Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Asia, Lovekrove, napiszcie co można jeść w takiej diecie cukrzycowej. Może zastosuję po zakończeniu karmienia - może schudnę :D Lovekrove, nie martw się tą cukrzycą. Stosuj tylko dietę i będzie OK. Mikołaj będzie zdrowy, zobaczysz :) Moja kuzynka urodziła dziewczynkę z ciąży cukrzycowej, poza tym, że mała do najmniejszych nie należała (3980 g - jak na dziewczynkę to wcale nie mało) to było wszysko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia-to są tabelki wymienników węglowodanowych i indeksow glikemicznych. dziennie powinno zjesc sie 19-21 WW i im więcej masz produktów z małym indeksem , tym więcej mozesz zjesc, np 5 krówek=2 kromki chleba razowego z masłem, wędlinka i pomidorem+woda. no i pilnuj esz, by nie jesc śmieci (chipsow, coli, fast foodów), nie za duzo słodyczy, wrecz okazjonalnie. bywa tak,ze kazdy inaczej reaguje na dane produkty-pszennego pieczywa nie mogę, ale suchay pszenne juz tak. tabelki możesz sciagnac z neta albo moge Ci wyslac (to co wysłałam Lovekrove) na poczte, bo to troszkę stron skanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie 3,900 to słuszna waga:) ja mialam 3,6 lub 3,8, a mój 4,1, więc Jula powinna wazyc , mam nadzieje, koło 3,5-3,8...musze popatrzec kiedy nastepuje intensywny wzrost masy , bo przed 30 bylo 1,6 a gdzie do 3,5?....to jest niesamowite,ze z 2 mikrokomórek ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Asia jednak rzeczywiście te pomarańczowe wpisy to ktoś z forum... Przykro to czytać, zawsze po takiej akcji nie chce mi sie wchodzić na forum Lovekrove Nie mamy jeszcze imienia bo jesteśmy niezgodni (delikatnie mówiąc) w tej kwestii Jak pisałam M chce Aleksandra a to nie podoba się tesciowej Ja wolałabym tak zwyczajnie Maciej, Michał, Kamil, Rafał jestem otwarta na propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tez chciałabym sie podzielic zdjęciami... a nie dostajcie na poczte dużo spamu później? Czy zakładacie sobie specjalne konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferita
Siemka dziewczynki...Przepraszam was,że wczesniej nie odpisalam, ale nie lubie jak mi mąż patrzy za ramie. Staralam sie z meżem pół roku o dziecko. A jak chodzi o sam cykl z zajściem, to mialam tak, że w ogole nie wiedzialam, że jestem w ciązy. Mialam normalne bole menstruacyjne, wiec bylam święcie przekonana, że okres mi się zacznie, nawet nie ruszyło mnie to, że spóźnial mi się 7 dni, bo nie raz mi sie potrafił tyle spóźnić, no ale 7 dnia zrobiłam test ciązowy i wyszły mi dwie kreseczki. Na początku wyszła mi slabo ta dolna kreseczka, ale później już zaczęla sie robic coraz mocniejsza, i ku moim oczom zobaczylam na teście ciążowym dwie kreseczki. Fakt faktem, bylam troche zdziwiona czasami, że rusza mnie na wymioty, lub odrzucaja mnie różne zapachy, ale tak mialam czasem przed okresem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! My z M w listopadzie wybieramy się do kliniki niepłodności. Dziś mam 11 dc i że tak powiem po troszku się staramy ;) ale bez szaleństw. jak się uda to super, jak nie to wizyta w klinice. Póki co będę rzadko Was odwiedzać bo pracuję w takich godzinach ze jak wracam to na nic nie mam czasu a jeszcze remont mamy. Powodzenia staraczkom a przyszłym mamusiom duużo zdrówka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dzisiaj mam wizytę, czy któraś dziewczyna też na dniach ma? Boje się, co powie gin na tę cukrzycę i czy z małym wszystko ok. Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, na wizycie bedzie ok. Mikołaj pięknie rośnie, Mamusia juz pilnuje diety. Może Cię zmartwią zaproszeniem na oddział na dobę, ale zaciśniesz zęby i dasz rade (kłuja przed i po śniadaniu, obiedize, kolacją, o 22 i 2), dostaniesz skierowanie do diabetyka, powinnaś wejśc w kolejke automatycznie (rozmawia sie wczesniej z rejestracja i oni wbijają Cię jako ciężarną, więc nie powinnas martwic sie,ze nie zdążysz w ciązy pokazac sie tam). Nie martw sie tym,ze cukier wpłynie na Mikołaja. To dopiero poczatk, zadbasz o to i będzie dobrze. Z pewnosica dieta juz zmniejszyła poziom cukru, a jak bedziesz miala glukometr , to całkiem bedziesz w temacie co sie z Toba dziej. Trzymam kciuki ,żebys nie dostala insuliny (ale to przy 180, wiem ,ze juz jest, a Ty na szczescie masz ciutkę mniej).wizyta 25.10, napisz koniecznie co tam Twój gin powie Aguuula25,25-powodzenia ! tak jak Gosia, trzymamy kciuki,zebyscie nie musieli odwiedzac kliniki Wanda, ja mam osobne konto. dziewczyny, które sie odezwały do mnie-to chyba tylko, piszą ze swojego oficjalnego, podpisanego imieniem i nazwiskiem...spamy-jak spamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asia - normalnie tak nie panikuje, ale w dzień wizyty zawsze mam czarne myśli :). Napiszę co na wizycie ale zaraz potem mam niemiecki więc pewnie to będzie późno. Zorka, Kala Katia, Katii, Wandzia co u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Lovekrove, nie martw się, będzie dobrze. Asia dobrze prawi, zaczęłaś już dbać o siebie i tym samym o Mikołaja stosując dietę. A słuchaj Asi, bo to specjalistka w tym zakresie. Nikt Ci tak nie doradzi jak osoba, która przechodzi lub przechodziła to samo :) Asia, a jak Ty się czujesz? Wyprawka już zorganizowana? Godzina "zero" zbliża się wielkimi krokami :D Zorka, Kala a co u Was? Jak Wasze brzuszki i maleństwa? Ja Was staram się podczytywać, ale niestety codziennie nie jest mi dane. NAwet jak wieczorem mam chwilę to nie mam siły albo nadrabiam domowe zaległości (czytaj sprzątanie czy prasowanie). Dziś mam chwilę dla siebie - Jak Bartek zjadł przed 6tą to ja już spać nie poszłam tylko umyłam się, zjadłam śniadanko, pomyłam i wysterylizowałam butelki i teraz mam czas na kafe :D Ale niedługo bo zaraz się pewnie szkrab obudzi - głodżilla go zaatakuje ;) Ferita, gratuluję :) (chyba tego wcześniej nie zrobiłam). Toż to się fasolkowo w tym wątku zrobiło :) Dobrze, dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie bez zmian zadnych jakis objawow typowych nie mam. Piersi tez lekko bola ale lekko troche kregoslup ale troche i jajniki raz na jakis czas. Mam sie martwic? Kurna mam stresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju nie mogę sie obudzić, bez przerwy bym spała...a to początkowy objaw miał byc?? Lovekrove ja mam w środę 4d i mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze, że choiciaż coś zrozumiem z tych parametrów i ze te wszystkie przepływy i miary bedą w normie (cały czas pamiętam o tej przeziorności) Trzymam za Ciebie kciuki pisz zaraz jak wrócisz:)co |Ci powiedzieli katiaaa wiele dziewczyn na początku nie ma objawów, na forum ciązowym to wiekszość na poczatku nie miała:) dbaj o siebie i nie myśl że bedzie lepiej jak bedzie Ci niedobrze czy coś Im lepiej się czujesz tym lepiej dla Ciebie i Maleństwa, pod wrunkiem jednak, że się tym nie stresujesz I tak jak pewnie wiekszość z nas