Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Lenka - wycinaj! Mi usunięto torbiele z obu jajników, dopiero po tym mogłam normalnie zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1402
Dziękuje:) Mariolaa jestem już zdecydowana teraz tylko rozmowa z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1402
Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie- nie miałaś później żadnych problemów z zajściem w ciąże? Mnie lekarz troszke straszy zrostami itd. Pomimo wszystko chcę tej laparo też ze wzg. na dokładniejsze rozeznanie w mojej sytuacji- będzie można spr w ten sposób drożność jajowodów i wreszcie rdz torbiela. Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka - moja córcia tak ma dostać na imię ;) Więc Lenko... ja miałam operację w kwietniu ubiegłego roku. To nie była laparoskopia tylko normalna operacja. Od maja do końca sierpnia przyjmowałam Orgametril. O dziecko staraliśmy się od września, bo do tej pory mój mąż był zagranicą. O ciąży dowiedziałam się 2 dni przed wigilią :) Wcześniej parę miesięcy próbowaliśmy i nic. Ale wtedy nie miałam bladego pojęcia, że mam torbiele i to na obu jajnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1402
Dziękuję:) ja też mojej dam swoje imię:) no nic wiec szykuję się na usuwanie torbielki. Pozdrwionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj muszę zadzwonić i umówić się na wizytę kontrolną dzieś na końcówkę maja. Znów zaczynam się bać :( Powiem szczerze, że w ciągu ostatniego miesiąca jakoś udało mi się zapomnieć o torbieli... A teraz powrót do rzeczywistości. Mam nadzieję, że dalej wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agag32
paula podjęłam decyzję ide do mojej pani onkolog mimo że marker ca mam niski na konsultacje ona zajmuje się głównie mastostonią (piersi i tp)a jedno z drugim jest powiazane . w dalszym ciągu piję zioła (hormonów nie zaczęłam) napiszę wam co powiedziała pozdrawiam gabsonik głowa do góry ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1402
Paula znam to uczucie i zapominania o torbielach, miesiąc płaczu i 2 spokoju a później znów od nowa i tak od 4 lat...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znjoma_81
Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma_81 - jajniki pracują na zmianę co drugi cykl. W przypadku uszkodzenia jednego z jajników, drugi pracuje za dwóch. Masz dobrego lekarza, skoro wysłał Cię na badania hormonalne. Większość tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agag nie martwie sie. w sumie to u mnie to samo od roku. mialam ostatnio jakies dziwne bole glowy itd ale sie uspokoilo. dalej jestem na ziolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just08
Czy mając podejrzenie guza potworniaka i endometriozy, bodź jakiegokolwiek torbiela w jajniku można chodzić do solarium i opalać na słońcu? I czy można uprawiać sex bez obawy że coś mi sie stanie? Bo boje sie że to "coś" (lekarze nie potrafią do końca zdiagnozowć co to jest, narazie mam brać Cilest, by sprawdzić czy to pomoże, jeśli nie to czeka mnie zabieg) co mam w jajniku może pęknąć podczas stosunku. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenkanawet mi nie mów, bo jak sobie pomyślę, że za niecały miesiąc mam iść na wizytę kontrolną to już mam motylki w brzuchu :( Boję się, że sprawy nabiorą innego obrotu i zamiast dalej zmierzać w dobrym kierunku coś będzie nie tak :( Mam nadzieję, że te tabsy YAZ mi pomogą (u lekarza będę po zażyciu niemal 2 opakowań)... Chciałabym, żeby to wszystko się skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.Mam pytanie do osób mających pcos.Czy macie przebarwienia na twarzy,ciemne plamy?Mam trądzik i problem z wypadajacymi włosami .Będe wdzięczna za kazda informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze trafiłas..tak mam straszne przebarwienia i blizny po trądziku... w ogóle ciemne odbarwienia na calym ciele mam,co dopiero po fakcie wszstko w puzzle złożylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pest_ka
