Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Cześć Dziewczyny Mam pytanie jak długo mieliście miesiączkę po odstawieniu Dianę 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arapaho23
witam:) ...proszę o poradę...mam dwa torbiele na jajnikach/3 i 4 cm/..przyjmuje od 3 tygodni castagnus,standardowo luteine,kwas foliowy..itp...bezskutecznie walczymy z męzem o drugie dziecko..juz 1,5 roku..i nic..na dodatek lekarz oznajmił ,ze jestem posiadaczku macicy wygiętej do tyłu..czy któras z was przyjmowała te leki?..czy jest szansa na zajscie w ciaze przy torbielach..??pomóżcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arapaho23 - mi zaserwowano luteinkę na początku leczenia... miałam torbiele na obu jajnikach (w tym czasie - nie wiedziałam, że mam torbiele - przez 4 miesiące staraliśmy się o bobo :) i nic ) Po 1,5 mies. od diagnozy torbieli byłam operowana. Obecnie jestem w 4 cyklu prób - jak na razie nic nie wychodzi :( Moja znajoma zaszła w ciążę i urodziła z torbielami. Ale z tego co słyszę/czytam to rzadkie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka z 8 m trbielem na jajniku zaszła w ciąze..ciąza uratowała ja przed ;aparotomia... a teraz ma sliczną dzidzie a o torbieli ani śladu!!! jak to on mówi uciekła lekarzowi z pod noża w osttaniej chwili dzięi ciązy:):) dziewczyny nie czuje się najlepiej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pamiętacie na jakiej stronie można było zadać pytanie dla lekarza? Ten co tak dziwnie odpowiadał .. mi też :) nie pamiętam a chce coś sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja długo miesiączkowaliście bo odstawieniu Dianę 35.Jedno co zauważyłam że ten ból na dole to było od miesiączki.Lekarka czuła że powinnam dostać w poniedziałek a dostałam na mikołaja.I zauważyłam że zaczeło się regulowac wczesniej miałam 40 lub 44 dni a teraz 30 i tak mi już na dol nie boli tylko na początku przed miesiączką i 3 dni w miesiączce.A niebiorę Diany 35 bo w szpitalu lekarka kazała odstawić na wypisie nawet to pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha 56
ona 86 od 3 dni do nawet 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syberiaaa
A leczy się ktoś z Was u dr Graniczki? Przyjmuje na przemysłowej (tam za Belgiem) w Katowicach. Jak go oceniacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję ci Gocha 56 u mnie 1 dzień plamienie a reszte juz normalnie myślę że się unormuje i niebede długo krwawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem castagnus powoduje zwiekszone wydzielanie estrogenu ktorejgo nalezy unikac jak ognia w przypadku torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Babeczki...a ja zow musze sie was poradzić w jednej kwestii... otoz zabieg laparoskopy mialam robiony 3 tyg temu w poniedzialek... i odrazu w srode dostalam okres i trwal do pon ( przyspieszyl sie o okolo 2.5 tygodnia) dzis sie budze... no i znowu dostalam okres.... mysliscie ze to normalne ? miesiac temu przed zabiegiem odstawilam hormony... moze to ich wina ze taki rozlegurowany cykl ?? pytam was bo mam tyle pytan a wizyta dopiero w pt dziekuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńkaaaaaaa - ja po laparotomii dostałam jeszcze w szpitalu (za wcześnie o 2,5tyg.) i było to bardziej plamienie niż normalny okres, a potem jeszcze raz po 3 tyg. Lekarz mówił, że to normalne. Grzebali Ci w kiszkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienkaaaaaaaaa szybki okres czy plamienie po jakiejkolwiek interwencji chirurgicznej (oczywiscie