Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość mooniaaaa123
no Hej Wszystkim ja właśnie zaczynam brać Euthyrox 2x25. Fajnie, bo nie musiałam do novum jechac, tylko babka podała ile mam brać przez telefon. Do tej pory brałam 1 tbl i zauważyłam, że mam znowu PMS. (uderzenia gorąca, czułam podbrzusze od ok 22 dc., etc) Dawno już nie miałam PMS, nic kompletnie, tylko 1 dc. bolący. Może to dobry znak, że wracają jakieś płodne symptomy jak kobieta. Zobaczymy w następnym cyklu, jutro powinnam dostać @, bo temp. spadła już trochę i zaczynamy działać. W listopadzie musi się już udać naturalnie, jak nie to w grudniu na święta IUI. Justynp, a jak tam u Ciebie, kiedy IUI, próbujecie teraz jeszcze naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-Angel z tym castagnusem i regularnym cyklem jakos nie bardzo. bo tym co mialy regularne cykle, poprzestawial. ja mam cykle baaardzo długie bo do 60 dni a po castagnusie doszlo do ponad 70 dni. @ musialam wywolac luteina bo niewiadomo kiedy by w koncu przyszla :( ale z ciekawoscia bede czekala na wiesci od ciebie gdy znajdziesz jakis sposob na uregulowanie bo ja juz probowalam wszystkiego (oprocz tych ziolek ojca sroki) i nic nie pomaga :( Dlatego zdecydowalam sie na prywatne wizyty u endokrynologa, porobie badania i pewnie mi cos przepisze. tak bym chciala w koncu poznac powód moich niepowodzen w staraniach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE :) Juz jakis czas temu pisalam tu u WAs ale powtorze :) mam podwyzszona prolaktyne 58,6 przy normie do 24,2. badanie robila bez obciazenia. ginekolog dal mi skierowanie do endokrynologa, byal dzis, ogolnie masakra , kobieta zenujaca po prostu, ale przejdzmy do sedna:0 wczesniej mialam usg, na opisie bylo jajniki ok , macica i endometrium tez ok. na prawym jajniku pecherzyk dominujacy ,20 mm, braz plynu w zatoce douglasa. z wyniku wychodzi ze powinna byc owulacja. Pani doktor na ten opis powiedziala- owulacja jest wiec powinna byc juz pani dawno w ciazy, trzeba meza przebadac! Ani slowa o tym ze jest podwyzszona prolaktyna!!!!!!!!!!!!!! z tego co ja wiem, to z usg wyniklo ze owulacja bedzie a nie ze do niej doszlo i czy w ogole dochodzi! ponoc pecherzyk moze w ogole nie peknac tylko zamienic sie w torbiel lub cyste lub wlasnie w przypadku podwyzszonej prolaktyny moze jajeczko sie nie uwolnic. CO MYSLICIE O TYM? MOZE KTORAS Z WAS ZNA SIE NA TYM I PORADZI MI COS CIEKAWEGO? BEDE WDZIECZNA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaisaAngel ja chyba pisałam do Malwkami, sorki, bo ona pytała jak to z castagnusem:) moniaaaa123, my czekamy na testowanie po HSG 5 lub 6.11., wogóle dzieki , ze pytasz kochana, mam małe zwirowanko... ale jesli bedzie @ to jedziemy do gamety i ustalamy IUI. a zawirowanko to takie, ze do tej pory nie miałam pracy i szukałam i nagle jak wszystko naraz to bęc...kurcze praca super ale tak na poczatku brac wolne, to nie bardzo, chyb trzeba bedzie zrezygnowac z pracy...bo dzidzius wazniejszy!!!! ehh zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HYZIA GYZIA ja poleciłabym ci jednak badanie M, i potem zmiencie lekarza, w sumie kazdy dobry lekarz powinien pytac o wyniki partnera,dlaczego wciąż uważa sie , że gdy kobieta nie zachodzi w ciążę to TYLKO jej wina???? głowa do góry , róbcie badania i szukajcie dobrego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Jutro zabieg. Strasznie się boję - chyba nie jestem taką twardzielką :(. Proszę trzymajcie za mnie kciuki. Jesteście świetne i bardzo mi pomaga podczytywanie Was. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