czesc dziewczyny :) mialam ponad rok temu torbiel jajnika, ponad 8 cm. nie mialam zadnych dolegliwosci, nic mnie nie bolalo. wchlonela sie po przymowaniu tabletek antykoncepcyjnych. pozniej mialam kilka miesiecy przerwy i znow sie zrobila. tym razem o polowe mniejsza. czy odczuwalycie jakis bol przy torbieli? zbliza mi sie okres wiec sama nie wiem jaki jest powod tego bolu. boli mnie podbrzusze, mam taki twardy brzuch, przy naciskaniu na lewa strone podbrzusza odczuwam bol. przy oddawaniu moczu rowniez mnie boli podbrzusze. prosze o odpowiedzi:) ps. a czy MalaOO czytuje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkkaaaa
witam , mój gin kazał mi wykonać marker ca125 ale on kosztuje u mnie w przychodni 45 zł, czy mam iść do niego po skierowanie? czy zawsze się za ten marker płaci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przebarwienia na twarzy i ciele to skutek zanieczyszczonej watroby!! moga sie nawet robic znamiona (wyrzuty watroby). zanieczyszczona watroba prowadzi do wieeeelu chorob. zanieczyszcic ja mozna poprzez jedzenie przetworzonej zywnosci, sztucznej zywnosci, papierosy, kawa, alkochol, pasozyty!! oraz grzybica ukladu pokarmowego. grzyby wytwarzaja ogromnie skodliwe toksyny. watrobe mozna oczyscic za pomoca diety oraz sposobami tombaka i huldy clark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just08
mariolkkaaaa WYDAJE MI sie, ze gdybyś dostała skierowanie od ginekologa na wykonanie Ca - 125, to nie musiałabyś nic płacić, ale tyko w tedy jeżeli twój lekarz przyjmuje w ramach NFZ, szkoda że nie zapytałaś o to w przychodni. Ja chodze do ginekologa który przyjmuje tylko prywatnie i nie dostałam od niego żadnego skierowania. Za wykonanie markerów Ca-125 płaciłam 55 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1402
Paula trzeba być dobrej myśli, choć czasami sama mam z tym problemy.. Ty jesteś w dobrej sytuacji - zjadłaś dopiero 2 opakowania i jest duża szansa że wszystko się wchłonie, mnie np nie pomogły 3 rdz tabletek po 4 latach zażywania trzymaj się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.Ja miałam cyste na jajniku koło 10 cm.Miałam mieć zrobioną laparaskopie,ale w trakcie dnia zabiegu ,okazało sie że ,skurczył sie w granicach 3 cm (nie było w tym czasie mojego lekarza).Więc odesłali mnie do domu,Po nastepnej wizycie kontrolnej u swojego lekarza(ponoc najlepszy w moim miescie)okazało sie ze mam 2 jajniki powiekszone w okolicach 4 cm,a ten co był około 10 cm podzielił sie na mniejsze pechęrzyki.Lekarz powiedział ,ze powinnam miec zrobiona laparaskopie w celu zbadania zawartości pęcherzyków a pózniej albo zajść w pół roku w ciąze albo tabsy antykoncepcyjne .Mam przyjść do niego po okresie i wtedy mamy uzgodnić metode leczenia .Nie wiem czy powinnam udac sie na ten zabiegi czy nie,Pomóżcie mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka Ty też się trzymaj i myśl pozytywnie. Ja się staram. Dzisiaj umówiłam się na wizytę kontrolną na 18.05. Z jednej strony już się doczekać nie mogę, bo będę wiedziała na czym stoję, a z drugiej strony się boję jak nie wiem co :( Aisha spokojnie poczekaj do wizyty kontrolnej po miesiączce, bo Twoja sytuacja może się diametralnie zmienić ;) Głowa do góry :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolopio
