Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość Lovekrove
cvg - jaka była temperatura wczoraj - czyli w pon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaaaaaaa123
Rysiada, a jakie miałaś objawy? U mnie już ewidentnie nadchodzi @, najwięcej objawów ciąży mam tak ok . 6-7 dni po owu. Ogromne piersi, bóle jajnika, biały śluz. Po 24dc już to wszystko się uspokaja i teraz tylko nery czuję i krzyż. Czy Wy chociaż w robocie macie w miarę spoko? Co robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniaaaaaaaaa123 cześć :) ...ja tak samo - czyli po owulacji (w okolicach zagnieżdżania się jaja), miałam bóle jajników, takie ciągnięcie do pachwin, powiększone i gorące piersi, bóle krzyża, trądzik w weekend ból głowy- prawie bez przerwy przez dwa dni (a głowa boli mnie baardzo rzadko - już nie pamiętam kiedy)... no a teraz nic :( kompletnie nic :/ ....cycki miękkie jak ciasto drożdżowe, brzuch czasem zaboli ale słabiutko cera się poprawiła, śluzu brak ...pewnie znowu lipa :( a w pracy? jestem ostatni m-c na urlopie wychowawczym i wracam od października, więc pewnie będę się miała na czym skupić ;) zamiast myśleć o staraniach. Co prawda jest nerwowo a stres nie służy zachodzeniu w ciążę, ale gdzie nie jest? Jeszcze tli się we mnie jakaś ostatnia nadzieja, bo temperatura jeszcze nie spadła, ale to planowanej @ jeszcze 2-3 dni, więc może lada dzień się to zmienić... echhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaaaaaaa123
Rysiada, idziemy łeb w łeb, ale by były jaja, jakbyśmy jednak obie zaszły. Ja testu na razie robić nie będę. Po ostatnim razie mam uraz. Czekam do niedzieli, jak nie nadejdzie @ to w poniedziałek zrobię dopiero. Na onecie mam w horoskopie (koziorożec jestem), że ciąża w tym miesiącu się szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja jestem w takiej sytuacji jak rysiada i mooniaaaaaaaaa123. U mnie 24dc i objawów żadnych. Przez kilka dni po owu miałam biały śluz, bolące jajniki, i piersi, no al eprawie w każdym cyklu tak mam. teraz cisza, nic mnie nie boli, itp. Temperatury nie mierzę więc nie mam czym się teraz zasugerować. I czekam do soboty czy przyjdzie @ czy nie. Jak ja marzę żeby nie przyszła. Ale coś czuję ze @ może mi się przesunąc z dwa dni na później, bo przez dwa dni brałam castagnus i coś mógł pozmieniać. Owu też przesunęła mi się na dwa dni później. No nic czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniaaaaaaaaa123... mam takie pytanie... bo od pewnego czasu mam wrażenie jak bym Cię znała... w sensie- że pasujesz mi do jednej dziewczyny (o ile masz na imię Monika)... a pytanie jest takie - czy w 2007 roku broniłaś licencjata w WSZP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniaaaaaaaaa123, AOK - żeby nam się udało rany!!! będę o Was myśleć, bo przeżywamy to samo. Przypomniałam sobie, że jeszcze 2 rzeczy mnie ostatnio "nawiedziły" - powodując moje zdziwienie i zastanowienie... jak pisałam ostatnio - w weekend świętowaliśmy z mężem 2 rocznicę ślubu i poszliśmy do knajpy na obiad i winko... no i w pewnym momencie ze skrzywieniem powiedziałam do niego, że skoro tyle to żarcie kosztuje, to choć mogli by je dawać jadalne, bo jest słone że się nie da przełknąć... a mój mąż - tak na marginesie, też jest bardzo wrażliwy na przesolenie (nie cierpi soli)... i powiedział - że skąd... że jest normalne (?) ... nic nie powiedziałam, ale zaraz przypomniałam sobie sytuację sprzed wyjścia z domu, kiedy to szykowałam surówkę do obiadu dla teściowej, która przyszła posiedzieć z dzieckiem.... robiłam taką surówkę dziesiątki razy, a teraz próbóję a ona potwornie słona!!! nie mogłam przełknąć i wyplułam... przepraszałam teściową i powiedziałam, że musiałam się zagapić i żeby sobie może tak na szybko jabłko z marchewką starła, by my już