ginekologicznej) oznacza ze jajniki podjęły pracę więc wszystko jest tak jak nalezy ... ja po laparotomi tak samo jak Mariola okres dostałam będąc jeszcze w szpitalu .... ja myslę ze nie masz się czym martwic , jesli niedawno odstawiłas tabsy to musi upłynąc trochę czasu aby wszystko się unormowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) a ja dzisiaj ponarzekam..moge??:P od rana czuje sie kiepsko.cos mi słabo,pobolewa mnie głowa,do tego mam okropne mdłosci,ból w podbrzuszu jak na okres,do tego ten okropny ból w klatce piesiowej po lewej stronie,ale nie wiem czy to jest serce czy to zgrubienie w piersi,bo tak dziwnie boli,jak oddycham głeboko i jak np kaszle,czy nawet jak mi sie beknie(za przeproszeniem) ,to tak w jednym miejscu to boli..albo kuje,albo ciagnie i płytki oddech nieraz...masakra..;/ najgorzej to w pracy jest:( nie umiem się okreslic co mnnie boli,bo mam piersi nabrzmiałe i bolace w dotyku...a do tego zeby było smieszniej bolaą mnie uda i łydki od niewygodnego krzesła w pracy(chyba...!) a zeby było smieszniej to i humor do dupy bo...zgubiłam 100 zł!!po prostu zajebiście się tydzień zaczął..za długo być dobrze nie może,bo zaraz pod górke ze zdwojoną siłą mam;/ to tak w skrócie co u mnie..jak nie umre bede zyc! pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika usmiech proszę w ten kiepski dzien :) szkoda stówy przed swiętami :( gdzies Ty ją miała zes ją zgubiła ? :( kawały na rozweselenie Spowiedz XXI wieku. W konfesjonale zainstalowano komputer (zamiast księdza). Do spowiedzi przychodzi kobieta: - Zdradziłam męża dwa razy. Z komputera wyskakuje kartka: - Odmówić dwa razy Ojcze Nasz. Następna kobieta wyznaje, że zdradziła męża jeden raz. Pokuta: - Jeden raz Ojcze Nasz. Po chwili przychodzi młoda dziewczyna. Mówi, że całowała się z chłopcem i dała mu się potrzymać za kolano. Komputer liczy, sypią się iskry, grzeją się styki. W końcu wyskakuje kartka: - Idź i puść się, bo przy tych twoich grzechach to mi pokuta wychodzi w ułamkach. :D:D Żona zaprosiła sobie kochanka na wieczór. Niespodziewanie rozlega sie dzwonek u drzwi - oczywiście mąż. Spanikowany facet, goły, chowa sie do szafy. Mija godzina, dwie, trzy - gościu doczekał do nocy.... Cichutko uchyla szafę - ok. wszyscy śpią - można spadać. A ze był na golasa ubrał sie w futro kochanki niestety - mąż dopiero przysypiał i usłyszał jakiś szmer. Otwiera oko i widzi w świetle latarni postać wyłażącą z szafy: - Kto ty jesteś ?????? - Mol - A futro ????? - Zjem w domu :P Dziewczynki sooorki wiem ze to powazne forum !!!! te 2 kawały są dla Moniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Dziekujee,potraficie poprawic humor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. co u was? u mnie bez zmian na lepsze..dochodzi potworny ból głowy do tego i większe plamienie:( pozdrawiam pa p.s Mała przecież TY wiesz,że jestes kochana,ale to napisze Ci:) JESTEŚ KOCHANA!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka121
Cześć Dziewczyny! Bardzo się strsuje tą endometriozą:( Bardzo chciałabym mieć dzieci a nie mam nawet chłopaka:( Nie wiem jak szybko rozwija sie ta choroba i jak długo mozna ją skutecznie chamować - ile czsu mi zostało..... Czy też tak pardzo się tym przejmujecie??!! Bardzo mi z tym źle! Gorące pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem czy to normalne przed antykoncepcją miałąm 6 lub 7 dni okresu potem jak brałam miałam 11 i 16 dni teraz niebiorę antykocepcji lekarz ze szpitala kazał odstawić 1 dzień plamienie drugi dzień słabe potem 