HYZIA GYZIA skoro miałaś płyn w zatoce, tzn, że owu już była (może ten pęcherzyk był dodatkowo i się jeszcze nie wchłonął). Nie wim jak to jest z tą prolaktyną do końca, ale trzeba sprawdzić czy pęka pęcherzyk, bo za wysoka powoduje, że nie pękają. Tak widzę, że im więcej się chodzi do tych lekarzy tym więcej mieszają. Jednej powiedzieli, że owu jest w niskiej temp. mi, że w wysokiej (po skoku). Na prolaktynę nic Ci nie dała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .........WIEK...............SKĄD............CYKL STARAŃ.......TERMIN @ ********************************************************* ************************************ nowamili............23.........mazowieckie.............6. ............16/10 mooniaaaaa123....33.........mazow....................12.. ...... . 5/11 HANKA81...........29.........ŚLĄSKIE................... 30?.. .........06/09 katiaa85............25.........wielkopolskie........28... . ........ 16-17/11 alooooo3...........23.........małopolskie..............5 .... ............???? AOK.................26..........wielkopolskie............ 8.... ........07/11 justynp............31...........świetokrzystkie......ok 20...........06/11 zora85.............25............kuj-pom................2 0?.... ........????? AsiekAsiekk.......20..................................... ..2... .........24-28.09 Doris123...........25..........Śląskie................. 12................19/10 Ania85pomorskie....25.....pomorskie.............13....... ........18/09 aśka76...............34.......śląskie................. .ok40............18-20/10 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..................WIEK.....ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO.... TERM.PORODU ********************************************************* ********************************************* Lovekrove ......29...warm-maz........3..........1........1/ 06/2011 Rysiada...........35...mazowieckie....6 ..... ....2.......16/06/2011 krakowianka....29..małopolskie.......4.. .......1........18/06/2011 U mnie juz po owulacji w 100% nie wiem dokladnie kiedy byla ale mam nadzieje ze udalo sie trafic z przytulankami :) teraz pozostalo mi czekac i sie wtedy okaze. Piersi nadal bardzo bola. Wkleilam tabelke nowe dziewczyny prosze sie wpisywac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .........WIEK...............SKĄD............CYKL STARAŃ.......TERMIN @ ********************************************************* ************************************ nowamili............23.........mazowieckie.............6. ............16/10 mooniaaaaa123....33.........mazow....................12.. ...... . 5/11 HANKA81...........29.........ŚLĄSKIE................... 30?.. .........06/09 katiaa85............25.........wielkopolskie........28... . ........ 16-17/11 alooooo3...........23.........małopolskie..............5 .... ............???? AOK.................26..........wielkopolskie............ 8.... ........07/11 justynp............31...........świetokrzystkie......ok 20...........06/11 zora85.............25............kuj-pom................2 0?.... ........????? AsiekAsiekk.......20..................................... ..2... .........24-28.09 Doris123...........25..........Śląskie................. 12................19/10 Ania85pomorskie....25.....pomorskie.............13....... ........18/09 aśka76...............34.......śląskie................. .ok40............18-20/10 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..................WIEK.....ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO.... TERM.PORODU ********************************************************* ********************************************* Lovekrove ......29...warm-maz........3..........1........1/ 06/2011 Rysiada...........35...mazowieckie....6 ..... ....2.......16/06/2011 krakowianka....29..małopolskie.......4.. .......1........18/06/2011 U mnie juz po owulacji w 100% nie wiem dokladnie kiedy byla ale mam nadzieje ze udalo sie trafic z przytulankami :) teraz pozostalo mi czekac i sie wtedy okaze. Piersi nadal bardzo bola. Wkleilam tabelke nowe dziewczyny prosze sie wpisywac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .........WIEK...............SKĄD............CYKL STARAŃ.......TERMIN @ ********************************************************* ************************************ nowamili............23.........mazowieckie.............6. ............16/10 mooniaaaaa123....33.........mazow....................12.. ...... . 5/11 HANKA81...........29.........ŚLĄSKIE................... 30?.. .........06/09 katiaa85............25.........wielkopolskie........28... . ........ 16-17/11 alooooo3...........23.........małopolskie..............5 .... ............???? AOK.................26..........wielkopolskie............ 8.... ........07/11 justynp............31...........świetokrzystkie......ok 20...........06/11 zora85.............25............kuj-pom................2 0?.... ........????? AsiekAsiekk.......20..................................... ..2... .........24-28.09 Doris123...........25..........Śląskie................. 12................19/10 Ania85pomorskie....25.....pomorskie.............13....... ........18/09 aśka76...............34.......śląskie................. .ok40............18-20/10 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..................WIEK.....ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO.... TERM.PORODU ********************************************************* ********************************************* Rysiada...........35...mazowieckie....6 ..... ....2.......16/06/2011 krakowianka....29..małopolskie.......4.. .......1........18/06/2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniaaa123 ------ zle przeczytalas-- nie bylo plynu w zatoce douglasa a pecherzyk rosnie ok2mm na dobe apeka przy 20-24mm , wiec owulka mialaby byc , tylko wlasnie przez prolaktyne nie wiadomo czy w ogole peka? na prolaktyne nic mi nie dala... a jak jej pwoiedzialam ze zawsze jak mam okres to przez pare dni baardzo boli mnie lewy jajanik to mi piweidziala ze ona nie jest od jajnikow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
HYZIA GYZIA , no to nieźle, jak ta gin nie jest od jajników, to niech idzie kopać doły, U mnie właśnie podobno też nie pękł. W 15 dc byłam na usg i miał 20mm, i babka stwierdziła, że raczej już nie pęknie. W każdym razie wczoraj był 27dc i zaczęła się u mnie @ więc raczej nie pękł. Przyczyna może być właśnie castagnus, który brałam swego czasu + bromocorn, a teraz przestalam i pewnie PRL poszybowała w górę. I teraz się waham, czy brać go od nowa, czy nie? Lovekrove, dobrze, że juz coś się zadzieje u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zora85 Ja wiem o tym castagnusie, że moze rozregulować cykl, ale jak już pisałam wcześniej zawsze miałam bardzo nieregularne cykle i biorę od roku luteinę i mam brać ciagle, wtedy reguluję sobie jak chcę, bo zawsze po odstawieniu po 1 dniu dostaję okres, a castagnus mam bardziej na zmniejszenie krwawienia i złagodzenie napięcia przedmiesiączkowego. A lekarze często przepisują luteinę i castagnus razem. Dzięki temu cykl jest regularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
właśnie zaczynam 13 cykl (szczęśliwy i ostatni przed potencjalną inseminacją) NICK .........WIEK...............SKĄD............CYKL STARAŃ.......TERMIN @ ********************************************************* ************************************ nowamili............23.........mazowieckie.............6. ............16/10 mooniaaaaa123....33.........mazow....................13.. ...... . 1/12 HANKA81...........29.........ŚLĄSKIE................... 30?.. .........06/09 katiaa85............25.........wielkopolskie........28... ....... 