bedziesz żyła od wizyty do wizyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Katiaa, a kiedy masz następną wizytę? Jak Ciebie to pocieszy to ja nie mam kompletnie żadnych objawów, nawet piersi mnie nie bolą (czasem coś zaboli w jajnikach i po środku, boli mnie też od samego początku krzyż ale nie wiem czy to objaw ciąży, raczej moje problemy z kręgosłupem). Czytałam wczoraj na forach, że niektóre dziewczyny tak po prostu mają i należy się tylko i wyłącznie cieszyć :) Część też pisała, że objawy przyszły dopiero w 8 tygodniu, w pierwszej ciąży też pamiętam, że początkowo nie miałam absolutnie żadnych objawów, jakiś czas potem straciłam apetyt i odrzuciło mnie od słodyczy i wędlin. Ja pierwszą wizytę mam za tydzień we wtorek 25 października, teraz staram się o tym nie myśleć ale wiem, że w poczekalni będzie mnie stres zżerał. Mam pytanie do szczęśliwych brzuchatek :), w którym tygodniu (licząc od @) albo w którym dniu po domniemanym zapłodnieniu zobaczyłyście bijące serduszko? Ja na wizycie będę miała skończone 6 tygodni i będzie to 25 dzień od zapłodnienia, raczej na wcześnie zapewne na ujrzenie bijącego serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia jest spora szansa, że zobaczysz serduszko U mnie było widać w 7 tyg a jak pisałm gin sam często mówiże musi zainwestować w nowy aparat Dlatego ide na to 4d Ale serduszko juz bylo widać -taki mrugający szybko punkcik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia - ja zaczęłam mieć objawy ok 7 tc - na maxa rozkręciło się ok 9tc i tak do 16 tc. Kochana ciesz się bo później zdrówka napsują ci różne objawy - a może ich nie będziesz miała. Wklej sobie suwaczek to będziemy łatwiej Ciebie prowadzić przez tajniki ciążowe. Aragua - zobaczyłam w 7tc i 5 dniu - ale pamiętaj, ze kwestia indywidualna - a raczej zagnieżdźenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem nie powinnam sie stresowac ale teraz o niczym nie mysle tylko o tym czy serduszko bedzie bilo. Mam stracha ale staram sie az tak nie myslec. Araguaia ja bylam w czwartek 14 u gin to serca jeszcze nie bylo. To byl 5 tc i kilka dni w karcie ciazy mam 5/6 tydzien W kalkulatorach mi wychodzi 6 tydzien a a suwaczkach 5tyg 6 dni (wczoraj bylo 5t i 6 dni) Teraz nie wiem juz jak liczyc czy mowic ze 6 tydz? Juz dzis wyskakuje ze 7tydz sie zaczal. Ech juz nie wiem jak liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia - u mnie 5t1d nie było widać serca a 7t6d i było jak dzwon- ciężko powiedzieć gdzie ta granica i od kiedy było widoczne = może wcześniej .... Nie stresuj się.....szkoda tylko, ze nie idziesz trochę później do gina bo wtedy byłaby większa pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, to ja jestem gorszy przypadek:) mi panika się włącza po wyjsciu z gabinetu i trwa do kolejnej wizyty....przez 3 tyg robie liste pytan, z ktorej potem wykreslam 2/3 punktów, bo staja sie nieaktualne lub są głupie :) Mała ma teraz dni szaleństw i dni totalnego lenia...a ja mam coraz więcej siwych włosów ....jeszcze mama mnie zirytowała...Ty lepiej pakuj torbe, bo dzis snila mi sie babka i ze sie Julka urodziła.....taaaa a mi ojciec, a wczoraj,ze dzwonilam do szpitala zapytac sie czy juz urodzilam. ...najchetniej to ona by mi wykupiła 270-dniowy pobyt w SPA NFZ Vilia jak chceesz te materiały to odezwij sie na asia_1893@wp.pl wyprawka...w lesie juz nie jestem, ale duuuużo do zrobienia i kupienia jeszcze....godzina "zero" blisko, bo za