Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Madziu, oczywiście pomyliłam się. Miało być, że każdy wynik powyżej II grupy jest niepokojący (czyli grupa III i td.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu, oczywiście pomyliłam się. Miało być, że każdy wynik powyżej II grupy jest niepokojący (czyli grupa III i td.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greystonaka
Danan:) nic się nie martw, moja kolonoskopia robiona z tego samego powodu wyszła dobrze, w znieczuleniu zrobiona pomogły mi bardzo, ale tylko na czas brania tabletki na wzmacnianie żył, niestety drogie i juz nie pamietam nazwy plus duża dawka vit C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greystonaka
Danan:) nic się nie martw, moja kolonoskopia robiona z tego samego powodu wyszła dobrze, w znieczuleniu zrobiona pomogły mi bardzo, ale tylko na czas brania tabletki na wzmacnianie żył, niestety drogie i juz nie pamietam nazwy plus duża dawka vit C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem , przeczytałam całe to dzisiejsze szaleństwo, ale już nie mam siły idę spać. Marianna , myślę , że jak ktoś tak jak Ty nie miał nowotworu to nie musi się katować nadczynnością. Gorzej z nami .Jutro odbieram wynik TSH to zobaczę na jakim jestem etapie. No dzisiaj to na 100% ja gaszę światło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskima
manetb teraz rozumiem, ale obawiam się, że mój przypadek - jezeli o wapno chodzi - niestety nie napawa optymizmem. Chyba zostanę na tym calperosie do końca życia.:-(. Powiedz mi jeszcze proszę: te dobowe zbiórki moczu mają charakter diagnostyczny i dowiemy się z nich ile wapnia jest wydalane z moczem, zamiast być wchłoniętym, tak ? Co do diety ubogofosforanowej, to rzeczywiście jest ona bardzo trudna w prowadzeniu, trochę o tym czytałam. Nawet do niej nie podchodzę,zapamiętałam kilka produktów bogatych w fosfor i po protsu ich nie jem ale to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posta wysyłamy raz i czekamy cierpliwie aż serwer go "zapisze"! Cyt III - to wskazanie do badań, sama przechodziłam taką drogę kilka lat temu - III i panika.Poleciałam w panice do gina a on najpierw kolposkopia, potem pobranie wycinków następnie "wypalanie " nadżerki.Wyniki niczego złego nie pokazały był tylko stan zaplny bardzo mocny od tej nieszczesnej nadzerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga68 Tak, my to wszyscy wiemy, bo jakiś czas działamy na forum. Tylko, że tym razem jest inaczej. Wysyłam post, po chwili pojawia się biała karta z komunikatem: błąd .... coś tam i nie ma co czekać na wysłanie, bo jest już "po pticach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga68 Tak, my to wszyscy wiemy, bo jakiś czas działamy na forum. Tylko, że tym razem jest inaczej. Wysyłam post, po chwili pojawia się biała karta z komunikatem: błąd podczas wykonywania zadania i nie ma co czekać na wysłanie, bo jest już "po pticach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga68 Tak, my to wszyscy wiemy, bo jakiś czas działamy na forum. Tylko, że tym razem jest inaczej. Wysyłam post, po chwili pojawia się biała karta z komunikatem: błąd podczas wykonywania zadania i nie ma co czekać na wysłanie, bo jest już "po pticach". Coś nie tak z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia6519
CyrylaI oczywiście należy konsultować od razu z ginekologiem ale chciałam uspokoić Minifi żeby się nie przejmowała bo to nie musi mieć związku żadnego, żeby sie nie martwiła, ale żeby skonsultowała oczywiście :) Minifi jeżeli 18 maja masz wizytę to pewnie w najgorszym wypadku przez wakacje posiedzisz w domku :) Pozdrawiam Magda M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naciq
iwonagos wlasnie to jest to ze ja przegladalam duzo forum zwiazanego z tym tematem i wlasnie sie tego boje. bo kazda osoba inaczej to opisuje :/ i naprawde mam takiego stracha ze szok :/ strasznie sie tej operacji boje. moze ktos z Was tych co pisze na tym forum wybiera sie w najblizszym czasie na operacje ? bo jak juz wczesniej pisalam to mam termin ustalony na 08.06 :/ dla mnie to jest wielki strach:( ale mama i chlopak mowia ze nie ma sie czego bac . tylko tak mowia ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naciq
iwonagos ja wlasnie duzo czasu spedzilam na roznych forach na temat operacji i strasznie sie tego boje :/ :( mamy znajoma miala operacje ale na nadczynnosc tarczycy to tez mi naopowiadala az zupelnie sie tego co raz bardziej boje :( jak juz pisalam wczesniej to termin operacji mam na 08.06 w Kościerzynie. moze ktos w najblizszym czasie sie wybiera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