musieliśmy wychodzić.... a ona powiedziała, że nie jest taka zła (?) Później mnie to zastanowiło... A drugie coś co mnie zdziwiło, to to, że wieczorem w niedzielę wyciągałam dziecko spod prysznica, przeszłam parę kroków z nim na rękach do pokoju i złapała mnie zadyszka! Serce waliło mi jak młot.. pomyślałam, że to może ta lampka czerwonego wina do obiadu.... ale wczoraj to samo, i dzisiaj z resztą też Dodam tylko że takie zadyszki miałam w pierwszej ciąży - nie mogłam wejść na pierwsze piętro do pracy, żeby nie przystanąć na półpiętrze, bo myślałam że mi serce wyskoczy... ojejjjjj żeby to nie był zbieg okoliczności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvg
Czesc dziewczyny! Moze jednak wybiore sie do tego lekarza(??) tylko nie wiem kiedy bo jestv na urlopie. Dzisiaj mnie nie boli tak jajnik ale lekko go czuje. Jak myslicie co to moze byc?? Ps. LoveKrowe nie mierzylam temp. choc powinnam to zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka.....
Hey dziewczyny witam wszystkie gorąco:) i odrazu pytanie czy jak zaczynałyście brać castagnus poprzesuwał Wam okres? Ja wcześniaj miałam regularne 26-28dniowe cykle - dziś jest 31 dzień a u mnie zero objawów "przed okresowych"- już się miałam cieszyć że może się udało ale test poranny rozwiał nadzieję. A napewno nie zaszłam w ciąże jakoś pózniej niż w wyliczonych dniach płodnych bo od 28.08 nie było zbliżeń-pojechałam z mężem na 4dni w góry i złapałam tam paskudny stan zapalny-jak pech to pech:( ale teraz już kończę kurację. ps. Rysiada też jestem koziorożcem i mam na imię Monika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka.....
NICK .........WIEK...............SKĄD............CYKL STARAŃ.......TERMIN @ ********************************************************* ************************************ Rysiada.............35..........mazowieckie.............5 ..... .......10/09 nowamili............23.........mazowieckie.............5. ............16/09 mooniaaaaa123....33.........mazow....................10.. ...... . ..9/09 HANKA81...........29.........ŚLĄSKIE................... 30?.. .........06/09 katiaa85............25.........wielkopolskie............2 6.... ........3-4/09? alooooo3...........23.........małopolskie..............5 .... ............???? AOK.................26..........wielkopolskie............ 6.... ........11/09 dziewczynki mam pytanie..32..dolnośląskie..........2.............16/07 justynp............31...........świetokrzystkie......ok 20...........07/09 zora85.............25............kuj-pom................4 0?.... ........????? AsiekAsiekk.......20..................................... ..2... .........24-28.09 Doris123...........25..........Śląskie................. 12................21/09 krakowianka.......29.....małopolskie................3...............??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to się koziorożców zgromadziło tutaj ;) :) Krakowianka - Ty też taka zdezorientowana z tym Castagnusem? z tego co czytałam na różnych topikach, to jednym wydłużał cykle innym nie - więc na dwoje babka wróżyła. Ja też pierwszy raz na tabletkach więc nie wiem czego oczekiwać. Nie masz objawów przedokresowych... a jakie zazwyczaj miałaś? Jak się teraz czujesz? Masz jakiekolwiek objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! gdzie jestes dziewczynki mam pytanie??? chyba ze zmieniłas nicka i sie pogubiłam??? u mnie nic narazie @ brak, ale pewnie zaczai sie jutro rano tak zeby mi troszku nadziei narobić, ehhehe poza tym zamówiłam męzusiowi MULTI SPERM, drogie cholerstwo (55zł szt na miesiąc a trzeba co najmniej 3 op.) ale podobno dobre. Czytałam , tez o Pro menie tez pisza ze dobre ale najpierw zobacyzmy ten specifik. BUZKA BEDE W KONTAKCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka.....
