Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Proszę pamiętać że po operacji częściowego wycięcia tarczycy należy dobrze chronić szyję przed chłodem i nie wolno pić zimnych napojów ani jeść lodów.Tylko wtedy pozostała część tarczycy będzie działała prawidłowo.Piszę to ponieważ nie doczytałem nigdzie wcześniej takiej informacji na forum a może nie wszyscy o tym wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasias75
Pod koniec 2004 (listopad) roku usunięto mi tarczycę z powodu micro carcinoma papillare, w grudniu w/w roku miałam podawany aktywny jod. Wiem, że minął już okres czasu, który był nieodpowiedni do zajścia w ciążę. Myślimy z mężem o drugim dziecku (syn ma 5,5 roku), jednak ja ciągle wiąże pojawienie się u mnie raka z poprzednią ciążą. Obawiam się czy choroba nie powróci, tylko w innym miejscu w organiźmie i czy z dzieckiem będzie ok.Czy tak może się zdarzyć? Proszę Was o odpowiedzi. Może ktoś miał podobne doświadczenie lub zna kogoś. Od myślenia o tym mam okropnego doła. Pomóżcie. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezabel, dzięki za troskę :D Ja mam nadczynność. Biorę tyrozol i po nim mam ft3 i ft4 w normie i podwyższone (nie tak znowu dużo, bo 7,3 przy normie 0,4-4) tsh. Ponieważ chirurdzy chcą idealnych wyników żeby mnie operować moja endo przepisała mi minimalną dawkę ethyroxu żeby to tsh obniżyć, a hormony tarczycy utrzymać w normie. Sama mówiła że to jest głupi, ale inaczej się tego zrobić nie da, a jak wyniki nie będą dobre, to mnie nie zoperują. Błędne koło.... Ja się paradoksalnie lepiej czuję przy takiej kombinacji, niż przy samym tyrozolu :) A mojej endo ufam, myślę że wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nefi3
do karka 2301 Dziękuję za odpowiedz. Ja mam druga operacje 26.01 i mnie z kolei powiedzieli (3 lekarzy neizaleznych od siebie),że węzły czy zdrowe czy chore trzeba usunąć " na wszelki wypadek" . Mam nadzieje,ze Twoja operacja Karka przebiegnie bez problemów i że wyniki będą super. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka2301
do nefi3 No ja już w czwartek wybieram się na oddział, a w piątek operacja. Strasznie się denerwuje, a przez to zaczęły wypadać mi włosy, brak apetytu i nie mogę spać w nocy. Chciałabym mieć to już za sobą. Węzłów chłonnych nie będą ruszać, usuną tytko resztę tarczycy. Również życzę powodzenia i trzymam kciuki. Odezwę się jak będę już po. Pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
dostałam wynik, brzmi zachęcajaco struma colloides nodularis fibrosis focalis et granulomata corporis alieni lobi dextri grandulae thyroideae czy ktoś wie co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena1985
Witam wszystki :) Od niedawna sledze Wasze posty na forum i mam kilka pytań. W styczniu 2008 roku wykryto u mnie guza na lewym płacie tarczycy. W grudniu byłam na biopsji i naszczęści jest to guzek bez komórek złośliwych. Tarczyce mam zdrowa poza ty guzkiem. Moja endo probuje rozbic guzka tabletkami na nadczyność, ale ma watpliwosci czy one pomoga ( tabletki mam brac przez 3 miesiące), a nastepnie zrobic ponownie USG i wtedy zadecyduje czy operacja bedzie konieczna. Nie wiem czy moge liczyc na to iz owe tabletki pomoga i ominie mnie operacja???? Czy ktos probowal takiego leczenia przed operacja???? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
To jest przetłumaczony wynik badania histo: wole koloidowe guzkowe zwłóknienie miejscowe i ziarniaki typu ciała obcego lewego płata gruczołu tarczowego Co wy kochani o tym myślicie? To dobry wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
lewy płat to ten, który mi został z niego wycieli tylko maleńki kawałeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani, Jestem po jodzie już półtora miesiąca, a zaczęłam odczuwac zarywania uczu i bóle skóry głowy. Dotyk głowy sprawia nieprzyjemne uczucie wrażliwosci skóry. Niekiedy jest to dretwienie połowy twarzy, małe, ale denerwujace. Czy ktos miał z Was cos takiego?Marku, a Ty? Biore cały czas Calperos 2 tabl. dziennie, alfadiol i Magne B6. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochani, Jestem po jodzie już półtora miesiąca, a zaczęłam odczuwac zarywania uczu i bóle skóry głowy. Dotyk głowy sprawia nieprzyjemne uczucie wrażliwosci skóry. Niekiedy jest to dretwienie połowy twarzy, małe, ale denerwujace. Czy ktos miał z Was cos takiego?Marku, a Ty? Biore cały czas Calperos 2 tabl. dziennie, alfadiol i Magne B6. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina1984