3 i 4 dzień normalne krwawienie i 5 i 6 dzień plamienie wylatuje teraz brązowe myślałam że może upławy ale jakoś nie wygląda na upławy.Myślę czy więcej plamienia a mało krwawienia jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona86 endometrium ma kazda kobieta !!!! jest to błona śluzowa, która wyściela jamę macicy. Błona ta, reagując na zmieniające się w przebiegu cyklu miesiączkowego stężenia hormonów wzrasta do momentu jajeczkowania, a po owulacji \"dojrzewa\" przygotowując się na przyjecie zarodka. Gdy nie dojdzie do zapłodnienia na skutek gwałtownego spadku stężenia progesteronu i estrogenów endometrium ulega złuszczeniu co objawia się miesiączką. Natomiast endometrioza to choroba w której błona sluzowa występuje w miejscach niedozwolonych dla niej czyli poza jamą macicy zajmując jajniki , jajowody , jamę brzuszną i otrzewnową ..... Ona czy ty naprawdę jestes taka tępa , czy tylko udajesz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Mam gazetkę przyjaciółka.Tytuł Jak przetrwać trudne dni.Tuaj jest o endometriozie o mięśniakach o torbielach jajnika o jajnikach policystycznych i o obfitych miesiączkach.Jak ja przeczytałam o endometriozie co mam to się wystraszyłam i pisze tak. Dotyka 15 proc.kobiet.U wielu objawia się bolesnymi miesiączkami.Przyczyną jest nieprawidłowy rozrost błony śluzowej macicy (endometrium) która pojawia się np:na janikach lub w jajowodach.Błona podlega cyklicznym przemianom-pęcznieje, złuszcza się i krwawi.W ciele powstają wtedy torbiele z krwią.Bóle mogą się pojawić już na kilka dni przed okresem. Diagnostyka i leczenie.Konieczne jest USG lub laparoskopowe badanie jamy macicy.Trzeba przez kilka miesięcy zażywać leki hormonalne (gestageny).Ważna jest dieta-ogranicz czerwone mięso, jedz dużo warzyw i owoców.Nieleczona endometrioza nie tylko powoduje silne bóle, ale i prowadzi do niepłodności. I moje pytanie jest takie.Czy ktoś miał badanie laparoskopowe jamy macicy na czym to polega.I czy mogę mieć torbiele z krwią.Bo mam endometrium ale linijne.Cały czas mi dól boli w krzyżach w nerkach i w nogach tak jakby całe wnętrzności cię bolały myślę czy to może od nerwów.Czuję jak mi boli prawy jajnik boję się że torbiele wróciły lekarz ze szpitala mówił że niemam torbieli a niechcę iśc do szpitala święta nadchodzą jest małe dziecko rodzice opadają z sił i niema kto przypilnować a z drugiej strony zobaczę co ginekolog mi powie mam nadzieję że będzie dobrze że niebędę musiała iśc do szpitala z takimi objawami.Ja wy myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona tys chyba oszalała !!!! na dzien dzisiejszy z tego co mi wiadomo to Ty nie masz zadnej endometriozy ,,,, tę chorobę diagnozuje się wynikiem histo-pat po przebytej wczesniej operacji Pytasz o badanie laparoskopowe ???? badanie laparoskopowe to jest operacja !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek się robi głupi lekarz jeden ci kaze odstawić a drugi każe ci brać. Jeden mówi że nic niejest a drugi a jest.I do lekarza jeszcze jednego myślę że ten będzie w końcu dobrze leczył i mnie wyleczy nie mam zamiaru się dalej męczyć przez całe życie.O jajniach policystycznych też niejest wesoło. Jajniki Policystyczne.Gdy masz za dużo męskich hormonów (testosteronu) komórki jajowe nie pękają podczas owulacji lecz pozostająw jajniku lub na nim tworząc maleńkie pęczerzyki.Powoduje to zaburzenia cyklu i ból podczas okresu.Tło jest zwykle genetyczne. Diagnostyka i leczenie.Lekarz kieruje na USG transwaginalne oraz analizę krwi na poziom