Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

fajnie Kalipso85 że Ci się stronka podoba :) ja na nią jakoś przez przypadek trafiłam i też mi się od razu spodobała :) jak chcesz to podaj adres, to z chęcią zerknę na Twój wykresik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalipso85 to powiedz mi dlaczego kazał mi gin brać silniejszy lek duphostan zamiast luteiny od 16dc....???to on mi zalecił ten lek...już sama teraz nie wiem,,,może go wezme,,,a zobaczymy jak narazie obserwuje czas w sumie pokaże:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso85 czas pokaże jak narazie robie wykresy mierze temp i zobaczymy,cz\y owulacja będzie tylko się zastanawiam dlaczego mi kazał gin brać od 16 dc duphostan,a luteine kazał odstawić...???już sama nie wiem czy ją wziąść czy nie????dietą dukana się odchudzałam i tak wpłynęła ona na mnie zle.... ale teraz sie normalnie odżywiam,,,bo również bym chciała mieć zdrowego bobaska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gfreds, to nie tak że nie akceptujemy nowych osób. Zapraszamy wszystkich :) Ale castagnus w większości z nas przepisał lekarz więc mamy pewność że jest bezpiecznym lekiem. O twoim leku słyszę pierwszy raz w życiu a i ich skład budzi wątpliwości. Ja będąc alergikiem, na pewno nie wzięła bym nieznanego specyfiku bo niewiadomo jak by się to skończyło. To samo radze innym. A co jeśli trafi tu jakaś niedoświadczona dziewczyna, naczyta się o tych ,,cudownych'' lekach i zakupi je wszystkie w ciemno?! Tego chcemy uniknąć!! Na forum jesteś mile widziana ale nie reklamuj nic. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzieczek, słuchaj się lekarza!! :) Ja też mam zamienić od przyszłego cyklu luteine na duphaston. Podobno to i tak progesteron ale zauważyłam że lutkę dają na plamienia, brak @ a doopka przy starankach. Może jest mocniejszy/lepszy pod tym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justysia mozesz oczywiscie zerknac na moj wykres:) on si etam chyba wszystkim pokazuje, a ja ustawilam w ustawieniach te rzeczy ktore chce by byly widoczne:) mam nadzieje ze ten wykres sie otwiera:) niestety dzis mi spadla temp do 36,6 juz w 8 dniu. jestem prawie pewna ze nie bylo owulacji tylko przez chorobe mialam podwyzszona temp:( tylko akurat tak trafilo ze mialalm miec wtedy tez owu i myslalam ze moze jednak sie udalo:( kurcze jaka jestem zla!!! nie dosc ze po cstagnusie prl mi sie podniosla zamiast zmalec to jezszcze w konsekwencji chyba owu nie bylo:( najgorsze ze cycki mnie bola i troche brzuch i myslalam ze moze jednak jestem w ciazy... te pomiary temepratury odbieraja mi cala nadzieje bo one od razu mowia prawde:( nienawidze termometru;)!! Buziaczek ja powiem Ci ze pierwszy raz cos takiego slysze. moze poszukaj na forach innych bo jestem zdziwiona tym, że syntetyczny progesteron mialby byc silniejszy niz naturalny, ale moze kto wie. to jak silnie dziala luteina zalezy tez od ilosci branyc tabletek bo czasem sie bierze dwie na dzien a czasem wiecej! lekarz kazal Ci brac od 16 dnia po tak sie standardowo podaje, zakladajac ze cykl jest 28 dniowy. jest to badzo bledne zalozenie bo kazda kabieta ma inna dlugosc cyklu np. ja mialam przed tabsami anty 35 dni cykl. gdyby mnie lekarz kazal w takim dniu co Tobie jest progesteron a mialabym cykle 35 dniowe to bym nigdy w zyciu nie miala owu!! bo przy takim cyklu owu jest gdzies ok 20 dnia. wiec co wtedy?? luteina nie tyle pomaga przy staraniach co wydluza faze lutealna u kobiet ktore maja ja krotka i przez to jajo nie moze sie zagniezdzic. to oczywiscie oprocz wywolania okresu przy bardzo dlugich cyklach jest jedyna zaleta brania lutki czy duphastonu!! te leki nie spowoduja ze bedziesz miec owu a jedynie podzialaja jesli masz niedomoge lutealna i zaciążysz, wtedy umozliwia zagniezdzenie. ja bron Boze nie mowie ze nie nalezy sie sluchac lekarza, bo ja nim nie jestem. to co tu pisze to jedynie informacje uzyskane na skutek przeczytania chyba juz z miliona stron na forach na ten temat. mnie lekarka tak leczy ze nawet badan nie kazala zrobic! co wizyta daje jakies nowe cudowne specyfiki, ktore nic nie daja. dlatego jestem bardzo sceptyczna jesli chodzi o kupowanie preparatow ktore w zasadzie sa tym samym tylko cena sie rozni:( i to nie jest moja opinia co do duphastonu a luteiny) ale wielu kobiet ktore juz te specyfiki stosowaly. ale oczywiscie decyzja