Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość kasiorek85
mariolaaa wszystko bedzie dobrze .... ktory to juz tydzien???? ja bym juz chciala urodzic przytulic malego normalnie szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaania1
dziewczyny a czy musiałyście wybrać szczepionke przeciwko żółtaczce przed laparotomią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaania1 - ja miałam laparotomię już dosyć dawno, wtedy wykonanie szczepionki było obowiązkowe. Niedawno - laparoskopię i nikt szczepionki nie wymagał (na własną rękę sprawdziłam tylko, czy mam przeciwciała i okazało się, że jest ok). Dla własnego spokoju lepiej sobie zrobić taką szczepionkę, bo w trakcie zabiegu ryzyko zakażenia istnieje. Nie znam się na rodzajach szczepionek, więc nie umiem Ci doradzić konkretnej. Co do samej operacji, zgadzam się w pełni z tym, co pisze mariolaaaa - nie ma się czego obawiać. Ja miałam już dwa zabiegi, oczywiście potworny strach przed każdym :-), ale z perspektywy czasu myślę, że gorszy jest stres przed operacją i czekanie na nią. U mnie było tak, że w zasadzie nic mnie nie bolało, a po laparoskopii nawet nie spałam, tylko rozmawiałam z paniami na sali pooperacyjnej. Laparotomia była bardziej obciążająca, ale u mnie głównie dlatego, że dłużej nie można jeść po zabiegu. No i spałam długo w trakcie pierwszej doby. Co do szczegółów, każdy szpital ma swoje metody przygotowania do operacji (jedni robią lewatywę, a czasem można wybrać - lewatywa albo tabletki przeczyszczające). Różne leki stosuje się do znieczulenia i to może mieć wpływ na późniejsze samopoczucie. A jeszcze mała rada - po operacji, jak już będziesz mogła chodzić i brać prysznic, ranę najlepiej delikatnie przemywać zwykłym szarym mydłem :-) ładnie się goi KamilaK - nie martw się, jajniki usuwa się tylko, kiedy nie ma innego wyjścia. Ja mam tylko 1, a jak on będzie funkcjonował, spokojnie można mieć dzieci - chyba, że są inne kłopoty. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaania1
N_inka dzięki bardzo :*:*:* fajnie jak można dostać jakieś info od dziewczyn na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektore szpitale maja z gory powiedziane ze jajnik musi byc usuniety niezaleznie od tego czy to konieczne np szpital w opolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
do: gabsonik To niemożliwe, aby było zalecenie usunięcia jajnika, jeśli nie ma takiej potrzeby. Pacjent podpisuje zgodę na proponowaną formę leczenia i zakres operacji, a lekarz ma obowiązek zastosować taką metodę i zakres operacji, który najmniej naraża pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pacjent przede wszystkim podpisuje zgode na to ze w razie koniecznosci zgadza sie na usuniecie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jak zdróweczko ostatni tydzien dla mnie był okrpny!!waliło sie wszystko :(:(:( zdrówko tez..brzuszek znowu boli:( cieszy mnie jedynie to,ze odstawienie tabletek przechodze dobrze,nie mam plamien,lydki przestają boleć,piersi nie bola,bóli glowy tez nie mam....gdybym miala testy owulacyjne to bym zrobila sobie tak dla sprawdzenia...z obserwacji mojego organizmu i sluzu na bank mam płodniaki... łał szok;-) tylko szkoda,ze sie nie staram:( buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie mam plamienia.... nie wiem od czego:( czego objawem sa plamienia?? nigdy nie mialam plamien. jestem w 2 pol cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
No właśnie Gabsonik "W RAZIE KONIECZNOŚCI" pacjent wyraża zgodę na usunięcie wszystkiego. Pacjent może też złożyć oświadczenie, iż wyraża zgodę tylko na proponowany zabieg, a w razie wykrycia innych zmian nie wyraża zgody na rozszerzenie zakresu operacji. Ja złożyłam oświadczenie, iż w razie wykrycia zmiany złośliwej nie wyrażam zgody na rozszerzenie zakresu operacji. Chciałam mieć pewność, iż jak się obudzę, to będzie w miarę wszystko na miejscu, a w razie czego będę mogła jeszcze świadomie podjąć decyzję. Na szczęście to już za mną, a mój potworniak był niezłośliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
do: gabsonik Przy torbielach podobno mogą wystąpić plamienia. Ale plamienie może też występować w czasie owulacji i wtedy nie jest to nic groźnego. Po prostu niektóre kobiety w czasie owulacji plamią, tak zachowuje się ich organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