Rysiada - zawsze przed okresem miałam twarde bolące piersi, brzuch jak balon i strasznie mieszałam jedzenie np.cała czekolada potem coś kwaśnego i tak w kółko.... a teraz nic z tych objawów nie mam - co nie jest wcale złe ;) Tylko teraz to już wogóle nie mam pojęcia kiedy będę mieć te teoretycznie dni płodne więc zdam się na los:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lovekrove
Niestety natura jest tak sprytna, że objawy ciąży uczyniła identycznymi do objawów @. Weź tu bądź mądra. Swoją drogą ciekawe jaka jest tego przyczyna :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaaaaaaa123
Hej dziewczyny, bardzo sympatyczny ten topik, tyle na nim energii, że coś musi się z tego urodzić :-) U mnie jakby ciąża urojona powróciła. Po 1-2 dniach względnego uspokojenia znowu zaczęły boleć piersi, trochę brzuch, niby tak jak zawsze a niby trochę inaczej. Co cykl mi się wydaje, że teraz to już. Rysiada, mam na imię Monika, ale edukację skończyłam w 2001. Wczoraj mi bratowa opowiadała, jak w 3,5 m-cu się okazało, że ma martwe dziecko i wywoływali jej poronienie, to leżała z nią dziewczyna, która miała w brzuszku bliźniaczki (1 martwy) i zdecydowali tego drugiego też zabić. I poszła do łazienki i tam jej jedno dziecko wypadło na posadzkę. Moja bratowa właśnie tam szła, a ona do niej mówi "nie idź tam, bo mi chyba dziecko wypadło. Bratowa miała iść zobaczyć, ale w końcu bała się, że zostanie jej jakaś trauma. Tamta opowiadała, że miało już rączki i nóżki (też 3 m-c) tylko maciupkie. Ale masakra, co nie? My na szczęście "tylko" nie możemy zajść. Dziewczyny, nie traćmy ducha!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lovekrove
Cze z rana koniec staranek na ten miesiąc (już po owulacji). Zostaje teraz 2 tyg. urojonych objawów ciąży :)))). Postaram się w tym cyklu odpuścić z autosugestią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeeeeść :) Lovekrove... taaa jasne ;) każda sobie powtarza, że nie będzie się nakręcać ;) a później gdzie nie strzyknie i szczypnie to już ciąża ;) :) :) mooniaaaaaaaaa123 .... a już myślałam, że "spotkałam" znajomą ;) ...zazdroszczę Ci, że masz jakiekolwiek objawy :/ ... u mnie NIC... temperatura na razie od trzech dni na tym samym poziomie ale to o niczym nie świadczy. Wczoraj wieczorem już myślałam, że dziś będzie spadek, bo wieczorem miałam 36,6 i telepały mnie dreszcze (drugi wieczór z rzędu) ... mój optymizm stacza się po równi pochyłej :/ wrrrr prześlijcie mi trochę swojego, jeśli macie w nadmiarze ;) pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaaaaaaa123
Rysiada, Hej Niestety w nadmiarze nie mam, wręcz desperacko myślę dziś by zrobić test (jak alkoholik o wódzie), postaram się wytrzymać. Ale dopiero 25 dc, więc nie ma co. Juz po tamtym cyklu powiedziałam, że bardziej się nakręcić nie da, ale niestety się da. Stąd tez pewnie te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochhhh...doskonale Cię rozumiem :/ ...mnie moje testy ciążowe w szufladzie też parzą :O ...choć dwa dni temu zrobiłam (nie wiem po co) i obiecałam że nie zrobię więcej przed terminem @, to znowu mnie korci... alkoholik to dobre porównanie ;) :) mnie jeszcze wczoraj kusiło (i się złamałam oczywiście), żeby zrobić test owulacyjny, bo się naczytałam, że potrafi wykryć wczesną ciążę (bo nie rozróżnia tak szczegółowo hormonów)... no i oczywiście jedna kreska ...eeeeech Macam cycki co chwila i już chyba od tego macania zaczęły mnie boleć. Powtarzam sobie w duchu żeby nie wariować ale to na nic przeżywam cały wachlarz emocji - od nadziei, optymizmu, po zwątpienie, smutek do wkurwienia... nie dziwne,że mój mąż znowu zaczyna mówić, że ma w domu zołzę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracając do wczorajszych wpisów chciałam dodać, że ja też mam tyłozgięcie macicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora85