nalezy tylko do Ciebie i my mozemy jedynie ewentualnie pomoc ja podjac:) bo kazda z nas cosik tam wie:) i a noz sie to przyda komus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie wiesz czy wziac duphaston w 16 dniu to najlepiej idz do tego lekarza u ktorego bylas i zapytaj go, informujac przy tym ile dni ma Twoj cykl! wtedy on na pewno Ci powie czy mozesz wziac tak jak Ci przepisal czy masz wziac np. pozniej:) takim sposobem unikniesz niepotrzebnie stresu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Niepotrzebnie pisałam o swoim zdesperowaniu Bo teraz jestem łatwym obiektem napewno na nic wiecej bez konsultacji z lekarzem sie nie zdecyduje Powiem Wam coś tylko mnie nie okrzyczcie za antyreklame :) Mój gin, którego nie omieszkałam zapytać o wszystko Powiedział ze ten Femifertil to nic dobrego Pokazywał mi ile gówienek, karteczek i innych dostał zeby go reklamowac swoim pacjentkom. A ja biore oprócz duph. magnez i B6, wapno (podobnie jestem alergikiem), zyrtec zamiennie z jakims na recepte którego nazwy nie pamietam i clamastinum, hemofer lub hemorigen (ciagle mam anemie) i jakis lek na nerki el cos tam Więc kazdy następny nawet wit c musze konsultowac z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Dziewczyny, a co do duph. to ja zaobserwowałam jeszcze jedna rzecz wśród swoich znajomych, Jest często podawany przy torbielach, może dlatego ze powodują plamienia, bo się mało znam. Idla nadzieji dla siebie i dla innych znam osobiście trzy przypadki, w których stosując duph laski zaszly A później dla podtrzymania ciązy został zamieniony na luteine. Osobiście jestem z niego zadowolona, bo oprócz bombowych;) piersi nie widze zadnych negatywów. Strasznie też poprawił mi humor ale to subiektywna opinia. A i nie jestem jakoś strasznie załamana Spokojnie jak WY wszystkie bardzo chce, ale daje rade A to ze tyle o tym pisze todlatego ze wiem ze zrozumiecie a nie chce zameczac otoczenia A poza tym duzo wiecie wiec pytam, zeby też wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki moje kochane,wpadłam na szatański pomysł(tylko nie krzyczcie).Mam zamiar w kolejnym cyklu popełnić samowolkę totalną.Sprzątałam sobie w szufladzie z prochami i znalazłam zapas clo i luteiny(jeszcze nie przeterminowane).Jak tylko przyjdzie ta piekielna @ zgodnie z wcześniejszymi zapiskami zaczne brać clo,potem baaardzo uważnie będę się badać na wszystkie możliwe sposowy,wytropie owu i zaczne luteine:)Czyli zrobie to co mi kazał gin ale nie sztywno wg jego poleceń czyli-5-9 d.c.-clo i18-28 d.c.-luteina tylko tak jak mi organizm podpowie:)Co wy na to?Tak sobie myśle że wcześniej monitoringu nie miałam i nic się nie stało to sama sobie dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Paula czyli brałas to clo bez monitoringu?? Szczerze powiem ze tez sie nad tym zastanawialam ale dziewczyny tutaj odradzały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,brałam,niestety na mnie nie działało ale Kalisto kumata babeczka mi uświadomiła dlaczego mogło nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula a chcesz na dupę dostać klapsa? ;) Jak dla mnie to odważna jesteś albo szalona. Bo że wtedy było ok nie znaczy że zawsze. A jak przedobrzysz i przestymulujesz jajniki?? Ja bym się bała. Ale zrobisz jak uważasz. A może idz do lekarza i umów się na monotoring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula, skoro lekarz nie monitorował ci cyklu przy clo to trzymaj się od tego gina jak najdalej!! Co za konował!! Jak on mógł tak ryzykować?! Szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholerka,wiedziałam że głos rozsądku mnie zastopuje,no ale..kurcze.Zora Ja bym na twoim miejscu też się opr,ale tak sobie myśle że jak ten gość mi zastopował owu,a ja siobie wtedy nawet nie pilnowałam temperatury bo nie kazał a ja zielona byłam i jak problem jest w tym że za wcześnie zaczynałam luteine i to wszystko przez to wrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej,przepraszam strasznie nieskładnie piszę ale tak się nakręciłam że pizze już 2 godziny robie,bo siedze przy kompie i myśle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki popatrzcie; 5-9 d.c.-clo 9-18d.c.-kazał działać 18-28d.c.