hormonów.Zwykle bóle ustępują po zażywaniu środków obniżających stężenie testosteronu.Ale kobieta chora na jajniki policystyczne powinna byś pod stałą kontrolą ginekologa.Ważna jest dieta:unikaj słodyczy,ryżu,pszennego chleba. I myślę czy naprawdę mam za dużo męskich hormonów i mam te pęcherzyki i mam tą chorobę.A jak chodzi o ból czy mam okres czy nie mam to tak boli.Myślę co to znaczy tło jest zwykle genetyczne jak chodzi czy ktoś w rodzinie na to chorował to wiem że nie. A tych badań niemiałam co jest napisane.Miałam ale USG dopochwowe a nie transwaginalne.Ani niemiałam analizy krwi na poziom hormonów te dwie chorob mam już długo a lekarz z tych badań niezrobił myślę ile badanie kosztuje prywatnie analiza krwi na hormony jeśli ktoś wie.I jak się te choroby nie leczy to doprowadza do niepłodności.Jedno to jest że żandy lekarz ginekolog nieleczy tego tylko czekają aż coś się zrobi gorszego.Ile się nachodziłąm mówiłam że mam takie i takie bóle a oni nic pójde do innego do którego się zapisałam jak ten będzie źle badał to niewiem chyba prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek się robi głupi lekarz jeden ci kaze odstawić a drugi każe ci brać. Jeden mówi że nic niejest a drugi a jest.I do lekarza jeszcze jednego myślę że ten będzie w końcu dobrze leczył i mnie wyleczy nie mam zamiaru się dalej męczyć przez całe życie.O jajniach policystycznych też niejest wesoło. Jajniki Policystyczne.Gdy masz za dużo męskich hormonów (testosteronu) komórki jajowe nie pękają podczas owulacji lecz pozostająw jajniku lub na nim tworząc maleńkie pęczerzyki.Powoduje to zaburzenia cyklu i ból podczas okresu.Tło jest zwykle genetyczne. Diagnostyka i leczenie.Lekarz kieruje na USG transwaginalne oraz analizę krwi na poziom hormonów.Zwykle bóle ustępują po zażywaniu środków obniżających stężenie testosteronu.Ale kobieta chora na jajniki policystyczne powinna byś pod stałą kontrolą ginekologa.Ważna jest dieta:unikaj słodyczy,ryżu,pszennego chleba. I myślę czy naprawdę mam za dużo męskich hormonów i mam te pęcherzyki i mam tą chorobę.A jak chodzi o ból czy mam okres czy nie mam to tak boli.Myślę co to znaczy tło jest zwykle genetyczne jak chodzi czy ktoś w rodzinie na to chorował to wiem że nie. A tych badań niemiałam co jest napisane.Miałam ale USG dopochwowe a nie transwaginalne.Ani niemiałam analizy krwi na poziom hormonów te dwie chorob mam już długo a lekarz z tych badań niezrobił myślę ile badanie kosztuje prywatnie analiza krwi na hormony jeśli ktoś wie.I jak się te choroby nie leczy to doprowadza do niepłodności.Jedno to jest że żandy lekarz ginekolog nieleczy tego tylko czekają aż coś się zrobi gorszego.Ile się nachodziłąm mówiłam że mam takie i takie bóle a oni nic pójde do innego do którego się zapisałam jak ten będzie źle badał to niewiem chyba prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała OO mam endometrium bo już dwa lekarze mi powiedzieli że mam na to na wypisie.Co leżałach na nefrologi i też byłam badana ginekologicznie i było na wypisie że mam endometrium a podejrzenie PCO.Teraz leżałam na ginekologi i pisze na wypisie endometrium linijne i PCO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona86 Endometrium a endometrioza to dwa odrębne pojęcia tylko bardzo zblizone do siebie nazwą ......... tłumaczyłam Ci wyzej CZYTAŁAS ?????? chyba nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała OO a endometrium to niechoroba a jeszcze linijne myślę skąd te bóle są mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×