Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

uff - ulga. To tylko część kontrowersyjnych poglądów - będę odkrywać się powoli byście szoku nie przeżyły. Żartuję - jestem normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alooooo3 fajnie że się trochę uzewnętrzniłaś ;) ... i rozgadałaś - to pomaga... Nie mogę jednak przestać myśleć o tym co napisałaś na końcu - że mieszkasz na Węgrzech i uczysz się gotować... mam nadzieję że tamtejszych potraw ;) ... od dawna miałam ochotę ugotować coś z kuchni węgierskiej więc ucz się ucz... i podaj nam jakiś wypasiony przepis żebyśmy mogły błysnąć przed teściowymi ;)))) No i cieszę się że udało Ci się trochę wyluzować - Tylko żebyś nie wyluzowała się na dobre i nie zapomniała o nas :P ...bo przecież jesteś na "wygnaniu" i nie możesz się odcinać, bo języka zapomnisz ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
cześć wszystkim, jakoś się smętnie zrobiło, wszyscy potracili nadzieję :-( Też się boję, że w klinice wytrząsają ze mnie kasę na 2-3 IUI i tyle. Mam tylko nadzieję, że już mają dużo. Lovekrove, skąd znasz taki dokładny czas owu? przeciez ona powinna trwać ok 6-12 godz. U mnie się chyba zaczyna, dziś rano jeszcze niska temp. wczoraj wieczorem mega rozciągliwy śluz a dziś z rana nagle nierozciągliwy i mętnawy. I traf tu człowieku. Jeszcze mężu nie ma ochoty a ja nie naciskam i tak mija. Co co katolandu, to chyba wszyscy mamy podobne podejście. Ja mnieszkam na wsi, także księdzu u nas rządzi nieziemsko. My jako jedyni nie dajemy mu kasy (płacimy daniny). A sobie wymyślił z całej gminy, od każdej rodziny po 300 PLN w 3 ratach na chodnik. A w tamtym roku "co łaska" na ołtarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
czy szczyt śluzu i szczyt otwarcia szyjki to najpłodniejszy dzień? Bo słyszałam, że jakiejś parze lekarz kazał od razu pędzić robić bobasa, bo mieli tylko 2 godziny czasu. A co z plemnikami, które muszą 6 godzin przesiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny i chłopacy jak zauważyłam dawno mnie tutaj nie było miałam awarię z kompem jeszcze nie jest to luksus ale jakoś daję radę staram się czytać wszystkie zaległości gratulacje dla wszystkich zaciążonych kobitek staraczki ja wiem że czekanie jest straszne ale więcej optymizmu na pewno się uda dajcie sobie luz albo do roboty tylko nie olewka bo chce mi się ryczeć. Dziewczyny ja na tabelce mam pierwsze miejsce w oczekiwaniu i musicie być silne dla takich jak ja wszystko musi być ok co do faceta to miło że do nas napisałeś a co do wypowiedzi to w 100 % sie zgadzam z katolandem znów sie bardzo rozpisałam ja czekam na @ może tym razem nie przyjdzie trzymajcie się :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Nie bylam na tym forum przez pare dobrych miesiecy (ostatni raz na wiosne). Bralam castagnus + wiesiolek. Namieszal mi tylko w cyklu ze niewiedzialam kiedy sie @ spodziewac. Ale udalo mi sie "wpasc" w cyklu kiedy nie chcialam sie starac (planowalam zmienic prace). Ciesze sie bardzo ze tyle dziewczyn zaciazylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Batoniku, a długo się starałaś? Serdecznie Ci gratuluję :) i dziękuję że napisałaś, bo u nas na forum morale podupadło ostatnio ale staramy się jedna druga wspierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staralam sie prawie rok czasu. Dlatego bralam ziolka na zbicie prolaktyny. Cierpialam katusze przed kazdym @. W ciazy mam mniej objawow. Do Faceta. Moja najlepsza kolezanka stara sie z mezem juz 3 lata. Chce pojsc na IVF do czego ja tez namawiam, ale jej mama jest przeciwna bo to grzech przeciwko Bogu(????). Ksiadz tak powiedzial na kazaniu. Rece opadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooooo3
