Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

ja juz miałam pobieraną cytologię na pierwszej wizycie, w piatek widzialam wyniki - prawidłowe. Cytologia jest robiona przewaznie 3 razy na całą ciaże po jednym na trymestr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam pobieraną cytologię na oststniej wizycie. Gin wspomniał, że jeszcze dwie będzie robił w czasie ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniam stopkę bo dziś zaczęłam 10 tydzień :-) Czyli mam skończone 9 tygodni. U mnie brzuszek widać tylko dlatego, że to tłuszczyk. Już nieraz się mnie pytali czy czasem w ciąży nie jestem a ja się tłumaczyłam, że to sadełko ;-) W 2007 roku jak byłam w pierwszej ciąży ważyłam początkowo ok 60 kg. W 12 tygodniu ważyłam 62,5 kg tylko, że wtedy moje dziecko już prawdopodobnie nie żyło. To tego roku przytyło mi się do 70 kg, ale od początku ciąży schudłam 2 kg i tak mi waga stoi. Nie sądziłam, że schudnę na początku zwłaszcza, że to był okres świąt i ciągłego jedzenia. Czy tylko ja tyle ważę czy jest ktoś z podobną wagą ? Bo jak na razie to większość które widziałam to laseczki :-) Pozdrawiam gorąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie za odzew na hasło czosnek:) Mała HPW dziękuję za info co do przeziębienia itd, dzięki wielkie!!!. Ja jutro mam dzwonić do lekarza, bo ma mi podać termin USG genetycznego więc go podpytam jeszcze . Nilli wcale nie uważam, że Twoje pytanie odnośnie sexu jest dziwne, no bo gdzie można o różnych wątpliwościach napisać jak nie tu? Akurat na to pytanie Ci nie odp bo odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży nie mamy sexu. Najpierw lekarz mi kazał odpuśćić na kilka tyg, potem te upławy, bóle brzucha itp a teraz się po prostu boję. Może przesadzam, ale na razie tak czuję, a mój mąż mnie rozumie, na szczęście. Dzią na wszelki wypadek nie wychodzę z domu, nie chcę się całkiem rozłożyć, na szczęście odpukać ból gardła minął. Miłego wieczorku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale jestem niedoinformowana , w poprzedniej ciaży nie miałam ani jednej cytologi, moze wtedy z racji na wiek ale nawet jak po porodzie okazalo się ze mam nadzerkę to zaden lekarz nie pofatygował się o to badanie, pierwszy raz miałam u trzeciego z koleii lekarza w wieku 25lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robiona cytologię w listopadzie , przed zajściem w ciążę i lekarz powiedział, że to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi powiedział, że jedna na każdy trymest, że lepiej zrobić i być pewnym, że wszystko jest wporządku niż później faszerować sie prochami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku, jeszcze rzadziej. Wystarczy raz na 3 lata, chyba że jesteś w grupie ryzyka, wtedy raz do roku. Anytram, i w sumie dobrze, pierwsza cytologia w wieku 25 lat, chyba że jesteś w grupie ryzyka. Miałam robioną cytologię podczas ostatniej wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wilgotność pochwy, to u mnie wręcz przeciwnie niż u was. Zero dolegliwości podczas seksu takich jak otarcia czy nieprzyjemne wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :) cos bardzo cichutko tutaj, jak nie tutaj :P ale to może syndrom niedzielnego popoludnia ;) dziewczynki mam do Was takie pytanie a zarazem prośbe o pomoc... mianowicie chodzi o następna wizyte u gina ktora odbędzie sie w ten piatek (kurcze jeszcze tyle dni a ja juz sie martwie :P)... ale przejdzmy do rzeczy - otóż moja doktorka powiedziała, że jak wszystko będzie w porządku odstawimy leki na podtrzymanie, a ja chce ją poprosić aby właśnie przepisała mi te leki, gdyż chodzi o moje