Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość mala31hel
Ewela28 Ja też zdecydowałam się na operację w Redłowie, bo ludzie chwalą ten szpital. Operacja 23-go Grudnia ale jak będzie to się okaże po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Eleonorka Dzięki Ci wielkie, na pewno jeszcze się odezwę z pytaniami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mminutek1
witajcie :) szczególnie homosapiens i Marekgd - dzieki za wsparcie:) mam w koncu termin operacji - 12.12 i mam nadzieje, ze wróce tu jak wszyscy z podwójnym usmiechem :) dzieki wam "prawie "sie nie boje:)) ale to stan nadziś tzn ponad tydzien przed operacja .....ale juz chce to miec za soba:) potem bede z Wami myslec co robic z niedoczynnoscia a potem nadczynnoscia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Mminutek I tak trzymać. Im bliżej zabiegu tym częściej powtarzaj sobie że to dla twojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hime1 Ja miałam wizytę 27 . Byłam w granatowym swetrze i stałam na przeciwko gabinetu onkologicznego. Doktor wyszedł do mnie i rozmawiał ze mną na korytarzu, w gabinecie onkologicznym wcale nie byłam. Ciekawe jak tam Wojcio, jutro pewnie będzie już w domu. Majka gratuluję wnuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mminutek1
Merkgd dzieki - teraz tylko pakowanko itd a w srode mnie juz przyjmuja i teraz to juz niech bedzie jak najszybciej po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. KOCZELADA Serdeczne dzięki.Może to dziwne,ale właśnie ten maluszek pomógł mi w walce z chorobą.Musiałam się trzymać,żeby nie obarczać córki swoimi problemami.Wyszło mi to na dobre. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dote
dzięki aga68 za wyjaśnienia. Nie pytałabym o komórki pęcherzykowe bo coś czytałam o budowie tarczycy. Badane było zwapnienie więc nie bardzo wiedziałam co to oznacza , a to pewnie znaczy że w ,,wapniaku'' coś ,,żywego ''zostało :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 28
do Eleonora771 dziękuję za polecenie chirurga, zastanawiałam się jeszcze nad operacją w Clinica Medica na Grabówku... Chiałam Cię jeszcze zapytać jak się czułaś po samej operacji i ile trwał pobyt w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 28
do mała31hel życzę powodzenia napewno będzie dobrze, termin przed świętami ale chyba już lepiej mieć to jak najszybciej z głowy...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Ewela28 dzięki Ci wielkie. A co do Clinica Medica na Grabówku to słyszałam, że tam operacja kosztuję1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 28
do mala31hel żartujesz chyba z tą ceną?! jak do nich dzwoniłam to pytałam i kobieta mówiła, że jak na fundusz to operacja jest bezpłatna tylko pobyt w szpitalu kosztuje a najbliższy termin gdzieś ok za dwa miesiące ale eleonora 771 poleciła mi dr z Redłowa więc chyba do niego się udam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mminutek Trzymaj się, jesteśmy tu wszyscy myślą z Tobą i pomyśl, że jak wrócosz do domku to już tylko będzie piękna wigilia, najbliżsi, choinka itd Ja, gdyby nie fakt, że otrzymałąm złą wiadomość w wielki piątek, to nie wem, czy umiałabym ją godnie przeżyć - i jak tu nie mówić o szczęściu w nieszczęściu :-) A tak w ogóle to będzie dobrz, poznasz na własne oczy nowych ludzi, także i tych bar4dziej chorych :-( A wybierz się do kaplicy na parterze - dla mnie, choć wierzącej i praktykującej, było to niezapomniane przeżycie i doświadczenie: wszyscy równi, w kapciach, bez koafiur, realni i DZIELNI ! Pozdr Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Homosapiens bardzo ładnie to ujęłaś. Chylę czoła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