16-17/11 alooooo3...........23.........małopolskie..............5 .... ............???? AOK.................26..........wielkopolskie............ 8.... ........07/11 justynp............31...........świetokrzystkie......ok 20...........06/11 zora85.............25............kuj-pom................2 0?.... ........????? AsiekAsiekk.......20............................. ..2... .........24-28.09 Doris123...........25..........Śląskie.............. 12................19/10 Ania85pomorskie....25.....pomorskie.............13....... ........18/09 aśka76...............34.......śląskie.............. .ok40............18-20/10 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..................WIEK.....ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO.... TERM.PORODU ********************************************************* ********************************************* Rysiada...........35...mazowieckie....6 ..... ....2.......16/06/2011 krakowianka.....29..małopolskie.......4.. .......1........18/06/2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mogłybyście mi ( te które mogą ) napisać takie kilka punktów: 1 - wiek 2 - cykl starań 3 - udało się w cyklu... / jeszcze się nie udało 4 - wspomagacze... leki... 5 - schorzenia, zaburzenia cyklu, niedrożność jajników inne... Te które mogą niech napiszą proszę wg punktów, też się staram od roku i dzięki temu będę bardziej w temacie z wami, bo jestem nowa a ciężko jest szukać od początku co każdej z was jest itd... No i dzięki temu będę wiedziała do której z was jest najbardziej podobny mój przypadek i jakie mam szanse ;) Z góry dziękuję! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniaaaa123 Sama się zdecydowałaś na inseminację, czy lekarz doradził - sorki bo nie wiem jak to działa... ;) Po roku starań już inseminacja? A jesteś zdrowa? Tzn jajeczkowanie, owulacja, badania... A ile kosztuje inseminacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a gdzie są te tabelki w które się można wpisać - cykl starań, spodziewana miesiączka itp.. Bo widzę ze wklejacie listy a ja nie mogę tego nigdzie znaleść. jakoś na moim konic etak ubogo. Tylko mogę wyszukać forum i dodać do ulubionych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HANKA 81
Witajcie Dziewczyny!! U mnie dziś @ się pojawiła????? Dwa dni przed czasem i bez wcześniejszego spadku temp???? Bardzo się przyłożyłam do pomiaru temp, a to za Waszą namową! Podskoczyła przed spodziewaną owu ale przed @ nie spadła..... mój organizm chyba się do tego nie nadaje....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HANKA 81
Kasia-Angel, skopiuj tę tabelkę wpisz swoje dane i wklej w swoją wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia-Angel ja napisze Ci o sobie: 1- 25lat 2- około 21 (trudno powiedziec bo mam dlugie cykle) 3- nie udało się 4- wspomagacze: olej z wiesiołka. bralam juz luteine przez prawie rok ale gin dawał mi ją wcześnie a niedawno przeczytalam ze trzeba brac ja po owu bo jak predzej to moze ja wstrzymac (wiec rok w d...e), castagnus bralam 2 opakowania bez @ bo jej nie mialam az do teraz. biore letrox na niedoczynnosc tarczycy ale wyniki mam juz w normie. i kiedys bralam tebl anty przez 3 mies bo gin powiedzial ze wyreguluja mi cykle a po ich odtawieniu jest maga owulka 5- mam stwierdzone zaburzenia hormonalne ale zaden gin nie podjal sie leczenia, dawali tylko luteine i nie kierowali mnie na badania!! raz wymusilam tylko na prolaktyne i wyszla ok. Nawet moj endo mnie olał wiec teraz poszlam do innego prywatnie i za tydzien badam hormony. Miesiaczkuje od 12 roku zycia i do zeszlego roku @ mialam co 3,4 mies!! w tym roku skrócila sie do max 60dni ale po castag jeszcze bardziej sie cykl wydluzyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robilam tez prywatnie czystosc pochwy i na chlamydie. nic nie znalezli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzcie proszę