Właśnie wyczytałam że że przy tyłozgięciu należy po stosunku położyć się na brzuchu! Jak zwykle są różne opinie na ten temat, ale nie zaszkodzi wypróbować. Radzą też stosunek od tyłu. Ja w tej pozycji przez pierwszą chwilę czuję ból i ogólny dyskonfort :( No ale co zrobić?! Z mężem już tak kombinujemy że teraz mogę śmiało zatrudnić się w cyrku, taka jestem wygimnastykowana ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lovekrove
Wracając do tutułowego Castagnusa, to poprzedni cykl trwał 48 dni. Jeśli jutrzejsza tempka potwierdzi owulkę to w tym cyklu będzie normalny - ok. 30 dniowy :)))). Za 2 tygodnie okaże się czy nie ma plamień. Jeśli by mnie one ominęły to Castagnus okrzyknę ziółkiem nad ziółkami :)). Oznaczłoby to, że lkko rozchwiane hormonki wróciły do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania85pomorskie
ja też jestem po owulce i narazie koniec starań takich doslownych,tak czy siak roznie to wychodzi... koniec kuracji z castagnusem.czulam sie dobrze,troszke bole przedmiesiaczkowei miesiaczkowe ustapily.cykle normalne regularne takie jak byly przed kuracja.tylko owulacja mocniejsza i ostre bole i mysle ze to po castagnusie i wiesiolku. 2miesiac jezdze na monitoring w czasie owulki i jest ok.jeszce 3 monitoring mnie czeka a potem badania meza.,.! bromergon i eutahyroks 50 jem dalej. prolaktyna teraz w normie znowu. juz niewiem co myslec o tym wszytskim...pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lovekrove
Jak dowodzą wypowiedzi na forach - najlepiej o tym wszystkim nie myśleć :)). Trzymam kciukasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaaaaaaaa123
Ania85pomorskie ja też jem eurtyrox (tylko 1/2 dawki 25) i bromocorn (a;la bromergon). Jakie masz TSH? Czy badałaś po euthyroksie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora85
moniaaaaaaaaa123, Ania85pomorskie ,,wepchne'' wam się w temat ;) bo widzę że też macie problemy z tarczycą. Mój obecny poziom TSH to 1,176 a startowałam z 6,713 gdy wykryto u mnie niedoczynność. Mam do was i do Rysiady pytanie: Jakie w ogóle miałyście jeszcze badanie hormonalne u endo? bo ja od trzech lat miałam tylko dwa razy robione usg i raz w roku tsh. Jak na mój rozumek, to chyba za mało tych badań!! Teraz wybieram się do innego endo i nie wiem o jakie badania się domagać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooooo3
Lovekrove Też miałam plamienia przed miesiączką i pociesze cię że przy Castagnusie się nie pojawiły ( przy 1 opakowaniu) .Nie wiem jak będzie dalej , gdyby nie okropne samopoczucie podczas miesiączki byłabym mega zadowolona - ale nie jest zle...wiec moze i tobie się poprawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wcinam 4x w tygodniu euthyrox 125 na przemian (3x w tyg.) z dawką 150 :) więc Wasze 1/2 z 25 to pikuś ;) u mnie to wygląda tak że raz do roku mam USG tarczycy, a co 3 m-ce obowiązkową wizytę i badanie TSH, FT3, FT4, no i raz, dwa razy w roku morfologia. A gdyby coś się działo to przychodzę sama. Co do tyłozgięcia, to też się dowiedziałam, jak już byłam w ciąży i powiem szczerze, że nie robiłam takich wygibasów jak teraz a i tak się udało - więc jak ma być to będzie ;) choć nie powiem, żebym teraz nie kombinowała ;) też staramy się aby było od tyłu, później świeca hehehehehee, później trochę z poduchą pod pupą a później spać na brzuchu......ale jak widać na razie to się nie sprawdza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zora85
czyli mój endo to konował jeden :/ Śmigam na dniach do lekarza po skierowanie do innego endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×