niecały miesiac odstawiam fenotrol i isoptin, a póki je biore myślę,ze nic nie powinno sie wydarzyc. dopadł mnie ból w pachwinach i próbują skurcze w łydkach... Wanda-połapiesz się, dr google przetłumaczy Ci skróty i będzie Ok :) ...tez myslimy,zeby jeszcze raz isc na 4D z płytka,zwłaszcza zależy mi na przepływach,zeby Mała dobrze się odżywiała Katia,Araguaia ...to kiedy sie przetransportujecie w dół tabelki? serduszko miałam na 2.wizycie w 7yg. pierwszą miałam w 5 tyg.i tylko stwierdziła ciążę Katia z tym liczeniem to zawsze jest zakręt :) moja nauczyła mnie liczyc skonczone tyg. i na oddziale ginekologicznym (moim) licza skonczone tyg, a z tego co dziewczyny mówią, na połozniczym (tam przyjmują po 30tyg) piszą zaczęte tyg i w razie wczesniejszego porodu wpisuja rozpoczety tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALA85
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd629fb363c00ba9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c43bb88717eaebc0.html Hej Kochane. U Nas na SZCZĘŚCIE tydzień bez plam, w week byliśmy u rodziców jednych i drugich, ale nie szlałam tylko cierpliwie sobie leżałam, siedziałam, miałam tylko koszmarną noc z soboty na niedziele bo pierwszy raz od miesiąca w sobotę byłam poza doem i cała noc zaglądałam czy coś jest, 3 godz snu...;/;/porażka...ale dziś było o wiele lepiej, psycha i tak robi swojej i siada od tego wszystkiego. Pozwoliłam sobie wstawić dwa zdjęcia;) Poczytałam Wasze wszystkie informacje ale moja pamięć tak masakrycznie zawodzi że teraz niewiem co komu odpisać, zapomniałam nawet która z Was miała teścik pozytywny ...????Ale mimo wszystko Gratuluję!! Ale zimno dziś;/;/ Chyba trzeba włączyć piec;/ Buziakiiiiiiii:*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaaa ja chyba miałam własnie największy zamęt ze suwaczkami, od teraz mam je w nosie Licze sobie jak liczy gin wg @ Wg kalkulator z ciązowy.pl zaczełam 24 tydz :) suwaczek się albo zaciął albo ja zgłupiałam według @ z karty ciązy jestem 22tyg 6dniu nic więcej nie licze:) (a jeszcze inny termin podaje usg!!) gin mówi że te tygodnie to trzeba liczyć z przymróżeniem oka Bo jak każada z nas wie dwa w tą i dwa w ta nie są odstępstwem od reguły Natomiast powiedział że on jest przeciwnikiem przeczekiwania terminu tak długo i kieruje do sz[pitala najpóźniej 3dni po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę do lekarza to on w książeczce też wpisuje skończone tygodnie. A ja dzisiaj trafiłam kombinezon dla maluszka za niecałe 30 zł, juz jest w domu:) Później za te pieniądze mogę nie trafić;) Lovekrove spokojnie, lekarz nie będzie nic krzyczał, teraz bardzo dużo kobiet to dosięga. Nie mam większe ilości spamu na @ więc chyba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove, no właśnie też żałuję (w pierwszej ciąży na pierwszą wizytę poszłam w okolicy 8 tygodnia), chciałam iść później (by nie stresować się tym, że nie widziałam jeszcze serduszka na 1 wizycie) ale kończy mi się duphaston (a boję się go odstawić gdyż miałam plamienia przed @ , niskie LH:FSH i wysoką PRL po MTC) i muszę załatwić receptę, gdybym miała więcej tabletek to na pewno zarejestrowałabym się o tydzień później na wizytę. Asia, ja przepiszę się dopiero jak ujrzę serce kropeczki na USG, boję się zapeszać :) Dziś rano zmierzyłam tempkę gdyż też zaczął mnie stresować brak objawów ale na szczęście temperatura wysoko (37,2) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×