Kościół ogłosił , że invitro jest grzechem. abp praski Henryk Hoser zagroził ekskomuniką parlamentarzystom, którzy opowiedzieliby się w ewentualnym głosowaniu za metodą sztucznego zapłodnienia. "Ekskomunika dotyczy jedynie tych, którzy będą podejmowali bezpośrednio decyzję o przyjęciu bądź odrzuceniu ustawy. Natomiast biorący udział w pracach komisji, opowiadający się wbrew nauce Kościoła polityk popełnia grzech ciężki" Kościół był i będzie przeciwko. Ja jednak uważam że młodzi ludzie, którzy chcą mieć własne dzieci ,a nie mogą powinni mieć taką szansę.Jasne ,że innym wyjściem jest adopcja ale nie każdy się na nią zdecyduje.Ze względu na obciążenia genetyczne albo po prostu nie chcą. Małżeństwa starsze wiekowo być może predzej podjeli by decyzje o adopcji ale młodzi mysle ze stawiaja na invitro- jesli ich oczywiscie stac. Nie wiem po co kosciol az tak bardzo sie miesza. To jest tak samo , jak kobieta która jest po rozwodze( np maz alkoholik) w wizji kosciola nie powinna ponownie wychdzic za maz tylko do konca juz zyc samej...no bezsens..... nie mowiac juz o innych grzechach -ktore sa -zdaniem kosciola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka....
alooooo3 zgadzam się z Tobą w 100% - wiele kwesti w kościele mnie wkurwia ale te dotyczące in vitro - to jakieś ciemnogrodzie - ludzie się kochają chcą mieć dzieci to powinni wspierać ich a nie dobijać! Co jakiś czas wychodzi jakaś bulwersująca sprawa z kościołem-pamiętam jak wyszło,że w któreś wiosce ojciec ma kilkoro dzieci z upośledzoną córką a ich ksiądz powiedział,że to dobrzy ludzie bo do kościoła chodza - dla mnie szok:/ Najgorsze jest to,że takie ślepo kościelne poglądy ma moja teściwa i zawsze sobie obiecuję że puszczę mimo uszu co mówi ale zazwyczaj się nie da... Witam gorąco SUPERMANa i gratuluję Batonik'owi zaciążenia:) Jutro mam wizytę u gina - liczę na ostateczne potwierdzenie że się udało i że jest dobrze. Trzeci dzień czuję się jak przy mocnej niestrawności, ciągle mi się odbija i wogóle nie czuję się dobrze ale tego się spodziewałam - tylko ciężko wytrzymać w pracy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
Witam dziewczyny stare i nowe .długo juz tu n ie byłam,wiec zaczne troche od poczatku po krotko opowiem moja historie "choroby". Więc tak starania są od 1.5 roku w dni płodne i nieplodne. i nadal nie zaciazyłam. bralam latem castagnus i wiesiolek i nie pomogl mi. Ogolnie biore od 2008 roku caly czas bromergon i mamm brac az do zaciazenia. powod wysoki poziom prolaktyny,raz w normie raz podwyzzszona nawet 2 krotna norma.dodatkowo biore od pazdiernika 2009 euhyrox n 50,chociaz tsh mam w normie. i niewiem po co to biore wlasciwie ,jak lekarza pytam to m owi ze to ulatwia zajscie.!hm ciekawe, mi jeszce nie pomoglo hehe.Pozatem jestem pod stala opieka ginekologa w Gdansku,mialam 3 monitoring i na 2 bylo ok pecherzyk pojawial sie i znikal a na 3 monitoringu w 11dc zniknal a cykle caly czas mam 28dniowe!No i w tym miesiacu 2 dni szybciej dostalam okres. W niedziele bylam u ginekologa i jutro tez jade znowu na monitoring ale biore od niedzieli nowe tabletki estrofem 0d 5dc do 16dc i clostilbegyt od 5dc do 9dc a pozniej dojdzie luteina.Co o tym dziewczyny sadzicie dobre mam zalecenia?a dodam ze za miesiac mam miec prawdopodobnie robione badanie HSG droznosc jajowod boje sie bo slyszalm ze jest to bolesne,czy ktos to mial robione i jak to przebiega?a maz musi isc na badanie nasienia prywatnie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Za mną okropny dzień. Pełen stresu i ryku. W pracy tak się wkurzyłam, że się poryczałam. Cieszę się, że forum się ożywiło. Wydaje mi się, że owulka trwa 3 godziny góra - ale mogę się mylić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERMAN :)