naciq jeśli szukasz kolezanki do operacji to ja właśnie się wybieram,termin mam do szpitala na 17 maja,a zabieg 18 maja /tak mam zaplanowane/oby tylko odbyło się wszystko zgodnie z planem.Też się denerwuję,im bliżej tym większy strach.Ale jestem dobrej mysli,bo nie będę sobie tych guzków hodować,bo nie wiadomo co może się zrobić . Poczytaj sobie wypowiedzi koleżanek na tym forum, dużo ciekawych rzeczy się dowiesz.Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pod stała opieką ginka:), ale z tyłu głowy siedzi, że cos jest nie tak:( Mam pytanko o Gliwice, jak długo pi pierwszej wizycie czeka się na operację? Czy wyznaczają od razu termin, czy jest jescze druga wizyta jakieś badania i dopiero wtedy? Czy brałyście L-4 na tej pierszej wizycie czy to wg. Was przesada?:) Sorki, że tak truje o to L-4 ale już nie wyrabiam z tym wsyzstkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima, Cyryla1 Dziękuję za odpowiedź, jestem spokojniejsza. Mam nadzieję, że niebawem tak jak i u Was wszystko wróci do normy. A jak z Waszą wagą, bo ja po operacji przytyłam 6 kg i ciężko mi to teraz zrzucić. Miłego dnia życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze takie pytanko odnosnie Gliwic Dostarczyłam szkiełka a teraz czytam, że oni tak znowu robią biopsję:) to po co były te szkiełka? wie ktoś:) A i jeszcze jedno po operacji czy ktoś po wypisie ze szpitala prowadził samochód?:) Jest z tym jakiś problem czy można ? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minifi Też się zastanawiałam, czy jechać samochodem, ale nie zrobiłam tego i całe szczęście. Człowiek jest jednak słaby jak nie wiem co, głowa ciągnie, boli wszystko. Nie wiem, czy ktoś jechał, ale ja, mimo że jeżdżę od wielu lat (ojjej, mam 37 a jeżdżę od 20....) nie zdecydowałabym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minifi Też się zastanawiałam, czy jechać samochodem, ale nie zrobiłam tego i całe szczęście. Człowiek jest jednak słaby jak nie wiem co, głowa ciągnie, boli wszystko. Nie wiem, czy ktoś jechał, ale ja, mimo że jeżdżę od wielu lat (ojjej, mam 37 a jeżdżę od 20....) nie zdecydowałabym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eskima:) mam obawy ,że calperos i alfadiol będzie towarzyszył nam do końca życia + hydr.....nie pamiętam (lek moczopędny-własnie ze względu na to wapno powyzej normy w moczu)ale to wszystko zalecenia z kliniki w Gliwicach.bierzesz 1 alfadiol ,syn 2 x 1mcg.to dużo .i co tu zrobic . nie ma na to mocnych. myślę ,ze dobowa zbiórka zalecona jest przez to dawkowanie alfadiolu i calperosu oraz bardzo,bardzo niski parathormon. Iwonagos:) badanie parathormonu -chyba intakt(lub podobnie)służy oznaczeniu przytarczyc(czy są lub wogóle pracują)jest to badanie ,które nie refunduje kasa chorych a prywatnie kosztuje ok 55zł. natomiast konkretnie jezeli chodzi o poziom wapna to najlepiej zrobić wapń zjonizowany ,które wykonują niektóre tylko labolatoria.niestety nie zawsze chcą dać rodzinni zlecenie i wtedy prywatnie to badanie kosztuje ok 15 zł. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
ja niedawno wrocilam z gliwic i niczego tak naprawde nie wiem tylko tyle ze wyniki z krwi ok i u laryngologa tez w porzadku z plucami i moczem nie wiem bo lekarz mnie zbyl:(...7 musze byc najpozniej na 8 rano juz na miejscu szczerze mowiac to czuje sie okropnie jestem tak smutna ze lzy same mi plyna:(...juz tam ledwo sie trzymalam najgorsza jest ta niewiedza:(...internista tylko powiedzial mi jeszcze ze mam prawa strone tarczycy zmieniona i powiekszona a guza mam w lewym placie:( nie wiem juz co myslec:(...kupilam jak pisalyscie 2 pidzamy z kieszeniamia tabletki do ssania nowy szlafrok tez z kieszeniami specjalnie ostatnio bylam na targu zeby pokupowac raczej po domu takie rzeczy z kieszeniami nie sa mi potrzebne...jak ktos bedzie mial chwile to prosze napiszcie co jeszcze warto miec ze soba...zapisalam sie tez do endokrynologa na wtorek zeby tak jak pisalyscie miec juz hormony i wapno:(...pozdrawiam Was wszystkich serdecznie:* a dla Dawida i jego zony najlepsze zyczenia:*...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
