześniej ich nie było a objawy są przez całe pół roku podobne jak grzybów nie było i teraz przy ostatnim wymazie jak są.Jak grzyby mają wywoływac objawy związane z np. gardłem to muszą być wybadane przy wymazie a jak ich nie ma to po prostu stop z myśleniem o nich bo przecież chyba nie mają rozumu i uciekają przed pałeczką do wymazu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Boczniak Jeszcze raz przypomnę co pisze dr Andrzej Janus: "Grzyby Candida są bezwarunkowymi pasożytami, bowiem do życia niezbędna jest im tkanka organizmu żywiciela, która jest ich środowiskiem, pożywieniem, a także miejscem, gdzie wydalają produkty przemiany materii, czyli własne odchody. W obrębie uszkodzonej tkanki grzyb wytwarza ognisko grzybicze, któremu zazwyczaj towarzyszy miejscowy stan zapalny. Z rozpadu komórek tkanki pozostają resztkowe substancje, którymi grzyb się nie odżywia. Ale w przyrodzie zawsze jest tak, że jeśli jest pożywka, to amator na nią z pewnością się znajdzie. Konsumentami tej pożywki są bakterie, najczęściej gronkowce i paciorkowce. Z tego właśnie powodu w laboratoryjnej hodowli wymazu pobranego z ogniska grzybiczego najczęściej hoduje się bakterie, a najrzadziej faktycznego sprawcę odpowiedzialnego za zainicjowanie przewlekłego stanu zapalnego – grzyba Candida. Toteż wyniki badań dodatkowych nie mogą więc mieć decydującego znaczenia przy stawianiu rozpoznania grzybiczego zakażenia organizmu, ponieważ najczęściej okazują się niewiarygodne. Najistotniejsze cechy charakteryzujące grzyby Candida to: Odżywiają się aminokwasami (cząsteczkami białek) uzyskiwanymi z rozpadu tkanki żywiciela przy użyciu kwasów i enzymów trawiennych wydzielanych do tkanki żywiciela. Grzyby z gatunku Candida są bezwzględnymi pasożytami, ponieważ do życia niezbędna jest im tkanka żywego organizmu i nie są zdolne do samodzielnego życia". Grzybicy nie da się zlikwidować ograniczając spożycie węglowodanów, ponieważ grzyb Candida, to nie jest to samo co drożdżak Candida. Grzyb siedzi już w tkankach i żywi się tkanką, czyli białkiem, a drożdżak żyje w wolnej przestrzeni jelita grubego i żywi się cukrami. Jeśli dopuściliśmy do przeistoczenia drożdżaka w grzyba, to musimy niestety stosować leczenie, które większość forumowiczów doświadczyła na sobie, a jego skuteczność każdy może opisać według własnych doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok zgadza się ale od czego zaczyna się ogniskowe, miejscowe zapalenie np. w gardle jak nie od bakterii lub ostrych kwasów, przypraw itd? więc powodem tego wszystkiego są ale nie grzyby!Grzyby w późniejszym zaawansowanym stadium zapalenia gdzie błona sluzowa jest osłabiona lub jej nie ma zaczynają swoją ucztę!Wcześniej nie mają szans na to.A wiadomo jak już w naszym organizmie dochodzi do tego że w danym miejscu błony śluzowej nie ma, wiąże się to z faktem że zapalenie było przewlekłe i dana osoba była leczona nie odpowiednio lub z innych przyczyn nie uległa wyzdrowieniu, może to być zwykła alergia nie leczona doprowadzająca do osłabienia danej części ciała i wtedy sępy się znalazły na przedostanie się do swojego pożywienia.Moim zdaniem trzeba znaleźć przyczynę od czego się zaczęło to wszystko a nie leczyć powikłań jakie stwarzają grzyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Jezu jetem znowu zalamana co badania to cos innego wykryja jestem po kolejnym badaniu wymazu garla i wyszlo obfity wzrost Neisseria lactamica i skapy wzrost escherichia coli , a na grzyba sie jeszce niby cos hoduje .Ale co to jest za gowienko to Neisseria lactamica ? w laboratorium niby mowila ze to bakterie flory bakteryjnej i jak biore probiotyki to moze tak byc ale czy na pewno ??? czy ja juz zdycham ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Talissa