:) Trzeba pamiętać że Kościół to chyba najlepiej działająca firma na święcie. Dlaczego nie pozwala na in vitro ? Poczęcie nie odbywa się tak jak Pan Bóg chciał co nie ? ;) Podobnie jak nie chciałby pewnie aby zdrowy mężczyzna świadomie rezygnował z obcowania z kobietą. W końcu stworzył ich obu. Widać im przypisano prace ręczne i niech tak zostanie. Trzeba natomiast zwrócić uwagę na fakt, iż Polska jest chyba jedynym krajem w Europie finansowanym przez Państwo w takim stopniu. Jak to jest możliwe, że o tym czy będę mógł mieć dzieci czy też nie mając problemy z płodnością decyduje gość, który nie wie co to znaczy miłość do bliźniego, poświęcenie się dla drugiej osoby czy też finalnie rodzicielstwo?!! To jest CHORE!!! Tego nawet nie powinni w telewizji pokazywać i brać pod jakąkolwiek uwagę ich zdanie. Trzeba o tym pisać... Niech taki Święty stanie przed rodzicami tych dzieci i im powie, że są gorsze. Religię przecież się wybiera. Nie może być narzucana. W Chinach czy Indiach mają inne wierzenia wiec jak - 1/3 świata jest gorsza ? Ale aby nie odbiegać od tematu :) Czasy się zmieniają, wszystko idzie do przodu, tylko nie kościół. Poglądy ludzi niestety również. Kiedyś chyba było prościej wciskać ciemnotę ludziom. Dziś wiadomo, że bez pomocy medycyny nie damy rade pokonać problemu bezpłodności. Jestem przeciwny przyznaniu Nobla za odkrycie In Vitro. Jest to w pewnym sensie olanie problemu jakim jest fakt bezpłodności bo nadal kobieta czy mężczyzna jest "niesprawny". Problem pozostaje. Kolega BATMAN który się włączy w dyskusję :) kwestia czasu ma podobny problem. Wg. lekarzy z kliniki ma świetne wyniki, wręcz idealne na inseminację :) haha, jaja ma zdrowe i jest rześki nie ma co. Innego zdania jest lekarka, która widząc wyniki stwierdziła że jest naprawdę kiepsko :( Jest tak jak mu mówiłem. Nie liczy się zdrowie pacjenta tylko ilość wykonanych zabiegów. I tak chyba zostanie. Być może jestem tak nastawiony bo Nasz lekarz był niemową, nie potrafił odpowiedzieć na żadne z pytań. Potrafił natomiast wypisać receptę za jedyne 500 zł :) Leki dostępne były tyko i wyłącznie w aptece obok kliniki. No ale :) moje problemy pewnie stąd się wzięły że przestałem chodzić do Kościoła i przeszliśmy na ziołolecznictwo - Castagnus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
SUPERMAN :) no k...wa nie chce się aż wierzyć. Mam nadzieję, że mimo wszystko ten lekarz chciał pomóc Wam i takie a nie inne leki aplikował, ale słyszy się przecież różne rzeczy łącznie z dobijaniem ludzi dla zakładów pogrzeboowych. Czy Wy byliście w jakiejś klinice poważniejszej czy prywatnie u gina? Ja w piątek jadę. Mam nadzieję, że nie będzie mnie ktoś leczył z bogactwa przez pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERMAN :)
Invimed - to chyba konkretna klinika co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