N_inka, a czy często robiłaś USG po tej pierwszej operacji? Czy wiesz, ajk szybko rósł ten drugi potworniak? Czy jak stwierdzono pierwszy raz, ze znowu masz potworniaka, to on miał takie rozmiary, jak podałaś? Czy może najpierw był mały i go obserwowali, i podjęli decyzję o operacji dopiero, jak urósł do tych rozmiarów? Mnie lekarz powiedział, że potworniaki "lubią pojawiać się na drugim jajniku" i trzeba robić kontrolne uSG co pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi powiedzieli ze jak nie podpisze zgody to nie bedzie op. hmm nie byla to owulacja. bo byla tydzien wczesniej. plamienia nigdy nie mialam. jajko mnie nie boli... temp mam 37.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki! Gabsonik, ja bym powiedziała, że to plamienie implantacyjne. :D :D :D Tydzień temu była owulacja, doszło do zapłodnienia, zarodek zagnieżdża się w ciągu ok. tygodnia :P Nawet temp. pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) nie doczekam sie ten tydzien :):):) a mialas takie plamienie?? u mnie byla to krew. bardzo jasna. nawet rozowa. delikatnie przez kilka godzin wczoraj. a dzisiaj nic:) wiec nie jest to wczesniejszy okres. bo nawet tempka jest za wysoka jak na okres:) stokrotka a co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tym to nie wiem czy znowu sobie wkrecam ale jajka dziwnie bola dzis i jakby macica sie skurczala ale tylko po jednej stronie:):) poza tym jestem zla jak osa wredna i zlosliwa:) i mam ogromny apetyt:) nawet extra salatke wczoraj zrobilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik - ja plamienia nie miałam, ale słyszałam, że bardzo często występuje. A była okazja do zmajstrowania Bobaska? ;) Mnie od początku piersi bolały i brzuch, byłam strasznie rozmemłana. Pisałam na forum na bieżąco jak się czuje, poszukaj i poczytaj ;) Z resztą, każda kobietka inaczej przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic nowego.... czekam.... może @ nie przyjdzie ;) Gabsonik dziś tak patrze i... jesteśmy w tym samym wieku :) Mariolu a jak Ty się czujesz? Moniczko jak tam dziś u Ciebie samopoczucie? Ja dziś też mam ponad 37 tempke :) Cykl mi się już unormował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik, ja bym za 2-3 dni test zrobiła na Twoim miejscu ;) U mnie pokazał 1,5 tyg. po owulacji pozyt. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez rozmemlana jestem:) hehe. oby to byla dzidzia:) wiesz Mariola ostatnio to dalam na luz nie mierzylam temp. nie sprawdzalam owulacji. taki u mnie mlyn ze nawet nie patrzylam na sluz. wyluzowalam totalnie. wiec nie wiem nawet czy mialam owu ani nawet kiedy. ale to plamienie obiecujace jest. moja mama tez miala jak byla ze mna w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale juz tyle razy sobie wkrecalam ciaze ze lepiej nie bede sie tak podniecac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej wyglada moj obiag dzis: pokrojone jablka i banany i do tego soczewica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej* dzieki za pamiec o mnie;*:* a boli brzuszek niestety:( i hmm jak skam to czuje jakies akei ciagniecie dziwne w jajnikach czy cos...cholera wie o co chodzi... a poza tym to jest zimno,brzydko i beeee... Gabsonik Ty przed nami coś ukrywasz..nie pisalas nigdy,ze masz faceta...przyznawaj sie!! mariolciu przytyłas juz cos?brzuszek sie zaokrągla??ktory to juz tydzien? Dziewczyny a słyszałyscie o tej kobiecie co urodzila 8-raczki??dzisiaj podali,ze ta kobieta ma juz 6 dzieci,kazde z in vitro i te 8-raczki tez,ale nie ma partnera,ale dawca jest caly czas ten sam...jak dla mnie szok!!!! stokrotko widze,że i Ty się starasz??kto tam jeszcze?? ja też chce dzidzi...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MONIKA JAK TO NIE PISALAM. od sierpnia pisze w kolko to samo....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik - Monia dobrze zapytała, miałam to samo zrobic - to ten facet z wesela? ;) ja już w 11 tygodniu. Przytyłam już trochę :( Moje ulubione jeansy są już przyciasne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Witajcie wpadam znów sporadycznie,jutro wyjeżdżam znów na tydzień.Mariolu ciesze sie razem z tobą :-)a Gabsonik zycżę.....ty wiesz czego:-)Uciekam sie pakować,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×