Pałeczka okrężnicy, znana też pod łacińską nazwą Escherichia coli lub jej skrótem E. coli, potocznie nazywana bakterią koli - Gram-ujemna bakteria należąca do rodziny Enterobacteriaceae. Wchodzi w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka oraz zwierząt stałocieplnych. W jelicie ta symbiotyczna bakteria spełnia pożyteczną rolę, uczestnicząc w rozkładzie pokarmu, a także przyczyniając się do produkcji witamin z grupy B, witaminy C oraz K. Nazwa bakterii pochodzi od nazwiska jej odkrywcy, austriackiego pediatry i bakteriologa Theodora Eschericha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Pysiula1 Nie zamartwiaj się i nie wyszukuj u siebie chorób czy objawów i nie wmawiaj sobie że na 100% objawy wywołują grzyby!Zbadaj zatoki, zęby i uszy bo to pierwsze podejrzane i odpowiedzialne za nasze objawy.Powiem jedno jeżeli masz objawy związane z gardłem a w wymazie grzybów nie wykazało to co tam mają grzyby z tym wspólnego.Głowa do góry i ze spokojem zrobić badania tak jak ja.Wiem tez że ja jestem nerwowym człowiekiem ale duszącym w sobie i to się po czasie odbija na zdrowiu i mam wtedy odpowiedz ze strony przewodu pokarmowego, kwasy żołądkowe zatruwają drogi oddechowe i stąd też może być klucha czy suchość a i też ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boczniak moze problem lezy po stronie alergii dokopalam sie ze problemy gardla moga byc spowodowane alergia Objawy kliniczne alergii pokarmowej są różnorodne, dotyczą wielu narządów i układów, są odmienne u dzieci i osób dorosłych. Wśród najczęściej występujących objawów klinicznych alergii pokarmowej u dzieci wymienia się: - objawy żołądkowo-jelitowe (niechęć do spożywania produktów mlecznych, ulewanie lub wymioty, kolka brzuszna, przewlekła biegunka, u starszych dzieci - zaparcia); - objawy skórne (zmiany o charakterze wypryskowym na odkrytych częściach ciała, pokrzywka lub liszaj grudkowy - u starszych dzieci); - objawy ze strony układu oddechowego i uszu (przewlekły kaszel, nieżyt nosa, astma, nawracające zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha środkowego); - przewlekłe niedożywienie; - zespół złego wchłaniania; - wstrząs anafilaktyczny; - objawy ze strony układu moczowego (krwinkomocz, krwiomocz, mimowolne moczenie dzienne i nocne, zespół mocznicowy); - inne (niedokrwistość z niedoboru żelaza, trombocytopenia, leukopenia, zlewne poty). Do najczęściej występujących objawów klinicznych alergii pokarmowej u osób dorosłych należą: - alergiczne zapalenie jamy ustnej, - nawracające aftowe zapalenie jamy ustnej, - refluks przełykowy (często współistniejący z astmą), - ostra alergiczna reakcja błony śluzowej żołądka (bóle w nadbrzuszu i wymioty pojawiające się bezpośrednio po spożyciu pokarmu), - przewlekła reakcja alergiczna żołądka i dwunastnicy (przewlekłe objawy dyspeptyczne), - ostre i przewlekłe zaburzenia jelitowe, biegunki, - alergiczny nieżyt nosa, - nieżyt ucha środkowego, - nieżyt krtani, - astma, - zmiany skórne (rumienie, grudki obrzękowe, bąble pokrzywkowe - najczęściej towarzyszące innym objawom), - atopowe zapalenie skóry, - pokrzywka, - obrzęk naczynioworuchowy, - wstrząs anafilaktyczny, - inne objawy (ataki migreny, zespół przewlekłego zmęczenia, zaburzenia snu, obrzęki dłoni, stóp i stawów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pancrea wiesz moze gdzie jest dobry alergolog tu na slasku??? pytam bo wiem ze jestes z moich rejonow :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Fragment książki z cyklu "Barwy Twojego Zdrowia" - tajemnice suplementacji odżywiania". Autor: Janusz Dąbrowski Kiedy wolne rodniki są naszymi sprzymierzeńcami? Dzisiaj wiele osób jest przekonanych, że wolne rodniki stanowią niebezpieczeństwo dla organizmu i są przyczyną wielu schorzeń. Jak to jest w rzeczywistości? Wszystkie komórki układu immunologicznego, wywodzą się z komórki macierzystej, z której na skutek dojrzewania i pobudzenia tzw. cytokinami tworzą się podstawowe linie komórek leukocytarnych: granulocyty, monocyty, megakariocyty i limfocyty. Komórki te są zdolne do produkcji wolnych rodników. Nasz układ immunologiczny produkuje więc wolne rodniki. Nieprawdopodobne? Przecież zwykle mówi się o tym, że to właśnie z wolnymi rodnikami układ immunologiczny ma kłopoty, że to wolne rodniki są tym czynnikiem, który doprowadza do destrukcji cały organizm. Otóż w reakcjach immunologicznych, oprócz całej gamy komórek obronnych, bierze udział armia cząsteczek chemicznych. Istotną rolę w tej dziedzinie pełnią również wolne rodniki. Wykazano już ich udział w takich procesach układu odpornościowego, jak niszczenie bakterii, wirusów, grzybów, regulowanie wzrostu komórek, sygnalizacja wewnątrzkomórkowa itp. Jak wolne rodniki niszczą bakterie i wirusy? Podczas procesu fagocytozy, tj. „pożerania” przez makrofagi wrogich drobnoustrojów, następuje uwalnianie wolnych rodników w postaci reaktywnych form tlenu. Przykładowo limfocyty mają