no to porażka. Ja jadę do Novum. zastanawiałam się między nimi obiema i wybrałam Novum. Zobaczymy. Ja zamierzam od razu przystępować do IUI i darować sobie farmakologię i próbowanie naturalnie. Ostatnio czytałam, że Amerykanie badali podwyższoną prolaktynę i jak jest owu, to podobno nie wpływa na poczęcie. Niektórzy lekarze juz nie daja na zbicie prolaktyny. Co lekarz to inne podejście. Superman, a Wy insemę robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, pamietacie mnie jeszcze???? widze , ze idziecie za moim śladem i do kliniki...i bardzo dobrze,,czasem wystarczy cos pomoc naturze a czasem tylko lekarz jest w stanie cos zdziałac, nie ma na co czekac... ja polecam klinike GAMETA , ja chodze w Kielcach, w sumie gdy juz zaciąze to polecę ją jeszcze bardziej, hehehe poki co to powiem wam , ze troszke to kosztuje, ale przynajmniej wiadomo co jest nie tak, ostatnio miałam badanie HSG, wyszło super, wiec jedyny jakby problem to żołnierzyki M, jest ich za mało, ale w tym cylku probujemy naturalnie, bo czesto HSG pomaga , bo przepycha jajowody, na forum NASZ BOCIAN sa forumowiczki, ktore po HSG zaciązyły bez problemów DZIEWCZYNY POWODZENIA I DZIAŁAJCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYTAT Z FORUM: **ale najważniejsze jest to, ze ok. 80 % z dziewczyn, które miały hsg w następnym cyklu były już w ciąży!!!!! :) ten kontrast, który podają ma właściwości rozbijające zrosty, dlatego łatwiej po tym badniu zajść w ciąze bo w większości przypadków udrażnia jajowody :)** 2 CYTAT Z FORUM **obie IUI miałam bez hsg, bo leczyłam się u konowała, potem zmieniłam lekarza i powiedział że nie robi się IUI bez hsg, no i Dziewczyny z forum poradziły mi żeby najpierw zrobić hsg, i było warto, po prostu miałam małe niedrożności i się udało, byłam w szoku gdy się dowiedziałam o ciąży, no bo jak mogłam się spodziewać naturalnego cudu po samym hsg. **

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK .........WIEK...............SKĄD............CYKL STARAŃ.......TERMIN @ ********************************************************* ************************************ nowamili............23.........mazowieckie.............6. ............16/10 mooniaaaaa123....33.........mazow....................12.. ...... . 5/11 HANKA81...........29.........ŚLĄSKIE................... 30?.. .........06/09 katiaa85............25.........wielkopolskie........28... . ........ ???? alooooo3...........23.........małopolskie..............5 .... ............???? AOK.................26..........wielkopolskie............ 8.... ........07/11 justynp............31...........świetokrzystkie......ok 20...........06/11 zora85.............25............kuj-pom................2 0?.... ........????? AsiekAsiekk.......20..................................... ..2... .........24-28.09 Doris123...........25..........Śląskie................. 12................19/10 Ania85pomorskie....25.....pomorskie.............13....... ........18/09 aśka76...............34.......śląskie................. .ok40............18-20/10 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..................WIEK.....ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO.... TERM.PORODU ********************************************************* ********************************************* Lovekrove ......29...warm-maz........3..........1........1/ 06/2011 Rysiada...........35...mazowieckie....6 ..... ....2.......16/06/2010 krakowianka....29..małopolskie.......4.. .......1........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaa123
justynp, dobrze że się odezwałaś. oczwiści9e, że Cie pamietamy. Byłam ciekawa jak tam po wizytach w klinice u Ciebie. Ja jadę jutro, a właśnie wczoraj miałam owu. Mam nadzieję, że w przyszłym cyklu dało by już radę zrobić IUI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka....