Ewela28 W Redłowie termin oczekiwania na operacje waha się od trzech do czterech tygodni więc to i tak szybciej niż na Grabówku. Wojcio Czy Ty już jesteś w domku? Jak po operacji? Wszystko dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Marku - jak Ty się czujesz? Kogo poleciłbyś w Gliwicach z lekarzy, aby skonsultować z nimi dawki, jakie się przyjmuje itd Serd pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Homosapiens dziękuję, poza przechodzonym obecnie przeziębieniem wszystko idzie w dobrym kierunku. Jestem świeżo po wynikach i wizycie u miejscowego endo. Wapń zjonizowany 0,96 czyli poniżej normy, TSH poniżej 0,01 i najważniejsza tyreoglobulina poniżej 0,2. Tak więc ogólnie zgodniez planem poza wapnem ktore teraz gdy nie ma slońca uzupełniam sobie. Do tej pory brałem na przemian euthyrox 200/175 ale w związku z tym że TSH nie podskoczyło zapadła decyzja że będę brał 175. To bardzo fajnie b o raz już to zrobiłem i poprawa w samopoczuciu była odczuwalna już po 3 ech tygodniach. Jakby ktoś odjął mi 10-15 lat. Mam nadzieję że tym razem też tak będzie. Nakażdą wizytę u endo polecam Wam abyście mieli zrobione koniecznie te 3 wyniki- TSH, C** i FT4. Ja do konsultacji w sprawach o które pytasz polecam dr Puch. Właśnie u niego byłem na ostatniej konsultacji w Gliwicach. Bardzo miły i kontaktowy facet. Znam inne osoby z tego forum które miały z nim kontakt i potwierdzą że to dobr fachowiec. Do niego zresztą są zawsze największe kolejki. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikalena
Pozdrawiam wszystkich. Okryłam to forum dopiero leżąc w szpitalu, już po operacji (wole guzowate, guzki pęcherzykowate), ale dopiero teraz zebrałam się żeby napisać. Z resztą trudno mi się pisze, bo po kroplówce, która w żyłę nie trafiła, jakieś zapalenie się wdało i ręką nie mogę ruszać. Teraz czekam na wyniki histopatologii, miały być wczoraj. Nie było. Staram się o tym nie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IKALENA Witaj w KLUBIE.Najgorsze już masz za sobą.Dbaj o siebie.To przykre,że jeszcze masz problemy z ręką.Wynikiem histo się nie martw.Na pewno będzie dobry. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 28
ikalena wiem, że w szpitalach to już tak jest, że trzeba czekać na te wyniki ale nie przejmuj się napewno będzie ok, napisz jak już je będziesz znała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze się Marku, że jest na dobrej drodze i węzły są tam, gdzie powinny :-) Ja przed jodem miałam Tg prawie cztery, może teraz spadnie? Po jakim czasie od jodu ją zrobić samodzielnie? Wapno mam brać rano i wieczór z alfadiolem. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Tg zrbiłem dopiero po 5ciu miesiącach. Wcześniej ponoć nie ma czasu bo rozkłada komórek rakowych po jodzie może trwać nawet do roku. Po jodowaniu jego poziom napewno ci spadnie:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
miało oczywiście być- nie ma sensu a nie czasu sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka z Poznania
Witajcie! Jestem kolejną osobą podwójnie uśmiechniętą... Operację usunięcia całej tarczycy miałam w środę a już w sobotę byłam w domu. Operację miałam w Poznaniu na Przybyszewskiego. Mam do bardziej doświadczonych kilka pytań: 1.mam brać 100 Euthyrox-u (zalecenie lekarza) ile Wy braliście po operacji? 2. czy każdy z Was miał założony dren po operacji? 3.dzisiaj zobaczyłam bliznę (szału nie ma, ale dramatu też nie) jest mała tylko taka pogrubiona, jaka była u Was? Czy od razu się czymś smaruje czy dopiero po jakimś okresie czasu? proszę odpiszcie? A i to czekanie na wynik około 3 tyg ... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, Ja do 3 tygodnia przecierałąm spirytusem salicylowym i czekałąm na odpadnięcie strupka, smarowałam różnymi maściami - cepan i no-scar polecam. Dren był wyjęty przed wypisem ze szpitala, ale dolegliwości z blizną trwaja te ok. 6 m-cy, więc bądź cierpliwa :-) Dawki hormonu miałam od 50 jednostek i zwiększałam wg zalecen - doszłąm do 175 Eutyroksu. Pozdr i tzrymaj się. Nie martw sięwynikiem, mój był zły i wiedziałam o tym idąc na operację, ale jestem już po leczeniu jodem i wracam do normy - BĘDZIE DOBRZE, A NA PEWNO LEPIEJ! Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasi z poznania hej, ja jestem juz po drugiej operacji.przy pierwszej i drugiej mialam dren do drugiej doby, jak u ewy, przed wyjsciem go wyciagneli.po operacji bralam 150 euthyrox,potem 100, pote 125 i tak zostalo do dzisiaj.to jest akurat bardzo indywidualne wynikajace z wynikow.natomiast co do blizny to moja tez do najpiekniejszych nie nalezy, chociaz podobno ladnie wyglada, bo klejona.ale tez jest pogrubiona.jakby taki sznurek :) ale dla mnie tez szalu nie ma, bo jakby nie patrzec to slad bedzie na zawsze.licze na to ze po pol roku bede widziec ekekt smarowania cepanem.a zaczelam smarowac dopiero od 2 tygodni.dwa miesiace po zabiegu.trzymaj sie i powodzenia z wynikiem! asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikalena
Ewela 28, Majka60 Dziękuję za wsparcie, od razu lepiej mi się zrobiło :) Kaśka z Poznania Mi w szpitalu polecili wazeliną smarować albo kremem Nivea, kilka tygodni temu moje dziecko miało szyte czoło i jemu polecili linomag, znajoma pani chirurg - bepanthen, ja natomiast smaruję moje strupki (operacja była 24 listoada) maścią nagietkową, która znaokomicie sprawdziła mi się po porodzie. Do wszystkich Zastanawia mnie to, że nie dostałam żadnych hormonów. Na moje pytanie jeden lekarz stwierdził, że może nie będzie potrzeby (zostawili mi część jednego płata), drugi, że wstrzymać się do wyników a potem do endokrynologa. To jak długo mam czekać? Wszystkie znane mi osoby, nawet po usunięciu tylko jednego płata, zażywają hormony. Koleżanka wspominała o zawrotach głowy. Ja przez tydzien też miałam. Ale nie wiem, czy mogę beż ryzyka prowadzić samochód (mam małe dziecko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w mojej sytuacji przy calkowicie wycietej tarczycy jakbym nie brala przez tydzien tabletek to dopiero odczuje roznice,polegac to ma na zawrotach,ogolnym oslabieniu,wrecz osowieniu,podobno nie bedzie mi sie chcialo nawet kiwnac palcem.ale naprawde trzeba dlugo nie brac zeby to zagrazalo zdrowiu.poza tym masz wyciety tylko jeden plat.moze ten ,ktory zostal produkuje wystarczajaco duzo hormonow?ale nie robili zadnych wynikow po wycieciu?troszke mi sie nie chce wierzyc.podejrzewam ze zbadali ci poziom tsh i calej reszty zaraz po zabiegu.ale co do dawki o i le w ogole bedzie podana to trzeba faktycznie zaczekac z wizyta u endo.pamietam ze dzien po zabiegu dzwonilam do swojego endo i powiedzial co mam brac bo lekarze ktorzy operowali nie hccieli ingerowac w leczenie.ich zadaniem jest wyciac i po sprawie.ale napewno gdyby to bylo bardzo wazne podanie Ci lekow,to juz bys o tym wiedziala,takze nie martw sie i umow sie na wizyte do endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek1
homosapiens, Marekgd dzieki. wiem, ze jestesmy tzw "lajtowymi" przypadkami z działu onkologii jezeli moge to tak ująć - ale cóż trudno udawać,że to nic. Dzieki Wam wiem czego sie spodziewac, jak sie przygotowac i przyznam ze teraz to juz tylko operacja i let's go:):) oby tylko nie przesuneli terminu niestety pani zastrzegła taka mozliwosc bo wyczerpali limity :( powiem szczerze ze to jakis chore najpierw mowia ze tyle a tyle masz czekac a nadchodzi twoj termin sie okazuje ze sorry ale limity i moze sie przesunac nawet o drugie tyle czasu..czy nie mozna jakos tego przewidziec? powiedziec no moze bedzie to 6 a moze 12 tyg .wtedy wiadomo,ze albo czekasz albo decydujesz sie szukac gdzie wczesniejszy termin a tak? czekasz tyle ile powiedzieli a tu sorry kolejka sie wydłuzyła. i nie masz wyjscia bo w innym osrodku musialabys czekac od nowa.Moze ja jakas dziwna jestem bo chciałabym zeby ludzi chorych szczególnie w sytuacji kiedy masz diagnoze rak nie dobijali takim traktowaniem :) idealistka co ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×