zdolność tworzenia rodnika ponadtlenkowego, który utlenia nienasycone kwasy tłuszczowe błon komórkowych bakterii powodując perforację i uszkodzenie tych błon. Dalszych zniszczeń dokonują wewnątrz wrogich komórek poprzez blokowanie znajdujących się tam enzymów. Jak z tego widać, wolne rodniki stanowią bardzo skuteczną broń w walce z zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi. Jeśli organizm sam produkuje na własne potrzeby wolne rodniki, to powinien również dysponować sposobami ich neutralizowania. I tak się dzieje. Komórki obronne układu odpornościowego produkujące wolne rodniki, wytworzyły równocześnie mechanizmy ochrony przed nimi. Tymi mechanizmami ochronnymi są przede wszystkim komórkowe rezerwy antyoksydantu w postaci glutationu, który doskonale dezaktywuje wolne rodniki już na poziomie komórkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
Pysiula -dostałaś ode mnie nazwę szczepionki ,która wyciszy Ci e.coli [enteropatogenną ,bo jest e.coli która bytuje normalnie w przewodzie i jest nam potrzebna -lata biegania z e.coli po lekarzach]polivacinum mite forte ,submite w zastrzykach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA21
CZEŚĆ WSZYSTKIM GRZYBICE UKŁ.POKARMOWEGO LECZY SIĘ KETAKONAZOLEM PRZEZ 3 TYG. SKUTECZNIE,ŻADNA DIETA NIE POMOŻE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SONIU to nie jest takie proste. Leczy sie fluconazolem, Itraconazolem, ketokonazolem, amfoteryzyna B w zaleznosci od typu grzyba. A i podaje sie te leki prze okres paru tyg do paru miesiey. A dieta tez potrzebna, jako dzialanie wspierajace (ze juz nie wspomne wzmacniania bariery immunolo). Bez niej \'chemia\' da efekty krotkotrwale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuta1 napisz cos więcej o tej sczepionce - jaką brałaś? jak długo ? no i efekty . tez się zastanawiam nad nia od dłuższego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie że sama dieta nic nie pomoże ale na pewno gdy jest grzybica i jest to zbadane to bez diety też trudniej z zwalczeniem jej.Leki farmakologiczne typu (FLUMYCON) podawane w odpowiednich dawkach + dieta bez cukrowa i musi być poprawa i nie ma mocnych na to a jeśli jej nie ma to nic innego tylko szukać innej przyczyny choroby!Są to leki silne przeciw grzybicze i po spożyciu dostają się w obieg krwi więc jak może nie pomóc.W tym też czasie przyjmowania leku dieta z wyeliminowaniem wszystkiego czym się grzyby pożywiają i według mnie nie ma co myśleć po takiej terapii o jakiejś grzybicy tylko zadbać o odporność naszego organizmu i żyć jak normalny człowiek i przestać się dołować jakimiś tam grzybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONITEUSZ
czesc musze sie pochwalic grzyba wytepiłam 2 badania miesic po miesiacu potwierdziły minus posiew wymaz z jamy ustnej i kał. ale została celiaka i dieta z tym zwazana na całe zycie i ucisk w nadbrzuszu tak pod samym mostkiem doktor mowi ze to dyspepsja czynnosciowa żoładka czy ktos cos otym wie bo chodze z uciskiem cały dzien.pomozcie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuta 1 ja tez jestem ciekawa jak sie ta szczepionke stosuje ? AnDy ty kiedys mialas spadek krwinek bialych i na czym stanelo .No ja dzien przed braniem keto..mialam 8.2 a teraz po dwoch miesiacach katastrofa mam 2.6 !!!!!!!!!!!!!!! kategorycznie kazano mi odstawic keto ........ czy ktos mial podobne objawy podczas brania lekow ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
pysiula ja malam to samo z tymi krwinkami ,nie martw sie potem rosna powolutku po odstawienu leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludi nie wiem czy dobrze zrobilam ale wlasnie odstawilam keto na poczet tych krwinek, lekarz mi powiedzial ze moge dobic szpik kostny :):)hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
An Dy czy wzmacnianie ukladu immunolo polega tylko na braniu probiotykow czy jeszcze istniej jakis sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
pysia bierz sok z aloesu on jest dobry na odpornosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
pysia ja mam tez tego typu problem ,a jak u ciebie jezyk i nadzerki oki jest teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SONIA21
CZEŚĆ MI KETAKONAZOL POMÓGŁ,A MACIE BIAŁY NALT NA JĘZYKU? MOŻE JESTEŚCIE ZAKAŻENI HELICOBAKTER PHYROLI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×