-luteina czy takie jest standardowe działanie? Dopadłam swoje notatki z tamtego okresu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie, troche mi zajęło rozszyfrowanie tego co napisałaś ;) To by się musiała mooniaaa123 wypowiedziec bo ona jest już po clo itd. Ja będę clo b duphaston brała od przyszłego miesiąca i narazie nie wiem w jakich dniach itd. Ale myślę że podczas monitoringu lekarz mi powie kiedy można działać i to będzie najpewniejszy termin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O.K. Mój m przyszedł,przemyśle spokojnie,zastanowie się poczytam jeszcze ale mnie trafia jak sobie pomyśle że do czerwca mam czekać żeby zacząć działać z pomocą lekarza z prawdziwego zdarzenia.Dziękuję że jesteście,co ja bym bez was..ech. :)Miłego weekendu kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Paula dołaczam sie do dziekuje ze jesteście Uwierz mi miałam takie same myslijak Ty (chciałam clo brac na własna reke) Odpuść (i kto to mowi ja?) Damy rade Ja tez za j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Paula dołaczam sie do dziekuje ze jesteście Uwierz mi miałam takie same myslijak Ty (chciałam clo brac na własna reke) Odpuść (i kto to mowi ja?) Damy rade Ja tez za jakimkolwiek leczeniem musze czekać bo mam brać przez 3-4 miechy dupka A jak to nie zadziała to az sie boje mylec co dalej... Ten clo napewno ma skutki uboczne skoro moj gin( a musze mu ufac bo bym zwariowała) nie chce go zapisac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
witam nowe koleżanki. Z tym Clo na własną ręke i bez monitoringu to trochę bez sensu. Chyba, że miałaś monitorowane cykle i wszystko było OK. Clo nie jest obojętne dla zdrowia i można tylko 6 cykli nim stymulować, (niektórzy mówią, że 3.) Jeśli chcesz brać Clo, to przynajmniej 2 razy trzba iść na USG. Oczywiście zakładając, że w poprzednim cyklu pęcherzyk pękł, bo jeśli nie, to zastymuljesz go i zrobi CI się torbiel. Trzeba ok 10 dnia koniecznie zrobić USG, jaki jest pęcherzyk i potem czy pękł. Jesli nie masz szans na USG, to nie warto stymulować, bo nie wiadomo, co jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, lekarz oczywiście kazał brać folik i na kartce napisał mi że mam go brać 2xdziennie. Ale na ulotce napisane jest że 1xdziennie się bierze i teraz nie wiem jak brać? A jak wy bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Ja biore raz dziennie Wiecej powinno sie brac jak w rodzinie wystepoway jakies wady genetyczne, tak czytaam Stosuje go od prawie dwoch lat wiec nie wiedze potrzeby brac wiecej niz 1 dziennie Ale skoro lekarz zalecił to posuchaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie wystepowały wady genetyczne. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Masz racje, zrobię tak jak kazał lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
No ja nie mowie ze wystepowały tylko w takich wypadkach każą brać wiecej kwasu foliowego A jak sie już raz urodziło dziecko z wada cewy nerwowej to nawet sie bierze 4 mg, gdzies to czytałam A ostatnio sie zastanawiałam czy jak sie go tak długo bierze np przez 10 lat staran to jaki to ma wpływ na organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie dzis 32dc nadal @ brak wiec czekam, bo watpie by sie od razu udalo. U nas przytulanka byly 25 i 27dc wiec juz chyba bylo po owu. Z badan szyjki wynikalo ze owu moglam miec 23-24dc. Ale nie wiem czy na pewno. Co tam u was w ten niedzielny dzien? Ja czekam za goscmi ma szwagier z zona i dziecmi wpasc na kawe. Pozdrawiam w te sloneczne popoludnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia,ja brałam 2 razy po 3 cykle ,monitoringu nie miałam tylko jedną wizyte w miesiącu na wywiad i dowcipne usg.Bardzo cię proszę wyżej napisałam jak mi gin kazał przyjmować proszki popatrz i napisz czy miałaś podobnie? Wanda,pomyślałam spokojnie i faktycznie nie mam odwagi,swoim zdrowiem jeszcze bym zaryzykowała ale jak sobie pomyśle że mogłabym kruszynce zrobić krzywdę... Damy razem,to tylko kilka miesięcy a może znajdę w międzyczasie jakiegoś gina bliżej domu który przyjmuje wieczorami. Strasznie leniwy dzień dzisiaj mam,wy też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
No ja też smam sobie lenia właczam Pisze prace, ale co chwila przeszukuje internet i tu zagladam Męzusia zaczepiam ach ...powinnam pisac pracy o niepłodnosci chyba to by mi lepiej szło Kiedyś pisałam taka zaliczeniową Niepłodnosc a powodzenie małzenstwa dostalam 5+ Profesorka była zachwycona, zeby wiedizała jakie to było osobiste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×