własne samopoczucie, komfort psychiczny... jak widać w stopce poroniłam już raz i za nic w świecie nie chce, żeby to sie powtórzyło dlatego bardzo boję sie odstawienia tych tabletek na podtrzymanie... i tu zapytanie do Was, jak przekonać moja Panią gin alby dla komfortu psychicznego wypisała mi recepte na te tabletki, chociaż jeszcze na 4 tygodnie, do następnej wizyty... pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka powiedz jej co czujesz i jakie masz obawy, jesli nie ma przeciwwskazan do brania tych leków powinna Ci je wypisac dla komfortu psychicznego, powiedz jej ze bez nich nie bedziesz spała po nocach, ze juz jedno takie przezycie masz za sobą i nie chcesz go powtorzyć, ze się boisz i warto dmuchac na zimne, jesli babka ma serce powinna wypisac te leki! Powodzenia i głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalka wlasnie tak zrob. Pogadaj szczerze z lekarka i napewno zdecyduje tak jak jest lda ciebie najlepiej. A tak wogole udanego weekendu. Mimo ze juz koncowka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,nie mialam kiedy czytac Was,ale doszlam do lekow w ciazy i zainteresowal mnie pyrosal,bo mam go w domu,i jestem przeziebiona-gardlo,pokasluje. i w necie rzeczywiscie napisane ze pyrosla mozna w ciazy,natomiast na ulotce napisane ze nie nalzey stosowac w ciazy i podczas okresu karmienia :o wiec jednak nie lykne. bede jutro,papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam cytologię robioną w marcu 2008 i lekarz powiedział, że to na okres ciąży wystarczy... widać każdy podchodzi do tego inaczej. kolejne USG mam w środę i będzie to pierwszy dzień 14tc. nic nie mówił o badaniu przezierności, więc może uważa, że nie jest to konieczne. już się nie mogę doczekać aż zobaczę maleństwo. Może już będzie miało to 6cm :P choruszkom życzę powrotu do zdrówka, a kobietkom czekającym na USG maluszków powodzenia :D wszystko będzie dobrze! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ co do cytologii to ja mialam robiona pierwszy raz w pierwszej ciazy w wieku 20 lat :) i w pierwszej i w drugiej mialam robiona 3 razy . teraz tez tak bedzie, to poprostu dla kontroli :) moja bratowa ktora teraz tez jest w ciazy (TP luty) równiez przy kazdej ciazy miala robione po 3 i to nie zaleznie u jakiego lekarza miala prowadzona ciaze. nawet w zaleceniach tak jest ale to zalezy od lekarza :) Np. gin do ktorego ja chodze nie bada na fotelu na każdej wizycie, bo twierdzi ze skoro wyniki sa dobre, ja czyje sie dobrze i nie ma jakichs obaw i niepokoji to nie trzeba bez potrzeby pchac rąk:) a ogolnie w wysokiej ciazy lekarze tez juz staraja sie nie czesto pchac łapy :D A co do lekarstw ja i tak staram sie ie uzywac ich kiedy nie ma az takiej potrzeby :) W wypadku kiedy naprawde jest mi zle i meczy mnie kaszel czy katar, kontaktuje sie z lekarka pediatra do ktorej chodze z moimi dziecmi i ona zawsze poradzi mi lek ktory pomaga a jest jednoczesnie nieszkodliwy dla kobiet w ciazy :) Wtedy mam pewnosc ze ona bedzie brala pod uwage to zeby wlasnie nie zaszkodzic malenstwu :) *****KOTECZEK19833🌻 Jak sie czujesz? *****NiLLi🌻 Skoro masz miec USG to pewnie odrazu sprawdzi przezierność karkowa i fałd karku. Gdyz takie badania najlepiej wykonywac własnie do 14tyg ciąży i jest to raczej standardowe badanie i nie potrzebne do tego jest usg 3D/4D . Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania USG w ciąży powinny być wykonywane zgodnie ze standardem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, obowiązkowo trzykrotnie: w pierwszym, drugim i trzecim trymestrze ciąży. Lekarz prowadzący może oczywiście zlecić także dodatkową diagnozę USG. Badanie USG ciąży w pierwszym trymestrze Przeprowadza się je około 12 tygodnia ciąży, ze względu na odpowiednią długość dziecka (CRL), która zwykle w tym okresie wynosi 45–84 mm. W czasie tego badania możliwy jest pomiar wielu markerów genetycznych (mogących wskazywać na możliwość wystąpienia chorób genetycznych): przezierności karku, ocena kości nosowej i innych, a także ryzyka wystąpienia wad genetycznych, z którego wyliczenia korzysta się w trakcie badań USG w drugim trymestrze ciąży. Wielu ekspertów uważa to badanie za najważniejsze w ciąży. Badanie USG ciąży w drugim trymestrze Przeprowadzane około 20 tygodnia ciąży (+/- 2 tygodnie). W tym badaniu diagnozowana jest budowa narządów w celu wykluczenia ewentualnych nieprawidłowości oraz markery genetyczne. Duży nacisk położony jest na badania serca płodu, którego wady pojawiają się statystycznie najczęściej, jakkolwiek wszystkie pozostałe struktury poddawane są równie gruntownej ocenie. Do badań serca płodu stosowane są różnorodne zaawansowane techniki obrazowania i przekroje ultrasonograficzne: obraz czterech jam serca (4C), odpływ z lewej (LVOT) i prawej komory (LVOT), obraz "trzech naczyń" w śródpiersiu (3VT), rytm serca w prezentacji M. Wszelkie budzące najmniejsze nawet podejrzenia nieprawidłowości konsultowane są z kardiologiem płodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem i ja po wikendzie:) i po usg w 13 tc - było bosko! maleństwo się rusza, serduszko bije, łapki machają... generalnie w normie. tylko wredne trochę - po mamusi;), nie chciało się tak przekręcić, żeby z boku było i żeby mu przezierność karkową robić. i teraz nie wiem - pchać się na siłę na kolejne usg jak lekarz mówi, że konieczności nie ma? przecież i tak się nie pozbędę maleństwa, bo jest jakis tam procent szansy na wady. jestem dobrej myśli i chyba nie będę tego psuć. a mojemu mężowi się słabo zrobiło na usg, jak tylko obczaił, które to serduszko:) także chyba z porodu rodzinnego nic nie będzie:P cytologię mi zrobiono przy 1 wizycie, o większej ilości nie mówiono. wyszła II grupa i jestem happy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny :( nie udzielam sie bo fatalnie sie czuje wczoraj pojechalam do szkoly z rana mnie glowa bolala ale przed szkola poszlam jeszcze na lody bo mialam ochote i to strasznaaaa ZAliczyłam wszystkie egzaminy w 0 terminach .. jak czekalam na wpis ponad godzine myslalam ze zwymiotuje glodna bylam a nie moglam wyjsc nawet nigdzie bulki kupic bo juz 19 byla odebralam indeks i mowie do kumpeli zeby szybko ze mna wyszla ... jak tylko opuscilam mury szkoly zaczelam wymiotowac wszyscy przed szkola a ja wymiotuje Ładny wstyd mi dzidziula zrobila ;] dobrze ze chociaz mialam czym ;/ lodami bo z pustego żoładka gorzej by bylo ;/ masakra kumpala stala i mnie zaslaniala odwiozla mnie do domu ... zanim dojechalam winda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****Iwoneczka🌻 Skoro lekarz powiedział że wszystko jest w porzadku to tak jak powiedzialas czy warto jest pchac sie na sile by robic to badanie?Gdyby lekarz mial jakies podejrzenia napewno by ci o tym powiedzial , ze przydalo by sie jeszcze zrobic usg pod tym katem. Gratuluje męża :) *****Asiaaaaa🌻 Biedactwo, najlepiej wtedy leżeć i odpoczywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaHPW - właśnie tak mi się widzi. zresztą przecież jak w 20 tc będą robić to też będą to badać.a zdjęcie niesamowite:) Asiaaa - nie przejmuj się, taki stan. a następnym razem zawlecz ze sobą parę suchych bułek, coby Cie nic nie zaskoczyło. moje samopoczucie jakby lepsze, kac mija;) atak jest tylko