Witam dziewczyny i chłopaków:) - wczoraj potwierdziłam że będę mamą: malec ma 6mm 6tygodni i małe serduszko:) Dalej będę zaglądać co tam u Was,bo trzymam kciuki za zaciążenia wszystkich ale raczej już nie będę się oddzywać...bo to nie forum ciążarnych i nie chcę by komuś było przykro,że ja tryskam radością. Pozdrawiam gorąco:) ps. Rysiada a z Tobą liczę na kontakt przez gg - bo czekam na Twoje USG:) NICK .........WIEK...............SKĄD............CYKL STARAŃ.......TERMIN @ ********************************************************* ************************************ nowamili............23.........mazowieckie.............6. ............16/10 mooniaaaaa123....33.........mazow....................12.. ...... . 5/11 HANKA81...........29.........ŚLĄSKIE................... 30?.. .........06/09 katiaa85............25.........wielkopolskie........28... . ........ ???? alooooo3...........23.........małopolskie..............5 .... ............???? AOK.................26..........wielkopolskie............ 8.... ........07/11 justynp............31...........świetokrzystkie......ok 20...........06/11 zora85.............25............kuj-pom................2 0?.... ........????? AsiekAsiekk.......20..................................... ..2... .........24-28.09 Doris123...........25..........Śląskie................. 12................19/10 Ania85pomorskie....25.....pomorskie.............13....... ........18/09 aśka76...............34.......śląskie................. .ok40............18-20/10 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..................WIEK.....ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO.... TERM.PORODU ********************************************************* ********************************************* Lovekrove ......29...warm-maz........3..........1........1/ 06/2011 Rysiada...........35...mazowieckie....6 ..... ....2.......16/06/2010 krakowianka....29..małopolskie.......4.. .......1........18/06/2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaaaa, czy ty idziesz pierwszy raz do kliniki, czy juz kolejny? bo jakos sie zgubiłam... ja miałam najpierw robine badania na prolaktyne progesteron i morfologia krwi ogólnie, a M badania naisenia, potem byłam przed owulka na USG, potem znów badania i M tez , kosztowały nas sporo bo około 600zł, ale wyszło wszytsko ok, łacznie z HIV. potem byłam na HSG własnie w tym tyg we wtorek, i teraz mamy probowac naturalnie a jak nic to w nastepnym cyklu IUI, ale przedtem będą badania znów i hormonki, oj kasy to chyba troszkę tam zostawisz, zalezy w jakim miescie, my w Kielcach poki co zapłacilismy z badaniami około1500zl, POWODZONKA KOCHANA I PISZ NA BIEŻĄCO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove... właśnie w panice przyleciałam na kafe bo nie mogłam otworzyć twojej karty ciąży na 28dni..... Boże.... tak mi przykro :(:(:(:( nie znajduję słów :( przytulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko. Trzymam się - jeszcze do mnie nie doszło. Nie doszło też nawet, że jestem w ciąży. Mam nadzieję, że szybko się oczyszczę i nie będzie potrzebna skrobanka. W następny piątek ide do swojej ginki do szpitala i robi mi usg - jak nic nie będzie wskazywało na samoistne poronienie to będą mnie czyścić - tego się bardzo boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie nie poddam się tak łatwo. Będe nadal z Wami i jak mówi lider jednej z partii "Razem zwyciężymy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
lovekrove, współczuję, też miałam czyszczenie, tego akurat się nie obawiaj, bo przesypiasz cały proces i budzisz się na lekkim kacu. "Dobrze" (oile to słowo można tu użyć) że tak wcześnie, to mamusiowe hormony jeszcze nie dają tak w głowę, bo potem to deprecha murowana. Choć ja czułam potem taką dziwną pustkę i koniecznie chciałm się kochać, aż na granicy obsesji. Justynp, idę pierwszy raz. 1500 :-( elegancko Cię skroili. No nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Lovekrove, tak właśnie trzeba do życia podchodzić, ono nam kopa, to my bierzemy tylko rozpęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooooo
Lovekrove jejku jak bardzo ci współczuję.....nawet nie bede sie na ten temat rozpisywala .......tak mi przykro:(:( Dziewczyny czy HSG jest bolesne??? I czy same sie na to decydujecie a czy musi zalecic lekarz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lovekrove smutno bardzo bardzo ale głowa do góry , bedziesz mamą na bank!!! masz nas , nic sie nie martw!!!! moniaaaaaa, jak pierwszy raz idziesz to sie nie nastawiaj , ze IUI od razu ci zrobią, potrzebne sa badania ale myśle , ze jak wszystko bedzie ok, to miesiąc dwa i juz, z tego co wiem , co czytałam, to ważne jest to HSG przed IUI, nie daj sobie wmówic jakby co ze nie potrzebujesz, bo często jak juz pisałam samo HSG pomaga!!!! a co do ceny to za kazdą wizyte 150zł, były 4 , za badania M 120, plus moje hormonki i inne badania 600zł, 550 HSG.plu leki znieczulające 50zł. ale wiem ,ze w Warszawce jest drożej, np HSG kosztuje 900zł, aha co ważne, państwowo tez mozna robic HSG, ale czeka sie długo, moja kolezanka czeka juz 2 miesiąc. aloooo HSG troszke mnie bolało , jakby ból @, ale to trwa krotko około 2 minut,potem bolało w domu , jakby mocniejsza@, do przezycie spoko, wiecej strachu niz bólu trzymajcie sie i piszcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×