do - mariolkkaaaa ja za ca 125 zapłaciłam 19 i byłam w szoku, że tak tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania21lat
hej dziewczyny. czytam na bieżąco wasze wypowiedzi;) chciałabym tylko dodać że w przypadku usunięcia jajników nie ma tak że jeden pracuje za dwóch. kobieta może być wtedy płodna raz na dwa miesiące, bo tak też występuje owulacja;) ja w czerwcu zamierzam pójść na konsultacje z innymi lekarzami na temat swojej torbieli-by mieć pewność, ale póki co uczę się nie myśleć o niej to wtedy nawet nie wiem że ją mam;) oczywiście mój przypadek to jeszcze nie najgorsza sprawa. Mam nadzieję, że wasze marzenia się spełnią i będziecie miały cudowne dzieciaczki, trzymam kciuki:) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny, o torbieli dowiedziałam sie tydzien temu, ma ok.32mm, lekarz powiedział ze na razie tylko obserwujemy. ja na nastepny dzien wyjechałam za granice, powiedział ze jak najbardziej mogę, bo bardzo mozliwe ze ona sama sie wchłonie i mam tu gdzie teraz przebywam isc na kontrole po miesiączce i zrobić usg.włąsnie postanowiłam szukać tutaj lekarza i dziś mnie poinformowano, że wolny termin jest na ...za miesiąc no i się zapisałam.dodam że od momentu jak sie dowiedziałam o tej torbieli, a to było tydzien temu boli i drętwieje mi lewa noga, czyli ta po ktorej stronie jest torbiel. czy to możliwe że ona w zastraszającym tempie rośnie i stąd te bóle? myslałam ze jak dostanę okres to te bóle przejdą, od 3 dni mam miesiączkę,owszem jajnik nie boli, ale noga nadal rwie...co mogę zrobić, proszę pomóżcie...jezu, jak ja bym chciała byc teraz w Polsce...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miałam torbiel ponad 5 cm,równiez drętwiała mi noga .Czasami miałam uczucie mrowienia .W obecnym stanie mam mniejsza cystę,ale mrowienie nie ustało .Mrowienie czy dretwienie jest wynikiem ucisku,wiec ti normalne.Uważam że musisz obserwowac swój stan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Witam dziewczyny otoz juz nie raz udzielalam sie na tym forum , przypomne tylko w skrocie ze w,listopadzie mialam laparo torbieli jajnika lewego. Wczoraj bylam ponownie na kontroli i teraz wykazalo ze mam 3 cm torbiela na PRAWYM ;/ gdzie prawy byl do tej pory czysty.... bez zadnych torbieli.... lekarz zlecil mi narazie na 1 msc zazywanie PLASTRÓW EVRA co o tym mysliscie ????? powiedzial ze jesli torbiel zniknie bede je zazywac 3-4 miesiace..... hmm prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajoma_81
Jestem po laparoskopii podczas której usunięto mi torbiela edometrialnego. Zrobiłam badania w 22 dc bo tak kazał mi gin-endokrynolog. FSH= 2,8 mIU/ml faza folikularna 6,9-12,5 faza owulacyjna 12,3-21,5 faza lutealna 3,6-7,7 po menopazie 67-134,8 LH 12,6 mIU/ml faza folikularna 5,9-12,6 faza owulacyjna 30,8-95,6 faza lutealna 4,3-11,4 po menopazie 29,1-58,5 PRL 28,38 ng/ml [ 3,4-24,1] Dzień przed badaniem uprawiałam sex. A ponopć nie wolno przez ok 3 dni. Co wskzują wyniki?Czy te wyniki są miarodajne?Czy któraś z was miała podobne wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na moje oko to jestes w fazie lutealnej(a ile dniowe masz cykle?),wiec co za tym idzie wynikiwskazują na nieprawidłowe,mają odchyly od normy...fsh za mało, lh za dużo,prl za dużo... nie wiem co to znaczy,wiec nie opdowiem na to pytanie,ale wizyta u endokrynologa jest wskazana. pozdrawiam wszystkie stare kafeterowiczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×