z rana, potem generalnie luz, dopiero wieczorem wracają nudności, czasem torsje. ale widzę światełko w tunelu:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja dzisiaj mam USG i będzie wykonywana przeziorność karkowa. Tutaj każdej kobiecie wykonują pomiedzy 11 a 14 tyg ciąży bez względu na wiek. Badają ogólnie płód pod względem wad genetycznych... No i teraz dowiem się na kiedy będę miała termin, bo ponoć w tym okresie USG jest najdokładniejsze... Co do cytologii to w pierwszej ciąży miałam robioną 2 razy. Pierwszą zalecaną, a drugą bo były wskazania. Teraz też będę miała robioną cytologię, ale tylko dlatego, że od ostatniej mineło juz 3 lata, a tu takie przepisy, że co 3 musi być. Natomiast oni tu nie wykonują tego badania podczas ciąży( ja mam wyjątkowo i dopiero po 16 tyg ciązy). Nie robią tego, bo twierdza, że to badanie może byc przyczyna poronienia... małaHPW- zdjęcie niesamowite... Iwoneczka- super, ze wporządku.... To jednak nie bliźniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie brzuchate :) Przeziębienie powoli mija, ale od płatku mam jakieś dziwne przeczucia- że dzidzi coś mogło się stać przez ten mój kaszel i katar :( W środę u lekarza było wszystko w porządku, mój brzuch nieco się zmniejszył, o czym powiedziałam lekarzowi a on stwierdził, że na tym etapie jest to jeszcze możliwe :( I sama nie wiem, czy już panikuję, czy to są humory ciążowe czy co... Iść do lekarza i uprzeć się na USG, żeby zobaczyć, czy z bobo w porządku, czy co... Nie chcę, żeby pomyśleli w tej przychodni, ze jestem jakąś panikującą wariatką :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****monika1987 🌻 napewno wszystko jest wporządku, nie zamartwiaj sie na zapas. skoro pytałaś lekarza o pomniejszony brzuszek a on stwierdzil ze to jest normalne to nie martw sie.napewno twoj maluszek czuje sie dobrze❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa - 3mam kciuki, żeby Twoje maleństwo zechciało dać sie zbadać, a nie taki uparciuch jak moje;) no i moje obawy faktycznie się nie potwierdziły - jest sztuk raz:D więc nie warto panikować monika - ja słucham lekarza, przesada jest szkodliwa podobno;) skoro byłaś u lekarza i on orzekł, że wszystko w normie to nie sądzę, żeby za paręd ni było nagle cos nie tak. gdyby tak się zdarzało to wizyty kontrolne bysmy miały wszytskie raz w tygodniu, a tak nie jest. także spoczko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwoneczka, jaki duży był Twój maluszek, bo mamy termin w ten sam dzień, a ja USG mam w środę. jeśli lekarz nie dał wskazań do koniecznego zrobienia przezierności, to nie ma co robić na siłę :) GaGa - trzymam kciuki za dzisiejsze USG i czekamy na relację :D Asiu, ale Ci się trafiło. Ja mam taką zasadę, że do szkoły nie jadę bez jedzenia. Zawsze w szkole dużo jadłam i teraz nie uległo to zmianie :P w pracy, czy w szkole, zjadam małe porcje co 1-2 godziny. Także jak mam zajęcia cały dzień to wyobraźcie sobie moje zapasy jedzenia :P cięższe niż \"materiały naukowe\" hihi mąż tak o mnie dba, bo chce, żebym była grubsza, ale dzielnie się opieram ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli - maleństwo miało w sobotę (o ile dobrze pamiętam, bo nie mam opisu z usg ze sobą) 5,2 cm, bez nóżek czyli ok. 6,5 cm. z opisu wynika też, że ma dobrze wysklepioną główkę, żołądek, serduszko pika 162 razy na minutkę, ruchliwe. nawet paluszki wyciagnęło w stronę sondy w trakcie badania:) boskie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilii no wlasnie ;] mam nadzieje ze to minie bo niedlugo zaczyna sie 4 miesiac :D:DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×