ja niedawno wrocilam z gliwic i niczego tak naprawde nie wiem tylko tyle ze wyniki z krwi ok i u laryngologa tez w porzadku z plucami i moczem nie wiem bo lekarz mnie zbyl:(...7 musze byc najpozniej na 8 rano juz na miejscu szczerze mowiac to czuje sie okropnie jestem tak smutna ze lzy same mi plyna:(...juz tam ledwo sie trzymalam najgorsza jest ta niewiedza:(...internista tylko powiedzial mi jeszcze ze mam prawa strone tarczycy zmieniona i powiekszona a guza mam w lewym placie:( nie wiem juz co myslec:(...kupilam jak pisalyscie 2 pidzamy z kieszeniamia tabletki do ssania nowy szlafrok tez z kieszeniami specjalnie ostatnio bylam na targu zeby pokupowac raczej po domu takie rzeczy z kieszeniami nie sa mi potrzebne...jak ktos bedzie mial chwile to prosze napiszcie co jeszcze warto miec ze soba...zapisalam sie tez do endokrynologa na wtorek zeby tak jak pisalyscie miec juz hormony i wapno:(...pozdrawiam Was wszystkich serdecznie:* a dla Dawida i jego zony najlepsze zyczenia:*...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
ja niedawno wrocilam z gliwic i niczego tak naprawde nie wiem tylko tyle ze wyniki z krwi ok i u laryngologa tez w porzadku z plucami i moczem nie wiem bo lekarz mnie zbyl:(...7 musze byc najpozniej na 8 rano juz na miejscu szczerze mowiac to czuje sie okropnie jestem tak smutna ze lzy same mi plyna:(...juz tam ledwo sie trzymalam najgorsza jest ta niewiedza:(...internista tylko powiedzial mi jeszcze ze mam prawa strone tarczycy zmieniona i powiekszona a guza mam w lewym placie:( nie wiem juz co myslec:(...kupilam jak pisalyscie 2 pidzamy z kieszeniamia tabletki do ssania nowy szlafrok tez z kieszeniami specjalnie ostatnio bylam na targu zeby pokupowac raczej po domu takie rzeczy z kieszeniami nie sa mi potrzebne...jak ktos bedzie mial chwile to prosze napiszcie co jeszcze warto miec ze soba...zapisalam sie tez do endokrynologa na wtorek zeby tak jak pisalyscie miec juz hormony i wapno:(...pozdrawiam Was wszystkich serdecznie:* a dla Dawida i jego zony najlepsze zyczenia:*...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiecie może moje najmilsze i chłopaki:) gdzie zadzwonić żeby się dopytać czy mój wynik w Gliwicach już zbadali ponownie? i czy jak go nie będzie to mi odwołają tą konsultację chirurgiczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
nie jestem pewna, ale wydaje mi sie ze musisz zadzwonic do rejestracji i one tam albo same udziela Ci odpowiedzi albo polacza z kim trzeba...dzisiaj jak czekalam w rejestracji to panie odbieraly podobne telefony i wyjasnialy spokojnie wszystko... na karcie konsultacyjnej sa podane numery do ambulatorium i sekretariatu zadzwon rano i czegos sie dowiesz...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naciq
zuzia 1 ja mam termin jak widzialas na 08.06 mam sie wstawic w koscierzynie. a Ty gdzie bedziesz miala operacje robiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felusia
Cześć Mam 22 lata od 6 lat choruje na niedoczynność tarczycy wizyte mam u lekarza za miesiąc i troszke sie niepokoje. Zrobiłam dzisiaj badanie USG Tarczycy oto wynik: Tarczyca symetryczna. Echo obniżone. W obu płatach drobne ogniska hypoechogeniczne szczególnie w płacie lewym. płat prawy - 53x20x17mm V - 9,0cm3 płat lewy - 55x19x18mm V - 9,4cm3 Cieśń 5mm Proszę o interpretacje tych wyników badań Pozdrawiam Dagmara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
do naciq ja będę miała operację usunięcia tarczycy we Wrocławiu na Koszarowej im blizej terminu tym jest mi smutniej ,ale trzeba to jakoś przeżyć/mam nadzieję/. Iwonagos czytając Twoje posty to mam wrażenie ,że dobrze się czujesz bo i rady fachowe koleżankom udzielasz.Bardzo dobrze ,że szybko wróciłaś do zdrowia.Przecież Ty masz malutkie dzieci to i musisz się nimi opiekować,najbardziej jesteś im potrzebna.Trzymaj się. Pozdrawiam serdecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felusia
Cześć Mam 22 lata od 6 lat choruje na niedoczynność tarczycy wizyte mam u lekarza za miesiąc i troszke sie niepokoje. Zrobiłam dzisiaj badanie USG Tarczycy oto wynik: Tarczyca symetryczna. Echo obniżone. W obu płatach drobne ogniska hypoechogeniczne szczególnie w płacie lewym. płat prawy - 53x20x17mm V - 9,0cm3 płat lewy - 55x19x18mm V - 9,4cm3 Cieśń 5mm Proszę o interpretacje tych wyników badań Pozdrawiam Dagmara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felusia
Cześć Mam 22 lata od 6 lat choruje na niedoczynność tarczycy wizyte mam u lekarza za miesiąc i troszke sie niepokoje. Zrobiłam dzisiaj badanie USG Tarczycy oto wynik: Tarczyca symetryczna. Echo obniżone. W obu płatach drobne ogniska hypoechogeniczne szczególnie w płacie lewym. płat prawy - 53x20x17mm V - 9,0cm3 płat lewy - 55x19x18mm V - 9,4cm3 Cieśń 5mm Proszę o interpretacje tych wyników badań Pozdrawiam Dagmara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×