Witam wszystkich -mam na imie justyna mam 24 lata -8 miesięcy temu na kontrolnym badaniu u endo...okazało sie ze są wyczuwalne guzki tarczycy -( moja mama miała guza w wieku 30 lat usuneli i jest ok do tej pory),moja pani doktor skierowała mnie na biopsje wynik-nie był zły nic złosliwgo ale podała mi euthyrox 50 raz dziennie i kazała sie pokazac za pół roku ( w iedzy czasie kazała zrobic badanie niejakie P-ciała p/peroksydazie tarczycowej a wynik moj to 56,5 a norma jest do 34 i drugie badanie to P-ciała p/tyreoglobulinie moj wynik to az 752,9 IU/ml a norma jest do 115 ! Mam dwie córeczki i sie boje wiem ze czeka mnie tak czy siak operacja boje sie najgorszego nie chce raka ! boze poradzcie cos trzymam sie jak moge bo wiem ze dzis jestesmy zdrowi piekni i młodzi a jutro moze nas juz nie byc :( wiem ze musze byc silna pozdrawiam ciepło wszystkich moje gg 3780948

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena1985
Do Tiny 1984 Witam koleżanke, ja również biore euthyrox 50 na rozbicie guza i za trzy miesiące mam iśc do kontroli czy pomniejszył sie, a moze tabletki zachamowały jego wzrost. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina1984
..mam nadzieje że będzie dobrze :) jutro mam wizyte u pani doktor kowalczyk w łodzi i sie okaże co dalej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, mam pytanie, Jestem tydzien po operacji, mam w zwiazku z tym pytanie odnosnie rany. Poki co nosze opartunek, bowiem mam strupki- zmieniam go codziennie. Plaster troche mnie odparzyl, strupki znikaja, ale nadal sa, jednak nie to mnie niepokoi. tak 2cm nad cięciem mam dosc duzego siniaka, ktory albo jest spuchniety, albo mam tam jakis guziolek- co to moze byc? Czy to jest pozostalosc po drenie? Gdzie ten dren byl umieszczony? W ranie, czy wlasne nad nia? Jak go mialam, to nie patrzylam, wiec nie wiem. Co to moze byc ta opuchlizna? Tak sobie dewaguje, ze moze tam wlasnie wycieli mi tarczyce, a naciecie jest ponizej- stad ta opuchlizna? Proszę Was o podzielenie się opinią, bowiem wizyte mam dopiero za ladnych pare dni i troche mnie to niepokoi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czy ktos moglby mi odczytac wynik usg ? platy tarczycy powiekszone, lewy plat niejednorodny z pojedynczymi litymi guzkami, njwiekszy sr. 15 mm prawy plat o v.13 ml lewy plat o v. 12 ml ciesn grubosci 8 ml obietosc platow wynosi ok. 25 ml. tchawica nieprzemieszczona okolicznych patologicznie powiekszonych wezlow chlonnych nie uwidoczniono z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena1985
Życze powodzenia i trzymam kciuki. Trzymaj sie cieplutko ;) Tina 1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina1984
do Marzena1985 -niedziekuje żeby nie zapeszyc pozdrawiam cieplutko :) tez zyczę wszystkiego dobrego i powodzonka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianna USG no cóż informuje, ze masz płaty powiększone oba a na jednym guzki lite ile ich jest jak wygladaja jaka mają echogeniczność jakie przepływy, unaczynienie nic nie pisze ten o rozmiarze 15 mm kwalifikuje się do biopsji ze względu na wielkość musisz skonsultować z endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
dzidzia_1979 Ja miałam operację 29-go grudnia. Usunęli mi cały prawy płat, cieśń i maleńki kawałeczek lewego płata. Na mojej ranie też są strupki,a właściwie w prawym kąciku jeden jeszcze całkiem spory - to właśnie tam miałam dren( na końcu blizny - szycia). Ja też miałam całkiem sporego siniaka pod raną, ale już zszedł. Nad raną nadal utrzymuje się opuchlizna, ale jest już o wiele mniejsza niż jeszcze tydzień temu. Więc myślę, że i twoja opuchlizna będzie stopniowo zanikać. Zauważyłam też, że przy większym wysiłku opuchlizna jakby troszeczkę powiększała się, więc się nie forsuję za bardzo. Mi lekarz w domu kazał chodzić bez opatrunku, ponieważ lepiej się goi jak ma dostęp świeżego powietrza. Opatrunek zakładać tylko podczas wychodzenia z domu. Ja swoja rankę przemywam wodą i szarym mydłem. Jestem bardzo zadowolona z jej wyglądu, zrobiła się bardziej płaska i nie jest już czerwona. Małe strupki, które były przy szwach już odpadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala31hel
dzidzia_1979 Jak chcesz mogę podesłać ci fotki na maila ranki tydzień po operacji i dzisiejszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzki lite to znaczy nie zawierające treści płynnej (czyli nie torbiele i nie cysty), wypełnione są tkanką łączną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianno niestety lite sa gorsze ale nie mozna o niczym przesądzać pogadaj z endo ja wiem ile szkody moze w psychice narobić negatywne myslenie ja nic innego nie robie od marca ciagle się zadreczam wiec bardzo Cie prosze postaraj się zachowac spokój i wypytaj o wszystko swojego endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga68 dziekuje za wszystkie odpowiedzi i za slowa otuchy, mam nadzieje, ze bedzie dobrze,... w piatek ide do endo na kossultacje i mam nadzieje, ze sie coskolwiek wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×