Mam regularne cykle co 32 dni. Ale przed @ mam plamienia ( 3 dni) i strasznie bolą mnie piersi. Gin doradził castagnus. Czytam wasze wypowiedzi i teraz niewiem czy brać . Boję sie ze Castagnus mi rozreguluje cykl.I nie będę wiedzieć kiedy owulka.Czy któraś z Was brała przy regularnych cyklach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamietam to takie plamienie moze byc wynikiem niskiego progesteronu a wtedy sa trudnosci w zagniezdzeniu jajeczka mimo ze doszlo do zaplodnienia. sprobuj brac. kazda kobieta jest inna i na kazda leki inaczej dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
ja też napisze o sobie: 1- 33 lata 2- około 1-1,5 roku 3- nie udało się (poronienie 2 lata temu) 4- wspomagacze: Mg(250% dziennej dawki)+B6, olej z wiesiołka. Mężu- Salfazin luteine 3 cykle, castagnus 3 m-ce Biore Euthyrox 50 mg na niedoczynnosc tarczycy ostatnie wyniki 3,17,. Nigdy nie bralam tebl anty W następnym cyklu badam PRL w 12dc. Owu mam, po castangusie czuć zawsze dokładnie kiedy. IUI kosztuje 900 PLN w Novum, + badania ok 1500 PLN za parę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooooo
Dziewczyny proszę o poradę. Posłuchałam się was i zaczęłam mierzyć temperaturę( rano na pewno przed godz 9, ale nie zawsze punktualnie o tej samej porze).Chciałam przez to wiedzieć kiedy mam owulację ale niestety niczego sie nie dowiedzialam. Zaczełam mierzyc tuż po miesiączce, to wyniki: 36,3 36,2 36.3 36.3 36.3 36.3 36.3 36.3 36.4 36.3 36.6( ale zmierzone troche po godz 9) 36.4 36.5 36.2 36.5 36.4 36.3 Nie wiem czy ja zle mierze , czy cos nie tak z termometrem- ale jest nowy. Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooooo
Kasia-Angel 1) 23 lata 2)chyba 8 miesiąc 3) nie udało się 4) castagnus ( wzięłam 2,5 opakowania), kilka tabletek duphastonu 5) jeden jajnik policystyczny, drugi spory ale działa prawidłowo. Gdy mialam monitoring cyklu -owulacja wystąpiła, pęcherzyk pękł.Teraz nie miałam możliwości starania się o dziecko ale za jakies 2 miesiace chyba zdecyduje sie na sprawdzenie drożności jajowodów. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
alooooo, sorry, ale ja tu owu u Ciebie nie widzę. Niby jakiś skok miałaś, ale po temp. dalej była niska. Może to z tego felernego jajnika, a teraz się przygotuj z dobrego na owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia agnel odpowiem na twoje pytanie do moniaaa123, ona pewnie te zci odpowie a więc mam 31 lat i od prawie 2 lat się staramy, wspomagacze to były castagnus, króciutko, wiesiołek witaminki dla mnie i dla M, dla M tabletki Multisperm z netu, pomyślałam, ze jak po tak długi czasnie nic to trzeb arobic jakies badania, wybrałam klinike w Kielcach GAMETA, i pojechalismy najpierw na badanie M cena 120zł wizyta cena 150 zł, każda zrobuilismy szereg badań z krwi , ja i M.cena około 600zł i moje badanie HSG cena 550zł. kasy poszło sporawo ale sie dowiedzielismy, ze : M.ma za mało pleników u mnie jest WROGOŚĆ ŚLUZU poza tym ok, te w/w czynniki już upowazniaja do IUI (inseminacji) w mojej klinice cena to 700zł plus leki ale nie wiem ile beda kosztowac POLECAM ci poszukac kliniki i sie umowic na wizyte z partnerem, aha wiem , ze mozna IUI robić państwowo, ale szczegółów nie znam... tak więc powodzonka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) czytam i odwiedzam Was codziennie... dziś chciałam skrobnąć do Lovekrove, że myślę o niej i mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak trzeba.... trzymaj się mała - jesteś dzielna i masz wiele "przyjaciółek" na tym forum, które życzą Ci jak najlepiej, więc zawsze możesz liczyć na wsparcie z naszej strony. - choćby tylko takie przez internet...ale zawsze jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×